Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Hliníkové disky

Vyberte svoje auto

Vyberte disky podľa rozmeru

Vyberte šírku
Vyberte rozteč

Vyberte disky do pneumatík

Vyberte profil
Vyberte priemer
x Pneumatiky Run on flat

Pneumatiky Run Flat dovoľujú jazdu po stratení tlaku. Jazda na prerezanej pneumatike Run Flat je možná priemerne cez 80 km s rýchlosťou nie väčšou ako 80km/h.

  • Každý hliníkový disk pred tým, než ide do výroby, musí byť veľmi starostlivo navrhnutý. Projekt je vytvorený z hliníkovej zliatiny podľa počítačového programu. V raných fázach navrhovania výrobca musí rozhodnúť o konečnom prevedení ráfika, t.j. či sa jedná o jedno alebo viacdielny hliníkový disky a z koľkých ramien sa bude skladať. Po počiatočnom návrhu projektu výrobca pripravuje vizualizáciu kolesa ktorý, ktorý vám umožní vidieť všetky nedokonalosti projektu. Po dôkladnej analýze hliníkového disku sa pripravuje rad vylepšení, ktoré umožnia vyrábať hliníkové disky, ktoré budú spĺňať očakávania dizajnérov a technických požiadaviek. Potom som vytvorí demonštračný projekt modelu disku, ktorý je vyrobený z plastu
  • alebo dreva. Vďaka nemu si návrhári môžu preskúmať reakcie odoberateľov na svojom návrhu a vykonať skúšky, ktoré eventuálne ešte ukáže nejaké nedokonalosti. Po prijatí tohto projektu hliníkového disku je pripravená jeho aplikácia, ktorá obsahuje informácie o použití hliníkového disku, o jej nosnosti a rozteči. Potom nasleduje formovanie hliníkového disku, ktoré vyžaduje obrovské zaťaženie. Najprv je formovaný rant disku a potom jeho ramená. V tejto fáze si výrobca ešte môže dovoliť korekciu drobných nedokonalostí disku. Po vyformovaní sa prechádza do odlievacej formy, do ktorej sa naleje teplý hliník. Tu je tiež disk vystavený skúškam a analýzam, ktoré ukazujú či úroveň napätia daného exemplára disku je správna.
  • Ak testy neukazujú žiadne nedostatky návrhu disky idú do regulárnej produkcie. Každý disk je ihneď po vytvorení niekoľkokrát vystavený maľovaniu, a potom aplikácii ochrannej vrstvy, ktorá ho chráni pred škodlivými účinkami všetkých vonkajších faktorov. Suchý hliníkový disk je starostlivo zabalený a odoslaný zákazníkom. Moderná ponuka hliníkových diskov je veľmi bohatá. Každý si môže slobodne vybrať z jedno alebo viacdielnych exemplárov. Výrobky sú k dispozícii s jednoduchým, ale aj pokročilým vzorom (napr. Mesh). K dispozícii je tiež veľký výber farieb diskov. Výrobcovia z roku na rok predstavujú výrobky s čoraz viac zaujímavejším dizajnom, takže každý kto si chce namontovať na svoje vozidlo hliníkové (alu) disky tam nájde ideálny výrobok práve pre seba a svoje vozidlo.