Terénne pneumatiky 4x4

Offroad a 4x4 pneumatiky

Terénne pneumatiky

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Cenové rozpätie

-

Populárne modely terénnych pneumatík 4x4

Zadarmo doručenie
Dodanie s montážou
Vyše 7 miliónov zákazníkov

Terénne pneumatiky pre každú sezónu

Nájdite perfektné pneumatiky 4x4 alebo SUV a cestujte bezpečne za každého počasia

Letné pneumatiky 4x4

Letné pneumatiky 4x4

Zimné pneumatiky 4x4

Zimné pneumatiky 4x4

Celosezónne pneumatiky 4x4

Je zárukou výkonu bez ohľadu na ročné obdobie a počasie. Užite si pohodlnú jazdu ako v zimnej realite, tak aj počas letných horúčav či jesenného dažďa.

Ktoré terénne pneumatiky 4x4 si vybrať

Široká ponuka pneumatík 4x4 znamená, že každý vodič si môže nájsť model prispôsobený individuálnym potrebám. Podľa toho, či sa častejšie pohybujete po meste alebo trávite viac času mimo cesty, vyberajte pneumatiky, ktoré budú spĺňať vaše očakávania.

AT pneumatiky

Modely označené ako AT, teda All Terrain, sú terénne pneumatiky (50% off-road - 50% cesta) pre univerzálne použitie. Vaše auto s pohonom 4x4 na nich hravo prekoná ako dlhšie asfaltové úseky, tak aj prekážky v ľahkom teréne. Napriek dezénu a konštrukcii prispôsobenej na prácu v teréne, tento typ pneumatík dokonale splní očakávania vodičov, ktorí potrebujú overené riešenie aj na každodenné jazdenie. To sú len niektoré z výhod, ktoré pneumatiky AT ponúkajú.

MT pneumatiky

Skratka MT - Mud Terrain znamená terénne pneumatiky, ktoré si poradia aj s tým najextrémnejším off-roadom. Určite sú vhodnejšie na zdolávanie piesočnatého či blatistého terénu ako na dlhé cesty po asfalte. Pneumatiky MT sú mimoriadne odolné a ich trakciu ovplyvňuje špecifická štruktúra a dezén, ktorý sa vyznačuje veľkými blokmi. Ak je menej ako 20 % vašich ciest cestných, tieto terénne pneumatiky sú pre vás.

HT pneumatiky

Pneumatiky 4x4 HT sú výbornou voľbou pre vodičov, ktorí občas jazdia mimo hlavných ciest. S týmito pneumatikami neuviaznete na blatistom lesnom chodníku ani neuviaznete v blate na poľnej ceste. Je tiež odolný voči poškodeniu, za čo vďačí zosilnenej konštrukcii. Hlavným účelom modelov HT sú však cesty (min. 80%), po ktorých môžete bezpečne cestovať v meniacich sa podmienkach. Pneumatiky HT sú tichšie a hospodárnejšie v porovnaní s modelmi s typickými vlastnosťami v teréne.

SUV pneumatiky

SUV si čoraz častejšie vyberajú slovenskí vodiči. Vzhľadom na vysokú hmotnosť a výkon týchto áut – najmä vo verziách 4x4, je výber správnych pneumatík veľmi dôležitý. Najlepšie pneumatiky pre SUV musia zodpovedať nielen rozmeru, ale aj indexu nosnosti a rýchlosti – informácie o odporúčaných hodnotách nájdete v príručke k vozidlu. Pneumatiky určené pre autá tohto typu budú ideálne na spevnené cesty a ulice v centre mesta.

Kalkulačka terénnych pneumatík

Neviete aký rozmer pneumatík si vybrať? Pripravili sme prevodník pneumatík pre terén a SUV, ktorý prevádza zápis metrických rozmerov na palce. Metrické označenie udáva šírku pneumatiky vyjadrenú v milimetroch, pomer profilu k šírke v percentách a priemer ráfika v palcoch. V palcoch sú však jednotky zjednotené. Naša kalkulačka pneumatík pre 4x4 vám pomôže urobiť správne rozhodnutie!

Kalkulačka terénnych pneumatík

Štandardné označenie: 29x9 R17
Celková výška pneumatiky: 720 mm Celková šírka pneumatiky: 225 mm

Názory našich zákazníkov na pneumatiky 4x4:

 • Roberto Cincotti 5,0

  GT Radial Savero WT

  Vyskúšal som pneumatiky v rozmedzí 350 - 000 km, ale sú super! Určite odporúčam! Rozdiel cítiť najmä vo vozidle, ktoré má zlé držanie na ceste a má v normálnej polohe pohon zadných kolies (ako napríklad moje Terrano a v prípade potreby pohon 4x4. Rozdiel si všimla moja manželka, ktorá auto riadi, často. Pri najmenšom akcelerátore nedochádza k driftovaniu. a na snehu veľmi dobre som túto zimu precestoval niekoľko KM vo Švajčiarsku a auto sa správalo veľmi dobre ako nikdy predtým. sú oveľa lepšie. Zobraziť viac >
 • terenowv 5,0

  Cooper Weather-Master WSC

  Odporúčam, skvelo sa správa v teréne, piesok, hlboké blato alebo sneh nie je pre nich najmenší problém, dokonca ja jazda naprieč svahu nie je nemožná s autom 2,5 tony a to bez nejakých veľkých problémov. Skvelý produkt zvláda tiež jazdu pri 140 km/h po diaľnici. Jediný mínus pneumatík Cooper Weather-Master WSC je ich vypracovanie – majú taký povrch ako naliaty, ale to je iba estetika a neprekáža to pri používaní. Určite tieto gumy kúpim znovu, keď sa opotrebujú za nejaké 3-4 sezóny. Dezén je skutočne dobrý, má otvory na montáž hrotov a celkovo ju hodnotím známkou veľmi dobrý. Zobraziť viac >
 • bajt. 4,0

  Imperial Snowdragon 3

  Moja prvá zimné pneumatiky v rozmere 19 palcoch. Pneumatika renomovaného výrobcu v tejto veľkosti stojí ohromné peniaze. Na pneumatikách prešiel som viac ako 20 tisíc kilometrov počas 5 mesiacov, zima nebola agresívne, ale môžem odporučiť pneumatiky každému kto nechce platiť veľa peňazí za pneumatiky triedy premium. Pneumatika je dokonalá počas používania. Malý mínus na mokrom povrchu a myslím, že nie je dobrá pre terénne jazdu - je to len môj názor. Pneumatiku odporúčam, dobrá kvalita za neveľké peniaze. Zobraziť viac >
 • Wojciech 4,7

  Hankook Winter i*cept evo2 SUV W320A

  Zima v roku 2017/2018 bola veľmi zlá - je ťažké posúdiť zimné pneumatiky pri jazde na snehu a ľade len niekoľkokrát, ale za takých podmienok ma s nákupom veľmi teší. Jedna jazda cez zasnežený les v horách umožňuje veľmi dobré hodnotenie, valivý odpor výrazne väčší ako v prípade letných pneumatík, ale to fungovalo veľmi dobre na diaľnici. Zobraziť viac >

Zachovájte si čisté ruky
a montáž nechajte na montážnikov

Zistite viac