Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Cenové rozpätie

   

x

Urobte si chvíľku na prehliadnutie všetkých pneumatík, ktoré môžu byť doručené do 48 hodín. Bežnou dodacou lehotou sú 3-4 pracovné dni.

Všetky filtre

Motocyklové pneumatiky

Najpredávanejšie motocyklové pneumatiky

Predstavujeme vám ponuku najpredávanejších motocyklových pneumatík v našom obchode. Sú to najpopulárnejšie modely vyberané našimi zákazníkmi. Zistite, ktorá z ponúk najlepšie spĺňa vaše očakávania.

Motocyklové pneumatiky pre váš motocykel

Motocyklové pneumatiky

Motocyklové pneumatiky sa delia podľa typu motocyklov, pre ktoré sú určené - poznáme klasické alebo závodné motocykle, skútre, štvorkolky, cestné či cestno-športovo-turistické motocykle, chopper, enduro/cross street alebo cross off-road mopedy. Tieto pneumatiky sa tiež rozlišujú podľa miesta montáže na predné, zadné alebo univerzálne kolesá (t.j. môžu byť namontované na oboch miestach).

Moto pneumatiky by mali kombinovať vlastnosti správnej trakcie, presnosti riadenia a jazdného komfortu. Pneumatika v každom z týchto typov motocyklov by mala efektívne odvádzať vodu, chrániť pred aquaplaningom a zaisťovať dostatočnú trakciu na mokrých a suchých cestách.

Ďalším dôležitým spoločným znakom motopneumatík je ich trvanlivosť, odolnosť proti oderu a množstvo najazdených kilometrov. Na ich výrobu boli použité moderné gumené zmesi chrániace pneumatiku proti poškodeniu a prerazeniu. Vďaka drážke umiestnenej pozdĺžne v strede dezénu sa môžete spoľahnúť na dôkladnú priľnavosť k vozovke pri vysokých rýchlostiach. Motocyklové pretekárske pneumatiky slick a semi-slick sú určené na jazdu po mokrom povrchu. Tieto pneumatiky majú často spevnenú kostru, ktorá znižuje valivý odpor a zvyšuje stabilitu ich trakcie. Výrobcovia motocyklových pneumatík prikladajú veľký význam aj modernému dizajnu.

Každý typ motocyklu potrebuje pneumatiky s inými vlastnosťami. Napríklad moto pneumatiky pre off-road motocykle musia mať veľmi dobrý výkon tak na spevnených cestách, ako aj v off-road prostredí. Veľmi dobre tiež zvládajú jazdu po zablatených či piesčitých terénoch, pretože ich dezén sa vyznačuje efektívnym samočistením.

Motopneumatiky pre turistické motocykle a choppery sa špeciálne vyznačujú vysokou jazdnou stabilitou aj pri extrémnom zaťažení. Behúň tohto typu pneumatík je obzvlášť silný a odolný proti opotrebeniu. Pneumatiky pre štvorkolky majú vynikajúcu trakciu a jazdné vlastnosti rôznych typov. Ich ľahká konštrukcia umožňuje lepšiu akceleráciu a účinné brzdenie. Moderné pneumatiky tohto typu garantujú plynulú a pohodlnú jazdu aj vo veľmi náročnom teréne. V neposlednom rade, ide o pneumatiky prispôsobené k vyšším rýchlostiam.