Snímač tlaku TPMS

Od zakúpenia snímača TPMS vás delia už len dva kroky. Vyberte si svoje vozidlo a uskutočnite nákup.

Krok 1 Vyberte svoje auto

Zaručujeme kompatibilitu snímačov tlaku TPMS do vášho vozidla. Ako to robíme?

Krok 2 Uskutočni nákup

39 ks

Bezplatné doručenie

Doručenie 2 pracovné dni

14 dnína vrátenie

parametre
Pracovná frekvencia:
433 MHz
ventil:
hliníkový/gumový
účel:
Náhrada OE snímača na európskom trhu
Konfigurácia:
naprogramovaný
Kompatibilita:
pre disky OE, ako aj
a disky aftermarket
Záruka:
2 roky od dátumu nákupu
    • Popis výrobku
    • Montáž systému TPMS
Popis výrobku
Popis výrobku

Snímače TPMS

Ide o špeciálne snímače integrované do ventilu kolesa, ktoré prostredníctvom prenosu informácií do palubného počítača informujú vodiča o strate tlaku v pneumatikách. Vďaka tomu už nemusíte fyzicky kontrolovať tlak v každej pneumatike - okamžite dostanete presné údaje o aktuálnom tlaku v pneumatikách.

Od novembra 2014 musí byť každé nové vozidlo predávané v krajinách Európskej únie vybavené systémom monitorovania tlaku v pneumatikách.Podľa predpisu by mal systém TPMS zistiť pokles tlaku v pneumatikách o 20 % alebo zníženie na 1,5 barov (do 10 minút pre 1 koleso alebo 60 minút pre 4 kolesá).

Ako funguje snímač tlaku v pneumatikách?

Existujú dva typy systémov monitorovania tlaku v pneumatikách - priame a nepriame. Bežnejšou možnosťou sú snímače TPMS integrované do tlakového ventilu (priamy systém). Menej často používanou možnosťou je monitorovanie tlaku na základe systému ABS (nepriamy systém). V prvom prípade sa prenos signálu zo snímačov do počítača uskutočňuje niekoľkokrát za minútu, takže informácie o tlaku sú veľmi presné.

Keď vozidlo zastavuje, mení rýchlosť a pohybuje sa v dopravných zápchach, je pravdepodobnejšie, že snímače nahlásia stav tlaku ako pri jazde konštantnou rýchlosťou. Z tohto dôvodu je ťažké odhadnúť ich životnosť - spravidla sa predpokladá približne sedem rokov alebo 150 000 km. Vzhľadom na potrebu dokonalého utesnenia sú snímače umiestnené vo vhodnom puzdre a nie je možné vymeniť ich batérie.

Výhody monitorovania tlaku v pneumatikách pomocou snímačov TPMS:

Väčšia bezpečnosť:

- lepšia ovládateľnosť a stabilita vozidla
kratšia brzdná dráha - kratšia brzdná dráha

Znížené spaľovanie:

- nižšia spotreba paliva
- nižšie emisie znečisťujúcich látok

Pomalšie opotrebovanie pneumatík:

- dlhšia životnosť pneumatík
- menej pevných častíc vo vzduchu
- menej odpadu (staré pneumatiky)

Programovanie snímača TPMS

Samotná inštalácia ešte neznamená, že je snímač tlaku v pneumatikách pripravený na použitie. Najprv musí byť správne naprogramovaný a aktivovaný. To sa vykoná prostredníctvom procesu kódovania, ktorý systému umožní rozlíšiť, z ktorého kolesa rádiový signál prichádza. Túto službu vykonáva vulkanizačný servis pomocou špeciálneho zariadenia. Musí sa opakovať pri každej výmene pneumatík alebo ventilov.

Kopírovanie obsahu je zakázané

Montáž systému TPMS
Montáž systému TPMS

Kúpiť snímače TPMS s odoslaním do servisu.

Dodávame snímače tlaku TPMS na výmenu. Môžete si vybrať z 24 celej krajiny. Kúpite si pneumatiky, disky alebo snímače TPMS, vyberiete si službu, rezervujete si termín montáže a zvyšok necháte na nás. Doručenie do servisu je ZDARMA! Náklady na samotnú výmenu podľa cenníka servisu.

Ako presne to funguje? Po výbere pneumatík, diskov alebo snímača TPMS si v objednávkovom formulári vyberiete službu s cenníkom a miestom, ktoré vám vyhovuje. Po odoslaní objednávky si rezervujete presný dátum výmeny (dátum a čas si vyberiete sami). A to je všetko! My sa postaráme o včasné doručenie vašich pneumatík alebo diskov do servisu (doprava zdarma). Deň pred montážou vám pošleme e-mail s pripomienkou.

Máte nejaké otázky? Zavolajte nam!

Naši odborníci, ktorí realizujú objednávky s montážou, sú tu pre vás.
233 325 567

Cena hovoru zodpovedá Vašej tarife pri volaní na pevnú linku.

V Oponeo.sk vyberieme správne senzory pre vaše vozidlo

Neviete, aké snímače budú vhodné pre vaše vozidlo? Bez obáv, nie každý musí vedieť všetko! Preto sa výberom správnych snímačov bude zaoberať náš špecialista. Tento proces sa uskutoční po odoslaní vašej objednávky. Ak nám chýbajú informácie potrebné na správne priradenie snímačov - budeme vás kontaktovať telefonicky.

Ak máte otázku týkajúcu sa snímačov tlaku TPMS, neváhajte sa obrátiť na nášho odborníka.

Tel.: +421 233 325 567

E-mail: info@oponeo.sk

Pred výmenou pneumatík so snímačmi tlaku informujte vulkanizéra, že máte systém

  • Zadarmo doručenie

  • Dodanie s montážou

  • Vyše 7 miliónov zákazníkov