Hľadáte letné pneumatiky s rozmerom 225/45 R17, ale neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Máme pre Vás pohodlné riešenie. Na základe hodnotení našich zákazníkov, poskytnutých k pneumatikám, ktoré si zakúpili, sme pripravili prehľad najvyššie hodnotených modelov. Vyše 135 tisíc hodnotení, bohaté skúsenosti vodičov a milióny najazdených kilometrov Vám pomôžu vybrať si ideálne pneumatiky pre Vaše auto.

Opel Zafira je jeden z modelov áut, ktoré jazdia s pneumatikami s rozmerom 225/45 R17 (fot. opel.com).

S pneumatikami s rozmerom 225/45 R17 sa stretávame pri takých vozidlách, ako sú o. i.: Alfa Romeo Giulietta, GT, Spider; VW Golf, Passat; Volvo C70; BMW M3, séria 3; Opel Zefira; Seat Leon; Mercedes triedy A a C; Audi TT, A3, RS4; Renault Megane.

Rebríček letných pneumatík 225/45 R17 podľa používateľov OPONEO

*Stav z februára 2019. Hodnotenia sa týkajú uvedeného rozmeru pneumatík, celkové hodnotenie pre daný model sa môže mierne líšiť od predstaveného.

Platí hodnotiaca škála 1-5, pričom 5 je najvyššie možné hodnotenie.

Goodyear Efficientgrip Performance

Goodyear Efficientgrip Performance

Najlepším letným modelom  s rozmerom 225/45 R17 je podľa názorov používateľov Oponeo práve Efficientgrip Performance od amerického koncernu Goodyear. Vodiči ho ocenili predovšetkým  kvôli bezpečnosti jazdy, ale aj kvôli ekonomickosti a komfortu.

Návrhári, zodpovední za konštrukciu týchto pneumatík, sa rozhodli použiť moderný asymetrický behúň, ktorý sa vyznačuje mimoriadnou univerzálnosťou a stabilnou výkonnosťou na akomkoľvek povrchu. Využitie technológie WearControl umožnilo skrátenie brzdnej dráhy na mokrej vozovke a systém FuelSaving vplýva na zníženie valivého odporu, čím znižuje množstvo paliva, ktoré vozidlo spotrebuje.

Tu je niekoľko najnovších hodnotení Goodyear Efficientgrip Performance:

 • „Som veľmi spokojný  so zakúpenými pneumatikami. Okrem skvelých parametrov ma najviac prekvapilo to, aké tiché sú tieto pneumatiky. Dúfam, že ma pozitívne prekvapí aj ich trvácnosť”. – KK

 • „Veľmi odporúčam pneumatiky Goodyear Efficientgrip Performance. Najlepšie letné pneumatiky, s akými som sa stretol. Valivý odpor je nízky, čo má za následok zníženie spotreby paliva približne o 2 litre na 100 km. Auto dobre drží stopu na ceste počas dažďa, odvádzanie vody je na najvyššej úrovni. Odporúčam tento produkt tým, ktorí hľadajú pneumatiky, pri ktorých ide kvalita ruka v ruke s cenou”. – Kis 

Goodyear Efficientgrip Perfromance

 

Goodyear Eagle F1 Assymetric 2

Goodyear Eagle F1 Assymetric 2

Na druhom mieste nášho rebríčka sa ocitla ešte jedna pneumatika od amerického prémiového výrobcu – Goodyear. Ako je vidieť, naši zákazníci hodnotia výrobky tejto značky mimoriadne vysoko.

Eagle F1 Assymetric 2 sa vyznačuje dokonalými parametrami v suchých podmienkach – v lete sa skvele osvedčí pri dynamickej jazde. Vodiči ocenili vysoký jazdný komfort  a zníženie rizika nepriaznivého javu aquaplaningu.

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, v minulosti testované počas pretekov série NASCAR, sa dokonale osvedčia aj počas každodenného používania. Potvrdzujú to hodnotenia vodičov:

 • „Pneumatiky mám od začiatku sezóny, v aute, ktoré má 200 koní a  zadný pohon, som prejazdil 5000 km na rôznych cestách, v rôznych poveternostných podmiekach – môžem potvrdiť, že pneumatiky sú naozaj skvelé, naozaj veľmi dobre priľnú k suchej a mokrej vozovke, naozaj sa musíte snažiť, aby ste sa odtrhli. Stoja za tú cenu”. – Peter

 • „Pneumatika je veľmi tichá. Veľmi dobre drží stopu v zákrutách na suchej aj mokrej vozovke. Odporúčam ju každému, kto hľadá veľmi dobrú pneumatiku a nechce preplatiť”. – Tom

 

Goodyear Eagle F1 Assymetric 2

Uniroyal Rainsport 3

Uniroyal Rainsport 3

Tretie miesto modelu Rainsport 3 predstavuje veľký úspech značky Uniroyal. Je to jediný predstaviteľ strednej triedy v našom rebríčku. Tomuto jedinečnému výrobku sa podarilo predbehnúť drahšiu konkurenciu, a to najmä vďaka dokonalým parametrom v mokrých podmienkach. Uniroyal sa už roky pokladá za odborníka v oblasti tzv. pneumatík do dažďa a Rainsport 3 nie je v tomto prípade žiadnou výnimkou. Konštrukcia žliabkov drážok, inšpirovaná žraločou kožou, minimalizuje riziko vzniku aquaplaningu počas jazdy. Behúň dokonale zvláda efektívne odvádzanie vody.

Rovnomerné rozloženie tlaku na povrch pneumatiky umožňuje korekciu nesprávneho nasmerovania blokov počas jazdy. Moderná konštrukcia takto zabezpečuje dlhodobé a bezpečné používanie, dokonca aj pri veľmi intenzívnom prevádzkovaní. 

Vďaka pozitívnym skúsenostiam zákazníkov sa táto pneumatika umiestnila na popredných miestach nášho rebríčka. V hodnoteniach vodičov si môžeme prečítať, že:

 • „Pneumatiky Uniroyal pri používaní veľmi dobre držia stopu na mokrej vozovke, sú tiché a pekné, majú estetický vzhľad. Najazdil som už s nimi niekoľko tisíc km a behúň stále vyzerá ako nový. Odporúčam”. – Jarson

 • „Pneumatiky som si kúpil najmä s myšlienkou na výlet do Chorvátska. Od nákupu už prešlo približne 8 000 km. Bez ohľadu na druh vozovky krásne držia stopu. Dá sa s nimi jazdiť agresívne, nenastane bočný sklz (ktorý pri dlhšom kombi často nastáva na zadnej náprave). Pneumatika veľmi dobre tlmí a zvláda nerovnosti na ceste. Je mäkká a rýchlo sa prispôsobí autu. Vzhľad pneumatiky je skvelý, behúň vyzerá veľmi agresívne. Odporúčam nákup týchto pneumatík”. – Bart

 

Uniroyal Rainsport 3


Dunlop SP SportMaxx RT

Dunlop SP SportMaxx RT

Hneď za prvou trojicou sa umiestnil jeden z najvydarenejších výrobkov britskej spoločnosti Dunlop. SP Sport Maxx RT je model pneumatiky, ktorý bol vyvinutý s myšlienkou na rýchle autá s veľmi výkonnými motormi. Plochý behúň, použitý pri týchto pneumatikách, znamenite „drží stopu na ceste” v akýchkoľvek poveternostných podmienkach.

Dobré ovládanie, rýchla odozva na povely volantu a skvelé parametre na mokrej vozovke – tieto vlastnosti modelu SP Sport Maxx RT spĺňajú očakávania vodičov, ktorí si cenia dynamickú jazdu autom. Milovníci vysokých rýchlostí ocenia použitie silikátu na  výrobu gumovej zmesi.

Vodiči o nich napísali:

 • „Používam tieto pneumatiky už druhýkrát, používal som ich na dvoch rôznych autách a sú rovnako dokonalé, ako po prvýkrát. Mám tendenciu jazdiť rýchlo, a tieto pneumatiky mi dávajú istotu, aby som sa mohol tešiť z bezpečnej a komfortnej jazdy pri plnej výkonnosti. Priľnavosť na mokrej vozovke je rovnako dokonalá, ako na suchom povrchu Je pre mňa veľmi ťažké nájsť nejaký nedostatok týchto pneumatík”. – Bryan

  „Keď som hľadal pneumatiky s rozmerom 225/45, v prvom okamihu som bol zhrozený  z ceny. Po niekoľkých mesiacoch som však už zabudol,  koľko som za ne zaplatil a som nesmierne spokojný, veľmi som si obľúbil firmu Dunlop a s čistým svedomím ju môžem odporučiť každému, dokonca aj tým najnáročnejším. Super pneumatiky, berte ich bez váhania”. – Teo 

 

Dunlop SP SportMaxx RT

 

Continental ContiSportContact 5

Continental ContiSportContact 5

Posledné miesto v našom rebríčku obsadil nemenej odporúčania hodný  model ContiSportContact 5. Je to technologicky pokročilá prémiová pneumatika  od renomovaného nemeckého výrobcu, ktorá sa najlepšie osvedčí v prípade vozidiel strednej a vyššej triedy, a taktiež SUV.

Táto pneumatika sa odlišuje od konkurencie použitím moderného riešenia Black Chilli, ktoré sa predtým používalo v modeloch pre bicykle. Využíva unikátnu gumovú zmes s mikročasticami uhlíkovej sadze a polymérov, ktoré zaručujú menší valivý odpor a dokonalú trakciu. Continental ContiSportContact 5 vyhovie najmä vkusu vodičov, ktorí od pneumatík očakávajú najvyššie jazdné parametre, ale taktiež odolnosť a bezpečnosť.

A čo si o nich myslia zákazníci Oponeo?

 • „Tieto pneumatiky veľmi dobre držia stopu rovnako na suchej, ako aj mokrej vozovke. Nemám veľké výhrady ani k jazde na snehu. Hluk počas jazdy je primeraný, no pri zdolávaní prekážok asi o niečo väčší. Po jednej intenzívnej sezóne sa veľmi neopotrebovali”. – Adam

 • „Jazdím už 10 rokov a doteraz sú to najlepšie pneumatiky, aké som si  kedy kúpil. Veľmi dobrá priľnavosť pneumatík na suchej aj mokrej vozovke, podľa mňa tieto pneumatiky nemajú žiadne nedostatky, a to ich používam približne pol roka. Ďalšie pneumatiky, ktoré si vyberiem, budú tiež Continental. 100 % spokojnosť”. – Fran

 

Continental ContiSportContact 5

 

Ako si vybrať vhodné pneumatiky na letnú sezónu?

Pred nákupom pneumatík sa oplatí získať informácie z niekoľkých zdrojov. Pre viacerých sú najdôležitejšie názory iných vodičov. Oplatí sa zobrať ich do úvahy, pretože poukazujú na výhody aj nevýhody, spozorované počas každodenného používania daného modelu.

Cennou nápoveďou pri výbere pneumatík sú testy, ktoré každú sezónu vykonávajú motoristické organizácie a magazíny. Vďaka nim môžete porovnať názory bežných vodičov s hodnotením od profesionálov a overiť si, či sa líšia.

Odporúčame Vám, aby ste sa oboznámili aj s informáciami uvedenými na štítku pneumatiky.  Obsahuje údaje o priľnavosti na mokrom povrchu, valivom odpore a úrovni vydávaného hluku.