Vonkajšie teploty začínajú pomaly rásť. So zmenami, ktoré evidentne oznamujú príchod jari, je čas sa zamyslieť nad zmenou pneumatík na letnú verziu. Ak ste ešte o tom nepremýšľali, tak máme pre Vás zoznam niekoľkých pneumatík, ktoré vyberali vodiči. Snáď Vám toto hodnotenie zjednoduší výber. Pozrite sa, ktoré modely vo veľkosti 175/65 R14 získali najlepšie recenzie.

Tento zoznam vznikol na základe ankety, ktoré posielali vodiči, ktorí si kúpili pneumatiky na našej stránke a rozhodli sa ich ohodnotiť. Tieto recenzie môžu byť užitočné pre tých, ktorí váhajú pred zakúpením pneumatík na letnú sezónu. Na našich stránkach môžete využiť pomocnú základňu, kde si ľahko prispôsobíte správnu veľkosť pneumatík k Vášmu modelu automobilu. Pripomíname, že veľkosť 175/65 R14 je vhodná pre nasledujúce modely áut: Honda Civic, VW Golf a Polo, Opel Astra i Corsa, Peugeot 206 či Ford Fiesta.

 Pneumatiky v rozmere 175/65 R14 sú montované napr. naVW Golf (fot.VW)

Hodnotenie letných pneumatík 175/65 R14 podľa používateľov Oponeo

*stav z 03.2019
Platí hodnotiaca škála 1-5, pričom 5 je najvyššie možné hodnotenie.

1. Continental ContiPremiumContact 5

Continental ContiPremiumContact 5

Tento model je dobre známy v segmente premium. Pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 bola v predchádzajúcej sezóne na 3. pozícií spomedzi modelov, ktoré určili vodiči. Momentálne je považovaná za favorita. Za pozitívne recenzie vďačí neustálym testom. Od roku 2012, keď tento model vyhral v testoch ADAC a ACE/GTU, jeho hodnotenia neklesajú. Výrobcovia vynakladajú všetko úsilie, aby bola pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 považovaná za vysokokvalitný produkt, ktorý sa bude spájať s najlepšími výsledkami a vynikajúcou priľnavosťou pri jazde nezávisle od cestných a atmosférických podmienok.

Vysokými známkami ohodnotil túto pneumatiku pán Jozef:

  • „Pred kúpou týchto pneumatík som si prečítal veľa recenzií na internete, medzi ktorými prevládali veľmi dobré recenzie. Okrem toho ma k nákupu presvedčilo to, že skupina VW používa tieto pneumatiky sériovo vo svojich automobiloch, čo pre mňa znamená, že ak im dôveruje taká veľká skupina, tak smelo môžem aj ja. Spočiatku som bol trochu znepokojený cenou. Vzhľadom na skutočnosť, že pneumatiky sú jedinou vecou v aute, ktorá je v kontakte s vozovkou, som sa rozhodol, že nebudem šetriť na pneumatikách, a že nebudem hľadať najlacnejšie pneumatiky u rôznych - niekedy len málo spoľahlivých - dodávateľov. Dodnes ma tieto pneumatiky ani raz nesklamali, počas cesty sú tiché a majú vynikajúcu priľnavosť počas núdzového brzdenia”.

 

Continental ContiPremiumContact 5

 

2. Uniroyal RainExpert 3

Uniroyal RainExpert 3

Ako vidíte, nemôžeme si toto hodnotenie predstaviť bez modelu od Uniroyal. Pneumatika RainExpert 3 si obhájila svoje druhé miesto, ktoré získala v roku 2018. Je to pneumatika ekonomickej triedy pre letnú sezónu. Pneumatika si získala dôveru medzi vodičmi a automobilovými špecialistami vďaka bezkonkurenčným parametrom, ktoré dosahuje na mokrých cestách. Všetko vďaka použitiu modernej technológie, ktorá zaručuje vynikajúce výsledky, a je tiež zodpovedná za dravý dizajn tohto modelu.

Presvedčme sa, ako sa jazdí na pneumatikách Uniroyal RainExpert 3. Pán Ján uvádza, že "sú skvelé pre každú príležitosť". Svoj výber argumentuje nasledujúcimi slovami:

  • „Na začiatku som schválne prechádzal cez veľké mláky s veľkou rýchlosťou, keď nikto nebol blízko a ani na chvíľu som nepocítil, že nemôžem ovládať auto. Pri jazde na mokrej vozovke sú naopak prekvapivo tiché. Valivý odpor je štandardný, pretože významný rozdiel v spotrebe som nespozoroval, aj keď je trochu menšia. Neviem, ako to bude s trvanlivosťou, pretože jazdím len mesiac, ale pri pohľade na ten "mäsitý" sa mi nasúva výraz "dobrá pneumatika”.

Na druhej strane Ondrej upriamil pozornosť na vlastnosti tohto modelu ako letnej pneumatiky:

  • „Mal som obavy, ako budú "dažďové" pneumatiky jazdiť na suchom povrchu, ale aktuálne leto a teploty nad 30 stupňov nezanechávajú na pneumatikách žiadne dojmy. Neplávajú a sú stabilné na zákrutách, mám ich založené na L.R. Discovery (hmotnosť 2,6 t). Na mokrom povrchu sú naozaj skvelé. Zdôrazňujem, že jazdím normálnou rýchlosťou, to nie je pretekárske auto".

 

Uniroyal RainExpert 3

 

3. Goodyear Efficientgrip Compact

Goodyear Efficientgrip Compact

V našom hodnotení nemôže chýbať pneumatika Goodyear Efficientgrip Compact. Čo spôsobuje, že sa znovu objavila vo veľkej päťke nášho rebríčka? Je to určite ovplyvnené vynikajúcimi výsledkami, ktoré sú udržiavané po celú prevádzkovú dobu tejto pneumatiky. Nezabudnite na bezpečnostné otázky, za ktoré zodpovedá moderný vzor dezénu a špeciálne vybraná gumová zmes.

Všetky tieto vlastnosti majú za následok to, že model bol ocenený najmä pri jazde v extrémnych a premenlivých poveternostných podmienkach. Pán Ján o nich napísal:

  • „Jazdím veľmi často prevažne po nemeckých diaľniciach a našich národných cestách, tieto pneumatiky sú naozaj skvelé. Vytiahli ma už viackrát z problémov napr. násilné brzdenie počas hustého dažďa, plná kontrola nad automobilom, držanie sa na ceste v zákrutách je poézia. Tieto pneumatiky ma príjemne prekvapili svojou kvalitou a vlastnosťami".

Ľudovít36 im dal najvyššie možné hodnotenie, pretože ako píše:

  • „Pneumatiky sa ideálne držia na ceste, nepískajú na zákrutách, kruhových objazdoch, po ktorých často jazdím. Brzdenie je na ceste perfektné. Najazdili som 15 tis. km a zatiaľ som si nevšimol žiaden oter na pneumatikách. Všimol som si zato nižšiu spotrebu na pneumatikách Goodyear. Pri jazde s dĺžkou 100 km (cesta) s priemernou rýchlosťou 110 km som mal spotrebu 8 litrov plynu (motor 2 litre 115 HP), 3 osoby v aute. Pri jazde po meste stúpla spotreba plynu na cca. 9-9,5 l. Pneumatiky sú pružné, skvelé pri štarte a následnej jazde. Stojí za to investovať a kúpiť také dobré pneumatiky".

 

Goodyear Efficientgrip Compact

 

4. Hankook Kinergy eco K425

Hankook Kinergy eco K425

Za týmto modelom sú ukryté dve vlastnosti: výborné jazdné parametre a ekológia. Pneumatiky budú spĺňať požiadavky náročných vodičov, a k tomu prinesú finančné výhody vyplývajúce zo zníženej spotreby. Hankook Kinergy eco K425 je ideálny pre každodennú jazdu po meste, ale aj pri pokonávaní dlhších trás.

Vlastnosti tohto modelu ocenil pán Emil:

  • „Pneumatika sa chová veľmi dobre na suchých a mokrých povrchoch. Je to veľmi stabilná, tichá a ekonomická pneumatika. Komfort jazdy je veľmi dobrý, pretože je veľmi tichá a veľmi dobre tlmí hrbole a nerovnosti počas jazdy. Zároveň je veľmi úsporná. Po celej letnej sezóne takmer nie je vidieť opotrebenie. Na záver odporúčam pneumatiku Hankook Kinergy Eco K4 pre každodennú jazdu na diaľniciach, na národných, ako aj na miestnych cestách”.

Podobný názor má pán Dušan:

  • „Pneumatiky sa veľmi dobre držia na ceste, robia dojem prilepenia - nedostanete šmyk a ani Vás nevynesie zo zákruty - ibaže niekto jazdí s nadmernou rýchlosťou. Tiché. Väčšinou som jazdil po meste, pár ciest na trase. Zhŕňajúc - predvídateľné pneumatiky - správajú sa tak, ako by sa mali".

 

Hankook Kinergy eco K425

 

5. Barum Brillantis 2

Barum Brillantis 2

Barum Brillantis 2 získala stredné hodnotenie blízko 5. Takéto hodnotenia získala vďaka veľkému komfortu jazdy, ktorá má za následok reálne potešenie z jazdy automobilom. Je to ekonomický model, ktorý nestráca svoju kvalitu v ktoromkoľvek prevádzkovom štádiu, a to vďaka modernizácii v štádiu navrhovania a výroby.

Jednou zo spokojných zákazníčok je pani Anna, ktorá takto hodnotí model z Baruma:

  • "Kúpa pneumatík Barum bolo dobré rozhodnutie. Pneumatiky sú vhodné pre každú situáciu, bez ohľadu na počasie. Jazdím s nimi na rýchlostných cestách a diaľniciach, ako aj v meste. Majú dobrú priľnavosť, a mierny hluk je malým mínusom. Celkovo možno povedať, že sú to kvalitné pneumatiky za rozumné peniaze”.

 

Barum Brillantis 2