Terénne pneumatiky 4x4

Offroad a 4x4 pneumatiky

Terénne pneumatiky

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Cenové rozpätie

-

Populárne modely terénnych pneumatík 4x4

Yokohama Geolandar A/T G015
4,5

2 názory

Od 84 ks
BFGoodrich All Terrain T/A KO2
4,0

2 názory

Od 177 ks
Cooper Discoverer STT Pro
1,0

1 názor

Od 173 ks
Bridgestone Dueler Sport
4,0

54 názory

Od 116 ks
Zadarmo doručenielen na Slovensku
Dodanie s montážou
Vyše 7 miliónov zákazníkov

Terénne pneumatiky pre každú sezónu

Nájdite perfektné pneumatiky 4x4 alebo SUV a cestujte bezpečne za každého počasia

Letné pneumatiky 4x4

Letné pneumatiky 4x4

Zimné pneumatiky 4x4

Zimné pneumatiky 4x4

Celosezónne pneumatiky 4x4

Je zárukou výkonu bez ohľadu na ročné obdobie a počasie. Užite si pohodlnú jazdu ako v zimnej realite, tak aj počas letných horúčav či jesenného dažďa.

Ktoré terénne pneumatiky 4x4 si vybrať

Široká ponuka pneumatík 4x4 znamená, že každý vodič si môže nájsť model prispôsobený individuálnym potrebám. Podľa toho, či sa častejšie pohybujete po meste alebo trávite viac času mimo cesty, vyberajte pneumatiky, ktoré budú spĺňať vaše očakávania.

AT pneumatiky

Modely označené ako AT, teda All Terrain, sú terénne pneumatiky (50% off-road - 50% cesta) pre univerzálne použitie. Vaše auto s pohonom 4x4 na nich hravo prekoná ako dlhšie asfaltové úseky, tak aj prekážky v ľahkom teréne. Napriek dezénu a konštrukcii prispôsobenej na prácu v teréne, tento typ pneumatík dokonale splní očakávania vodičov, ktorí potrebujú overené riešenie aj na každodenné jazdenie. To sú len niektoré z výhod, ktoré pneumatiky AT ponúkajú.

MT pneumatiky

Skratka MT - Mud Terrain znamená terénne pneumatiky, ktoré si poradia aj s tým najextrémnejším off-roadom. Určite sú vhodnejšie na zdolávanie piesočnatého či blatistého terénu ako na dlhé cesty po asfalte. Pneumatiky MT sú mimoriadne odolné a ich trakciu ovplyvňuje špecifická štruktúra a dezén, ktorý sa vyznačuje veľkými blokmi. Ak je menej ako 20 % vašich ciest cestných, tieto terénne pneumatiky sú pre vás.

HT pneumatiky

Pneumatiky 4x4 HT sú výbornou voľbou pre vodičov, ktorí občas jazdia mimo hlavných ciest. S týmito pneumatikami neuviaznete na blatistom lesnom chodníku ani neuviaznete v blate na poľnej ceste. Je tiež odolný voči poškodeniu, za čo vďačí zosilnenej konštrukcii. Hlavným účelom modelov HT sú však cesty (min. 80%), po ktorých môžete bezpečne cestovať v meniacich sa podmienkach. Pneumatiky HT sú tichšie a hospodárnejšie v porovnaní s modelmi s typickými vlastnosťami v teréne.

SUV pneumatiky

SUV si čoraz častejšie vyberajú slovenskí vodiči. Vzhľadom na vysokú hmotnosť a výkon týchto áut – najmä vo verziách 4x4, je výber správnych pneumatík veľmi dôležitý. Najlepšie pneumatiky pre SUV musia zodpovedať nielen rozmeru, ale aj indexu nosnosti a rýchlosti – informácie o odporúčaných hodnotách nájdete v príručke k vozidlu. Pneumatiky určené pre autá tohto typu budú ideálne na spevnené cesty a ulice v centre mesta.

Kalkulačka terénnych pneumatík

Neviete aký rozmer pneumatík si vybrať? Pripravili sme prevodník pneumatík pre terén a SUV, ktorý prevádza zápis metrických rozmerov na palce. Metrické označenie udáva šírku pneumatiky vyjadrenú v milimetroch, pomer profilu k šírke v percentách a priemer ráfika v palcoch. V palcoch sú však jednotky zjednotené. Naša kalkulačka pneumatík pre 4x4 vám pomôže urobiť správne rozhodnutie!

Kalkulačka terénnych pneumatík

Štandardné označenie: 29x9 R17
Celková výška pneumatiky: 720 mm Celková šírka pneumatiky: 225 mm

Názory našich zákazníkov na pneumatiky 4x4:

 • Dayana Maltese 4,1

  Falken WPAT01

  Pneumatiky nevyzerajú tak pôsobivé ako na vyzdvihnúť na obrazovke, ale sú dobre vyzerajúce tak ako tak. Zvláda dobre na mesto, na mokrej vozovke, na cestách králik moc, len párkrát, ale strmý zjazd je stále veľmi vlhké a klzké, a to aj niekoho iného drahších pneumatík. Celkovo je dobrá, prajem pochody boli väčšie pre silnejšie vyzerajúce. Zobraziť viac >
 • posti 4,6

  Michelin LATITUDE CROSS

  Mám tieto pneumatiky takmer štyri roky v lete zimnej non-stop. Riadený takmer 70.000. km super-suchý povrch vlhký, príliš. V poli Nedávno som v rozpakoch hosťa na typický AT-pevnosť ruky pneumatiky prekvapivé, pri rýchlosti 40 km / h išiel obrubník pneumatík spadol z okraja, ale nič augusta nestalo. Tiež, ak ste premýšľal o oponką v tejto cenovej kategórii je to stojí za to. Zobraziť viac >
 • wojtfin 5,0

  Toyo Open Country A/T plus

  Nevšimol som si negatívov tejto pneumatiky. Všetko je v poriadku. Jazdím najrýchlejšie okolo 120 km/h a pneumatika sa správa dobre. Keď sa dostanem v terén, mimo mesta, nemám žiadne problémy. Predtým som mal pneumatiky 70% cesta, 30% off-rad a na ceste boli príliš tvrdí. Nebolo možné zabrzdiť s prívesom. A boli tiež hlučne. Toyo sú ideálne pre moje potreby, dobré na cestu a zvládajú sa v ľahkom teréne. Sú tiež lacné. Asi ich znova kúpim. Zobraziť viac >
 • Zibi 4,3

  Kumho ROAD VENTURE MT KL71

  Skvelé MTki pre jazdu na každom povrchu, rovnako sa správajú v teréne a na spevnených komunikáciách. Aj jazdiť tlaku 1,2Pa, a dokonca je pohodlné s takmer nulovou priehybu pneumatiky. Pneumatiky sú relatívne ľahké, takže aj napriek oveľa väčšiu veľkosť ako pôvodný auto je upchatý (nízky výkon). Dezén je navrhnutá tak, že hryzie tak agresívne ako také. Simex, ale vďaka normálne ceste je veľmi tichý. Driving je isté a predvídateľné. Zobraziť viac >

Zachovájte si čisté ruky
a montáž nechajte na montážnikov

Zistite viac