Pneumatiky podľa sezóny

Zimné pneumatiky

Osobné pneumatiky

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Cenové rozpätie

-

Populárne rozmery pneumatík

205/55 R16 195/65 R15 185/65 R15 225/45 R17 175/65 R14 205/60 R16 Zobraziť zoznam rozmerov Schovať zoznam rozmerov
Bezpečnosť

Kratšia brzdná draha na zasneženej vozovke

Úspora

Menšia úspora paliva za zimných podmienok.

Nariadenia EÚ

V toľkých štátoch EÚ sú zimné pneumatiky povinné

Aké zimné pneumatiky si vybrať?
Prezrite si modely odporúčané našimi odborníkmi.

Bridgestone Blizzak LM005
4,6

16 názorov

Od 78 ks
Pirelli SottoZero Serie 3
4,3

73 názory

Od 121 ks
Kleber Krisalp HP3
4,3

31 názorov

Od 54 ks
Zadarmo doručenie[[ g_txtDostawaNaTerenieKraju ]]
Dodanie s montážou
Vyše 7 miliónov zákazníkov

Aké zimné pneumatiky si vybrať

Hľadáte novú sadu pneumatík, ktoré zvládnu nízke teploty a zasnežený povrch? Rozhodnutie o tom, ktoré zimné pneumatiky si vybrať závisí do veľkej miery od vášho štýlu jazdy, vozidla, ktoré vlastníte, a rozpočtu, ktorý chcete vyčleniť. Pred nákupom sa oplatí dôkladne premyslieť, pretože to ovplyvní nielen váš komfort, ale aj bezpečnosť jazdy.

Testy zimných pneumatík

Tlačové testy zimných pneumatík Tlačové testy zimných pneumatík Zobraziť viac >
Testy zimných pneumatík ADAC Testy zimných pneumatík ADAC Zobraziť viac >

Pri výbere zimných pneumatík sa oplatí využiť výsledky sezónnych testov, ktoré vykonávajú automobilové organizácie a časopisy. Jedna z najznámejších organizácií - nemecký automobilový klub ADAC vo svojich testoch kontroly zimných pneumatík, medzi inými, výkon na suchom a mokrom povrchu, jazda na snehu a ľade, hlučnosť, spotreba paliva a odolnosť voči opotrebovaniu jednotlivých modelov.


V tejto sezóne organizácia ADAC testovala zimné pneumatiky pre osobné vozidlá v dvoch rozmeroch – 185/65 R15 oraz 215/60 R16. V prvom prípade dosiahli rovnako dobré výsledky tri modely - Continental WinterContact TS870, Goodyear Ultra Grip 9+ a Semperit Speed-Grip 5 - tesne nasledované pneumatikou Michelin Alpin 6. Vo väčšom rozmere zvíťazili Continental WinterContact TS870 a Dunlop Winter Sport 5 s rovnakým skóre.

Hodnotenie zimných pneumatík

Od viac ako 20 rokov predávame pneumatiky online. Ponúkame celoročné aj sezónne modely. Pravidelne na ne zbierame spätnú väzbu, aby sme dobre porozumeli potrebám našich zákazníkov.

Lacné zimné pneumatiky

Mnoho vodičov si kladie otázku – aké lacné zimné pneumatiky si dobre poradia so zasneženými cestami? V zime musia pneumatiky čeliť najnáročnejším podmienkam. Preto sa aj s obmedzeným rozpočtom oplatí hľadať dobré, lacné pneumatiky.

Túto sezónu sa neoplatí rozhodovať o sadách ojazdených alebo protektorovaných pneumatík neznámeho pôvodu. Náš obchod ponúka široký výber lacných zimných pneumatík od spoľahlivých výrobcov.

Zimné pneumatiky sú od začiatku navrhnuté na použitie v špecifických poveternostných podmienkach. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré sa berú do úvahy z technologického hľadiska, je teplota. Má významný vplyv na elasticitu dezénu pneumatiky a zjednodušene povedané, znamená to schopnosť pneumatiky priľnúť k vozovke. Okrem skvelej gumovej zmesi je nevyhnutný aj správny dezén, ktorého úlohou je „zahryznúť sa“ do snehu a zvýšiť priľnavosť aj na ľade.“

Michał Kaczmarek, produktový manažér Bridgestone
Logotyp Bridgestone

Kedy prezuť na zimné pneumatiky?

Keď teplota klesne pod 7 stupňov, mali by sme nasadiť zimné pneumatiky

Zimné pneumatiky používa takmer 90 % vodičov

Kedy prezuť na zimné pneumatiky?

Sezónne výmeny pneumatík spôsobujú niektorým ľuďom menšie problémy. Zahŕňa to nielen dodatočné náklady, ale vyžaduje si to aj vedie, kedy prezuť na zimné pneumatiky. Uvedomenie si atmosférických faktorov, na ktoré by ste si mali dávať pozor, je kľúčové, aby ste sebe a svojim pasažierom zaistili primeranú bezpečnosť na cestách a nenechali sa prekvapiť zimou, najmä na trase. Pozorovaním aury za oknom sa vyhneme aj radom na vulkanizéroch, ktoré budú určite veľmi rušné, len čo napadne prvý sneh.

Zimné pneumatiky od A po Z

Jazda na letných pneumatikách v zime

Zladiť pneumatiky s ročným obdobím, a tým aj s podmienkami vozovky, je mimoriadne dôležité. Priamo ovplyvňuje nielen pohodlie, ale predovšetkým bezpečnosť vodiča, cestujúcich a ostatných účastníkov cestnej premávky. Preto jazda s letnými pneumatikami v zime nie je dobrý nápad. Mierna prestávka počasia stačí na to, aby sa auto v najlepšom prípade nemohlo pohybovať.

Brzdná dráha s namontovanými zimnými alebo letnými pneumatikami

Značenie zimných pneumatík

Pneumatiky používané počas jazdy v zime musia spĺňať príslušné požiadavky. Zmes použitá na jej výrobu by si mala zachovať správnu pružnosť pri veľmi nízkych teplotách. Dezén si zase musí poradiť s jazdou na ťažkom povrchu a zaručiť priľnavosť a krátku brzdnú dráhu na snehu a blate. Našťastie pneumatiky určené na použitie počas chladnejšej časti roka sú veľmi ľahko rozpoznateľné. Stačí si pozrieť označenie pneumatík pre autá a nájsť produkt určený na jazdu v zime.

Oboznámte sa so štítkami na zimných pneumatikách

Hĺbka dezénu zimných pneumatík

Hĺbka dezénu novej zimnej pneumatiky je približne 8-10 mm. Táto hodnota s ďalšími najazdenými kilometrami klesá, čo má vplyv na bezpečnosť a komfort jazdy. Vzhľadom na sezónu, v ktorej sa tento typ pneumatík používa, si musí poradiť s veľmi ťažkými povrchmi. Zasnežené, blatisté alebo jednoducho mokré cesty sú samozrejmosťou. Preto sa oplatí skontrolovať, aká by mala byť minimálna hĺbka dezénu pneumatiky a potom sa uistiť, že táto hodnota nie je prekročená. Vďaka tomu budeme môcť počítať s dobrou priľnavosťou a krátkymi brzdnými dráhami.

Aká by mala byť hĺbka dezénu zimnej pneumatiky?

Správny tlak v zimných pneumatikách

Počas zimných mesiacov je z bezpečnostných dôvodov potrebné kontrolovať tlak v pneumatikách častejšie. Ak je príliš nízka, môže viesť okrem iného k: zhoršeniu ovládateľnosti auta, predĺženiu brzdnej dráhy a zhoršeniu priľnavosti. Pneumatiky sa preto oplatí napojiť na kompresor aspoň 1-2 krát do mesiaca pri návšteve čerpacej stanice, aby sme skontrolovali, či sme nestratili vzduch. Stačí si zistiť aký by mal byť správny tlak v zimných pneumatikách v našom aute, aby sme ho prakticky zlepšili uvoľnite svoje pohodlie a bezpečnosť.

Správny tlak v zimných pneumatikách

Ceny zimných pneumatík

V našej predajni nájdete nové pneumatiky v rôznych cenových segmentoch: od najlacnejších modelov ekonomickej triedy (optimálny výkon, veľmi atraktívna cena), cez pneumatiky strednej triedy (dobrý pomer ceny a kvality), až po prémiové modely (najvyšší výkon, ale aj vyššia cena). Pozrite si náš široký sortiment a vyberte si tie najlepšie celoročné pneumatiky pre vás. Zoznámte sa s našou širokou ponukou a vyberte si pneumatiky, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám.

Zachovájte si čisté ruky
a montáž nechajte na montážnikov

Zistite viac