Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky

Kúpte si novú sadu letných pneumatík. Postarajú sa o vašu bezpečnú, úspornú a pohodlnú jazdu.

Najpredávanejšie letné pneumatiky

Predstavujeme vám naše bestsellery - najpredávanejšie modely letných pneumatík. Ide o najobľúbenejšie produkty medzi našimi zákazníkmi. Pneumatiky, ktoré sa predávajú najlepšie, sú kombináciou dobrej kvality a priaznivej ceny.

Najlepšie letné pneumatiky a ich hodnotenie

Rebríček letných pneumatík je vytvorený na základe hodnotení, ktoré pridali užívatelia našich webových stránok. Ide o súhrn 10 najlepšie hodnotených letných modelov pneumatík.

4,2

(1032 názorov)

4,4

(556 názorov)

4,4

(541 názorov)

4,4

(508 názorov)

4,1

(484 názorov)

4,4

(456 názorov)

4,4

(399 názorov)

Výrobca

V súčasnosti existujú vo svete až stovky výrobcov pneumatík. Pozrite si ponuku letných pneumatík od tých najobľúbenejších výrobcov.

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky sú určené na použitie v období od jari do jesene. Zmes letných pneumatík je namiešaná pre teploty nad 7 stupňov Celzia. Pod touto hranicou totiž strácajú svoje trakčné vlastnosti a tvrdnú.

Letný typ pneumatík môže mať smerový, symetrický alebo asymetrický dezén. V dezéne majú menšie zárezy a lamely na zvýšenie trakcie na povrchoch, čo sa využíva najmä v suchých podmienkach letných dní.

Vzory dezénov letných pneumatík sú okrem efektívnej priľnavosti na suchom povrchu charakteristické aj dobrým odvádzaním vody a odolnosťou voči aquaplaningu. Pneumatiky tohto typu odporúčame najmä vodičom jazdiacim viac ako 5 - 6 tisíc kilometrov ročne, často mimo mesta alebo kombinovane.

Letné pneumatiky sú tiež dobrou voľbou pre vodičov, ktorí si radi užívajú dobrodružnú rýchlu jazdu. Tieto pneumatiky totiž poskytujú najvyššiu úroveň bezpečnosti práve pri jazde vysokou rýchlosťou. Vyznačujú sa aj tým, že v porovnaní so všetkými typmi pneumatík sú najtichšie a zároveň najpohodlnejšie.

Kontúra okolo behúňa letnej pneumatiky je okrúhla. Vďaka tomu pneumatika zaisťuje nízky valivý odpor a vysokú priľnavosť. Nízky valivý odpor zabezpečuje zníženie spotreby paliva a zníženie emisií oxidu uhličitého (CO2). S ohľadom na vyššie uvedené funkcie sa môžete stretnúť s množstvom letných pneumatík, ktoré sú označené ako ekologické, a teda zaručujú nízku spotrebu a tichú prevádzku.

V porovnaní s celoročnými či zimnými pneumatikami sa opotrebovávajú pomalšie. Je to vďaka použitiu tvrdšej gumovej zmesi pri ich výrobe. Takisto poskytujú vynikajúcu trakciu na suchej aj mokrej vozovke. Výrobcom použité technológie ručia za minimalizáciu spotreby paliva, akustický komfort a bezpečnosť. Na letných pneumatikách zároveň nenájdete žiadne typické označenia, ktoré ich predurčujú na daný typ sezóny.

Začnite nakupovať