Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky, tiež známe, ako univerzálne, kombinujú vlastnosti letných a zimných pneumatík.

Najpredávanejšie celoročné pneumatiky

V tejto sekcii môžete nájsť najpredávanejšie modely celoročných pneumatík v našom obchode, tzv. bestsellery. Produkty, ktoré kombinujú kvalitu a atraktívnu cenu - teda to, čo je najčastejšie požadované vodičmi.

Rebríček celoročných pneumatík

Predstavujeme vám súhrn najlepších celoročných pneumatík vygenerovaných na základe hodnotenia užívateľov nášho portálu. Názory sú založené na skúsenostiach z každodenného použitia jednotlivých modelov pneumatík.

Výrobca

Na trhu s pneumatikami sú stovky výrobcov pneumatík. Pozrite si našu ponuku celoročných pneumatík a ich najpopulárnejších výrobcov.

Celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky kombinujú vlastnosti letných a zimných pneumatík. Tento typ pneumatiky je kompromisom, ktorý si kladie za cieľ naplniť očakávania aj tých najnáročnejších používateľov. Celoročné pneumatiky fungujú excelentne bez ohľadu na počasie. Zloženie gumovej zmesi použitej v celoročných pneumatikách je navrhnuté tak, aby zaistilo čo najlepší výkon tak v príjemných, ako aj mrazivých podmienkach.

Hlavnou výhodou celoročných pneumatík je ich univerzálnosť. Zaisťujú optimálny výkon po celý rok. Vzor dezénu na celoročnej pneumatike pripomína zimnú pneumatiku. V strednej časti je viac zárezov, ktoré poskytujú dobrú trakciu na snehu. Vonkajšia časť behúňa je vyrobená z masívnych blokov menšieho počtu - čo zodpovedá letným pneumatikám. Práve táto vlastnosť zabezpečuje stabilitu pri jazde vo vyšších rýchlostiach.

Celoročné pneumatiky sú (z angl. mud and snow - blato a sneh). V niektorých prípadoch môžeme nájsť aj piktogram s troma vrcholmi snehovej vločky alebo nápis ALL SEASON.

Najväčšou výhodou používania celoročných pneumatík je ušetrený čas pri sezónnej výmene pneumatík a zníženie prevádzkových nákladov vozidla spojených s návštevou v autoservisoch. Celoročné pneumatiky sú najlepšie v meste, v ktorom sa nenachádza celoročný sneh. Veľmi dobre sa správajú na vozovke s malým množstvom snehu. Sú vhodné pre vodičov, ktorí preferujú pokojný štýl jazdy a prejazdia ročne maximálne 6 000 km a nejazdia často na dlhé trasy.

Začnite nakupovať