Ak vás zaujíma, ktoré pneumatiky s rozmerom 215/55 R16 sú najvhodnejšie na leto, prečítajte si názory vodičov, ktorí hodnotili svoje pneumatiky na portáli Oponeo z hľadiska najdôležitejších parametrov. Takto už vieme, ktorým pneumatikám sa v nadchádzajúcej sezóne oplatí venovať pozornosť. 

Náš zoznam obsahuje päť modelov, ktoré používatelia ohodnotili najvyššími známkami. Je dobré vedieť, že rozmer 215/55 R16 nájdete v populárnych automobiloch ako sú: Citroen C4 a C5, Ford Mondeo, Ford Focus, VW Passat, Audi A4 a A6, Peugeot 308 alebo Opel Vectra.

Nie ste si istí, akú veľkosť pneumatík máte na svojom aute? Použite náš konfigurátor výberu pneumatík.

Audi A4 v terénePneumatiky s rozmerom 215/55 R16 sú o. i. montované v Audi A4.Rebríček letných pneumatík 215/55 R16 podľa používateľov Oponeo*

ModelHodnotenie
Uniroyal RainSport 55,75
Dunlop SP Sport Bluresponse5,55
Hankook Ventus Prime3 K1255,3
Zeetex HP10005,25
Nexen N'Blue HD Plus5,2

*Názory na vyššie uvedené pneumatiky boli zbierané od 1. januára 2020 do 1. januára 2021. Vzťahujú sa iba na prezentovaný rozmer. Aktuálna stupnica udeľovania známok sa uzatvára v hraniciach 1 - 6, pričom 6 bola najlepšou možnou známkou.

Uniroyal RainSport 5 (hodnotenie 5,75)

Náš rebríček otvára značka Uniroyal so svojim vylepšeným „dažďovým” modelom RainSport 5. Jedná sa o pneumatiku strednej triedy, ktorá si získala medzi vodičmi nesmiernu popularitu. Za týmto úspechom nepochybne stoja mnohé faktory, tie najdôležitejšie sú: bezpečné ovládanie za každých podmienok, najmä na mokrej vozovke, konštantné jazdné vlastnosti po celú dobu používania a predĺžená životnosť.

Unikátny vzor behúňa inšpirovaný žraločou kožou je inovačným nápadom značky Uniroyal. Vďaka nemu je voda dokonale odvedená spod kolies, takže parametre ako: krátka brzdná dráha, stabilita a priľnavosť v daždi dosahujú najvyššie hodnoty. RainSport 5 je dokonalým riešením pre vodičov, ktorí hľadajú bezpečnosť a pohodlie za prijateľnú cenu.


Čo si vodiči myslia o Uniroyal RainSport 5? Predstavujeme niekoľko recenzií:

Pneumatiky splnili moje očakávania. Auto sa nedostane do šmyku – vďaka týmto pneumatikám som sa vyhol nehode na mokrej vozovke. Na každé moje auto budem obúvať iba tieto pneumatiky. Sú dokonalé po každej stránke. Daniel Čelenka

Pneumatiky sú vynikajúce na suchej vozovke. Vynikajúce odvádzanie vody za mokra, ktoré poskytuje dobrú ovládateľnosť a dobrú brzdnú dráhu. Na kruhových objazdoch/v zákrutách sa musíte snažiť, aby ste sa dostali do šmyku. Pneumatiky sa opotrebúvajú normálne, nevšimol som si nadmerné opotrebenie. Karol

Dunlop SP Sport Bluresponse (hodnotenie 5,55) 

Pneumatiky Dunlop SP Sport Bluresponse sa montujú v prémiovom segmente. Sú veľmi dobre známe odborníkom z automobilového priemyslu, ktorí ich mnohokrát ocenili. Nie je preto žiadnym prekvapením, že vodiči si tiež všimli ich vynikajúce vlastnosti a vyjadrujú sa o nich veľmi pozitívne.

Model SP Sport Bluresponse dostal názov „priľnavosť bez kompromisov”. Dobrá priľnavosť v zákrutách a stabilita na rovnej ceste sú obzvlášť dôležité vlastnosti, ktoré sa prejavujú v bezpečnosti a nadpriemernom jazdnom komforte. Pneumatiky majú asymetrický behúň, čo zaručuje vysokú odolnosť a všestranný výkon. Okrem toho nie sú veľmi hlučné a znižujú spotrebu.

Vodiči vo svojich názoroch potvrdzujú súlad so sľubmi výrobcu:

Vynikajúce pneumatiky za dobrú cenu. Perfektne sa lepia k ceste s akoukoľvek vozovkou. Veľa jazdím po diaľniciach a často musím náhle brzdiť (kamióny) a tieto pneumatiky ma nikdy nesklamali. Aquaplaning sa v tomto prípade nevyskytne. Nech už bude obrovská lejavica, ony aj tak sa pevne držia cesty. Nakoľko robím okolo 30 000 km ročne, záležalo mi, aby bola spotreba paliva na normálnej úrovni a musím priznať, že tieto pneumatiky sú naozaj veľmi ekonomické, pokiaľ ide o túto otázku. U týchto pneumatík sa spotreba paliva znížila o 0,5-1 l na 100 km (benzín/plyn). Ďalšou výhodou je ich dlhá životnosť, nezoderú sa tak rýchlo. Napriek tomu, že som najazdil niekoľko tisíc km, stále vyzerajú ako nové. Tomáš

Som veľmi spokojný s pneumatikami Dunlop. Cena je primeraná kvalite. Toto je moje 3. auto a druhá sada pneumatík od tejto firmy. Nemám voči nim absolútne žiadne námietky. Veľmi dobré ovládanie auta na suchej a mokrej vozovke. Pneumatiky sú veľmi tiché, nepociťujem zvýšenie spotreby paliva. Tento produkt odporúčam tým používateľom, ktorí hľadajú kvalitné pneumatiky za rozumnú cenu. Táto značka je pre mňa vhodná. Karol Sobota

Hankook Ventus Prime3 K125 (hodnotenie 5,3)

Prvú trojku rebríčka uzatvárajú pneumatiky Hankook Ventus Prime3 K125. Boli navrhnuté s použitím inovatívnych technológií, ktoré zaisťujú bezchybný výkon. Patria do stredného segmentu, takže zaručujú ideálnu rovnováhu medzi kvalitou a atraktívnou cenou.

Pneumatiky Ventus Prime3 K125 vďaka svojej konštrukcii ponúkajú ešte lepšiu ovládateľnosť a krátku brzdnú dráhu na suchej a mokrej vozovke, čo je užitočné najmä pri premenlivých letných podmienkach. Okrem toho môžu vodiči, ktorí sa rozhodnú pre model juhokórejskej značky, po celú dobu prevádzkovania cítiť istotu ovládania a nižší valivý odpor

Veľmi dobrý výkon potvrdzujú aj názory používateľov, ktorí svoje vozidlá obuli pneumatikami Ventus Prime3 K125:

Perfektný pomer kvality a ceny! Pneumatiky sa správajú skvele na akomkoľvek povrchu, ostré zákruty môžeme prekonávať aj pri väčšej rýchlosti. Po vizuálnej stránke tiež vyzerajú veľmi dobre. Odporúčam, naozaj to stojí za to! Hankook vás nesklame. Marta

Toto sú moje ďalšie pneumatiky od tejto firmy. 100 % spokojnosť! Sú perfektné na akomkoľvek povrchu. Tiché, ekonomické, ale čo je najdôležitejšie, odolné a teda bezpečné pneumatiky. Odporúčam ich každému, kto sa chce pri vyšších rýchlostiach cítiť bezpečne za všetkých podmienok. Martin

Zeetex HP1000 (hodnotenie 5,25)

Zeetex HP1000 je predstaviteľom ekonomickej triedy, ktorý získal v tomto rebríčku uspokojivé skóre. Optimálne parametre týchto pneumatík za prijateľnú cenu sú nepopierateľnou výhodou, a preto boli častým výberom vodičov. Spĺňajú očakávania a zaručujú komfort cestovania aj na dlhšie vzdialenosti.

Výrobca zo Spojených arabských emirátov sa postaral o každý detail tohto modelu, aby sa vodiči mohli cítiť na ceste isto aj počas dažďa. Môže za to hlavne asymetrický behúň, ktorý je zodpovedný za priľnavosť na mokrej vozovke. Vďaka nemu je voda odvádzaná spod kolies a minimalizuje sa tak riziko nekontrolovaného šmyku. Okrem toho sú pneumatiky tiché aj počas dynamickej jazdy, čo sa prejaví v pohodlnom cestovaní. 

Vodiči, ktorí hodnotia Zeetex HP1000, kladú dôraz na dobrú kvalitu a veľmi odporúčajú túto pneumatiku:

Veľmi dobrá priľnavosť na suchom aj mokrom asfalte, tiež na štrku. S čistým svedomím odporúčam. Kamil

Na mokrom povrchu sa držia veľmi dobre, čo ma veľmi prekvapilo. S pneumatikami som spokojný. Patrik 

Nexen N'Blue HD Plus (hodnotenie 5,2)

Posledná pneumatika tohto rebríčka je zástupcom stredného segmentu. Jedná sa o Nexen N'Blue HD Plus, ktorý ponúka juhokórejská značka. Tieto pneumatiky sú veľmi populárne medzi vodičmi, ktorí hľadajú dobrý výkon za prijateľnú cenu. 

Pneumatika je vybavená moderným asymetrickým behúňom, ktorý si dobre poradí s vodou na ceste a zabráni tak nebezpečným situáciám, ako je napríklad aquaplaning. Táto konštrukcia navyše znižuje spaľovanie, takže môžete ušetriť na palive. Výberom Nexen N'Blue HD Plus majú vodiči zaručenú spokojnú jazdu po priamej ceste a bezpečnosť v zákrutách, bez straty trakcie. Auto s týmito pneumatikami na kolesách perfektne reaguje na každý pohyb volantu. Špeciálna kostra zabraňuje akémukoľvek mechanickému a prevádzkovému poškodeniu.

Medzi mnohými názormi na túto pneumatiku si môžeme prečítať:

Pneumatika je predovšetkým tichá. Výborne sa správa aj pri vyšších rýchlostiach, na mokrej vozovke je lepšia ako dobrá. Nezaznamenal som nadmerné opotrebenie behúňa. V porovnaní s výrobcami z Číny prekonáva kvalitou. Na nové auto si tiež vyberiem pneumatiky Nexen. Pomerom ceny a kvality porazila konkurenciu. Odporúčam tým nerozhodnutým. Bigjack

Cena pneumatík a názory používateľov ma presvedčili k nákupu týchto letných pneumatík. Som veľmi prekvapený. Pneumatika sa skvelo spravuje tak na mokrej ako aj suchej vozovke. Je perfektná počas brzdenia v daždi. Naozaj som nečakal také dobré parametre za takú cenu. Jazdím autom bez ABS a s týmito pneumatikami auto veľmi dobre brzdí. Nízka spotreba paliva a nízka hlučnosť iba potvrdzujú môj výber a navyše som si v tejto letnej a jesennej sezóne nevšimol opotrebenie po cca 5 000 km. 100 % odporúčam nerozhodnutým osobám. KADERNÍK

Ako si vybrať letné pneumatiky?

Pri výbere vhodných pneumatík je najlepšie zohľadniť niekoľko zdrojov informácií. Jedným z najdôležitejších sú názory iných vodičov, ktorí vďaka každodennej jazde na danom modeli, veľmi dobre poznajú jeho výhody a nevýhody.

Okrem používateľských recenzií stojí za to venovať pozornosť testom sezónnych pneumatík, ktoré každoročne vykonávajú automobilové organizácie a časopisy. Vďaka nim môžete porovnať názory vodičov s hodnotením profesionálov a zistiť, či sa prekrývajú alebo sú podobné.

 Koleso automobiluVýber správnych pneumatík je zárukou bezpečnej a pohodlnej jazdy.

Okrem toho je vhodné pred nákupom venovať pozornosť informáciám uvedeným na štítku pneumatiky. Získajte viac informácií o valivom odpore, hladine hluku a vlastnostiach vozidla na mokrej vozovke. V prípade pochybností kontaktujte našich odborníkov, ktorí vám pomôžu nájsť tie najlepšie pneumatiky.