Koniec zimy sa blíži veľkými krokmi. Pneuservisom sa pomaly zapĺňajú diáre. Vodiči sa budia zo zimného spánku a začínajú hľadať pneumatiky na letnú sezónu. No dobre, ale ktoré si vybrať? Rozhodli sme sa, že Vám to trochu uľahčíme.

Na základe hodnotení vodičov, ktorí používajú pneumatiky zakúpené prostredníctvom našej stránky, sme vytvorili rebríček piatich najlepších modelov s rozmerom 185/65 R15. Je to veľkosť, ktorá je charakteristická pre také vozidlá, ako sú: BMW Serii 3, Audi A4, Citroen C3, Fiat Punto Evo, Mercedes Klasy A, Opel Astra, Peugeot 207, 208 a  mnoho iných.

Tých, ktorí nedokážu samostatne určiť, aký rozmer pneumatík by si mali zakúpiť pre svoje vozidlo, pozývame, aby sa oboznámili s naším sprievodcom k nákupu letných pneumatík, ktorý im to významne uľahčí.

  Pneumatiky v rozmere 185/65 R15 sú montované na Citroen C3 (fot. Citroen)

Rebríček letných pneumatík s rozmerom 185/65 R15 podľa používateľov OPONEO:

*stav z 03.2019
Platí hodnotiaca škála 1-5, pričom 5 je najvyššie možné hodnotenie.

1. Goodyear Efficientgrip Performance

Goodyear Efficientgrip Performance

Vaším favoritom v tomto rozmere je Goodyear Efficientgrip Performance. Zamyslime sa, prečo je podľa vodičov najlepší práve tento model?

Ako sa patrí  na letnú pneumatiku prémiovej triedy, vyznačuje sa vynikajúcimi parametrami, dosahovanými v rôznych poveternostných podmienkach. Asymetrický behúň dokonale zvláda rýchle odvádzanie nadmerného množstva vody, čo sa priamo odráža v dokonalej priľnavosti počas jazdy na mokrej vozovke.

Brzdná dráha na suchom povrchu je až o 3% kratšia v porovnaní s inými pneumatikami z rovnakej triedy. Vďaka tomu sa vodiči, ktorí si zakúpili Goodyear Efficientgrip Performance, cítia naozaj bezpečne. Na našej stránke sa vyjadril o. i. Piter:

 • „Som veľmi spokojný s nákupom. Pneumatika je mäkká, komfortná, po sezóne nie je viditeľné mimoriadne opotrebenie behúňa. Sú tiché. Nehodnotím spotrebu paliva, nakoľko som týmto autom nejazdil s inými letnými pneumatikami a nemám ich s čím porovnať. Jediné, čo môžem povedať je, že spotreba je v rámci normy, ktorú uvádza výrobca. Veľmi dobre sa osvedčili aj počas daždivých dní – auto sa správalo isto a stabilne dokonca aj počas rýchlejšej jazdy cez väčšie kaluže. Určite sa rozhodnem pre nákup pneumatík tohto výrobcu v budúcnosti, boli to veľmi dobre vynaložené peniaze”.

Tieto pneumatiky ohodnotil na 6 aj Pesel:

 • „Super pneumatiky. Kupoval som ich hneď ako sa objavili  na Oponeo.sk a nemali ešte žiadne hodnotenie. Musím uznať, že riziko sa oplatilo. Pneumatiky vyzerajú solídne, sú veľmi tiché a po tom, ako som vyrazil na prvú cestu, mi počítač dlho neznižoval predpokladanú vzdialenosť. V meste sa to možno nepociťuje, ale na ceste je spotreba skutočne nižšia. S rozjazdom či brzdením na suchej či mokrej vozovke nemám žiaden problém. Zdolávanie zákrut... rozprávka a rád niekedy šliapnem na pedál;) Vyskúšal som veľa pneumatík, ale tieto sú špičkové, takže ja im dávam 6”.

 

Goodyear Efficientgrip Performance

 

2. Continental ContiPremiumContact 5

Continental ContiPremiumContact 5

Výber tohto modelu je dobrým rozhodnutím pre vodičov, ktorí majú radi stopercentné ovládanie vozidla v akejkoľvek situácii na ceste. Continental ContiPremiumContact 5  sa umiestnili v absolútnej špičke v kategórii brzdenia na mokrej vozovke. Model bol veľmi starostlivo a precízne vyvinutý.  Spôsobuje, že jazda autom je komfortná vďaka použitiu technológie Whisper Bar, ktorá znižuje úroveň hluku.

Vlastnosti tejto pneumatiky ocenil Max:

 • „Conti sa veľmi dobre drží na mokrej vozovke, čo veľmi prekvapí používateľa, samozrejme ako +. Autíčko sebaisto zdoláva zákruty pri vyššej rýchlosti bez obáv zo šmyku. Je to produkt hodný odporúčania” .

Ďalším spokojným používateľom je pán Rafał, ktorý  dal tomuto modelu najvyššie hodnotenie, čo argumentuje nasledovne:

 • „Je to predvídateľná pneumatika, ktorá sa dokonale osvedčí rovnako na suchej, ako aj na mokrej vozovke. V zákrutách sa správa istejšie ako pneumatiky, ktoré som používal predtým – lepšie drží stopu (rozhodne). Čo sa týka jazdných vlastností, Conti úplne prevalcovali tie predchádzajúce. Super správanie na vode, v oblúkoch, perfektné brzdenie a rozjazd. ROZHODNE ODPORÚČAM!“

 

Continental ContiPremiumContact 5

 

3. Dunlop SP Sport Bluresponse

 

Dunlop SP Sport Bluresponse

Ponuka značky Dunlop – jedná sa o zdokonalenú verziu Sp Sport Fastresponse. Čo sa na nej vylepšilo? Špecialisti položili ešte väčší dôraz na ekonomiku jazdy a bezpečnosť. Tento model generuje až o 30% vyššiu úsporu paliva a má lepšiu výkonnosť počas brzdenia  na mokrej a suchej vozovke. Vďaka tomu ešte lepšie chráni vodičov proti riziku šmyku. Dunlop SP Sport Bluresponse je pneumatika, ktorá uspokojí aj najnáročnejších vodičov a zabezpečí pohodlnú jazdu za každých dopravných aj poveternostných podmienok.

A čo si o nich myslia používatelia?

 • „Od okamihu nasadenia pneumatík je vozidlo svižnejšie, akoby sa dobilo dodatočným výkonom, ukazuje sa teda, že valivý odpor je na veľmi nízkej úrovni.  Mal som predchádzajúce letné pneumatiky značky Kleber a pokladal som ich za dosť dobré. Teraz však konštatujem, že Dunlop je to,  čo už dávno hľadám. S radosťou odporúčam tieto pneumatiky každému používateľovi” – Karl

 • „1. Chcel som mať tiché pneumatiky a tieto pneumatiky spĺňajú moje očakávania. Úroveň hluku súhlasí s parametrami výrobcu. Doteraz som mal pneumatiky odporúčané výrobcom auta. Boli hlučnejšie ako moje zimné pneumatiky. Teraz mám dojem, že počujem iba šum vetra a motor.
  2. Brzdenie a vedenie si zaslúži prémiovú triedu. Samozrejme správanie vozidla je náhodnou veličinou konštrukcie vozidla a pneumatík. Nevenujem sa športovej jazde, poviem teda iba toľko, že so správaním sa auta v zákrutách a pri brzdení som úplne spokojný a to jazdím po Európe, taktiež po horských serpentínach.
  3. Výrobca uvádza, že pneumatiky majú nízky valivý odpor. Bral som to s veľkou rezervou. Príjemné rozčarovanie. Spotreba paliva skutočne klesla o niekoľko desiatok litrov, hoci sa zdá, že môj jazdný štýl sa nezmenil. Teraz dokážem prejsť o okolo 100 km viac na jedno natankovanie”. – Piotr

 

Dunlop SP Sport Bluresponse

 

4. Uniroyal RainExpert 3

Uniroyal RainExpert 3

V tomto rebríčku nemôže chýbať miesto pre vlajkový produkt značky Uniroyal – pneumatiky do dažďa. Model RainExpert 3 je vybavený špeciálnym behúňom, ktorého konštrukcia pripomína žraločiu kožu. Táto moderná technológia významne uľahčuje odstraňovanie vody z povrchu pneumatiky, čo predstavuje dokonalú ochranu proti šmyku počas jazdy na mokrej vozovke.

V snahe zaistiť bezpečnosť boli navyše pri konštrukcii pneumatiky použité početné rezné hrany, ktoré významne skracujú brzdnú dráhu. To spôsobuje, že vodiči, ktorí tento model používajú, cítia istotu pri vykonávaní akéhokoľvek manévru.

Hodnotenie používateľov týkajúce sa tohto modelu sú nasledovné:

 • „Na suchej ceste brzdia ako väčšina pneumatík, čiže veľmi dobre, a v daždi a na mokrej vozovke by som povedal,  že lepšie ako super. Pri rozbehu sa nestalo, že by zlyhali a že by som stratil priľnavosť. Brzdenie bolo tiež bez problémov a dávalo pocit, že auto zastalo na mieste. Ak niekto hľadá  dobré pneumatiky za dobrú cenu, tak odporúčam”.  – bacavelspojler

 • „Veľmi odporúčam pneumatiky Uniroyal RainExpert 3. Počas jazdy doslova cítim, že pneumatiky sa veľmi dobre držia na podklade, vďaka čomu sa cítim bezpečne a to je pre mňa najdôležitejšie”. -  Jagna

 

Uniroyal RainExpert 3

 

5. Pirelli P1 Cinturato Verde

Pirelli P1 Cinturato Verde

Čo si vodiči cenia na modeli, ktorý ponúka značka Pirelli? Určite je to asymetrický behúň, ktorý zaručuje komfort a bezpečnosť v rôznych poveternostných podmienkach. P1 Cinturato Verde je ekologický a ekonomický model – nižší valivý odpor spôsobuje, že klesá spotreba, čo znižuje náklady na pohonné hmoty a umožňuje šetriť životné prostredie. Model zabezpečuje: precízne vedenie, dobrú priľnavosť bez ohľadu na počasie a úspory, voči ktorým neostane ľahostajný žiaden vodič.

Svoj názor na tému tohto modelu napísal o. i. pán Ryszard:

 • „Odporúčam tieto pneumatiky. Osvedčili sa na diaľniciach, v meste aj v teréne, od piesku po blato. Po slabých Michelinoch som prešiel na Pirelli. Mám letnú aj zimnú verziu - Scorpion. Dokonale si poradia v akomkoľvek teréne. Neriskoval by som výmenu za inú značku. Auto vyviazlo z blata, aj keď už bolo zavesené na podlahe... a v horách ich nezastavil ani sneh vyše náprav. Na úseku, kde sa odporúčali reťaze, auto vyšlo bez reťazí, akoby po čiernom asfalte, a ostatné autá mali problémy. Zníženie spotreby na úrovni 0.8 l/100 km.”

 

Pirelli P1 Cinturato Verde