Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Michelin

NAVRHNUTÉ NA ZABEZPEČENIE DLHODOBÉHO VÝKONU

Michelin

MICHELIN Najhodnotnejšia značka pneumatíkvo svete podľa správy medzinárodnej poradenskej spoločnosti Brand Finance z roku 2021

Michelin Podium
Michelin História značky

História značky

Viac ako 130 rokov skúseností s tvorbou inovatívnych produktov. Od roku 1889 Michelin inovuje po celom svete, aby sme sa mohli pohybovať bezpečne, efektívne a udržateľne.

TECHNOLÓGIE MICHELIN

TECHNOLÓGIE MICHELIN

Skupina Michelin je technologickým lídrom v globálnom pneumatikárskom priemysle. Michelin neustále inovuje, aby navrhol pneumatiky, ktoré dokážu odolať všetkým nepriazniam na ceste. Robíme to s zaľubou pre potreby vodičov, čím zabezpečujeme optimálnu životnosť a výkon našich pneumatík.

 • Michelin BEZPEČNOSŤ

  BEZPEČNOSŤ

 • Michelin KOMFORT

  KOMFORT

 • Michelin EKOLÓGIA

  EKOLÓGIA

 • Michelin EKONOMIKA

  EKONOMIKA

Michelin Motorsport

Motorsport

Pri výrobe každodenných pneumatík využívame technológie zo sveta motoršportu. Prvoradým cieľom Michelin je umožniť našim partnerom a spotrebiteľom využívať výhody prelomových technológií vytvorených takmer priamo na pretekárskych dráhach. Automobilové a motocyklové preteky sú našou zalubou. Snazime sa zabezpečiť, aby Michelin bol prítomný na pretekoch po celom svete, povedie našich partnerov k víťazstvám a zlepší mobilitu zajtrajška.

Pneumatiky Michelin

Veľakrát ocenený v testoch

Recenzie pneumatík Michelin

Oceňujú používatelia Oponeo

 • 4,7
  Damianero

  CrossClimate+
  205/55 R16

  Pneumatika funguje veľmi dobre za rôznych podmienok. Odporučil by som! Viac >
 • 4,7
  Piotr Marewicz

  Primacy 4
  205/55 R16

  Senzačné pneumatiky. Toto je druhá sada zakúpená za 2 mesiace - rovnaké pneumatiky. Doteraz som jazdila na Goodyear - teraz vidím, že to bola chyba. Viac >
 • 5,0
  Jan Syrko

  Alpin 6
  215/60 R16

  Tieto pneu sú vynikajúce na každý typ vozovky .Vyskúšané v extrémnych podmienkach Norskej zimy a skutočne jazdné vlastnosti boli neuveriteľne aj napriek typu auta .Odporúčam 5***** Viac >
Pneumatika Michelin
Plus

Pneumatiky Michelin

Vysoký výkon od prvého do posledného kilometra*

Najdôležitejšie výkonové parametre zachované pre prípustné opotrebovanie pneumatík:

 • brzdenie na mokrej drahe na letných pneumatikách,
 • brzdenie a priľnavosť na snehu alebo mokrom povrchu v celoročných a zimných pneumatikách,
 • ovládateľnosť na ceste alebo trakcia na trati so športovými pneumatikami.

* Do posledného kilometra, t.j. do prípustnej miery opotrebenia dezénu (1,6 mm). Minimálna povolená hĺbka dezénu sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

Pneumatika Michelin
Minus

Kilometrový výkon

Pneumatiky MICHELIN sú široko uznávané pre svoj výnimočný kilometrový výkon: Michelin už niekoľko desaťročí nepretržite navrhuje pneumatiky zo zmesí odolných voči opotrebovaniu na ceste aj na pretekárskej dráhe. Vďaka tomu môžete využiť celý ich potenciál.

Do posledného kilometra, teda do prípustnej miery opotrebovania dezénu (1,6 mm). Minimálna povolená hĺbka dezénu sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

Celoročné
4,5

(16 názorov)
100%
užívateľov odporúča túto pneumatiku
Michelin CrossClimate+

Celoročná pneumatika Michelin CrossClimate+

Opis produktu

Spoľahnite sa na vynikajúcu odolnosť a bezpečnosť bez ohľadu na počasie – dokonca aj pri vysokom nájazde¹⁻³. Michelin CrossClimate +: Najpredávanejšia celoročná pneumatika v Európe⁴.

 • Posledný kilometer z hľadiska prípustnej úrovne opotrebovania dezénu (1,6 mm). Prípustnou úrovňou opotrebovania sa rozumejú pneumatiky s opracovaným dezénom do hĺbky indikátora opotrebovania dezénu v súlade s predpisom č. 30 EHS (ECE R30r03f). Výkon pneumatiky MICHELIN CrossClimate +, rozmer 205/55 R16 91H, prekračuje prah priľnavosti za mokra stanovený v predpise EHK OSN č. 117 pre normálne a zimné pneumatiky. Maximálne povolené opotrebenie behúňa sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.
 • MICHELIN CrossClimate + obsadil 2. miesto v porovnávacom teste brzdenia na suchom AutoBild s pneumatikami 195/65 R15, ktorého výsledky boli zverejnené 27. septembra 2018.
 • MICHELIN CrossClimate + má triedu B priľnavosti za mokra od európskych značiek.
 • Zdroj: Panelová štúdia predaja GFK v kategórii celoročných pneumatík pre osobné automobily (všetky úrovne) – obdobie: od januára 2018 do decembra 2019.
Letná sezóna
4,8

(8 názorov)
100%
užívateľov odporúča túto pneumatiku
Michelin Primacy 4

Letná pneumatika Michelin Primacy 4

Opis produktu

Ak vám záleží na dlhodobej bezpečnosti a vysokej odolnosti², vyberte si pneumatiky Michelin Primacy 4, ktoré sa osvedčia na každom výlete v letnej sezóne.

 • Posledný kilometer z hľadiska prípustnej úrovne opotrebovania dezénu (1,6 mm). Prípustnou úrovňou opotrebovania sa rozumejú pneumatiky s opracovaným dezénom do hĺbky indikátora opotrebovania dezénu v súlade s predpisom č. 30 EHS (ECE R30r03f). Výkon pneumatiky MICHELIN Primacy 4, rozmer 205/55 R16 91V, prekračuje prahové hodnoty priľnavosti za mokra špecifikované v predpise EHK OSN č. 117. Maximálne povolené opotrebenie behúňa sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.
 • Na základe výsledkov testov vykonaných testovacím centrom DEKRA v mene Michelinu v období od júna do júla 2017 na pneumatikách MICHELIN PRIMACY 4, CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE a PIRELLI CINTURATO, veľkosť P205 BLUE /55 R16 91Vs namontovaný na VW Golf 7. Test odolnosti vykonaný v podmienkach priemerného používania (D50) na vzdialenosť 10 000 km s extrapoláciou výsledkov pre opotrebovanie behúňa na 1,6 mm.
Zimná sezóna
4,8

(7 názorov)
100%
užívateľov odporúča túto pneumatiku
Michelin Alpin 6

Zimná cestná pneumatika Michelin Alpin 6

Opis produktu

Pre vodičov, ktorí očakávajú vysokú a dlhotrvajúcu úroveň bezpečnosti a vynikajúci kilometrový výkon³, bude zimná pneumatika Michelin Alpin 6 skvelou voľbou, ktorá bude dobre fungovať v náročných zimných podmienkach¹⁻².

 • Pneumatika MICHELIN Alpin 6 v rozmere 205/55 R16 91H od novej až po prijateľnú úroveň opotrebenia prekračuje prah priľnavosti za mokra stanovený v predpise EHK OSN č. 117. Certifikát 3PMSF pre novú pneumatiku a výbornú trakciu na snehu až do prijateľnej miery opotrebenia. Akceleračné / trakčné testy na snehu TÜV SÜD v decembri 2017.Pneumatiky s povolenou úrovňou opotrebovania (posledný kilometer) sú pneumatiky s dezénom opotrebovaným až po úroveň indikátora opotrebovania behúňa v súlade s Nariadením č. 30 EHS (EHK) R30r03f). Vo všetkých prípadoch musia byť dodržané miestne predpisy pre zimné pneumatiky.
 • MICHELIN Alpin 6 má priľnavosť za mokra triedy B s európskymi značkami.
 • Na základe výsledkov testov odolnosti vykonaných testovacím centrom DEKRA v mene Michelinu v decembri 2017 a januári 2018 na pneumatikách 205/55 R16 91H namontovaných na VW Golf 7. Testované pneumatiky: MICHELIN ALPIN 6, BRIDGESTONE BLIZZAK LM001 Evo, CONTINENTAL WinterCon ™ TS 860, DUNLOP Winter Sport 5, GOODYEAR Ultra Grip 9, PIRELLI Cinturato Winter a NOKIAN WRD4. Test odolnosti vykonaný v priemerných podmienkach reálneho používania (D50) na vzdialenosť 10 000 km s očakávanou životnosťou až 1,6 mm opotrebenia dezénu. Trhový priemer: Testovaný panel pneumatík MICHELIN Alpin 6 a všetkých konkurentov. Vo všetkých prípadoch musia byť dodržané miestne predpisy pre zimné pneumatiky.