Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

PREČO NAKUPOVAŤ U NÁS?
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rýchle a bezplatné
  doručenie
 3. Nové výrobky
  s nízkymi cenami
 4. Viac než milión
  spokojných zákazníkov
 5. Sieť európskeho
  predaja

Michelin Alpin A4

Výrobca:
Michelin
Sezóna:
Zimné
Štítok: Viac informácií

Vybrať rozmer pneumatiky:

Počet:
90 / ks
Kúpiť
4,4
Hodnotenie: Dobrá

Michelin Alpin A4 popis

3PMSF Pneumatika má symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake - Trojvrcholová hora so snehovou vločkou). Znamená to, že pneumatiky spĺňajú požiadavky Európskej únie tykajúce sa zimných pneumatík. Symbol je poskytnutý konkrétnemu modelu pneumatik po presných testoch kontrolujúcich priľnavosť na snehu.

Pneumatika Michelin Alpin A4 sa zúčastnila prestížnych testov pneumatík: V roku 2016 získala 2. miesto v teste ADAC v rozmere 185/65 R15 T.

Michelin Alpin A4 je zimná pneumatika určená pre širokú škálu vozidiel, od mestských menších áut a minivanov, až po rodinné sedany. Tento model sa vďaka svojim vlastnostiam zaraďuje do triedy Premium, t.j. najvyššia úroveň výkonu. Pneumatika v roku 2015 obsadila 2.miesto v teste ADAC v rozmere 165/70 R14 T a v roku 2014 3.miesto v teste ADAC s rozmerom 175/65 R14 T.

Michelin je najväčším výrobcom pneumatík v Európe a jedným z najväčším svetových výrobcov. Spoločnosť bola založená v roku 1999 vo Francúzsku a v súčasnosti má rozsiahle skúsenosti v motošporte. Od roku 2006 je spoločnosť hlavným dodávateľom pneumatík do WRC (World Rally Championship). Vyrába pneumatiky pre osobné automobily, nákladné automobily, motocykle. Dokonca pneumatiky pre lietadlá a raketoplány. Samotná pneumatika Michelin Alpin A4 disponuje moderným dezénom Full Active, ktorý zaručuje vynikajúcu trakciu na snehu i ľade. Smerový dezén zlepšuje brzdné vlastnosti pneumatiky a stabilitu počas jazdy aj v najnáročnejších zimných podmienkach. Zmes, určená na výrobu pneumatiky, sa skladá z oxidu kremičitého a slnečnicového oleja. Výsledkom čoho je bezpečie za každého počasia. Pneumatika tak svojmu majiteľovi ponúka kaučukovú elasticitu pri nízkych teplotách, vyššiu spoľahlivosť a nižšiu spotrebu paliva.

V porovnaní s prechádzajúcou generáciou pneumatík má pneumatika Michelin Alpin A4 o 10% efektívnejší rozjazd a o 5% kratšiu brzdnú dráhu na zľadovatenej či zasneženej vozovke. Z hľadiska kilometrovej životnosti pneumatika vydrží o jednu zimu dlhšie ako prechádzajúca generácia (testy boli uskutočnené v roku 2010 nezávislou skúšobnou organizáciou TÜV SÜD Automotive). Značenie Green X na bočnici pneumatiky je zárukou energetickej úspornosti. Nižšia spotreba paliva a menšie množstvo emisií CO2 sa spája s maximálnymi výkonmi značky Michelin. Pneumatika Michelin Alpin A4 je dostupná vo veľkostiach od 14 do 17 palcov.

Michelin Alpin A4 recenzia

Celkové hodnotenie: 4,4 Celkové hodnotenie: Celkové hodnotenie je priemer individuálnych výkonov, nie aritmetický priemer. Niektoré vlastnosti pneumatík majú väčšie iné menší vplyv na posúdenie z celkového počtu. 149 názorov

dobrá
 • Náklady na používanie: Vplyv pneumatiky na prevádzkové náklady auta 4,3
 • Komfort: Vplyv pneumatiky na jazdný komfort. 4,2
 • Cestné vlastnosti: Vplyv pneumatiky na jazdné vlastnosti 4,4

149 osôb ohodnotilo

 • 5 73 osôb
 • 4 62 osôb
 • 3 10 osôb
 • 2 4 osôb
 • 1 0 osôb

94% užívateľov odporúča túto pneumatiku

94%

Informácie o pneumatike sú zhromažďované od 4718 dni. V tom čase sme získali 149 názorov.
Naši klienti spolu prešli 1254000 km.

Najvyššie ohodnoteným parametrom je: suchá vozovka.

Pneumatiky boli najčastejšie hodnotené používateľmi jazdiacimi zvyčajne v meste.

Pneumatika bola posudzovaná vodičmi, ktorí označujú svoj ​​štýl jazdy ako stredný.

Posledné hodnotenia:

Počet hodnotení na stránke:

 • Rozmer: 175/65 R14

  Hodnotenie: 4,6

  Overená recenzia Táto recenzia je dôveryhodná, pretože ju pridal zákazník Oponeo. Vyplýva to priamo z prieskumu zaslaného e-mailom ľuďom, ktorí si kúpili pneumatiky v našom obchode.

  Čo pravda neprešiel som na pneumatikách Michelin Alpin A4 veľa kilometrov, ale meniace sa poveternostné podmienky a rôzne povrchy na ktorých sa pohybujem mi dovoľujú niečo napísať o týchto pneumatikách. Najnižšia teplota vzduchu akú som zaznamenal v tomto období sa pohybowala okolo -17 ℃ až do 17 ℃. Pri nízkych teplotách na suchej vozovke je pneumatika charakteristická vysokou priľnavosťou. Pri vyšších teplotách je priľnavosť na ešte lepšej úrovni. Na mokrej ceste pneumatiky odvádzajú skvele vodu z behúňa a aquaplaning sa objavuje iba zriedka. Na ujazdenom snehu sa auto správa veľmi dobre a rovnako tak aj na čerstvom snehu. Jediný povrch na ktorom pnaumatika tratí tieto vlastnosti je samozrejme ľad, ale to je objav pred ktorým sa žiadna pneumatika neuchráni. Pokiaľ ide o komfort pneumatika Michelin Alpin A4 je dosť tvrdá a dosť rázne cítiť väčšie nedokonalosti na cestách. Na nerovnom povrchu, napríklad po poľnej ceste je jazda veľmi nepríjemná. Hluk na suchých cestách v porovnaní s inými pneumatikami, ktoré som použil je mierne zvýšený. Ak to zhrniem, odporúčam tieto pneumatiky!

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 1 Nie 0

 • Rozmer: 205/55 R16

  Hodnotenie: 3,6

  Overená recenzia Táto recenzia je dôveryhodná, pretože ju pridal zákazník Oponeo. Vyplýva to priamo z prieskumu zaslaného e-mailom ľuďom, ktorí si kúpili pneumatiky v našom obchode.

  Michelin Alpin A4 je veľmi hlučná. To je môj štvrtý set úplne nových zimných pneumatík a sú to najhlasnejšie gumy aké som kedy mal. Na suchej vozovke počuť nepríjemný hluk. Dráma. Oni sú v poriadku v zimných podmienkach, ale nejak som si nevšimol žiadny veľký rozdiel medzi Michelin Alpin A4 a Fulda Kristal Montero alebo Goodyear UG2. Ak niekto tvrdí, že tieto pneumatiky sú pre neho tiché zrejme jazdí s dieselovým motorom alebo že má rádio na plné pecky :). Ja ich nebudem odporúčať pre malé mestské vozidlá, pretože y hluku sa možno zblázniť. Vo všeobecne platí, že sú v poriadku, ale hluk ničí pre mňa všetko. Sú veľmi stabilné a nemajú žiadne problémy s jazdou na snehu. Aby som to zhrnul, Michelin Alpin A4 má priemerné jazdné vlastnosti a je to pre mňa veľmi hlučná pneumatika.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 0 Nie 0

 • Rozmer: 165/70 R14

  Hodnotenie: 4,4

  Neoverená recenzia Táto recenzia nebola overená, či pochádza od zákazníka Oponeo, ktorý produkt použil alebo zakúpil.

  Pneumatika Michelin Alpin A4 je mäkká a tichá až po prekročení 80 km/h počuť slabý šum, ale je takmer nepostrehnuteľný. Mám veľkosť 165 / 70R14 a samozrejme každý iný rozmer pneumatík sa chová odlišne. Neverím žiadnym testom je potrebné skontrolovať to a vidieť na vlastné oči, aby to bolo dôveryhodné tak dodám, že pracujem 4 roky v pneuservise a viem, že zákazníci často očakávajú bohviečo niekedy by chceli aby sa pneumatika ešte aj sama opravila, ja osobne by som si nikdy nekúpil nič podpriemerné iba zo strednej a hornej police, pretože pneumatika je kľúčom životnosti vozidla. V predchádzajúcom aute som jazdil na Dunlop Wintersport M3 a poviem iba toľko, že to boli oveľa tuhšie a na zasnežených zákrutách ma hádzalo do šmyku a pri Michelin Alpin A4 som si to nevšimol.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 0 Nie 0

 • Rozmer: 215/60 R16

  Hodnotenie: 4,9

  Overená recenzia Táto recenzia je dôveryhodná, pretože ju pridal zákazník Oponeo. Vyplýva to priamo z prieskumu zaslaného e-mailom ľuďom, ktorí si kúpili pneumatiky v našom obchode.

  Môj priateľ má rovnaké auto ako ja čiže Volvo V70III a v tom čase kúpil víťaza testov čiže pneumatiky spoločnosti Continental. Ja som si kúpil Michelin Alpin A4 a to napriek tomu, že bol iba štvrtý v testoch a ešte aj drahší. Jazdil som oboma autami - aby som bol úprimný, ja nechápem čo motivovalo pánov z ADAC, pretože rozhodne nie neporovnávali rovnaké pneumatiky, na ktorých som jazdil ja a môj kolega. Napr. Continental na mokrej vozovke vyl ako šialenec a podnášal neuveriteľné množstvo vody. Michelin jazdí na mokrej ceste ako na suchu. Prerezáva sa mlákami akoby ich ani nebolo. Najlepším dôkazom, že sú to naozaj skvelé pneumatiky je fakt, že môj kolega toho roku v lete kúpil gumy Michelin Alpin A4 a kašle už na testy.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 0 Nie 0

 • Rozmer: 205/55 R16

  Hodnotenie: 4,6

  Neoverená recenzia Táto recenzia nebola overená, či pochádza od zákazníka Oponeo, ktorý produkt použil alebo zakúpil.

  O vlastnostiach pneumatiky Michelin Alpin A4 v zimných podmienkach a na mokrej ceste tu už je napísané veľa dobrého. Všetky kladné recenzie si tieto pneumatiky zaslúžia. Avšak chcel by som písať o životnosti. Posledný komplet som používal štyri zimné sezóny, počas ktorých som na nich prejazdil spolu cca 55 tisíc km (3/4 mesto - taká pokojná jazda a 1/4 cesty dynamická). Pre poronanie napíšem, že letné Nokiany ZG2 225/45 r15 mi slúžili len dve sezóny a prešiel som na nich viac ako 40 tisíc km. Hoci Michelin Alpin A4 stáli veľa v konečnom dôsledku vzhľadom k veľmi vysokej životnosti sa oplatili viac ako iné lacnejšie pneumatiky.Stojí za to si ich kúpiť !!! Myslím si, že pred jarou kúpim tiež letné gumy Michelin.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 0 Nie 0

Počet hodnotení na stránke:

Dostupné rozměry Michelin Alpin A4

Vyberte rozmer pneumatík

Počet položiek na stránku:

Zoradiť podľa:

Názov pneumatiky: Rozmer: Indexy: Cena: Počet:
Michelin Alpin A4 175/65 R14 82 T
E | C | B 70 dB |
175/65 R14 82 T 76 Kúpiť
Michelin Alpin A4 165/65 R15 81 T
D | C | B 70 dB |
165/65 R15 81 T 90 Kúpiť
Michelin Alpin A4 175/65 R15 88 H XL, *
C | C | B 70 dB |
175/65 R15 88 H 79 Kúpiť
Michelin Alpin A4 175/65 R15 84 T
E | C | B 70 dB |
175/65 R15 84 T 81 Kúpiť
Michelin Alpin A4 185/60 R14 82 T
D | C | B 70 dB |
185/60 R14 82 T 83 Kúpiť
Michelin Alpin A4 185/60 R15 88 H XL AO
D | C | B 70 dB |
185/60 R15 88 H 103 Kúpiť
Michelin Alpin A4 185/60 R15 88 H XL AO
D | C | B 70 dB |
185/60 R15 88 H 90 Kúpiť
Michelin Alpin A4 185/60 R15 88 T XL
D | C | B 70 dB |
185/60 R15 88 T 89 Kúpiť
Michelin Alpin A4 195/60 R15 88 H
E | C | 70 dB
195/60 R15 88 H 134 Kúpiť
Michelin Alpin A4 215/60 R17 96 H XL, MO
D | C | B 70 dB |
215/60 R17 96 H 156 Kúpiť

Počet položiek na stránku:

Štítok

Štítok Valivý odpor D BRZDNÁ DRÁHA NA MOKREJ VOZOVKE C
Kod QR

Michelin

570570

165/65 R15 81 T

C1

70

 • Michelin
 • Alpin A4
 • 165/65 R15
 • 81
 • T
 • D
 • C
 • B
 • 70 dB
 • Áno
 • Nie
 • SL
Údajový list výrobku

Michelin Alpin A4 test

2019 test ADAC s rozmerom: 185/65 R15 hodnotenie: uspokojivá
test TCS s rozmerom: 185/65 R15 hodnotenie: odporúčaný
test ÖAMTC s rozmerom: 185/65 R15 hodnotenie: odporúčaný
test TCS s rozmerom: 185/65 R15 2. miesto hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto Bild s rozmerom: 185/60 R15 hodnotenie: odporúčaný
test Auto Zeitung s rozmerom: 185/65 R15 hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto Zeitung s rozmerom: 205/55 R16 hodnotenie: vrelo odporúčaný
test ADAC s rozmerom: 185/60 R15 hodnotenie: dobrá
test ACE/GTÜ s rozmerom: 185/60 R15 3. miesto hodnotenie: odporúčaný
test ADAC s rozmerom: 225/45 R17 3. miesto hodnotenie: dobrá
test Auto Bild Sportcars s rozmerom: 225/50 R17 hodnotenie: vzorná
test ADAC s rozmerom: 165/70 R14 1. miesto hodnotenie: dobrá
test ADAC s rozmerom: 205/55 R16 2. miesto hodnotenie: dobrá
test Sport Auto s rozmerom: 225/45 R17 3. miesto hodnotenie: vrelo odporúčaný