Hľadáte letné pneumatiky s rozmerom 225/45 R17, ale neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Určite Vám v tom pomôžu názory používateľov našej webovej stránky. Na ich základe sme pripravili rebríček pneumatík s najvyšším hodnotením v minulom roku. Využite bohaté skúsenosti iných vodičov a vyberte si pneumatiky ideálne pre vaše auto! 

Na portály Oponeo nájdete vyše 200 tis. zhromaždených a overených názorov, z toho cca 50 tis. je z minulého roku. Takáto bohatá databáza umožňuje spoľahlivú a dôveryhodnú prezentáciu aktuálnych trendov prevládajúcich medzi vodičmi. V tomto článku vám predstavíme 5 najlepších pneumatík s rozmerom 225/45 R17 podľa našich zákazníkov. Testovali pneumatiky za veľmi rôznorodých podmienok, v rôznych obdobiach a na rôznych miestach. Oboznámte sa s výsledkami rebríčka!

Opel Zafira.Opel Zafira je jedným z automobilov, ktoré jazdia na pneumatikách s rozmerom 225/45 R17 (foto: opel.com).

Rebríček letných pneumatík 225/45 R17 podľa používateľov Oponeo

ModelHodnotenie*
Bridgestone Turanza T0055,7
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 55,65
Dunlop Sport Maxx RT 25,65
Continental PremiumContact 65,6
Pirelli P7 Cinturato5,55

*Rebríček bol vytvorený na základe priemeru z názorov zverejnených používateľmi vo vybranom čase (iba o tomto konkrétnom rozmere). Údaje sa vzťahujú na obdobie od 1. januára 2020 do 1. januára 2021. Hodnotiaca stupnica je od 1 do 6, pričom šestka znamená najvyššiu možnú známku.

Pneumatiky s rozmerom 225/45 R17 sa montujú do nasledujúcich automobilov: Alfa Romeo Giulietta, VW Golf, Jetta, Passat, Scirocco; Volvo C70; BMW M3, Z4; Opel Zafira; Seat Leon; Mercedes CLK, Audi A3, RS4, TT; Renault Megane a v mnohých ďalších.

Ak si nie ste istí, aký rozmer pneumatík sa hodí k vášmu autu, odporúčame vám použiť náš konfigurátor výberu pneumatík.

Bridgestone Turanza T005

Prvé miesto v našom rebríčku zaujala pneumatika Turanza T005 od Bridgestone, ktorá patrí do prémiového segmentu. Túto značku, ktorú odborníci v gumárenskom priemysle veľmi dobre poznajú a oceňujú, si obľúbili aj naši zákazníci. Japonský výrobca opäť preukazuje, že Krajina vychádzajúceho slnka disponuje najmodernejšími technologickými riešeniami, ktoré efektívne zlepšujú komfort a bezpečnosť jazdy.

Bridgestone navrhla tento model s ohľadom na dlhé trasy. Preto sa špecialisti rozhodli pre asymetrický behúň najnovšej generácie. Vyznačuje sa zosilnenou konštrukciou kostry, širokými drážkami dokonale odvádzajúcimi vodu a väčším počtom lamiel, čo má za následok zvýšenú priľnavosť kolies k asfaltu. Vďaka použitým technologickým riešeniam je Turanza T005 bezpečnou pneumatikou a podľa vodičov je tiež tichá.

Model odporúčajú organizácie, ktoré vykonávajú testy pneumatík. V priebehu rokov získal niekoľko prestížnych ocenení, v roku 2019 bol rozmer 225/45 R17 v teste Auto Bild hodnotený ako „dobrý”.


Podľa vodičov:

Martin:

Rozhodne odporúčam tieto pneumatiky. Vždy som si vyberal trochu drahšie pneumatiky, aby som získal čo najväčšiu bezpečnosť. S týmito pneumatikami sa naozaj cítim bezpečnejšie, pretože robia svoju robotu na ceste, nevšimol som si problémy s brzdením na mokrej, ani na suchej vozovke. Odporúčam túto značku.

PunchJack:

Veľmi dobré pneumatiky, relatívne tiché, dobre odvádzajú vodu a držia sa na ceste. Tieto pneumatiky odporúčam s čistým svedomím.

Ondrej Martvôň:

Pneumatiky dokonale priliehajú k vozovke. Brzdná dráha je na mokrej vozovke uspokojivá. Celkovo pneumatiky splnili moje očakávania. Navyše úroveň hluku je v poriadku.


Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Na ďalšiu pozíciu sa dostal model Eagle F1 Asymmetric 5, ktorý je dielom špecialistov z amerického koncernu Goodyear. Pneumatika patrí tiež do prémiového segmentu a je označená aj ako UHP (ultra high performance). Mala by teda ponúkať najvyšší možný výkon a efektivitu. Na základe veľmi pozitívnych hodnotení vodičov môžeme Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 označiť ako mimoriadne úspešný projekt.

To, čo túto pneumatiku odlišuje od konkurencie, je použitie mnohých inovačných technologických riešení na jej výrobu. Za zmienku stojí systém prenosu energie na behúni, ktorý zaručuje kratší reakčný čas a presnejšie riadenie, alebo rozširujúca sa kontaktná vrstva. Skracuje brzdnú dráhu na mokrej vozovke. Dôležitá je aj gumová zmes použitá pri výrobe. Bola optimalizovaná takým spôsobom, aby bola veľmi odolná proti poškodeniam a tiež pomáhala efektívne spomaliť, a to za všetkých poveternostných podmienok.

V roku 2019 ocenil Auto Bild rozmer 225/45 R17 ako „vzorový” a umiestnil ho na 2. mieste vo svojom rebríčku.


Podľa vodičov:

Santa:

Pokiaľ ide o priľnavosť a jazdné vlastnosti, jedná sa o bezkonkurenčnú pneumatiku. Je to už moja tretia sada a každá ďalšia generácia spĺňa moje veľké očakávania. Medzitým som vyskúšal iné letné pneumatiky, ale žiadne mi nedali takú istotu počas šoférovania. Má jednu nevýhodu - vydrží iba dve sezóny, ale to je výsledok skvelej priľnavosti.

Stano:

S kúpenými pneumatikami som spokojný, sú tiché, auto tiež sa dobre drží cesty - nedávno som musel prudko zabrzdiť na suchej vozovke - auto bolo ako prilepené, do toho krátka brzdná dráha, žiadne pískanie či dym. Na mokrej vozovke sú rovnako dobré, odporúčam!!!

Róbert Suroviak:

Pekne sa držia suchej cesty, vyskúšal som ich aj na mokrej, kľukatej ceste a cítil som sa rovnako pevne ako na suchej vozovke. Odporúčam.


Dunlop Sport Maxx RT 2

S rovnakým priemerom hodnotení ako Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 sa do nášho rebríčka dostala pneumatika Sport Maxx RT 2. Navrhla ju britská spoločnosť Dunlop a patrí do prémiového segmentu. Pneumatiky sú priamym nástupcom modelu Sport Maxx RT. Zákazníci si veľmi obľúbili predchádzajúci model, a preto sa spoločnosť rozhodla vylepšiť ho a uviesť na trh novú generáciu.

Sport Maxx RT 2 sa môže pochváliť lepšou stabilitou, ovládaním a pomalším opotrebovávaním. Testy preukázali, že konštruktérom sa podarilo skrátiť brzdnú dráhu za mokra i sucha, ako aj dosiahnuť lepšiu trakciu na vode. Na dosiahnutie tohto cieľa použila spoločnosť Dunlop asymetrický behúň so širokými drážkami. Pneumatika sa tiež vyznačuje nižším valivým odporom, vďaka čomu môžeme ušetriť trochu paliva.

Model s rozmerom 225/45 R17 ocenili nielen vodiči, ale aj odborníci. V roku 2019 mu Auto Bild udelil známku „dobrá”.


Podľa vodičov:

Dávid:

Veľmi dobré pneumatiky, prekvapila ma tichá jazda po diaľnici, rýchlostnej ceste, ako aj po meste. Dobre sa drží v zákrutách. Zatiaľ som najazdil asi 3 tis. km a všetko je v poriadku.

Kamil:

Veľmi dobrá kúpa, pneumatiky sú tiché, spoľahlivé brzdenie za sucha a za mokra. Precestoval som na nich 6 000 km (kúpil som si ich v apríli) a som s nimi veľmi spokojný. Len tak ďalej.

Kamil:

Veľmi dobrá pneumatika na suchej aj mokrej vozovke, veľmi dobre sa drží na ceste! Napriek tomu, že má veľký behúň, je veľmi tichá. Odporúčam!


Continental PremiumContact 6

Ďalší model v našom rebríčku, s trochu menším počtom bodov, je pneumatika PremiumContract 6. Model vyvinula značka Continental pre prémiové automobily. Jej cieľom bolo poskytnúť svojim zákazníkom pneumatiky, ktoré ponúkajú vysoký výkon, pri súčasnom plnom komforte a bezpečnom cestovaní.

Medzi najdôležitejšie technológie použité v modeli patria štruktúra kryštálov oxidu kremičitého a pokročilý vzor makro blokov. Oba tieto prvky zlepšujú ovládateľnosť a priľnavosť vozidla, najmä na mokrej vozovke. Navyše PremiumContract 6 používa optimalizovanú zmes polymérov, vďaka ktorej má pneumatika predĺženú životnosť v porovnaní s predchádzajúcou generáciou (PremiumContract 5), a navyše zaručuje nízku hladinu hluku, čo ocenia najmä ľudia cestujúci na dlhé vzdialenosti.

Túto pneumatiku odporúčajú nielen vodiči, ale aj profesionálni testeri. Auto Zeitung a Auto, Motor und Sport v roku 2018 odporučili svojim zákazníkom model práve s týmto rozmerom.


Podľa vodičov:

Peter:

Pneumatiky PremiumContract 6 som si kúpil, pretože som hľadal dobré pneumatiky za rozumnú cenu. Predtým som mal pneumatiky PremiumContract 5 a bol som s nimi spokojný. 6. generácia týchto pneumatík je v skutočnosti tichšia ako 5. Pneumatiky sa dobre držia na ceste a pri rýchlosti nad 120 km nehučia ani nevibrujú.

Minúta_8:

Pneumatiky sú super, robia dobrú robotu na mokrom povrchu, žiadne problémy s trakciou, voda je odvádzaná veľmi dobre, vrelo odporúčam!

Vlado:

Pneumatiky mám už takmer rok, som s nimi naozaj spokojný a môžem ich úprimne odporučiť všetkým. Doma mám dve šírky, 225 vpredu a 245 vzadu, auto jazdí ako po dráhe, aj za dažďa.


Pirelli P7 Cinturato

Poslednou pneumatikou, ktorú si vybrali vodiči používajúci naše webové stránky, je P7 Cinturato. Je však potrebné poznamenať, že aj napriek poslednému miestu sa tento model bodovo od svojich predchodcov veľmi nelíši. P7 Cinturato sú pneumatiky prémiového segmentu od Pirelli, vyrobené v súlade s ochranou životného prostredia. Pre ľudí, ktorí chcú niečo urobiť pre našu planétu, by to mal byť ďalší dôvod.

Pneumatika sa vyznačuje špeciálnym dezénom behúňa, so systémom blokov na zníženie valivého odporu, ako aj emisie hluku generovaného počas jazdy. Okrem toho zvyšuje priľnavosť v zákrutách. Okrem toho Pirelli použila technológiu Energy Efficient na zníženie spotreby paliva a tým aj emisií CO2 – rovnako z dôvodu starostlivosti o Zem.


Podľa vodičov:

Laco:

Pneumatiky sa správajú veľmi dobre na každom povrchu. Boli vyskúšané na rôznych terénoch, nevykazujú žiadne odchýlky. Považujem ich za celkom pohodlné.

Peťo Dolinský:

Odporučil by som ich každému vodičovi, sú super tiché, veľmi bezpečné počas jazdy, najmä na suchej vozovke a sú veľmi pohodlné pri jazde na veľké vzdialenosti, najmä po diaľnici.

pavol69:

Pneumatika sa správa skutočne dobre za každého letného počasia, veľmi dobré bočné držanie aj v zákrutách na suchom povrchu. Priama jazda za mokra a pri vysokej rýchlosti je bezproblémová, auto sa správa skutočne bezpečne. Pokiaľ ide o zákruty, tak sa mi pri veľkej zákrute zapla stabilizácia jazdnej stopy, ale mohlo to byť spôsobené aj nízkym tlakom v pneumatikách. Nemám možnosť to znovu overiť, ale pneumatiku vrelo odporúčam tým, pre ktorých je bezpečnosť a kvalita prioritou.

Zblízka pneumatiky.Správne zvolené pneumatiky zaručujú plný výkon a bezpečnú jazdu.

Ako si vybrať správne pneumatiky na letnú sezónu?

Názory ostatných vodičov môžu byť pre mnohých ľudí najcennejšou radou, pretože ich podporuje nezávislosť recenzentov a ich množstvo. Poukazujú na klady a zápory konkrétnych modelov z pohľadu používateľov s rôznymi potrebami. Pred nákupom pneumatík sa však oplatí vyhľadať informácie z viacerých zdrojov. Kde ešte môžete nájsť recenzie pneumatík?

Cenným tipom pri kúpe sady letných pneumatík sú aj testy pripravované každú sezónu uznávanými automobilovými organizáciami a časopismi. Vďaka nim môžete porovnať hodnotenie bežných vodičov s hodnotením profesionálov a skontrolovať, či sú medzi nimi rozdiely, a ak áno, tak aké.

Tiež sa vždy oplatí prečítať si informácie na štítku, ktorý musí byť nalepený na každej pneumatike. Sú na ňom uvedené najdôležitejšie parametre daného modelu, ako je priľnavosť na mokrej vozovke, valivý odpor a hladina hluku.