Každoročný prehľad modelov najlepšie hodnotených našimi užívateľmi vám dáva perfektnú príležitosť zistiť viac o pneumatikách s daným rozmerom. Na základe tisícok hlasov a nespočetného množstva vodičmi prejdených kilometrov sme pripravili rebríček piatich najlepších modelov v rozmere 195/65 R15. Spoznajte favoritov klientov Oponeo a zistite, ktoré pneumatiky by ste v letnej sezóne 2019 určite nemali prehliadnuť. 

Ford Focus

Ford Focus patrí medzi autá, ktoré sa obúvajú do pneumatík v rozmere 195/65 R15 (fot. ford.com).

Uvádzame päť modelov s rozmerom 195/65 R15, ktoré sú podľa našich užívateľov najlepšie v letných podmienkach. Táto veľkosť sa najčastejšie používa v takých autách ako napr. Volkswagen Passat, Opel Astra, Renault Megane, Ford Focus, Skoda Octavia a Kia Cee’d.

Rozmýšľate nad tým, aká veľkosť sa hodí do vášho auta?

Použite našu príručku na výber pneumatík.

 

Rebríček letných pneumatík 195/65 R15 podľa užívateľov OPONEO*

1. Goodyear Efficientgrip Performance (priemerná známka 4,5)

2. Continental ContiPremiumContact 5 (priemerná známka 4,5)

3. Dunlop SP Sport Bluresponse (priemerná známka 4,45)

4. Uniroyal RainExpert 3 (priemerná známka 4,45)

5. Pirelli P1 Cinturato Verde (priemerná známka 4,45)

stav z marca 2019

*známky sa týkajú daného rozmeru pneumatík, preto sa celkové hodnotenie daného modelu môže od uvedeného mierne líšiť. Platí škála 1 – 5, pričom 5 je najvyššia možná známka. V prípade rovnakej priemernej známky rozhoduje počet zverejnených hodnotení

Goodyear Efficientgrip Performance

Goodyear Efficientgrip Performance

Pneumatika Goodyear EfficientGrip Performance sa od svojho debutu neustále stretáva s uznaním vodičov a odborníkov na celom svete. Je tak vďaka vysokej kvalite prevedenia a priekopníckym technológiám, ktoré vypracovali experti amerického výrobcu prémiovej triedy.

Úsilie vynaložené na vývoj pneumatík spôsobilo, že tento model sa stal nenahraditeľným spoločníkom pre mnohých vodičov na cestách v lete. Technológia WearControl, ktorá sa v tomto modeli využíva, zaručuje ideálnu rovnováhu medzi priľnavosťou a valivými odpormi pneumatiky. Vďaka tomu sa dosiahol vysoký kilometrový výkon a bezpečnosť jazdy. Autorské riešenie Fuel Saving obmedzuje straty energie, znižuje spotrebu paliva a hlučnosť pneumatík.

Goodyear EfficientGrip Performance je podľa mnohých našich užívateľov jednou z najlepších letných pneumatík:

 • „Pred kúpou som pozeral aj iné pneumatiky – lacnejšie a drahšie. Dnes viem, že toto bola najlepšia voľba. Pneumatika výborne drží na ceste, a to na suchej i na mokrej, dynamická jazda v zákrutách nijako negatívne neovplyvňuje komfort cestovania. Veľmi milo ma prekvapila hlučnosť – do 120 km/h pneumatiky prakticky nepočujem, pri 140/150 km/h hluk je prijateľný – v porovnaní so zimnými je to ako keby polovičná úroveň... Aj spotreba paliva je na týchto pneumatikách pozoruhodná, najmä ak mám auto poriadne nabalené a idem na dlhšiu cestu – vtedy najlepšie vidno nízky valivý odpor. Keď už svoje autíčko pekne rozbehnem, netreba veľa paliva, aby si udržalo pomerne stálu rýchlosť... Ak veľa cestuješ – nešetri na pneumatikách. Žgrlošenie sa môže raz vypomstiť, čo nikomu neprajem...“ – Peter

 • „Dlho som hľadal dobré pneumatiky – také, ktoré budú spoľahlivé za každých podmienok... najmä do dažďa. Vyskúšal som už rôzne značky, no bohužiaľ ak už boli dobré na mokrej vozovke, tak boli hlučnejšie/mali vyššiu spotrebu paliva a pod.. no a samozrejme stáli majland. Hľadal som .. hľadal a nakoniec som našiel oponeo.pl. Podľa mňa sú najlepšie a s čistým svedomím ich môžem odporúčať každému. Tieto pneu sú fakt tiché, skvele sa správajú na mokrej vozovke, mám nižšiu spotrebu paliva a navyše sú za veľmi výhodnú cenu! O D P O R Ú Č A M!" – Tomino

 

Goodyear EfficientGrip Performance

 

Continental ContiPremiumContact 5

ContiPremiumContact

Goodyear EfficientGrip Performance

Kľúčová pneumatika nemeckého koncernu určená pre vyššej triedy vozidlá sa stále drží na popredných miestach v rebríčku výrobkov s rozmerom 195/65 R15. Tajomstvo jedinečných parametrov spočíva v inovačnej stavbe behúňa. Špeciálne upravené 3D hrany zaručujú optimálnu brzdnú dráhu a prinášajú vyššiu bezpečnosť na cestách v lete.

Zákazníci ocenili tiež vlastnosti súvisiace s rýchlejšou jazdou. Tie boli dosiahnuté vďaka vyvinutým makro-blokom, ktoré zvyšujú tuhosť behúňa. Vďaka použitiu modernej behúňovej zmesi je pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 nielen bezpečná a výkonná, ale aj šetrná k životnému prostrediu. Zloženie zmesi pomáha redukovať emisiu oxidu uhličitého.

Model Continental ContiPremiumContact 5 opäť obsadil popredné miesto v rebríčku. Za tento výsledok vďačí mimoriadne vysokým hodnoteniam spokojných vodičov:

 • "Pneumatiky Continental ContiPremiumContact 5 sú prvá sada pneumatík tejto firmy. Predtým som používal pneumatiky, ktoré kupovali moji rodičia. Keď som sa stal majiteľom auta, rozhodol som sa pre plášte značky Continental – mali veľmi dobré recenzie. Skrátka: nesklamal som sa! Už po prvých kilometroch som cítil, že to je ono. Som s nimi celý čas spokojný a nemôžem nič zlé o nich povedať. Fakt! Navyše viem, že túto alebo budúcu zimnú sezónu si tiež určite kúpim pneu značky Continental. Nakoľko ma letné nesklamali, rátam s tým, že aj zimné splnia moje očakávania. Sám sa snažím robiť všetko ideálne, preto výber nemôže byť iný: kupujem pneumatiky Continental!" – janob

 • "Keď som tieto pneumatiky kupoval, prečítal som si o nich v nete všetko možné a väčšinou boli ľudia s nimi spokojní. Okrem toho ma presvedčil fakt, že skupina VW normálne dáva tieto pneumatiky do svojich aut. Pre mňa to znamená, že ak im taký veľký koncern dôveruje, tak môžem aj ja. Na začiatku sa mi veľmi nepáčila cena, no keď si vezmeme, že pneumatika je jediná časť auta, ktorá má kontakt s vozovkou, rozhodol som sa nešetriť ani na pneu ani na hľadaní čo najlacnejších pneumatík u rôznych - niekedy dosť pochybných - dodávateľov. Dodnes ma tieto pneumatiky nesklamali a to aj vďaka tomu, že sú tiché, aj veľmi dobrej priľnavosti pri núdzovom brzdení". – Stan

 

Continental ContiPremiumContact 5

 

Dunlop SP Sport Bluresponse

Dunlop SP Sport Bluresponse

Návrh na leto od britského koncernu – Dunlop SP Sport Bluresponse – je jediný predstaviteľ segmentu športových pneumatík medzi uvedenými modelmi. Konštrukcia tohto plášťa bola vyvinutá hlavne na dynamickú a agresívnu jazdu.

Masívna stavba bokov pomáha minimalizovať deformácie, ktoré vznikajú rýchlou jazdou. Tuhé bloky sú pre vodiča podporou počas náročnejších manévrov a široké drážky po obvode zaručujú ochranu proti akvaplaningu.

Moderný model znamená nielen športové parametre, ale aj vysoký komfort jazdy a používanie šetrné k životnému prostrediu.

Dunlop SP Sport Bluresponse je všestranne výkonná pneumatika s vysokou úrovňou bezpečnosti, ktorú odporúča až 96 % našich užívateľov. Prečítajte si, čo o nej píšu niektorí z nich:

 • "Sucho alebo mokro, pomalšie alebo rýchlejšie – pre túto pneu to nie je dôležité. Nebudem tu písať o tom, ako pneumatika drží v úzkych zákrutách pri 140/h, lebo také skúsenosti nemám. No ak ti záleží na pevnej pneumatike, na ktorú sa môžeš spoľahnúť pri každodennej (čo však neznamená, že pomalej) jazde, tak toto určite odporúčam. Ešte poznamenám, že počuteľný šum sa v tomto prípade začína pri cca 130/h, no nie je to niečo, čo by mi nejak vadilo počas 6h za volantom". – Peter T

 • "Prešiel som na týchto pneumatikách už takmer 10000 km, opotrebenie takmer nulové, ale chodím hlavne po diaľniciach. Pneumatiky som kúpil na oponeo veľmi výhodne, preto už vôbec nemôžem o nich povedať nič zlé. Nielen že ide o značkové plášte, ktoré dobre vyzerajú, tak sa ešte výborne správajú na suchej i na mokrej ceste (aj pri silnom daždi perfektne odvádzajú vodu)". – Mattie

 • "Som skúsený vodič a zodral som už nie jedny pneumatiky. Vždy som jazdil na pneu prémiovej triedy, no nikdy som nemal Dunlopy. Počul som o nich rôzne veci, jedni sú za, iní nie, až som sa rozhodol ich vyskúšať sám a to bola fakt najlepšia voľba! Pneu sú veľmi tiché, ideálne držia na suchej i mokrej vozovke. Vrelo odporúčam". – Johny

 

Dunlop SP Sport Bluresponse

 

Uniroyal RainExpert 3

Uniroyal RainExpert 3

Hneď za pódiom skončila pneumatika Uniroyal RainExpert 3 – model od výrobcu, ktorý sa považuje za skutočného experta na dažďové podmienky. A táto mienka určite nie je prehnaná.

V tretej generácii série RainExpert sa použila jedinečná technológia „Shark Skin“, ktorá napodobňuje žraločiu kožu. Vďaka tomu behúň veľmi rýchlo odvádza vodu, ktorá je pod pneumatikou, a bráni tak nekontrolovanému šmyku počas jazdy. Moderná konštrukcia zaručuje aj dlhšiu životnosť a bezporuchovú prevádzku.

Letná sezóna neznamená len vysoké teploty a rozpálený asfalt, ale aj intenzívne dažde. Uniroyal RainExpert 3 je podľa našich užívateľov riešenie, ktoré je ideálne do takýchto podmienok:

 • Keď som si tieto pneu kupoval, nečakal som za takú cenu až taký dobrý výrobok. Na mokrom povrchu sa správajú perfektne. Ani veľké mláky nie sú pre tieto pneumatiky problém. Na suchej vozovke je tiež veľmi dobre, no zdá sa mi, že na mokrom sa cítia omnoho lepšie. Zákruty, priame úseky ba dokonca núdzové brzdenie v daždi nie je žiadny problém, lepia sa na asfalt ako žiadne iné. Naozaj veľmi odporúčam. – Gregor

 • Ako dlhodobý šofér som už vyskúšal veľa pneumatík, vždy som kupoval len tie najdrahšie modely. Tentokrát som hľadal niečo s univerzálnym behúňom. Keď bývaš v horách musíš sa občas predviesť na blate alebo mokrej tráve. Subaru 4x4 obuté do týchto pneumatík sa správa výborne a preto dávam známku 6 na 6. Skrátka škoda preplácať a Rain 3 naozaj vrelo odporúčam. – J4NO

 

Uniroyal RainExpert 3

 

Pirelli P1 Cinturato Verde

Pirelli P1 Cinturato Verde

Rebríček modelov najlepšie hodnotených vodičmi uzatvára pneumatika od jedného z najskúsenejších výrobcov na trhu – Pirelli. Talianska značka je už roky známa letnými výrobkami, ktoré sa vyznačujú výbornými výkonmi a veľmi atraktívnym dizajnom.

Model P1 Cinturato Verde bol navrhnutý s prihliadnutím na životné prostredie – zároveň pokiaľ ide o výrobný proces a neskoršie používanie. Úlohou asymetrického dezénu behúňa je minimalizovať valivý odpor, čím sa redukuje emisia škodlivého oxidu uhličitého. Auto spotrebúva menej energie, čo je dobré nielen pre vašu peňaženku, ale aj pre životné prostredie.

Pirelli P1 Cinturato je nielen ekologická pneumatika, ale aj perfektný predstaviteľ prémiového úseku. Jej výnimočné parametre ocenili naši vodiči, zverejnili vyše 450 mienok, z čoho drvivá väčšina má najlepšiu známku:

 • "Asi najlepšie pneumatiky, aké som kedykoľvek mal, ich správanie sa v daždi je úplne fantastické. Keď som na predchádzajúcich pneumatikách vošiel do mláky s rýchlosťou 90 km/h, strácal som priľnavosť. Teraz na týchto pneu prechádzam cez vodu s rýchlosťou 130 km/h úplne v pohode. Na zákrutách držia perfektne, pri prudkom brzdení ešte ani razu sa mi nezapol ABS. Po prejdení niekoľko tisícok km pneumatiky sú ako nové, nevšimol som si prakticky žiadnu opotrebenie behúňa. Odporúčam a určite keď v budúcnosti budem kupovať pneumatiky, budem hľadať značku Pirelli". – helfik4

 • "Som nadšená – dávam „výbornú“. Tieto pneumatiky som si obľúbila už po prvých kilometroch. Pri „diaľničných“ rýchlostiach sú výrazne tichšie ako predchádzajúce. Pekne sa držia trajektórie a to aj pri jazde na rovných úsekoch, aj v zákrutách. Dezén behúňa bez problémov odvádza vodu aj počas silných lejákov". – J.B

 

Pirelli P1 Cinturato Verde

 

Ako vybrať tie najlepšie pneumatiky?

štítok na pneumatike

Etiketa je dôležitým zdrojom informácií o pneumatikách.

Skôr, než si zadovážite sadu pneumatík, je dobre si o nich zistiť viac a z rôznych zdrojov. Veľmi dôležité sú mienky iných užívateľov, ktorí dané pneumatiky používajú každý deň a vedia najlepšie, aké sú plusy a mínusy daného výrobku.

Dôležitým zdrojom informácií sú tiež automobilové organizácie a časopisy, ktoré zverejňujú rebríčky a sezónové testy. Najlepšie je porovnať výsledky skúšok s faktickými hodnoteniami vodičov a zistiť, či sa zhodujú.

Stojí za to si tiež prečítať informácie uvedené na etikete priloženej k pneumatike. Tam zistíte viac ohľadom úrovne hlučnosti daného modelu pneumatiky, úspornosti a správania sa na mokrom povrchu.