Pneumatiky pre motocykel

Motocyklové pneumatiky

Nájdite najlepšie pneumatiky pre každý typ motocykla. U nás je výber jednoduchý!

Populárne pneumatiky pre motocykle

Metzeler ME 888 Marathon Ultra
3,9

8 názorov

Od 105 ks
Pirelli Scorpion Trail II
4,4

7 názorov

Od 113 ks
Dunlop ScootSmart
3,2

1 názor

Od 47 ks
Metzeler Tourance
4,2

28 názorov

Od 55 ks
Zadarmo doručenie
Dodanie s montážou
Vyše 7 miliónov zákazníkov

Motocyklové pneumatiky od A po Z

Na motocyklové pneumatiky sú zvyčajne kladené veľmi vysoké nároky.

Tieto typy pneumatík by mali poskytovať primeranú priľnavosť, presnú ovládateľnosť a vysoký jazdný komfort. Tieto pneumatiky by mali byť pripravené aj na účinný odvod vody. Musia byť vyrobené z kvalitných materiálov – prispôsobené na prekonávanie veľkých vzdialeností, a teda odolné voči oderu a poškodeniu. Dôležité je, že výkon motocykla závisí aj od pneumatík.

Súprava pneumatík na motocykel

Motocyklové pneumatiky sa najčastejšie delia na predné a zadné. Účel pneumatiky určuje jej výrobca - je bezpodmienečne nutné dodržiavať tieto odporúčania. To má obrovský vplyv na správanie motorky, a teda aj na bezpečnosť motorkára.

Zadné a predné pneumatiky sú odlišné. Môžu byť vyrobené z rôznych gumových zmesí. prečo? Sú zodpovedné za rôzne výkonnostné skupiny, napríklad predné pneumatiky absorbujú väčšinu brzdnej sily. Tie zadné prenášajú silu stroja na vozovku.

Na zaistenie najvyššej úrovne bezpečnosti inštalujte pneumatiky v súlade s ich zamýšľaným použitím. Vo väčšine prípadov sa zaoberáme prednými a zadnými pneumatikami a ich montáž by mala byť vykonaná v súlade s odporúčaniami výrobcov.

Pneumatiky na motocykel - predné a zadné rovnaké Pneumatiky na motocykel - predné a zadné rôzne

Lacné motocyklové pneumatiky

Ak plánujeme kúpu nových pneumatík na motorku, mali by sme sa poobzerať po takých, ktoré majú na jednej strane špecifické parametre vrátane správneho rozmeru a určenia a na druhej strane zaručujú našu bezpečnosť. Pokiaľ ide o zdravie a život, nemôžete robiť kompromisy, preto by ste si mali vyberať modely, ktoré vám umožnia prejsť viac kilometrov bez prekvapení. Dobré pneumatiky sú vždy investíciou – do bezpečnosti aj do nášho pohodlia.

Keď máme obmedzený rozpočet, oplatí sa hľadať výrobcov z nižšej cenovej kategórie alebo akcie, vďaka ktorým nakúpime overené modely za atraktívne ceny. Lacné pneumatiky na motorku nájdete na Oponeo – široká škála modelov a rozmerov vám umožní vybrať si tie najlepšie pneumatiky bez toho, aby ste príliš zaťažili domáci rozpočet. Bezplatná doprava na uvedenú adresu sú tiež peniaze, ktoré zostanú vo vrecku. Využitím ponuky nášho internetového obchodu šetríte aj svoj drahocenný čas, pretože od nákupu sady lacných pneumatík pre váš motocykel vás delí len pár kliknutí.

 • Pneumatiky pre turistický motocykel

  Pneumatiky pre športovo-turistické cestné motocykle musia mať nielen vynikajúci výkon pri vysokých rýchlostiach, ale aj dlhú životnosť. Ide o viacúčelové pneumatiky. Pri kúpe pneumatík pre tento typ motocykla dbajte na vyvážený pomer výkonu a životnosti.

 • Pneumatiky pre športové cestné motocykle

  Pneumatiky pre športové cestné bicykle sa môžu pochváliť nielen skvelým výkonom, ale aj agresívnym vzhľadom. Žiaducou vlastnosťou týchto pneumatík je aj nízke opotrebovanie dezénu. Pneumatika pre športové cestné motocykle musí zaručovať vysokú stabilitu na trati aj na ceste.

 • Pneumatiky pre sekačku

  Pneumatiky určené na použitie na cestovných motocykloch a chopperoch majú ešte iné vlastnosti. Vyžadujú maximálnu stabilitu pri veľkom zaťažení. Okrem toho by mal byť ich behúň navrhnutý tak, aby bol maximálne odolný voči opotrebovaniu.

 • Pneumatiky pre závodné motocykle

  Pretekárske motocykle musia byť vybavené pneumatikami určenými na vysoké rýchlosti. Na tento typ vozidla sa hodia buď pneumatiky s pozdĺžnymi drážkami (určené na jazdu na mokrej vozovke), slicky alebo semi-slicky. Pretekárske motocyklové pneumatiky sa vyznačujú zosilnenou konštrukciou, ktorá poskytuje väčšiu stabilitu pri jazde.

 • Pneumatiky pre skúter

  Pneumatiky pre skútre sa líšia konštrukciou v závislosti od objemu motora vozidla, na ktoré sú namontované. Všetky by mali v mestských podmienkach fungovať perfektne. Vyrábajú sa z pevnejšej gumy, aby boli odolnejšie voči opotrebovaniu a poškodeniu. Špeciálny dezén umožňuje lepší odvod vody, vďaka čomu sú pneumatiky vhodné na jazdu v rôznych ročných obdobiach.

 • Pneumatiky pre klasický motocykel

  Klasické motocykle sú jedinečné vozidlá nielen z hľadiska technológie, ale aj z hľadiska dizajnu. To isté platí aj pre pneumatiky pre klasické motocykle. V porovnaní so štandardnými sú menej dostupné a vyrábajú sa v menšom množstve, ale ako jediné tak dobre doplnia vzhľad a výkon oldtimerov.

 • Pneumatiky enduro

  Motocyklové pneumatiky určené pre enduro/cross street motocykle musia fungovať na spevnenej ceste aj mimo nej. Pred konečným nákupom pneumatík pre enduro/cross street motocykel si overte, ako ich jazdci hodnotia na štrkovom, asfaltovom a pieskovom povrchu.

 • Krosové pneumatiky

  Pneumatiky pre terénne motocykle musia mať skvelý výkon v náročnom teréne. Mali by si ľahko poradiť s blatistými cestami a sypkým povrchom (napr. pieskom). To im umožňuje špeciálny samočistiaci dezén.

 • Pneumatiky pre mopedy

  Pneumatiky pre mopedy musia poskytovať dostatočný komfort a bezpečnosť v mestských podmienkach, ale aj v teréne. Preto sú navrhnuté na základe modelov pre motocykle a následne prispôsobené potrebám vozidiel s menším objemom motora. Pri výbere novej sady pneumatík sa oplatí spoľahnúť na dôveryhodných výrobcov a prečítať si názory ostatných používateľov takýchto pneumatík.

Výrobcovia pneumatík pre motocykle

V našej ponuke nájdete motocyklové pneumatiky od vyše dvadsiatich výrobcov. Nezabudnite kupovať pneumatiky v rozmeroch udávaných výrobcom, pretože len také pneumatiky ponúkajú bezpečnosť a optimálny výkon.

Medzi najobľúbenejších výrobcov motocyklových pneumatík patria Metzeler, Pirelli, Michelin, Bridgestone, Dunlop a Continental, no nie sú to jediné značky hodné pozornosti. Veľký výber motocyklových pneumatík v našom obchode zaistí, že si tu určite nájdete ten správny model.

Ak si nie ste istí, ktorý model je pre vás ten pravý, kontaktujte našich odborníkov, ktorí vám pomôžu vybrať ten správny model.

Pri výbere pomôžu aj testy motocyklových pneumatík a názory používateľov.

Tie prvé pravidelne organizujú najväčšie automobilové kluby a automobilové magazíny. Počas testov špecialisti kontrolujú kľúčové vlastnosti niekoľkých alebo viac ako tuctu modelov pneumatík a vyberajú z nich tie najlepšie.

Užívateľské recenzie sú komentáre motocyklistov o pneumatikách, ktoré používajú. Prečítanie testov a názorov vám umožní získať dobrú predstavu o schopnostiach vybraného modelu pneumatiky.