Zimné pneumatiky sú dôležitým prvkom výbavy vozidla, ktorý tvorí základ bezpečnej jazdy v náročných podmienkach. Stojac zoči-voči výberu konkrétneho modelu si mnoho vodičov kladie otázku, čím by sa mali pri kúpe riadiť. Veľmi dôležitým faktorom sú hodnotenia tých, ktorí tento výrobok už používajú a podelia sa o svoje skúsenosti. S cieľom pomôcť vám s výberom dokonalých pneumatík sme na základe hodnotení našich zákazníkov pripravili rebríček najlepších zimných pneumatík s rozmerom 215/55 R17.

Vďaka správne vybraným zimným pneumatikám sa budete cítiť sebavedome.Vďaka správne vybraným zimným pneumatikám sa budete cítiť sebavedome.

Dobre zimné pneumatiky sa vyznačujú skvelou priľnavosťou aj na zasneženom povrchu. Vďaka tomu je jazda v tomto náročnom období oveľa bezpečnejšia a pohodlnejšia. Pri dobrých pneumatikách sa vidina uviaznutia v záveji postupne rozplýva. Znižuje sa preto riziko, že v dôležitých   okamihoch, ako je napr. raňajší odchod do zamestnania, si budete musieť najskôr odhrnúť cestu. Poďme sa teda pozrieť, aké pneumatiky odporúčajú naši zákazníci.

Rebríček zimných pneumatík 215/55 R17*

Pneumatiky s rozmerom 215/55 R17 sa v súčasnosti používajú v mnohých modeloch vozidiel. Ide o obľúbené vozidlá, s akými sa môžete bežne stretnúť, okrem iného napr.: Citroen Berlingo, C4L, Ford C-MAX, Honda Civic, Envic, Insight, Opel Astra, Combo ako aj Volkswagen Golf a Sharan.

Model pneumatikyHodnotenie*
Continental WinterContact TS 850 P5,65
Michelin Alpin 65,55
Kleber Krisalp HP35,50
Nokian WR Snowproof5,45
Dębica Frigo HP25,25

* Rebríček vznikol na základe hodnotení udelených zákazníkmi spoločnosti Oponeo v období od januára 2019 do júla 2020. Hodnotenia sa udeľovali podľa stupnice 1 až 6. V prehľade boli zahrnuté modely, ktoré získali minimálny požadovaný počet hodnotení. Výsledky zobrazené v našom obchode sa môžu líšiť od výsledkov v prehľade, lebo tu uvedené hodnotenia sa týkajú iba pneumatík s rozmerom 215/55 R17.

Continental WinterContact TS 850 P

Prvé miesto na stupni víťazov obsadila pneumatika od známeho nemeckého výrobcu pneumatík prémiovej triedy – Continental, konkrétne model WinterContact TS 850 P. Je pravidelne oceňovaný v testoch vykonávaných nezávislými motoristickými organizáciami. Ponúka vynikajúce jazdné parametre a vysokú trvácnosť.

Ako už naznačuje samotný názov, pneumatiky sú prispôsobené kontaktu s povrchmi typickými pre zimné obdobie – s mokrými, pokrytými snehom alebo blatom. Vďaka použitiu asymetrického behúňa si výrobok zachováva optimálnu priľnavosť v náročných podmienkach. Návrhári sa rozhodli použiť väčšie uhly a kratšie vzdialenosti medzi lamelami, a dodatočne zvýšiť počet ostrých hrán. To sa prejavuje v skvelom odvádzaní snehu. Model dobre reaguje na pohyby volantom a umožňuje skrátiť brzdnú dráhu, čo priamo ovplyvňuje bezpečnosť. Je to vynikajúca voľba pre majiteľov SUV, pretože vďaka správnej zmesi sa vyznačuje vysokou trvácnosťou.


Čo si najviac všímali spokojní používatelia?

Nie sú to moje prvé pneumatiky tejto značky, ale tieto považujem za senzačné. Zimná sezóna sa ešte len začína, ale pri prvých jazdách v horách odviedli skvelú prácu. Počas jazdy sú tiché, dokonca aj na betónovej diaľnici, kde je hladina hluku omnoho vyššia. Naozaj odporúčam každému. – Andrej55

Veľmi dobrá pneumatika za rozumnú cenu. Podľa môjho názoru aj jedna z lepších, ak nie najlepšia spomedzi tých, ktoré som mal možnosť používať v priebehu 18 rokov ako vodič. Myslím si, a v podstate som si istý, že sa k tomuto modelu vrátim viackrát. S pozdravom. – Cézar Z.


Michelin Alpin 6

Na druhom mieste sa umiestnila pneumatika, ktorá tiež patrí do prémiovej triedy. Je to ponuka francúzskeho pneumatikárskeho gigantu. Tento model sa v našich rebríčkoch objavuje veľmi často, čo dokazuje vysokú kvalitu jeho spracovania a veľkú spokojnosť používateľov.

Kľúčovou technológiou, ktorou sa pýši Alpin 6 je tzv. EverGrip a jej úlohou je zvýšiť výkonnosť pneumatík počas celého obdobia používania. Keď sa behúň opotrebúva, jeho dezén sa sám upraví tak, aby vozidlo nestratilo priľnavosť a tým aj bezpečnosť jazdy.

Spokojnosť používateľov s Alpin 6, rovnako ako v prípade pneumatiky, o ktorej sa hovorilo predtým, sa zhoduje aj s názormi odborníkov. Model má na svojom konte celý rad rôznych ocenení a s týmto konkrétnym rozmerom ho v roku 2019 odporučil Auto, Motor und Sport.


Pozrime sa, čo naši zákazníci napísali o Michelin Alpin 6:

Takú dobrú pneumatiku som ešte nevidel, mal som už dočinenia s mnohými, ale táto zráža ostatné na kolená. Napriek deaktivácii všetkých kontrolných systémov do 50 km/h sa mi nepodarilo dostať s vozidlom do šmyku na snehu. Pri rýchlostiach nad 100 km/h na diaľniciach a rýchlostných cestách počas sneženia sa vozidlo „lepilo“ na vozovku, pneumatiky sú hodné svojej ceny. – Seebeek92

S potešením môžem odporučiť pneumatiky značky Michelin, premýšľal som, či sa oplatí kupovať tieto pneumatiky, ale priznávam, že to stálo za to a určite to nebudú posledné pneumatiky tejto značky. - Lukáš


Kleber Krisalp HP3

Posledné miesto na stupni víťazov obsadila pneumatika Kleber Krisalp HP3, ktorá bola mnohokrát ocenená v rôznych testoch. Tento model zo strednej triedy sa vyznačuje vysokou kvalitou spracovania a riešeniami, ktoré sa iba veľmi mierne odlišujú od tých, ktoré sa používajú vo výrobkoch z prémiového segmentu.

Pneumatika sa vyznačuje smerovým behúňom s drážkami usporiadanými do tvaru písmena „V” a žľabovými kanálmi „Toboggan”. Ich funkciou je efektívne odvádzanie snehu a blata a ochrana voči aquaplaningu. Testy vykonávané organizáciami ADAC, ÖAMTC, TCS alebo Auto Bild ukázali veľmi vysokú účinnosť technológií používaných v Krisalp HP3.

Model v sebe spája ekonomickú cenu, slušnú výkonnosť a vysokú úroveň bezpečnosti počas jazdy.


Ako používatelia hodnotia pneumatiku?

Podľa môjho názoru by sa takto mali správať pneumatiky prémiovej triedy. Ešte sa mi nepodarilo nájsť lepšie zimné pneumatiky ako pneumatiky Kleber. Asi 8 rokov používam HP2 na rôznych vozidlách... teraz HP3... Úprimne odporúčam vodičom, ktorí bežne jazdia po mestských cestách a diaľniciach... sneh a blato, vrátane snehovej kaše pre tieto pneumatiky nie sú nič strašné. - Jano

Kúpil som pneumatiky strednej cenovej kategórie, ale pre mňa, pre zmiešanú jazdu veľmi dobré. Nešmýkajú sa na zľadovatenej vozovke, veľmi krátka brzdná dráha, dobre držia stopu v daždi, nepustia na suchom povrchu, čo sa mi stávalo s horšími pneumatikami. Cena je adekvátna kvalite pneumatík. Odporúčam. – Michal M.


Nokian WR Snowproof

Výrobok fínskeho výrobcu je častým hosťom v našich rebríčkoch. Minulý rok ho odporúčali aj v testoch, ktoré vykonávali organizácie ako sú ADAC, ÖAMTC, GTÜ či TCS. Na tom nie je nič zvláštne, pretože práve značka Nokian Tyres ako prvá na svete vyrobila pneumatiku určenú na jazdu v typicky zimných podmienkach.

Model sa vyznačuje originálnym behúňom s drážkami usporiadanými v tvare šípu, ktorý si vynikajúco poradí na mäkkom snehu. Výhodou WR Snowproof je navyše gumová zmes Alpine Grip. Vznikla spojením prírodného kaučuku, oxidu kremičitého a funkčných polymérov. Tieto zložky zlúčené v dokonalom pomere zaisťujú, že vozidlo dobre drží stopu a umožňuje plynulú a bezpečnú jazdu bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Výrobok bol mnohokrát ocenený v automobilových testoch. Tento konkrétny rozmer ocenil nemecký motoristický časopis Auto Motor und Sport v roku 2019.


Čo si myslia naši zákazníci o modeli Nokian WR Snowproof?

Jedným slovom, pre mňa senzácia. Používal som prémiové pneumatiky od iných spoločností. Nokian potvrdzuje, že na zimných pneumatikách WR Snowproof sa vozidlo v zime správa veľmi dobre na rôznych vozovkách a cestách, a čo je tiež dôležité, sú veľmi tiché a priľnavé. Rozhodne odporúčam. – Marek R.

Po prezutí pneumatík som bol veľmi milo prekvapený tichom, ktoré zavládlo okolo mňa. Pneumatiky sa osvedčili  v meste, kde jazdím každý deň, ako aj počas výletu do hôr. Mne cena pneumatiky v pomere ku kvalite veľmi vyhovuje. Vrelo odporúčam! – Matej K.


Dębica Frigo HP2

Posledné miesto obsadil výrobok poľského výrobcu – Dębica. Je to model Frigo HP2, odporúčaný širokým okruhom používateľov. Vyznačuje sa mnohými výhodami, ktoré priamo ovplyvňujú jazdné parametre, dokonca aj v náročných podmienkach.

Model sa vyznačuje kratšou brzdnou dráhou, za ktorú vďačí zaobleným ramenám behúňa. Umožňujú efektívne odvádzanie vody, čím sa výrazne zlepšuje priľnavosť. Dôležitý je aj smerový dezén behúňa. Drážky v tvare písmena „W” umožňujú udržanie správnej trakcie. Celá konštrukcia pneumatiky bola dobre optimalizovaná, čo sa premietlo do vyššej úspory paliva.

Pneumatika je vybavená vhodne tvarovanými lamelami a drážkami, vďaka ktorým sa doslova zahryzáva do snehu. Tým sa výrazne zjednoduší manévrovanie a ovládanie vozidla.

K výhodám je potrebné pripočítať aj špeciálnu gumovú zmes, ktorá si skvele poradí pri veľmi nízkych teplotách.


Kvalitu pneumatiky Dębica Frigo HP2 potvrdzujú hodnotenia spokojných zákazníkov:

Pneumatiky hodné odporúčania, najazdil som 10 tis., zatiaľ bez poruchy. Na trase 1200 km, rýchlosť až 240 km/h bez problémov, som prekvapený, aké sú tiché a naozaj dobre držia stopu. Za túto cenu naozaj odporúčam. – Fifan

Objednal som si pneumatiky a som veľmi spokojný, pneumatiky veľmi dobre zvládajú jazdu v meste aj mimo mesta, ľudia si myslia, vraj pneumatiky strednej cenovej kategórie, ale bol som šokovaný, že sa môžu tak skvelo správať na mokrej aj klzkej ceste!

Som mimoriadne spokojný, cena je veľmi dobrá a kvalita je vynikajúca! - Lopek


Ako si najlepšie vybrať zimné pneumatiky

Najskôr by ste si mali definovať svoje potreby. Pneumatiky predstavené v tomto článku majú svoje silné a slabé stránky, ako aj jedinečné vlastnosti. Niektoré zo silných stránok sa však môžu pre niekoho ukázať ako dôležitejšie a atraktívnejšie, iné menej. Spätná väzba od používateľov je veľkým pomocníkom pri overovaní možností, ale konečný výber je vždy na nás.

Ak si chceme byť istí, že sa rozhodujeme správne, stojí za to poznať aj výsledky vybraného modelu v testoch uskutočňovaných automobilovými organizáciami a časopismi. Štítky na pneumatikách môžu byť tiež užitočné, aj keď bohužiaľ neposkytujú informácie o výkonoch v zimných podmienkach. Namiesto toho sa dozvieme o brzdení pneumatiky na mokrom povrchu, jej valivom odpore, palivovej úspornosti a úrovni vonkajšieho hluku.