Pneumatiky podľa sezóny

Letné pneumatiky

Osobné pneumatiky

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Cenové rozpätie

-

Populárne rozmery pneumatík

205/55 R16 195/65 R15 225/45 R17 205/60 R16 185/65 R15 175/65 R14 Zobraziť zoznam rozmerov Schovať zoznam rozmerov

Bezpečnosť

Skrátite brzdnú dráhu a zlepšíte manévrovanie.

Pirelli P Zero
4,2

66 názorov

Od 101 ks

Úspora

Znížite spotrebu paliva a opotrebovanie.

Continental UltraContact
5,0

11 názorov

Od 72 ks

Pohodlie

Jazdite vo väčšom akustickom komforte a znížte pocit nerovností.

Hankook Ventus S1 Evo3 K127
5,0

3 názory

Od 84 ks
Zadarmo doručenielen na Slovensku
Dodanie s montážou
Vyše 7 miliónov zákazníkov

Aké letné pneumatiky si vybrať

Zaujíma vás aké letné pneumatiky si vybrať? Pred kúpou si prečítajte výsledky testov letných pneumatík, ktoré vykonala organizácia ADAC a najväčšie magazíny a automobilové portály. Uvádzame aj vlastný rebríček na základe názorov našich zákazníkov, ktorý vám pomôže správne sa rozhodnúť.

Testy letných pneumatík

Tlačové testy letných pneumatík Tlačové testy letných pneumatík Zobraziť viac >
Testy letných pneumatík ADAC Testy letných pneumatík ADAC Zobraziť viac >

Pri rozhodovaní o tom, akú sadu letných pneumatík si pre svoje auto objednať, je dobré využiť každoročné testy, ktoré vykonávajú automobilové organizácie a časopisy. Osobitnú pozornosť treba venovať najprestížnejším a najobľúbenejším testom pneumatík, ktoré organizuje nemecký automobilový klub ADAC.


Túto sezónu sa špecialisti ADAC bližšie pozreli na parametre letných pneumatík v rozmere 205/55 R16 (91 V). Test vyhrali dva modely s rovnakým celkovým hodnotením ADAC. Prvým je Goodyear EfficientGrip Performance 2 a druhým je Continental PremiumContact 6.

Hodnotenie letných pneumatík

Aby sme vám uľahčili výber novej sady pneumatík na najteplejšie obdobie, pripravili sme rebríček letných pneumatík. Zaradili sme produkty, ktoré získali od našich zákazníkov najlepšie hodnotenia. Boli testované v rôznych podmienkach, na suchom aj mokrom povrchu.

Lacné letné pneumatiky

Nízka cena nemusí nutne znamenať zlú kvalitu a neuspokojivý výkon. Ak sa pýtate, aké lacné letné pneumatiky si vybrať, Oponeo ponúka široký výber modelov od výrobcov ekonomickej triedy. Ponúkame pevné pneumatiky za atraktívne ceny. Parametrovo možno ustúpi špičkovým produktom, no určite uspokojí ľudí hľadajúcich dobrý pomer ceny a kvality.

Kedy vymeniť letné pneumatiky za nové

Dezén menej ako 4 mm

Prvým faktorom určujúcim potrebu výmeny je prekročenie minimálnej hĺbky dezénu pneumatiky. Je 1,6 mm a má za následok, že pneumatiky strácajú svoje vlastnosti. Neposkytne preto primeranú úroveň bezpečnosti. Stojí za to vedieť, že aj hĺbka menšia ako 4 mm prispieva k nižšej priľnavosti a horšiemu odvádzaniu vody, takže dosiahnutie tejto hodnoty by nás malo povzbudiť k nákupu nových pneumatík.

Opotrebovanie pneumatík
Nová pneumatika
Hĺbka dezénu a priľnavosť - nová pneumatika
Pneumatika čiastočne opotrebovaná
Hĺbka dezénu a priľnavosť - čiastočne opotrebovaná pneumatika
Pneumatika pod štandardom
Hĺbka dezénu a priľnavosť - pneumatika pod normou

Opotrebenie behúňa menej ako 4 mm sa rovná 28 % dlhšej brzdnej dráhe na mokrej vozovke. Výskumné údaje združenia Motor Industry Research Association

Mechanické poškodenie

Poškodenie pneumatiky je veľmi nebezpečné, čo by malo podnietiť okamžitú návštevu servisu pneumatík. V niektorých prípadoch môže odporučiť výmenu poškodeného modelu, oboch pneumatík na danej náprave alebo aj celej sady na všetky štyri kolesá, čo je najrozumnejšie rozhodnutie na zaistenie bezpečnosti jazdy.

Mechanické poškodenie

V roku 2017 bolo poškodenie pneumatík príčinou každých 4 nehôd spôsobených technickou poruchou vozidla. Údaje z výročnej správy Národného policajného riaditeľstva

5 rokov od dátumu výroby

Pneumatiky časom strácajú svoje vlastnosti a už neposkytujú rovnakú úroveň priľnavosti alebo brzdného výkonu. Aj keď je hĺbka dezénu povolená a pneumatika nevykazuje žiadne viditeľné známky starnutia, odporúčame, aby jej životnosť nepresiahla 5 rokov.

Dátum výroby a vek pneumatiky

Kedy prezuť na letné pneumatiky

Letné pneumatiky by sa mali namontovať, keď teplota prekročí 7 stupňov.
Kedy prezuť na letné pneumatiky

Kedy prezuť na letné pneumatiky, na rozdiel od zdania, vôbec nezávisí od mesiaca. Mrazy spôsobujúce zlý stav ciest sa môžu vyskytnúť aj v marci a dokonca aj v apríli. Preto konvenčným faktorom ovplyvňujúcim čas výmeny pneumatiky je priemerná denná teplota. Ak presiahne 7 °C, je to znamenie, že na vulkanizér môžete ísť s novou sadou.

Letné pneumatiky od A po Z

Označenie letných pneumatík

Pred zakúpením novej sady nezabudnite venovať pozornosť značkám pneumatík pre autá na jej boku. Najdôležitejší z nich je rozmer pneumatík, ktorý umožňuje ich prispôsobenie konkrétnemu autu. Nemenej dôležitý je symbol DOT, ktorý označuje rok výroby. Letné modely na rozdiel od zimných pneumatík nemajú označenie definujúce typické sezónne vlastnosti.

Označenie pneumatík

Druhy dezénu

Pri výbere novej sady letných pneumatík nezabudnite zvážiť dezén pneumatík. Konštrukcia a typy sú u jednotlivých modelov rozdielne. Jeho plastika ovplyvňuje najdôležitejšie faktory, akými sú odvod vody či blata či zahryznutie do snehu. Pneumatika dobre prispôsobená podmienkam zaručuje nielen priľnavosť, ale aj nízky valivý odpor, čo sa premieta do nižšej spotreby paliva a úspor.

Druhy dezénu

Správny tlak v letných pneumatikách

Ak chcete zo svojich letných pneumatík vyťažiť maximum, uistite sa, že máte správny tlak v pneumatikách. Správny tlak v pneumatikách nájdete na nálepke na stĺpiku dverí vodiča alebo na okraji dverí vodiča, na dvierkach palivovej nádrže alebo v návode na obsluhu vášho vozidla. Dodržujte tam uvedený tlak, pravidelne ho kontrolujte (napríklad raz za mesiac alebo pred každou dlhšou cestou) a v prípade potreby ho doplňte. Len tak naplno využijete svoje letné pneumatiky.

Správny tlak v pneumatikách

Vyvažovanie kolies

Pamätajte, že vyváženie kolies na aute je tiež veľmi dôležité. Nesprávne vykonaná môže negatívne ovplyvniť odpruženie. To často vedie k „ťahu do strán“ a nepravidelnému opotrebovaniu dezénu, čo si vyžaduje skorú výmenu pneumatiky.

Vyvažovanie kolies

Ceny letných pneumatík

V našej predajni nájdete nové pneumatiky v rôznych cenových segmentoch: od najlacnejších modelov ekonomickej triedy (optimálny výkon, veľmi atraktívna cena), cez pneumatiky strednej triedy (dobrý pomer ceny a kvality), až po prémiové modely (najvyšší výkon, ale aj vyššia cena). Pozrite si náš široký sortiment a vyberte si tie najlepšie celoročné pneumatiky pre vás. Zoznámte sa s našou širokou ponukou a vyberte si letné pneumatiky, ktoré budú spĺňať vaše požiadavky.

Zachovájte si čisté ruky
a montáž nechajte na montážnikov

Zistite viac