Pneumatiky podľa sezóny

Celoročné pneumatiky

Osobné pneumatiky

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Cenové rozpätie

-

Populárne rozmery pneumatík

205/55 R16 195/65 R15 185/65 R15 205/60 R16 225/45 R17 175/65 R14 Zobraziť zoznam rozmerov Schovať zoznam rozmerov

Naši zákazníci si najčastejšie vyberajú celoročné pneumatiky

Continental AllSeasonContact
4,9

18 názorov

Od 63 ks
Michelin CrossClimate 2
4,8

52 názory

Od 91 ks
Hankook Kinergy 4S2 H750
5,0

2 názory

Od 57 ks
Zadarmo doručenie[[ g_txtDostawaNaTerenieKraju ]]
Dodanie s montážou
Vyše 7 miliónov zákazníkov

Ktoré celoročné pneumatiky si vybrať

Ak vás zaujíma, aké celoročné pneumatiky si vybrať, existuje niekoľko problémov, ktorým stojí za to venovať pozornosť. Musíte zvážiť svoj štýl jazdy, ako aj značku a názory vodičov. Tiež je dobré oboznámiť sa s rôznymi typmi testov, v ktorých nezávislé organizácie alebo automobilové magazíny kontrolovali modely v konkrétnych veľkostiach.

Celoročné testy pneumatík

Tlačové testy celoročných pneumatík Tlačové testy celoročných pneumatík Zobraziť viac >
Celoročné testy pneumatík ADAC Celoročné testy pneumatík ADAC Zobraziť viac >

Nie je ľahké vybrať dobré celoročné pneumatiky, preto sa pred nákupom oplatí skontrolovať výsledky testov vykonaných automobilovými časopismi a organizáciami. Často sa stáva, že univerzálne modely sa porovnávajú so sezónnymi, čo vám umožňuje určiť ich skutočné vlastnosti. Z času na čas sú však samostatné zoznamy venované pneumatikám na celý rok. V našej databáze nájdete rôzne testy, ktoré vám pomôžu vybrať si produkt šitý na mieru vašim potrebám a očakávaniam.

Rebríček celoročných pneumatík

Ako nájsť dobré celoročné pneumatiky? S nami to nie je ťažké! Nižšie uvádzame celosezónne hodnotenie pneumatík vygenerované na základe zákazníckych hodnotení nášho obchodu. Názory vychádzali z dojmov z každodenného používania jednotlivých modelov pneumatík.

Lacné celoročné pneumatiky

Lacné celoročné pneumatiky môžu byť veľmi dobrou voľbou pre vodičov s obmedzenými zdrojmi. Nové pneumatiky, dokonca aj lacné, poskytujú oveľa väčšiu bezpečnosť ako ojazdené alebo protektorované modely.

Naša široká ponuka zahŕňa produkty z rôznych cenových segmentov, vrátane lacných celoročných pneumatík, ktoré spájajú atraktívnu cenu so solídnymi parametrami, ideálne pre každodenné použitie na cestovanie.

Názory na celoročné pneumatiky

 • Pohodlie, ticho, pokoj, bez stresu a úspora času a peňazí.

  M. Arceusz o pneumatikách Nokian WeatherProof

 • Pneumatiky sú senzačné. Pri jazde na snehu alebo ľade sa môžete cítiť skutočne bezpečne.

  Darek Radomsko o pneumatikách Kleber Quadraxer 2

 • Oplatí sa kúpiť. Pre mňa výborné. Tiché, fungujú dobre za každých podmienok.

  Beata Sęk o pneumatikách Imperial All Season Driver

Celoročné pneumatiky sú často veľmi rozumným kompromisom medzi letnými a zimnými pneumatikami. Na jednej strane umožňujú celkom pohodlnú cestu za dobrého počasia a na strane druhej nám dávajú väčší pocit bezpečia pri nízkych teplotách, daždi, dokonca aj slabšom snežení. Skúsme však vyberať pneumatiky podľa typu trás a predpokladaných poveternostných podmienok – pamätajte, že klasické letné a zimné pneumatiky sa môžu ukázať ako lepšie riešenie.

Michał Kaczmarek, produktový manažér Bridgestone
Logotyp Bridgestone

Oplatí sa kupovať celoročné pneumatiky?

 • Jazdíte väčšinou v meste

 • 5-6 000
  km

  Prejdete malý počet najazdených kilometrov
  (5-6 tisíc km za rok)

 • Preferujete kľudný štýl jazdy

Oplatí sa kupovať celoročné pneumatiky?

Celoročné pneumatiky nie sú také obľúbené ako letné či zimné, no skupina ich fanúšikov sa z roka na rok rozrastá. Tento stav je do značnej miery spôsobený klimatickými zmenami, v dôsledku ktorých sú zimy miernejšie a sneh napadne pomerne zriedka. Či sa ukážu ako správna voľba, závisí predovšetkým od výkonu auta a štýlu jazdy vodiča. Pre ľudí, ktorí nevykonávajú náhle manévre, pohyb áut s nízkym výkonom a hlavne po meste, to bude veľmi dobrá voľba.

Celoročné pneumatiky od A po Z

Letné pneumatiky alebo celoročné pneumatiky?

Niektorí vodiči sa pýtajú, či je lepšie zvoliť letné alebo celoročné pneumatiky. Rozhodnutie by malo padnúť po zvážení viacerých faktorov, ako je štýl jazdy, predpokladaný rozpočet a pod. Obidva varianty pneumatík sú vyrobené z rôznych gumových zmesí, pretože jedna sa venuje predovšetkým jazde v letných podmienkach a druhá musí zvládať aj vysoké, resp. ako aj nízke teploty. Rozdielne sú aj behúne a v nich použité riešenia, ako napríklad tvar drážok či systém lamiel. Letné pneumatiky si nemusia poradiť s jazdou na snehu, a preto nevyužívajú veľa riešení prítomných vo „všetkých ročných obdobiach“.

Zimné pneumatiky alebo celoročné pneumatiky?

Rozhodnutie, či je lepšie zvoliť zimné alebo celoročné pneumatiky, nie je jednoduché. Na jednej strane nám ponúka komfort a nižšie náklady a na druhej strane lepšie jazdné parametre, premietnuté do bezpečnosti v náročných podmienkach. To však neznamená, že celoročné pneumatiky si so snehom neporadia. Jeho výkon do značnej miery závisí od samotného vodiča a auta, na ktorom majú byť pneumatiky použité. Celoročné pneumatiky sa teda vedia osvedčiť v mraze a poradia si aj v letných podmienkach, no práve zimné verzie zaručia najlepšiu priľnavosť pri jazde na snehu či blate. Preto sa oplatí nákup dôkladne premyslieť, aby ste produkt prispôsobili vašim potrebám.

Ako rozpoznať celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky sú univerzálne modely, ktoré musia zvládnuť takmer všetky podmienky. Preto často nájdete značenie pre celoročné pneumatiky, ktoré sa zhoduje s tými, ktoré sú umiestnené na zimných pneumatikách, napr. ako napríklad 3PMSF alebo M+S (blato + sneh). Výrobcovia však často uľahčujú vyhľadávanie, pretože vybraným modelom priraďujú názvy odkazujúce na ich účel. Viacsezónne verzie majú často v názve frázy ako AllSeason, 4Season, AllWeather atď.

Ceny celoročných pneumatík

V našej predajni nájdete nové pneumatiky v rôznych cenových segmentoch: od najlacnejších modelov ekonomickej triedy (optimálny výkon, veľmi atraktívna cena), cez pneumatiky strednej triedy (dobrý pomer ceny a kvality), až po prémiové modely (najvyšší výkon, ale aj vyššia cena). Pozrite si náš široký sortiment a vyberte si tie najlepšie celoročné pneumatiky pre vás. Zoznámte sa s našou širokou ponukou a vyberte si tie najlepšie celoročné pneumatiky pre vás.

Zachovájte si čisté ruky
a montáž nechajte na montážnikov

Zistite viac