Pneumatiky pre nákladné vozidlá

Vyhľadať pneumatiky podľa rozmeru

Osobné pneumatiky

Vybrať

Vybrať

Cenové rozpätie

-

Vybrať

Vybrať

Najčastejšie kupované nákladné pneumatiky

Kúpa nových pneumatík je pre bezpečnosť a komfort jazdy taká dôležitá, že sa pred rozhodnutím oplatí skontrolovať, ako si vybrali ostatní vodiči. Nižšie uvádzame nákladné pneumatiky, ktoré sa najčastejšie kupovali na Oponeo.

Pneumatiky pre nákladné vozidla

Pneumatiky pre nákladné vozidlo Nákladné pneumatiky sú rozdelené do šiestich základných segmentov v závislosti od ich zamýšľaného použitia. Existujú teda modely pre diaľkovú, regionálnu, zimnú, mestskú, terénnu a stavebnú dopravu. Vyššie uvedená kategorizácia nie je všetko – typ nákladnej pneumatiky súvisí s jej umiestnením na náprave vozidla. Môžu byť určené pre riadenú, riadenú, návesovú, vlečenú alebo tlačnú nápravu.
Tretím typom členenia rozsiahlej ponuky pneumatík pre nákladné vozidlá je triedenie podľa triedy výrobcu. Prémiové značky ako Continental a Michelin ponúkajú najvyššiu kvalitu a vynikajúci výkon za každých podmienok. Vo svojom sortimente majú aj veľmi špecializované modely. Stredná cenová kategória ponúka pneumatiky, ktoré poskytujú optimálne parametre a dobre fungujú za rôznych okolností. Ekonomická trieda je kompromisom medzi dobrým správaním sa kamiónu na ceste a atraktívnou cenou. Rozpočtové modely nie sú tak technologicky vyspelé, ale uspokojivo si poradia v rôznych situáciách. Vždy sa oplatí zvážiť, v akých podmienkach budú pneumatiky používané a požiadavky, ktoré musia pneumatiky použité na danom vozidle spĺňať.