Hľadáte letné pneumatiky s rozmerom 225/45 R17, ale neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? V správnom výbere Vám pomôžu hodnotenia používateľov nášho portálu. Na ich základe sme pripravili rebríček pneumatík s najvyšším hodnotením. Využite bohaté skúsenosti iných vodičov a vyberte si pneumatiky ideálne pre Vaše auto! 

Auto jazdiace po ceste v lete.Letné cestovanie si od pneumatiky vyžaduje vysokú odolnosť a primeraný výkon.

Výber vhodnej sady pneumatík do auta môže byť náročný aj pre skúseného vodiča. Predsa len, na trhu je dostupných mnoho modelov a je len ťažké odhadnúť, ktoré budú najlepšie. 

Nenahraditeľnými sú vtedy recenzie vodičov, ktorí dennodenne používajú konkrétne pneumatiky. Na ich základe sme vybrali najlepšie letné pneumatiky s rozmerom 225/45 R17. Rebríček zohľadnil modely zo všetkých cenových kategórií a konečný výsledok určilo priemerné skóre v testovacom období.

V akých autách sa montujú letné pneumatiky 225/45 R17?

Pneumatiky s rozmerom 225/45 R17 sa montujú do nasledujúcich automobilov: Alfa Romeo Giulietta, GT, Spider; VW Golf, Jetta, Passat, Scirocco; Volvo C70; BMW M3, Rad 3, Z4; Opel Zafira; Seat Leon; Mercedes CLK, trieda A a C; Audi A3, RS4, TT; Renault Megane a v mnohých ďalších.

Ak si nie ste istí, aký rozmer pneumatík sa hodí dovášho auta, odporúčame vám použiť náš konfigurátor výberu pneumatík.

Rebríček letných pneumatík 225/45 R17 podľa používateľov Oponeo

ModelPriemerné hodnotenie*
5,7
5,7
5,7
5,7
5,7

*Rebríček bol vytvorený na základe recenzií z popredajných dotazníkov zákazníkov Oponeo zverejnených v období od 1. januára 2021 do 7. marca 2022. Do rebríčka boli zaradené iba modely, ktoré získali určitý počet hodnotení pridaných počas testovacieho obdobia. Priemerné hodnotenie zohľadňuje iba hodnotenia z vyššie uvedeného obdobia, údaje sa nemusia zhodovať s aktuálne uvedenými údajmi na stránke. V prípade rovnakého výsledku, toho istého miesta v rebríčku bol rozhodujúci počet pridaných recenzií.

Uniroyal RainSport 5

Víťaz tohtoročného rebríčka je trochu prekvapujúci. Ide predsa o pneumatiku strednej triedy, ktorá predbehla modely z najoceňovanejšieho, prémiového segmentu. To všetko je však pravda. Uniroyal RainSport 5 od svojho debutu v roku 2020 získava pozitívne hodnotenia v odborných testoch a rovnako ju rešpektujú aj samotní vodiči, ktorí si ju cenia pre istotu počas jazdy a bezpečnosť v daždivých podmienkach.

Za takéto vlastnosti je zodpovedná pokročilá technológia žraločej kože, ktorá je známa už z predchádzajúcich generácií pneumatík belgickej značky. Charakteristický vzor inšpirovaný šupinami morského dravca je mimoriadne účinný pri odvádzaní vody, čím sa minimalizuje riziko aquaplaningu. Nový asymetrický dezén má profilované okraje, ktoré výrazne predlžujú životnosť pneumatiky. 

Zosilnená konštrukcia bočnice a široké centrálne rebrá zlepšujú kontrolu jazdnej stopy pri manévrovaní vo vysokých rýchlostiach.


Čo si o pneumatike Uniroyal Rainsport 5 myslia používatelia?

Veľmi dobré pneumatiky do daždivého počasia na Slovensku. Na modeloch Rainsport 1, 2, 3, RainExpert som už jazdil. Tento rok som si kúpil model 5 a už som na nich najazdil cca 10 000 km. Na suchom povrchu sa správajú veľmi dobre, no a na mokrom povrchu je to rozprávka. Auto doslova zastane na mieste, vôbec sa nešmýka a ani sa nezapne ABS. Zdá sa mi, že sa na nich jazdí lepšie ako na modeli 3 a tiež sa pomalšie opotrebúvajú. Jazdím na Golfe V 1.9 Tdi 136 km/320 Nm. Ďalšie pneumatiky, ktoré si kúpim, budú taktiež Rainsports. (Alexander)

Uniroyal je to najlepšie, do čoho som mohol obuť svoje auto. Geniálne sa správa na suchuom povrchu a ešte lepšie je to na mokrej vozovke. Auto sa za každého počasia riadi veľmi ľahko a precízne. Po mojom niekoľkoročnom dobrodružstve s uniroyal rainsport 3 bol výber jasný. Pri kúpe nových pneumatík som si automaticky vybral Rainsport 5 a bola to trefa do čierneho. Odporúčam ich každému! (Lukáš)

Dobré pneumatiky za skvelú cenu (veľmi dobrý pomer kvality a ceny). Pneumatiky sú dobré na suchom aj mokrom povrchu. Doteraz som na nich najazdil cca 7000 km. Rozhodne odporúčam. (Adam)

Michelin Pilot Sport 4

Ponuka od francúzskeho prémiového výrobcu je na trhu k dispozícii už niekoľko sezón, pričom je vždy na popredných miestach v rebríčku pneumatík so športovejším charakterom. Ideálne pre dynamickú jazdu vďaka aramidovo-nylonovému pásu Dynamic Response. Výrazne lepšie prenáša okamžite a presne pokyny riadenia na ceste, čo ovplyvňuje plynulé manévrovanie pri vysokých rýchlostiach.

Asymetrický dezén použitý v tomto modeli má početné zárezy zabraňujúce státiu vody medzi blokmi, vďaka čomu pneumatika pracuje rovnomerne na celom povrchu. Inovatívna zmes s funkčnými elastomérmi a prímesou siliky navyše pomáha udržiavať optimálnu tuhosť, čo pozitívne ovplyvňuje stabilitu jazdy.Čím si pneumatika Michelin Pilot Sport 4 získala srdcia vodičov?

Pneumatiky sú skvelé. Auto sa perfektne riadi pri vyšších rýchlostiach (na diaľnici). Veľmi dobre sa správajú aj v mestskej premávke, sú relatívne tiché. Mám auto so zadným náhonom a počas lejaku sa nebojím vojsť do zákruty dynamickejšie, pretože viem, že pneumatiky sú celý čas prilepené k podkladu. Na týchto pneumatikách je skvelé to, že ak to v zákrute preženiete s príliš veľkou rýchlosťou, budete cítiť, že čoskoro stratíte trakciu, vďaka čomu máte čas spomaliť. Vrelo ich odporúčam. Tieto pneumatiky Vás určite nesklamú. (Kamil K.)

Najlepšie pneumatiky, aké som kedy mal, nestretíte trakciu, nech robíte čokoľvek, ani na mokrom povrchu. Drží sa cesty jednoducho dokonale, aj pri veľmi ostrej a športovej jazde. Srdečne odporúčam (Pišta)

Pneumatiky dobre držia na suchom aj mokrom povrchu. Až samé nabádajú k dynamickejšej jazde. Nie sú hlasné. Behúň sa príliš rýchlo neopotrebúva a vyzerá dobre. (Peter)

Continental PremiumContact 6

Ďalšie miesto na našom zozname najlepších letných pneumatík 225/45 R17 obsadil model PremiumContact 6. Bol vyvinutý značkou Continental pre prémiové automobily. Jej cieľom bolo poskytnúť svojim zákazníkom pneumatiky, ktoré ponúkajú vysoký výkon, pri súčasnom plnom komforte a bezpečnej jazde.

Medzi najdôležitejšie technológie použité v modeli patria štruktúra kryštálov siliky a pokročilý vzor makro blokov. Oba tieto prvky zlepšujú ovládateľnosť a zároveň priľnavosť vozidla, najmä na mokrej vozovke. 

Navyše PremiumContract 6 používa optimalizovanú zmes polymérov, vďaka ktorej má pneumatika predĺženú životnosť v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, a navyše zaručuje nízku hladinu hluku, čo ocenia najmä ľudia cestujúci na dlhé vzdialenosti.

Túto pneumatiku odporúčajú nielen vodiči, ale aj profesionálni testeri. Počas posledných sezón odporúčali časopisy Auto Zeitung a Auto, Motor und Sport svojim čitateľom práve model tohto rozmeru.


Ako vodiči vnímajú pneumatiky Continental PremiumContract 6 s rozmerom 225/45 R17?

Pred kúpou som si prečítal veľa recenzií. Túto pneumatiku som si vybral práve kvôli jej veľmi dobrému pomeru cena/výkon. Pneumatiky ma zachránili z nebezpečnej situácie, keď počas daždivého dňa pri jazde po diaľnici vodič BMW, ktorý bez toho, aby použil smerovku, chcel zmeniť jazdný pruh, pričom si ma vôbec nevšimol. Dostal som šmyk, no našťastie som celkom rýchlo zastavil a do ničoho som nenarazil. Išiel som vtedy veľmi pokojne. Pokonávam veľké vzdialenosti, hlavne na diaľnici/rýchlostnej ceste. Nevýhodou pneumatiky je jej cena. Avšak pri ich kúpe nezabúdajte, že investujete do vlastnej bezpečnosti. (Bernard O.)

Keďže som veľmi často v priebehu roka jazdil dlhé trasy, v rôznych podmienkach, od slnka až po dážď, môžem s čistým svedomím odporučiť tieto pneumatiky. Na lepších som doteraz nejazdil. Auto sa riadi veľmi dobre. Pneumatiky dobre zvládajú situácie hroziace aquaplaningom. (Adam D.)

Určite odporúčam kúpiť tento model pneumatík. Dobre sa držia na povrchu. Prejazd zákrutami pri vyšších rýchlostiach je hračkou. Veľmi dobre sa správajú aj na mokrom povrchu. (Matúš)

Dunlop SP Sport Bluresponse

Britská značka Dunlop je už dlhé roky uznávaná za jedného z lídrov medzi výrobcami pneumatík pre dynamickejšiu jazdu. Niet preto divu, že Dunlop SP Sport Blureponse sa dostal do rebríčka letných pneumatík 225/45 R17. Rebríček bol vytvorený na základe hodnotení vodičov, z ktorých 97 % tento model odporúča. Z čoho sa zobrala takáto povesť?

Je to predovšetkým zásluha modernému behúňa, ktorý má pokročilé technológie prispievajúce ku krátkej brzdnej dráhe. Bloky Short Barking výrazne skracujú vzdialenosť potrebnú na zastavenie auta aj na vodou pokrytom povrchu. Polymérová kaučuková zmes sa navyše prispôsobuje poveternostným podmienkam na trase, čím zaisťuje primeranú tuhosť pri rýchlej jazde. 

Čo však nie je až také samozrejmé v modeli určenom na dynamickejšiu jazdu, SP Sport Blureponse poskytuje aj nižšiu úroveň vibrácií a hluku prenášaného do kabíny. Vďačíme za to uzavretým drážkam na ramenách behúňa.


Čo hovoria na Dunlop SP Sport Blureponse vodiči, ktorí na nich jazdia každý deň?

Tieto pneumatiky som si kúpil kvôli ich kvalite a vzhľadom na rok výroby pneumatík. Sú ideálne na suché aj mokré povrchy. Ročne najazdím 30.000 km na jedinej sade pneumatík. Jazdím hlavne po diaľniciach. Vrelo ich odporúčam a určite si takéto pneumatiky kúpim aj v budúcnosti. (Používateľ)

Pneumatiky boli testované na tréningovej dráhe v Bednároch. Ultramokré a nepriľnavé povrchy, keď ste doslova nad vozovkou mokrej trate, dopadli skvele, auto bolo pod kontrolou takmer okamžite. S týmito pneumatikami sa len tak ľahko neodlepíte od cesty. Pozitívom je ich dlhá životnosť. (Maťo K.)

Najlepšia pneumatika na letnú sezónu! Mám rovnaké pneumatiky rôznych rozmerov na 3 autách a každá z nich je vynikajúca. Najviac oceňujem nízku spotrebu paliva a veľmi nízku hlučnosť pneumatiky, pretože väčšinou jazdím po diaľniciach. (B.)

Pirelli Powergy

Poslednou letnou pneumatikou 225/45 R17, ktorú ocenili naši vodiči, je model od jedného z najskúsenejších výrobcov na trhu. Taliansky koncern Pirelli má za sebou bohatú históriu, do ktorej patria početné štarty v automobilovom športe a takto vyvinuté technológie efektívne prispôsobujú potrebám osobných automobilov. Model Powergy je toho najlepším príkladom. Bol navrhnutý pre ťažšie vozidlá s veľkým počtom konských síl, a preto tu bol potrebný tuhý behúň, ktorý si poradí s vysokou rýchlosťou a dynamickým manévrovaním.

Za stabilitu počas jazdy zodpovedajú použité masívne stredové rebrá a systém zárezov v tvare žraločej plutvy výrazne zlepšuje plynulosť rotácie pneumatiky. To sa premieta nielen do veľkej spokojnosti pri získavaní ďalších kilometrov, ale aj do životnosti a nižšej hlučnosti

Dôsledné usporiadanie drážok a kanálikov navyše pomáha skrátiť brzdnú dráhu na mokrom povrchu, čím sa výrazne znižuje riziko aquaplaningu.


Akými hodnoteniami vodičov sa môže pochváliť taliansky prémiový model Pirelli Powergy?

Pneumatiky som kúpil v apríli 2021. Recenzií vtedy ešte nebolo tak veľa, pretože model Powergy bol vtedy novinkou. Zadôveroval som povesti značky Pirelli a nesklamal som sa. Pneumatiky sa dobre správajú na suchom povrchu, no veľmi dobre sú aj na mokrom povrchu. Ťažko sa mi píše niečo o valivom odpore, pretože som nepociťoval drastický nárast alebo pokles spotreby paliva. Určite sú tiché. Nákup môžem iba odporučiť. (Martin)

Pneumatiky jednoznačne odporúčam, fungujú dobre na mokrom aj suchom povrchu. Ak máte radi bezpečnú, no rýchlu a dynamickú jazdu, tieto pneumatiky sú určite pre Vás. (Štefan)

Veľmi pohodlná jazda. Pneumatika so športovým nádychom, ktorá sa dobre drží cesty. Len ochranná hrana by mohla byť trochu výraznejšia. (Peťo K.)

Zblízka na pneumatiku auta.Správne zvolené pneumatiky zaručujú plný výkon a bezpečnú jazdu.

Ako si vybrať správne pneumatiky na letnú sezónu?

Názory ostatných vodičov môžu byť pre mnohých ľudí najcennejšou radou, pretože ich podporuje nezávislosť recenzentov a ich množstvo. Poukazujú na klady a zápory konkrétnych modelov z pohľadu používateľov s rôznymi potrebami. Pred nákupom pneumatík sa však oplatí vyhľadať informácie z viacerých zdrojov. Kde ešte môžete nájsť recenzie pneumatík?

Cenným tipom pri kúpe sady letných pneumatík sú aj testy pripravované každú sezónu uznávanými automobilovými organizáciami a časopismi. Vďaka nim môžete porovnať hodnotenie vodičov s hodnotením profesionálov a skontrolovať, či sú medzi nimi rozdiely, a ak áno, tak aké.

Tiež sa vždy oplatí prečítať si informácie na štítku, ktorý musí byť nalepený na každej pneumatike. Sú na ňom uvedené najdôležitejšie parametre daného modelu, ako je priľnavosť na mokrej vozovke, valivý odpor a hladina hluku.