Výhody dobrých zimných pneumatík nemožno preceňovať, najmä ak drasticky poklesnú teploty a cesty sú pokryté ľadom alebo vrstvou snehu. Vtedy je ťažké udržať primeranú trakciu automobilu a presne ho riadiť. S cieľom čo najjednoduchšieho výberu nových zimných pneumatík sme pre vás pripravili zoznam modelov, ktoré naši zákazníci vybrali ako najlepšie. Tentoraz sa zameriame na pneumatiky s rozmerom R15 195/65. 

Uvádzame päť modelov s rozmerom 195/65 R15, ktoré sú podľa našich užívateľov najlepšie v letných podmienkach. Táto veľkosť sa najčastejšie používa v takých autách ako napr. Volkswagen Passat, Opel Astra, Renault Megane, Ford Focus, Skoda Octavia a Kia Cee’d.

Nie ste si istí, či tento rozmer bude vhodný pre vaše auto?

Náš konfigurátor vám pomôže.

Najlepšie zimné pneumatiky v rozmere 195/65 R15 podľa vodičov

Priemer pre danú veľkosť bol vypočítaný na základe známok (na stupnici od 1 do 6), ktoré boli pridané od januára 2018 do septembra 2019. Všeobecné známky jednotlivých modelov, ktoré sú viditeľné v našom obchode, sa vzťahujú na všetky veľkosti, preto sa môžu líšiť od tých, ktoré sú uvedené v článku.

 Model
Ohodnotenie
Nokian WR D4
5,4
Nokian WR D3
5,3
Pirelli Cinturato Winter
5,3
Hankook Winter i*cept RS2 W452
5,25
Dębica Frigo 2
5,15

Nokian WR D4

Pneumatiky Nokian WR D4 boli vytvorené na základe poznatkov a skúseností fínskych inžinierov. Kto, ak nie obyvatelia ďalekého severu, vedia viac o náročných zimách? Práve táto značka vyvinula pneumatiky určené na jazdu v chladnejších mesiacoch a stále zostáva priekopníkom v tejto oblasti.

Nokian WR D4 vám umožňuje jazdiť s istotou aj pri dynamickejších manévroch. Zároveň poskytuje vysoký komfort a znížený valivý odpor. To všetko vďaka pokročilému dezénu a inovatívnej gumovej zmesi Nokian Twin Trac Silica.

Tento model sa teší nielen neochvejnému záujmu vodičov už niekoľko rokov, ale aj priaznivým názorom nezávislých odborníkov, čo sa odráža vo výsledkoch testov. Takto naši zákazníci ohodnotili pneumatiku Nokian WR D4:

  • Najlepšie pneumatiky, ktoré som mal. Odporúčam vodičom, ktorí si cenia pohodlie a bezpečnosť. - Paľo

  • Výborné pneumatiky, dovolím si povedať, že najlepšie, aké sú dostupné na zimnú sezónu. Pneumatiky sa dokonale lepia na suchý asfalt, a na snehu, ktorého v tomto roku nebolo tak veľa, zložili skúšku veľmi úspešne. [...] Jedinou nevýhodou môže byť hlučnosť pneumatík, myslím, že by mohli byť trochu tichšie, ale to je len môj názor, možno mám príliš citlivé uši. Ďalšou výhodou pneumatík je ich veľmi zaujímavý a moderne vyzerajúci dezén a dômyselný systém indikácie opotrebenia behúňa s číslicami, ktoré sa opotrebovávajú spolu s ním. Pneumatiky môžem s čistým svedomím odporučiť každému, kto chce bezpečne cestovať počas zimy na zasnežených cestách. - Ondrej

Nokian WR D3

Druhé miesto a druhý model značky Nokian. Tentoraz sa jedná o pneumatiku WR D3, teda o predchodcu nášho víťaza. Pneumatiky boli vyvinuté pre prácu v extrémnych podmienkach, a preto vynikajú pri jazde na vlhkých, zasnežených alebo zľadovatených povrchoch. Výrobca sa staral o maximálny kontaktný povrch pneumatiky s vozovkou, čo znamená, že priľnavosť je vysoká a bezpečnosť jazdy sa tak zvyšuje.

Naši zákazníci majú čo povedať o tomto modeli - najazdili na ňom spolu viac ako 11 miliónov kilometrov! Boli to väčšinou trasy v mestskom priestore, kde prevládal mierny jazdný štýl. Aké pozitívne vlastnosti pneumatík Nokian WR D3 oceňujú vodiči?

  • Minulý rok som musel vymeniť zimné pneumatiky za nové. Voľba nebola jednoduchá, pretože sa pravidelne pohybujem vo veľkom meste, na rýchlostných cestách aj vo vidieckych oblastiach. Pneumatiky Nokian WR D3 sa ukázali ako senzačné takmer vo všetkých podmienkach. Napriek relatívne agresívnemu štýlu jazdy „sa mi podarilo” stratiť trakciu iba po akcelerácii na asfalte, ktorý bol pokrytý ľadom. Vzhľadom na pomer ceny a kvality získaného produktu môžem tieto pneumatiky s čistým svedomím odporučiť pre priemerný osobný automobil. - Matej

Pirelli Cinturato Winter

Pódium uzatvára ďalší zástupca segmentu premium - Pirelli Cinturato Winter. Tento model je ideálny pre osobné automobily, pričom má takú vlastnosť, že štart na klzkej ceste už nebude problémom.

Veľkou výhodou modelu je jeho vynikajúca trakcia za mokra, čo potvrdzujú aj značky na štítku. Znamená to aj kratšiu brzdnú dráhu, a teda dlhší čas na reakciu v prípade núdze. Smerový dezén sa tak často používa pri zimných pneumatikách. Čo hovoria naši zákazníci?

  • Pneumatiky Pirelli sú veľmi dobre vyrobené, vynikajú dobre na akomkoľvek povrchu, nekĺzajú a pri jazde nevytvárajú veľa hluku, čo ich robí pohodlnými. Po cestovaní po jednej sezóne vyzerajú stále ako nové. - Dana

  • Ak uvažujete o kúpe tejto značky pneumatík a požadujete kvalitu, veľmi ich odporúčam. Veľmi dobrá priľnavosť na mokrých povrchoch, ako aj na blate a snehu. Nie sú hlasné, práve naopak, na zimnú pneumatiku sú veľmi tiché - Slávo Z.

  • Vynikajúce pneumatiky, presnosť pri jazde, super priľnavosť, cena primeraná kvalite. - Michal R.

Hankook Winter i*cept RS2 W452

Štvrté miesto obsadil model Hankook Winter * icept RS2 W452. Jedná sa o pneumatiku strednej triedy, ktorú už niekoľko rokov pravidelne odporúčajú nezávislé testovacie organizácie. Až 99 % jej používateľov ju odporúča ostatným vodičom.

Tajomstvo vlastností modelu spočíva okrem iného v konštrukcii so zosilnenými bočnicami a špeciálnou výplňou pätkovej gumy, ktoré zvyšujú presnosť pri riadení. Na druhej strane behúň vybavený trojrozmernými prvkami je zodpovedný za lepšiu priľnavosť v najťažších poveternostných podmienkach. A podľa vodičov:

  • Minulú zimu až tak veľmi nesnežilo, ale hneď ako sa objavila taká príležitosť, som bol zvedavý na správanie sa pneumatík a môžem povedať, že som cítil sebaistú jazdu na čerstvom snehu, trochu horšie to bolo po kašovitom snehu, ale mimo to sa veľmi dobre osvedčili. Pozitívne ma prekvapuje nízky hluk pri jazde na suchom povrchu. Pokiaľ ide o moje potreby, pneumatiky sú vynikajúce a dúfam, že mi budú slúžiť pár sezón. - Marián

  • Veľmi kvalitné pneumatiky, ak niekto hľadá pneumatiky určené na normálnu jazdu. Tichý, predvídateľné v zákrutách, bezpečné, s nízkym valivým odporom. Všetko, čo potrebuje rozumný vodič k jazde. Nespotrebúvajú sa nadmerne, je ľahké ich vyvážiť pri zakladaní. Veľmi rozumný pomer kvality a ceny. - Marek

Dębica Frigo 2

Rebríček uzatvára pneumatika Dębica Frigo 2, ktorá zastupuje nižšiu rozpočtovú triedu. Tento model si radi vyberajú vodiči, pretože vyniká nielen konkurenčnou cenou, ale aj uspokojivými výsledkami.

Dizajn tejto pneumatiky kladie dôraz na vyvážený výkon, vďaka ktorému môže byť jazda bezpečná a pohodlná. Pozornosť sa venovala aj správaniu pneumatík na kašovitom snehu, čo nie je jednoduchou výzvou pre pneumatiky. Vodiči však najlepšie hodnotia jazdu na snehu a ľade, ktoré sú v zime najdôležitejším parametrom. Naši zákazníci navyše oceňujú Dębice Frigo 2 za:

  • Som veľmi spokojná s pneumatikami Dębica Frigo 2, pohodlie a bezpečnosť sú v popredí a tieto pneumatiky zabezpečujú pohodlnú jazdu v teréne, mimo mesta. Pneumatiky nie sú veľmi hlučné, v krízových situáciách sa správajú vyľmi dobre, auto sa nekĺže, drží sa asfaltu tvrdo a rovnomerne. - Andrea

  • Pneumatika má veľmi dobrú priľnavosť. Nekĺže sa, aspoň pri jazde po veľkom meste a na nie úplne rovnom povrchu. - Karol K.

Ako kúpiť dobré pneumatiky na zimu?

Aby sme mali istotu, že nové pneumatiky splnia naše očakávania a pomôžu nám počas zimných ciest, stojí za to stráviť nejaký čas nad ich správnym výberom. Musia zodpovedať predovšetkým tomu, kde a ako sa pohybujeme. Iné modely budú dobre pracovať u vodičov, ktorí pokonávajú dlhé diaľničné trasy vysokou rýchlosťou, zatiaľ čo iné splnia očakávania ľudí, ktorí jazdia na krátkych úsekoch a hlavne po meste.

Ďalším faktorom, ktorý môže ovplyvniť rozhodnutie, sú názory ostatných vodičov a výsledky testov vykonaných nezávislými organizáciami. Nemôžete zabudnúť ani na výber správnej veľkosti pneumatík - v opačnom prípade nezabezpečia bezpečnosť a môžu nepriaznivo ovplyvniť technický stav vozidla.