Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Goodyear

Hodnotenie výrobcu
3,8
  111500
na základe 9389 názorov
Vyberte profil
Vyberte priemer

Goodyear Tire Rubber Company a je na druhom mieste v Európe a tretím najväčším výrobcom pneumatík. Spoločnosť má viac ako 20% podiel svetového trhu s pneumatikami. Spoločnosť bola založená v roku 1898 Frankom Seiberlingom. V roku 1926 sa Goodyear stala najväčším producentom gumy.

Sídlo spoločnosti sa nachádza v meste Akron, Ohio.

Firma ponúka pneumatiky od svetových značiek ako je Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Goodyear má 85 výrobných fabrík v 28 krajinách po celom svete. Spoločnosť zamestnáva takmer 90 000 ľudí.

Firma sa zaoberá výrobou osobných pneumatík, dodávkových, 4x4, nákladných, priemyselných, pretekárskych a pre lietadlá. Produkt Goodyear bol prvou pneumatikou na mesiaci - pneumatika tejto firmy bola vybavením Apollo 14.

V ponuke firmy sa nachádzajú rovnako aj iné chemické a gumové výrobky. Spoločnosť vykonáva obchodnú činnosť takmer vo všetkých krajinách sveta.

História značky Goodyear

V gréckej mytológii bol taký boh, ktorý nosil okrídlené sandále. Vďaka ním sa Hermes premiestňoval z miesta na miesto. Minuli už stovky rokov a topánky s krídlami boli nahradené pneumatikami. Nech niet pochýb - pneumatiky podpísané logom s okrídlenou nohou. Logo značky Goodyear Nápad urobiť firemné logo, ktoré nadväzuje na mýtického patróna pútnikov a posla dobrých správ vymyslel zakladateľ Goodyeara Frank Seiberling. Jeho obľúbené umelecké dielo bola socha Hermesa, ktorý stál v hale jeho domu v Akrone. V roku 1901 logo s okrídlenou nohou bolo prvýkrát použité v reklame značky v novinách "Saturday Evening Post". Dnes je symbolom jednej z troch najväčších obrov vo svete pneumatík na svete.  Hermes dal spoločnosti symbol. Názov "požial" od Charlesa Goodyeara, amerického podnikateľa a tvorcu základov moderného gumárenského priemyslu. V roku 1839 vynašiel technológiu na výrobu kaučuku a päť rokov neskôr patentoval spôsob vulkanizácie kaučuku. Aj napriek svojej zásluhe Goodyear zomrel v chudobe v roku 1860 a štyridsať rokov po jeho smrti sa Frank Seiberling rozhodol uctiť jeho pamiatku. Firma, ktorú založil v roku 1898 prijala meno Goodyear Tire & Rubber Company. Technologické centrum Goodyear   S pomocou svojho švagra Seiberling prvé investície vykonal vďaka úveru od svojho švagra. Spočiatku jeho skromná továreň vo ... čítať viac >

Názory našich klientov:
 • Nolfum 4,8 111150

  Goodyear Efficientgrip Performance

  Dobrý deň, pneumatiky kúpil na jar roku 2013 som mal možnosť ich použiť až do októbra tohto roku. Vzdialenosť V tejto chvíli je cca. 25000km Pneumatiky pokojné a pohodlné, dokonca aj pri diaľničných rýchlostiach. Úspory paliva si nevšimli, v mokrej zvládnuť veľmi dobre, a to aj v zimných podmienkach (som nemal také dobré pneumatiky na mokrej), len hlbší sneh problém. Pokiaľ ide o trvanlivosť tohto možno vidieť iba na osi spotreby motívu, ale mala by poskytnúť radu 80.000 km. Chcel by som odporučiť presvedčivý dôkaz a pravdepodobne znova rozhodnúť sa pre tento model. Viac >
 • Rafał 4,5 111150

  Goodyear Ultra Grip 7+

  Na snehu a roztápajúceho sa snehu som mal trochu prekvapenie pri brzdení, ak sneh bol ľad pochopiť, ale v niekoľkých miestach inhibíciu bola veľmi chudobná. Ja neviem, či je to naozaj záležitosť pneumatík a chodník bol tak klzký. Viac >
 • Grace 4,6 111150

  Goodyear EFFICIENTGRIP

  Goodyear EfficientGrip je veľmi dobrá pneumatika na suchom povrchu. Na mokré, s miernym štýlu jazdy, suspenzia v dobrom stave a správneho tlaku vzduchu, že je to tiež vynikajúci. Je to veľmi tichý, oproti mojej predchádzajúcej Pirelli P7, ktorý bol určite hlasnejší, ešte hlasnejšie než v zime Michelin Pilot Alpin. Ja nie som schopný hodnotiť trvanlivosť Goodyear EfficientGrip v okamihu, pretože prejdenej vzdialenosti je príliš malý na vedomie, žiadne známky opotrebenia. Tiež musím zdôrazniť, že v záujme riadneho hodnotiť jazdné vlastnosti pneumatiky a plne využívať svoje schopnosti za všetkých podmienok, budete musieť upraviť geometriu kolies správne, mať správny tlak vzduchu, správne, Viac > pozastavenie a plne vyvážené kolesá. Potom, čo som mal moje nové pneumatiky Goodyear EfficientGrip namontované, urobil som to všetko a pneumatiky robiť svoju prácu dokonale.
 • gerth 4,8 111150

  Goodyear Vector 4Seasons

  Zmenil som auto do Zafira s Goodyear Vector 4Seasons je k nemu, a pneumatiky sú proste skvelé. A to ako v zime iv lete som nemal žiadne problémy. Dokonca aj pri jazde do kopca na snehu a ľade DID senzačne (na leto jednom som šmyk tam, a roh bol ešte nebezpečnejší). To odvádza vodu veľmi, redusing riziko akvaplaningu, alebo niečo také (vody v vyjazdené koľaje), veľmi stabilný. Urobil som niekoľko tisíc kilometrov na nich, jedna tretina vzdialenosti s prívesom, že sú naozaj odolné - s prihliadnutím na to, že som sa riadiť bezpečne. Ak niekto naozaj chcel nájsť nedostatky, letné Continetal ContiPremiumContacts boli tichšie a pozrel krajšie - Goodyear Vector 4Seasons vyzerá skôr ako zimné Viac > pneumatiky, tak je to fakt, že to nie je naozaj krásna. Čo sa týka spotreby paliva rozdiel, som si nevšimol vôbec, a ak áno, potom je to minimálny. Určite odporúčam!
Nájdite svoje pneumatiky Goodyear