Zima sa pomaly končí a tento mesiac nás čaká prvý deň astronomickej jari. Je to ideálny čas na hľadanie nových pneumatík na letnú sezónu. Nákup si treba poriadne premyslieť, pretože letné pneumatiky budú nasledujúcich šesť mesiacov zodpovedné za bezpečnosť nás a našich spolucestujúcich. Výber na Oponeo je naozaj veľký, a preto sme pripravili rebríček modelov s rozmerom 185/65 R15, ktorý naši zákazníci hodnotia najlepšími známkami, a ktorý vám môže pomôcť pri rozhodovaní.

V našom zozname sa spoliehame na informácie z prvej ruky. Sú to názory ľudí, ktorí si u nás kúpili a každý deň testujú pneumatiky jazdiace za rôznych podmienok a na rôznych typoch ciest. Rozmer 185/65 R15 sa často nachádza v populárnych osobných automobiloch, ako sú Hyundai Elantra, Citroen C3 alebo Toyota Prius.

Biele auto na betónovom mosteLeto je čas dlhých ciest, takže by ste si mali zaobstarať kvalitné pneumatiky.

Najlepšie letné pneumatiky s rozmerom 185/65 R15 podľa používateľov OPONEO

Položka:
Model pneumatiky
Hodnotenie*:
1Uniroyal RainExpert 35,65
2Continental EcoContact 65,65
3Zeetex ZT10005,25
4Firemax FM6015,1
5Barum Bravuris 5HM5,1

*Hodnotenia sú výsledkom priemeru názorov zverejnených používateľmi v zvolenom období (týkajúce sa iba tohto konkrétneho rozmeru). Údaje boli zhromaždené v období od 1. januára 2020 do 1. januára 2021. Hodnotiaca stupnica je od 1 do 6, pričom šestka je najvyššia možná známka.

Uniroyal RainExpert 3

Víťazom sa stal Uniroyal RainExpert 3.

Pneumatika je odolná a trvácna, čo umožňuje pokonať veľké vzdialenosti. Vyznačuje sa nízkym valivým odporom, vďaka čomu ušetríte palivo. Pokročilý dezén behúňa zabraňuje vzniku javu aquaplaningu. To je veľmi dôležité pri jazde na mokrej vozovke. Pri silných dažďoch je ochrana proti šmyku jednou z kľúčových výhod pneumatiky. Model poskytuje aj krátku brzdnú dráhu, takže v krízovej situácii môžete auto včas zastaviť a zabrániť tak zrážke s prekážkou alebo iným vozidlom.

Kvalitu tohto modelu potvrdzujú početné názory našich zákazníkov.

Používateľ Anna napísala:

          Pneumatiky majú veľmi dobrý výkon na suchej ako aj mokrej vozovke.           Jazda je veľmi pohodlná.

Gabriel ich tiež hodnotil veľmi pozitívne:

Pneumatiky sú v porovnaní s predchádzajúcimi vynikajúce, je to obrovský rozdiel. Niet strachu so šoférovaní v daždi, štartovania a zastavovania bez šmyku. Odporúčam všetkým.

Continental EcoContact 6

Na ďalšiu pozíciu sa dostal produkt renomovanej a oceňovanej značky Continental, o ktorej počul už zrejme každý vodič.

Model je vyrobený z pokrokovej zmesi gumy Green Chilli™ 2.0, ktorá je zodpovedná za vysokú odolnosť proti opotrebovaniu. Zatiaľ čo konštrukcia ovplyvňuje nízky valivý odpor, čo sa prejaví v úspore paliva počas jazdy. Dezén behúňa zaisťuje dobrú priľnavosť na suchej aj mokrej vozovke. Vďaka ramenným drážkam s inovatívnou geometriou dokonale odvádza vodu a znižuje riziko šmyku. Toto sú prvky, ktoré priamo zlepšujú bezpečnosť cestnej premávky.

Martin H., ktorý sa rozhodol pre najvyššiu známku, píše:

Vyzerajú skvele na diskoch, ovplyvňujú spotrebu paliva automobilu, sú veľmi tiché a dobre sa držia na ceste.

Používateľ HP má podobný názor:

Veľmi dobré pneumatiky, dobrá priľnavosť na suchej aj mokrej vozovke, vysoký komfort počas jazdy a nízka spotreba paliva, odporúčam!

KN sa tiež rozhodol pre najvyššie možné hodnotenie

Pneumatiky sú ideálne pre mestské podmienky ako aj na trasu. Určite ich odporúčam.

Zeetex ZT1000

Ďalšie miesto v rebríčku najodporúčanejších pneumatík patrí modelu Zeetex ZT1000. Model vyrába značka z ekonomického segmentu zo Spojených arabských emirátov a má v tomto priemysle zavedenú silnú pozíciu. Spoločnosť vďačí za svoj úspech kvalitným produktom a dostupným cenám.

Produkt sa vyznačuje pokrokovým, asymetrickým behúňom, ktorý zaisťuje optimálne držanie za suchých podmienok a veľmi dobré odvádzanie vody pri jazde na mokrej vozovke. Chráni pred javom aquaplaningom a vďaka vysokej odolnosti a tichej prevádzke umožňuje pohodlnú jazdu na dlhých vzdialenostiach. Je to pneumatika, ktorá spája nízku cenu s dobrou kvalitou. Je to veľmi dobrá voľba pre ľudí s obmedzeným rozpočtom.

Vodiči ju chvália – Marta napísala:

Pneumatiky sú perfektné na akomkoľvek povrchu. Odporúčam.


Používateľka Hana sa o pneumatike vyjadrila rovnako pozitívne:

Pneumatiky veľmi dobrej kvality, dobre sa držia cesty aj za náročných poveternostných podmienok. Osvedčili sa aj pri prudkom brzdení. ODPORÚČAM.

Firemax FM601

Ďalšou pneumatikou, ktorá stojí za zmienku, je Firemax FM601. Je to produkt čínskeho výrobcu, ktorý vyrába pneumatiky nielen pre osobné automobily, ale aj pre nákladné automobily a autobusy.

Model má asymetrický dezén. Jeho vnútorná strana je zodpovedná za účinné odvádzanie vody a dobré ovládanie na mokrom povrchu. Na druhej strane vonkajšia časť pomáha pri zatáčaní, čím zaisťuje stabilitu a dobrú priľnavosť.

Stojí za zmienku, že použité riešenia tiež umožnili znížiť hladinu hluku generovaného počas jazdy. To sa prejaví väčším komfortom, najmä pri vyšších rýchlostiach.

Marek vo svojom názore napísal:

Pneumatiky sú cenovo veľmi dobré, dobre sa držia vozovky. Proti brzdeniu tiež nemám žiadne výhrady.

Emil je tiež veľmi spokojný:

Veľmi dobré pneumatiky za rozumnú cenu. Používam ich vo vozidle, ktoré je určené na dojazdy do práce (asi 50 km každý deň) - pneumatiky sa veľmi dobre spravujú.

Barum Bravuris 5HM

Posledným z našich návrhov je pneumatika značky Barum, ktorej zakladatelia pôsobia v priemysle už viac ako 70 rokov. Takéto dlhé pôsobenie na trhu by nebolo možné bez dôvery zákazníkov a dobrej kvality ponúkaného sortimentu.

Pneumatika Bravuris 5HM je vyrobená zo zmesi HighMileage, takže ponúka veľmi nízky valivý odpor. Je to dobrá voľba pre ľudí, ktorí veľa cestujú. Vyznačuje sa tiež špeciálne navrhnutým dezénom behúňa, ktorý prenáša napätie a sily po celej ploche. Vďaka tomu znižuje tlak na jednotlivé body, znižuje opotrebenie a predlžuje čas prevádzky.

Spokojnosť s nákupom vyjadril používateľ, ktorý sa podpísal ako Andrej:

Pneumatiky Barum mám už niekoľko mesiacov, ale som s nimi veľmi spokojný, najmä pokiaľ ide o cenu a tiché použitie. Vrelo odporúčam.

Pneumatiku pozitívne hodnotila aj Renáta, ktorá chváli ich jazdné vlastnosti:

Dobre sa držia na suchej ako aj na mokrej vozovke, sú tiché a majú nízky valivý odpor. Sú pohodlné a jazda na nich je príjemná.

Ako si vybrať tie správne pneumatiky?

Pneumatiky zvýraznené v našom rebríčku si chvália vodiči. Ich kvalita je preto potvrdená, čo môže uľahčiť rozhodnutie týkajúce sa nákupu konkrétneho modelu. Nejde však o konečný determinant, ktorý veľmi závisí od osobných preferencií. Ak teda stále rozmýšľate, určite budete potrebovať nejaké rady.

Pri výbere vhodného modelu sa oplatí použiť porovnávač cien. Sú v ňom zostavené konkrétne produkty, čo umožňuje pohodlné porovnanie ich parametrov a cien. Toto riešenie výrazne uľahčuje rozhodovanie.

Veľmi dôležitým aspektom sú aj testy organizované uznávanými portálmi, časopismi a automobilovými organizáciami. Pneumatiky sú dôsledne kontrolované a vyberajú sa len tie najlepšie.

Venujte pozornosť aj štítkom. Výrobcovia tam uvádzajú informácie o najdôležitejších vlastnostiach, ako sú brzdenie na mokrej vozovke, emisie hluku či valivý odpor.

Všetky tieto modely, ako aj stovky ďalších nájdete na webovej stránke Oponeo. Ďalšou výhodou je možnosť dodávky s montážou, čo znamená, že nové pneumatiky budú dodané do konkrétneho servisu, ktorý ich namontuje na vaše disky.