Pre mnohých vodičov je výber zimných pneumatík tvrdým orieškom. Rozhodli sme sa im uľahčiť túto úlohu vypracovaním prehľadu modelov s rozmerom 205/55 R16, ktoré najlepšie hodnotili vodiči na stránke Oponeo. Už sme zaznamenali takmer 150 tisíc hodnotení pneumatík od našich zákazníkov. Vaše skúsenosti získané na cestách môžu poslúžiť ďalším používateľom.  

Hodnotenia sa týkajú všetkého, čo je najdôležitejšie počas jazdy vo vozidle, t. j. jazdných vlastností na suchej a mokrej vozovke, ekonomickosti jazdy a pohodlia používateľa. V našom rebríčku sa umiestnilo päť modelov s najvyšším priemerným hodnotením.

Prehľad zahŕňa najvyššie hodnotené zimné pneumatiky s rozmerom 205/55 R16. Modely s týmito rozmermi nájdete vo výbave vozidiel, ako sú napr.: BMW 3, Ford Focus, Renault Megane, Škoda Octavia, VW Golf, Passat alebo Toyota Avensis.

Rozmery vhodné pre dané vozidlo nájdete v našej špeciálnej databáze rozmerov. 

Najlepšie pneumatiky 205/55 R16 podľa vodičov*

Model
Ohodnotenie
Nokian WR D45,45
Dębica Frigo 25,35
Nokian WR D3
5,3
Hankook Winter i*cept RS2 W452
5,2
Imperial Snowdragon HP
5,1

*Stav zo septembra 2019.

Základom rebríčka je priemer vypočítaný na základe hodnotení udelených zákazníkmi Oponeo v období od januára 2018 do septembra 2019. Platila školská stupnica od 1 do 6. Prehľad zahŕňal modely, ktoré získali minimálny požadovaný počet hodnotení. Výsledky zobrazené v našom e-shope sa môžu líšiť od výsledkov uvedených v prehľade, pretože tu uvedené hodnotenia platia iba pre rozmer 205/55 R16.

Nokian WR D4

Nokian WR D4 je jedným z najpopulárnejších modelov prémiových zimných pneumatík v Európe. Vodiči si ho cenia predovšetkým pre vynikajúce „zimné” parametre. Za dobrú výkonnosť vďačia zmesi Twin Trac Silica, ktorá sa skladá zo silikátu, prírodnej gumy a repkového oleja, a tiež progresívnemu smerovému dezénu. Spolupôsobenie týchto dvoch moderných technológií zaručuje úplnú bezpečnosť dokonca aj pri neočakávaných zmenách počasia.

Model WR D4 potvrdzuje pozíciu fínskeho výrobcu ako odborníka v oblasti pneumatík pre jazdu na snehu. Potvrdzujú to stovky kladných hodnotení zverejnených vodičmi na našom portáli. Až 98% používateľov vyhlasuje, že túto pneumatiku by odporúčali iným vodičom.

V hodnoteniach si možno prečítať okrem iného, že:

  • Zimné pneumatiky od spoločnosti Nokian urobili na mňa taký dojem, že si ich určite kúpim na budúcu letnú sezónu. Moje vozidlo má zadný pohon, ale napriek tomu som sa cítil veľmi sebaisto. Nielen v meste na snehu, ale čo ma najviac prekvapilo, aj na strmých cestách v horách – dokonca aj pri veľmi nízkych teplotách. Najdôležitejšie je, že prekonali konkurenciu stíšením vďaka novej technológii znižovania hluku. (Gr3gorius)

  • Tieto pneumatiky mám prvú sezónu. Vozidlo jazdí ako prilepené, najmä, že stále mám Quattro. Nie je možné ísť bokom. Výborne sa osvedčujú na snehovej kaši. Vozidlo spaľuje 2-3 litrov menej plynu, čo je pre mňa veľmi dôležité. Pneumatiky sú veľmi tiché, vďaka čomu je jazda príjemnejšia. Vrelo odporúčam tieto pneumatiky. (Martin)

Dębica Frigo 2

Dębica Frigo 2 je dôkazom toho, že ekonomické modely tiež môžu vyhovieť požiadavkám, ktoré kladie na pneumatiky chladné počasie. Zimný zástupca poľského výrobcu si poradí s dažďom a snehom, pretože čerpá mnohé riešenia z iných, drahších projektov koncernu Goodyear, medzi ktoré patrí Dębica.

Model je vyrobený z gumovej zmesi, ktorá dobre reaguje na mínusové teploty. Smerový behúň rýchlo osuší pneumatiku počas jazdy, vďaka čomu sa vozidlo nekĺže a účinne brzdí.

Čo si vodiči myslia o tejto pneumatike?

  • Pneumatika je skvelá, ročne najazdím približne 40 000 km a môžem úprimne povedať, že tieto pneumatiky sa skvele osvedčia v porovnaní s drahšími a značkovými!! Neoplatí sa platiť viac, naozaj si zaslúžia odporúčanie. Niekoľko známych už počúvlo a sú spokojní, 100% odporúčam (Sebastian)

  • Od novembra jazdím na pneumatikách Dębica Frigo 2, vozidlo Toyota Corolla (z roku 2004) a zatiaľ som si nevšimol, že by mali nejaké chyby, zima je pomerne mierna, aspoň v oblasti, v ktorej sa hlavne pohybujem, opotrebovanie je tiež nepatrné, minulý mesiac som bol s vozidlom v servise na prehliadke, kde zistili, že behúň na pneumatikách je ako nový. Dodám, že ide už o druhú sadu pneumatík tohto typu, ktorú používam na iný typ vozidla (Peugeot 206) a ani na predchádzajúcu som sa nesťažoval. (Radoslav)

Nokian WR D3

Tretie miesto obsadil ďalší model od spoločnosti Nokian, t. j. ”odborníka na zimu” pochádzajúci z mrazivého Fínska. WR D3 je jednou z najlepšie hodnotených prémiových pneumatík.

Výborne sa osvedčí počas jazdy pri nízkych teplotách, pretože špeciálna gumová zmes si zachováva primeranú flexibilitu. Vystužená konštrukcia a nízky valivý odpor spôsobujú, že si vodiči radi vyberajú tieto gumy.

Nokian WR D3 podľa našich zákazníkov:

  • Veľa cestujem autom (120 km do práce každý deň) a okrem toho s rodinou na nejaké tie výlety. Pneumatika sa výborne správa, prakticky sa neopotrebováva, na snehu je to hotový  zázrak – toto bola prvá zimnú sezóna, keď som sa v snehu neboril. S čistým svedomím odporúčam.  (Marek)

  • Je skvelá na snehu – poskytne vám veľa zábavy pri riadení, vozidlo sa istejšie správa aj na mokrej vozovke. Veľkou výhodou je tiež viditeľne znížená spotreba paliva! Tento rok si kúpim rovnaké pneumatiky pre druhé vozidlo. (T)

Hankook Winter i*cept RS2 W452

Pneumatiky od kórejského výrobcu - Hankook Winter i*cept RS2 W452 sa tiež môžu pýšiť dobrým menom medzi našimi zákazníkmi. Pochvaľujú si ich najmä vodiči, ktorí oceňujú predovšetkým pokojnú a bezpečnú jazdu.

Pevná konštrukcia tohto modelu umožňuje pneumatike vynikajúco reagovať na pohyby volantu aj pri dynamických manévroch. Naopak, vďaka zvýšenému počtu lamiel si vozidlo zachováva lepšiu priľnavosť na snehu.

Naši zákazníci napísali o výhodách modelu Hankook Winter i*cept RS2 W452:

  • Skvelé pneumatiky, vozidlo dobre drží stopu v zákrutách. Pneumatika je tichá, veľmi dobre odvádza vodu, keď prší. Na snehu sa osvedčí veľmi dobre. Veľa cestujem a najazdím naozaj veľa kilometrov. Odporúčam, odporúčam, znova odporúčam. (Anton)

  • Odskúšal som pneumatiky na každej vozovke a nemôžem im nič vytknúť, som plný obdivu, určite si kúpim ďalšie pneumatiky od tejto spoločnosti. S čistým svedomím odporúčam tieto pneumatiky všetkým motoristom, nikto neoľutuje tento nákup. (Vlk)

Imperial Snowdragon HP

Piata a posledná zimná pneumatika s rozmerom 205/55 R16 ocenená na základe hodnotení zákazníkov Oponeo. Imperial Snowdragon HP je ekonomický model, ktorý dokáže splniť očakávania náročných zákazníkov. To všetko vďaka modernej konštrukcii, vybavenej smerovým dezénom behúňa. Drážky efektívne odvádzajú vodu a snehovú kašu a tým chránia vozidlo pred aquaplaningom.

 Za čo si používatelia Oponeo cenia túto pneumatiku? Predovšetkým za veľmi dobrý pomer ceny a kvality, t. j. účinné parametre, ktoré sa ponúkajú za málo peňazí. Je to tiež jeden z mála zimných ekonomických modelov, ktorý bol navrhnutý s myšlienkou o vozidlách s väčším výkonom.

Podľa názoru vodičov:

  • Žiadne nevýhody, veľmi dobré pneumatiky za skvelú cenu v porovnaní s konkurenciou. Tiché, dobre odvádzajú vodu a sneh.  (Magdalena M)

  • Rozhodne odporúčam, aj keď som mal obavy z ceny – lacno kúpiš, dvakrát kúpiš – ale tieto pneumatiky ma veľmi pozitívne prekvapili. Odporúčam. (wolnydk)

Ako si vybrať pneumatiky?

1. Zistite, čo iní vodiči píšu v hodnoteniach o modeloch, ktoré Vás zaujímajú.

2. Zistite, či boli vybrané pneumatiky testované časopismi alebo motoristickými organizáciami. Výsledky testov si môžete pohodlne prečítať na našom portáli.

3. Prečítajte si štítok danej pneumatiky s rozmerom vhodným pre Vaše vozidlo. Dozviete sa z neho viac o valivom odpore, generovanom hluku a efektívnosti brzdenia na mokrej vozovke.

4. Ak stále nie ste rozhodnutý, dôverujte odborníkom z našej infolinky.