Ani tie najdôkladnejšie informácie poskytnuté výrobcami nehovoria o pneumatikách toľko, ako tisíce recenzií vodičov, ktorí daný model overili v praxi. Predstavujeme vám zostavu najlepších 15” zimných pneumatík vo veľkosti 185/65, ktorá vznikla na základe názorov vystavených našimi zákazníkmi v období od januára 2018 do septembra 2019.


Výber najlepších modelov vznikol na základe hodnotení, ktoré zohľadňovali nasledujúce aspekty používania obutia: jazdné vlastnosti v rôznych podmienkach, komfort jazdy a spotreba. Nech skúsenosti iných vodičov dobre poslúžia tým, ktorí sa rozhodujú o kúpe nového zimného obutia.

Pneumatiky vo veľkosti 185/65 R15 sa používajú v nasledovných modeloch áut: Alfa Romeo 147; Audi A4; Citroen C3, Xsara Picasso; Dacia Logan, Sandero; BMW séria 3; Honda Accord; Peugeot 207; Hyundai i30; Mercedes trieda A; Nissan Almera; Opel Astra.

Najlepšie pneumatiky 185/65 R15 podľa vodičov


Model pneumatiky
Hodnotenie*
Nokian WR D45,45
Nokian WR D35,35
Pirelli Cinturato Winter5,35
Hankook Winter i*cept RS2 W4525,25
Fulda KRISTALL MONTERO 35,2

*Stan k septembru 2019. Pneumatiky sú hodnotené v rozpätí od 1 do 6, pričom 6 je najvyššie možné hodnotenie. Vo výsledkoch nie sú zohľadnené modely, ktoré nezískali požadovaný počet hodnotení. Hodnotenia predstavené na našej stránke sa môžu neznačne líšiť od predstavených, pretože spočítavajú názory o všetkých veľkostiach.

Nokian WR D4

Najvyššie umiestnenie získal model Nokian WR D4, ktorý dosiahol vynikajúce priemerné hodnotenie – 5,45. Pneumatika získala veľmi vysoké hodnotenie čo sa týka spotreby ako aj spoľahlivosti v čisto zimných podmienkach. Vodiči, ktorí mali možnosť testovať toto obutie, ocenili ich predovšetkým vzhľadom na dobrú priľnavosť dokonca aj v ťažkých podmienkach.

Názory používateľov Oponeo:

 • Najazdil som 7 000 km a na pneumatikách nie sú žiadne príznaky opotrebovania, dobre tlmia nerovnosti a majú nízky valivý odpor. (Bart)
 • Auto sa veľmi dobre šoféruje, menej cítiť všetky nerovnosti na ceste, čo je veľmi dôležité pri tvrdom zavesení. Auto sa dobre drží na ceste, ťažko dostať šmyk dokonca aj pri prudkom brzdení. (J.G)
 • Pneumatiky sú veľmi tiché, veľmi stabilné v zákrutách, majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Pneumatiky som používal iba jednu zimnú sezónu, po najazdení cca 3000 km nevidno žiadne opotrebovanie. V porovnaní s originálnymi letnými pneumatikami na 19" diskoch je spotreba nižšia (…) (Marek)

Nokian WR D3

Druhé miesto v rebríčku a druhý návrh fínskeho koncernu. Nokian WR D3, predchodca „D4”, patrí už medzi klasické modely zimných pneumatík prémiovej triedy. Vysoká kvalita a spoľahlivosť potvrdzujú názory vystavené vodičmi – priemerné hodnotenie dosiahlo 5,3.

Nokian WR D3 všetko svoje možnosti ukáže pri najnáročnejších podmienkach, na snehu a ľade. Dobré vlastnosti vďačí špeciálnej zmesi gumy, ktorá pri mínusových teplotách netvrdne. Pevná konštrukcia zaručuje nižší valivý odpor, vďaka tomu sa toto obutie dá označiť ako „šetrné k životnému prostrediu“.

Čo si o tejto pneumatike myslia vodiči?

 • Pekne sa krútia a nie sú hlučné, čo zvyšuje jazdný komfort. Vrelo odporúčam.  (Ján K.)
 • Pneumatiky používam pol roka. Rozhodne patria medzi tie lepšie, ktoré som doteraz používal. Veľmi dobre sa správajú tak na suchom, ako aj na mokrom povrchu. Nie sú hlučné, čo ma veľmi teší. Nemôžem sa vyjadriť o jazde na snehu, pretože tento rok sneh u nás prakticky nebol. Myslím, že sú za tú cenu skutočne vynikajúce. (Davidoff)

Pirelli Cinturato Winter

Vodiči, ktorí si pneumatiky kúpili na Oponeo, si veľmi vysoko cenia zimný model slávneho výrobcu – Pirelli Cinturato Winter. Pneumatiky talianskej značky si vynikajúco poriadia s náročnými podmienkami, vďaka tomu sa im podarilo dosiahnuť priam vzorové priemerné hodnotenie – 5,35. Pirelli chýbal len kúsok od druhého miesta, rozhodol iba menší počet hodnotení. Čím sa toto obutie odlišuje od konkurencie? Špeciálna gumená zmes skracuje brzdnú dráhu pri mínusových teplotách, a smerový tvar behúňa chráni auto pred hydrodynamickým šmykom.

Pozrime sa na vybrané komentáre vodičov o tomto modeli:

 • Pneumatiky som kúpil tento rok a hneď po ich založení sme spolu s rodinou odišli na lyžovačku do Talianska. Pneumatiky zvládli test veľmi dobre a vrelo ich odporúčam iným. Sú tiché, auto sa dobre šoféruje. (Slavomír)
 • Veľmi dobré pneumatiky, jedny z najlepších, aké som doteraz používal, zimu v horách som s nimi prežil doteraz najlepšie. Po 4363 kilometroch vyzerajú ako nové. (Petre S.)

Hankook Winter i*cept RS2 W452

Štvrtou, najvyššie hodnotenou pneumatikou v zostave, je reprezentant strednej cenovej triedy – Hankook Winter i*cept RS2 W452. Vodiči tento model ohodnotili na 5,25, a za jeho najväčšie prednosti považujú priľnavosť na snehu a efektný vzhľad. Projektanti tohto obutia sa rozhodli na použitie smerového behúňa v tvare písmena „V“, ktorý zlepšuje priľnavosť na snehu a dobre zvláda jazdu po zľadovatenom povrchu.

Názory používateľov Oponeo:

 • Tieto pneumatiky mám v troch autách. So Škodou Superb som jazdil dve sezóny, najazdil som na nich 80 000 km a vrelo ich odporúčam. Jediným mínusom, ale je to asi norma, vzhľadom na dlhé vzdialenosti, rýchlosť a jazdný štýl, tretiu sezónu už nezvládnu a musím ich vymeniť. Auto je používané v Nemecku, takže aj rýchlosti sú iné. (Daniel F.)
 • Pneumatika je vynikajúca na podmienky, ktoré sú u nás. Fantasticky zvláda jazdu po mokrých povrchoch. (Michal P.)
 • Tento kórejský výrobok presiahol moje očakávania. Nebojí sa žiadnej zimy. (Pavel)

Fulda KRISTALL MONTERO 3

Nasledujúce reprezentant strednej cenovej triedy v zostave. Pneumatika, ktorá sa vyznačuje perfektnou odolnosťou voči odieraniu a efektívnym odvádzaním vody, blata a snehu spod kolies, vďaka čomu dobre chráni auto pred akvaplaningom. Vodiči oceňujú vysokú úroveň bezpečnosti, ktorú zaručuje model Kristall Montero 3, ktorý dosiahol priemerné hodnotenie 5,2.

Vďaka všestranným parametrom a vysokému komfortu jazdy si model Fulda Kristall Montero cenia vodiči v celej Európe. Dobre zvláda tak jazdu po meste, ako aj na dlhších trasách.

Komentáre zverejnené na Oponeo tento model charakterizujú nasledovne:

 • Veľmi dobré pneumatiky, dobre odvádzajú brečku ako aj vody, a na zimné pneumatiky sú veľmi tiché. Odporúčam všetkým. (Juraj R.)
 • Tieto pneumatiky ma milo prekvapili. Na mokrom povrchu držia perfektne. Keď je sucho, tiež sa dobre jazdí. Sneh a brečka nepredstavujú žiadny problém. Párkrát počas tejto zimy som vyskúšal vedľajšie neudržiavané cesty a nemal som žiadne problémy. (Michal)

Ako nájsť zimné pneumatiky vhodné pre vaše potreby?

Ocenené pneumatiky sú najlepšie modely zimných pneumatík vo veľkosti 185/65 R15, podľa hodnotenia vodičov v posledných 2 rokoch. Každý z piatich predstavených návrhov má svoje silné stránky, avšak najdôležitejšie je, aby daný model ideálne spĺňal individuálne potreby daného vodiča. Iné obutie bude vhodné pre osoby, ktorá pravidelne jazdí po diaľniciach na dlhých trasách, iné pre vodičov, ktorí jazdia po bočných cestách v horách.

Pri výbere nového obutia sa oplatí zohľadniť nielen hodnotenia iných vodičov, ale aj opisy výrobcov, ako aj výsledky testov, ktoré vykonávajú rôzne automobilové organizácie. Ak zohľadníte viaceré hľadiská, môžete si lepšie zvoliť pneumatiky, najvhodnejšie pre vlastné potreby.

Oplatí sa tiež posúdiť etikety pneumatík. Hoci sa netýkajú typicky zimných parametrov, informujú o výkonoch, ako je úroveň vytváraného hluku, úroveň spotreby, či dĺžka brzdnej dráhy na mokrom povrchu.