Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Nokian

Pneumatiky Nokian

Hodnotenie výrobcu
4,0
na základe 5665 názorov
Nokian Tyres PLC je lídrom na škandinávskom trhu vo výrobe pneumatík. Spoločnosť bola založená v roku 1988. Avšak, jeho história siaha až do roku 1898, kedy gumárenská továreň sídlila v Oy Suomen Gummitehdas. Firma začala vyrábať pneumatiky v roku 1932. Najslávnejší model Nokian: Hakkapelitta sa na trhu objavili v roku 1936.

Nokian sa špecializuje na výrobu zimných pneumatík, ktoré pracujú vo veľmi ťažkých škandinávskych podmienkach. Nokian tvorí pneumatiky odolné voči ťažkým podmienkam ako sú studené zimy.

Firma ponúka osobné, dodávkové, 4x4, nákladné, bicyklové, roľnícke, poľnohospodárske a lesnícke. Pneumatiky fínskej spoločnosti sú umiestnené v strednej triede a HP.

Firma je známa pre realizáciu inovatívnych a ekologicky šetrných technológií. Nokian sa ako prvý producent preslávil svojimi zimnými pneumatikami, ako aj prvých ekologických pneumatík s použitím nízko aromatických olejov.

Firma má továrne vo Fínsku a Rusku.

Hodnotenia pneumatík Nokian od našich zákazníkov:

Pri výbere vhodného modelu Vám môžu pomôcť hodnotenia pneumatík Nokian. Zistite, čo si o nich myslia naši zákazníci, ktorí mali možnosť otestovať ich správanie sa na ceste, ekonomickosť aj jazdný komfort.

 • PReme 4,9

  Nokian iLine 195/65 R15

  Veľmi dobrý výkon na suchom aj mokrom povrchu. Pneumatiky sú stabilne v meste a nie sú hlučne pri pohybe alebo, keď sa prudko pohybuje. Je ako prilepená do povrchu. Super! Keď som musel spomaliť na mokrom povrchu pred ostrým oblúkom, nemusel som na týchto Nokianoch. Po jednej sezóne vyzerajú ako nové. Viac >
 • Marcin 4,8

  Nokian iLine 215/65 R15

  Dobrý deň, kúpil som si pneumatiky Nokian iLine ako novinku, neboli žiadne názory o ich vlastnostiach, ale to nie podstatné. Pneumatika má skvele jazdné vlastností a je veľmi tichá. Zákruty sú jedna radosť, kontrola nad autom v každom ohľade, držia sa vozovky ako prilepené. Brzdenie ma najviac prekvapilo, auto zastane v okamihu, v daždi som bol tiež prekvapený ich účinnosťou, ako keby vôbec nepršalo. ABS po montáži týchto pneumatík má dlhodobú dovolenku. Auto prešlo niekoľko trás po 200-300 km bez akejkoľvek zmeny v riadení. stabilné riadenie auta pri 140 km/h a viac, hehe, s predchádzajúcimi pneumatikami to nebolo tak pestré, žiadne vibrácie alebo iný typ takého správania. Valivý odpor na Viac > veľké plus spaľovanie sa znížilo podľa mojich výpočtov asi o 1.2L, porovnávam ich s pneumatikami Kleber Krisalp HP2 ale tie každom ohľade boli horšie. Veľmi pekne tlmia nerovnosti a dokonca aj keď prší nepočuť ich. Odporúčam Nokian iLine srdečne do veľkého vozidla, ako je Espace .. A k tomu veľmi pekný vyzerajú na aludiskoch :)
 • Mirosław 5,0

  Nokian iLine 205/55 R16

  S obavami som prezeral tieto pneumatiky, predsa to je lacnejšia verzia, takže niekde musí byť háčik. Pozitívne prekvapenie sa začalo pri výmene pneumatík - vulkanizátor stiahol závažia z aludiskov jeden po druhom (na zimných som ich mal množstvo). Pneumatika Nokian iLine je dobre vyvážená! Ďalším plusom je priľnavosť v zákrutách - doteraz sa nepodarilo spustiť ESP. Sú pokojné a zároveň reakcia vozidla je dobrá. Ako bývalý používateľ pneumatík neznámej formy ich vrelo odporučam - je to len rozdiel pár eur viac a kvalita sa nedá porovnať Viac >
Nájdite svoje pneumatiky Nokian