Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Michelin

Hodnotenie výrobcu
3,8
  111500
na základe 4460 názorov
Vyberte profil
Vyberte priemer

Compagnie Générale des Etablissements Michelin je jedným z dvoch najväčších výrobcov pneumatík na svete. Spoločnosť bola založená v roku 1889 bratmi André a Édouard Michelin. Firma sídli vo francúzskom Clermont-Ferrand.

Vyrábajú pneumatiky pre vysoko výkonné osobné automobily, nákladné automobily, motocykle, bicyklové, pre autá s pohonon 4x4, letectvo, priemyselné, poľnohospodárske, retro a pretekárske. Pneumatiky Michelin sú umiestnené v strednej triede, HP a UHP.

Firme patria značky ako Michelin, Kleber, BFGoodrich, Riken, Taurus, Kormoran, Warrior Saimtyre, Tigar, EUuromaster, Recamic.

Michelin maskot - postavička Bidenbdum bola v roku 2000 zvolená za najlepšie logo na svete. V dôsledku toho všetkého je spoločnosť najviac uznávanou značkou medzi svetovými výrobcami pneumatík.

Firma sa aktívne zapája do motoristického športu. V roku 2005, Michelin získala majstrovské tituly na pretekoch: Formula 1, WRC, 24h Le Mans, v MotoGP, VTT Cross Country.

História značky Michelin

Poznáte ho všetci. Postaviška v ľudskej podobe pripomínajúca trochu chlapíka z Lega, rozprávkového ducha Caspra a legendárneho Golema. Postavička Michelin nazvaná Bibendum je hrdina spoločnosti, vďaka ktorej sa odvetvie výroby pneumatík po celé desaťročia pokračovalo s ďalšími prelomovými vynálezmi.   Odkiaľ sa vzala postavička Michelin? Ak začíname hlavnou charakteristickou črtou francúzskej značky stojí za zmienku, že Bibendum (v latinčine, jeho meno znamená "vypiť") v priebehu rokov získal titul ikonou popkultúry. Postavička Michelin, ktorej sa údajne kedysi báli deti v Seine je dnes jedným z najznámejších a výrazných tovarových symbolov na svete. Objavil sa v piesňach (napr. francúzska skupina reggae Tryo), v komikse ("Asterix Helvetia," 1970.), alebo v literatúre (napr. vo sci-fi románe Williama Gibsona "Pattern Recognition"). V roku 2000 Michelin Bibendum získal titul najlepšieho loga všetkých čias. Ako hovorí legenda myšlienka jeho stvorenia sa zrodila náhodou, keď zakladatelia spoločnosti bratia André a Eduard Michelin videli hromadu pneumatík pripomína ľudskú postavu. Na papieri jej pridal ruky a špecifický úsmev.  Autorom prého plagátu tejto postavičky bol v roku 1898 umelec Marius Rossillon. Postavička z pneumatík stála pri stole a dvíhal pohár naplnený sklenenými črepmi a inými ostrými predmetmi so slovami Horace: "Nunc est Bibendum" (teda: ... čítať viac >

Názory našich klientov:
 • JURAJ 5,0 11111

  Michelin PRIMACY 3

  Mal som predtým na služobnom aute Ford Mondeo 1,8 obuté gumy Michelin Primacy 2. Predal som toto auto po 3 rokoch po prejdení asi 80 000 kilometrov, a cele tri roky som jazdil v lete na týchto pneumatikách. Samozrejme mal som aj zimné gumy. Potom som si kúpil Passata s obutými pneumatikami Michelin PRIMACY 3. Po ďalších 4 rokoch som predal aj toto vozidlo. Tak ako v predošlom prípade predal som auto s tými istými pneumatikami, s ktorými som si tohto Passata kúpil. K tomu dodám, že som týmto autom prešiel asi 90 000 km. Preto nechápem sťažnosti na rýchle opotrebenie pneumatík Michelin PRIMACY 3. Možno niekto mal nesprávne nastavenú geometriu kolies? Alebo možno deti si požičiavajú otcovo Viac > auto? Všetky parametre na vysokej úrovni, takže si myslím, že pneumatiky Michelin PRIMACY 3 sú dobrou investíciou. Úprimne odporúčam!
 • vivaldi 4,9 111150

  Michelin ALPIN 5

  Premýšľal som aké pneumatiky si vybrať. Continental nemal moju veľkosť (850) tak som si vybral Michelin ALPIN 5. Trošku som zariskoval, pretože ani v testoch ani v hodnoteniach o nich nebolo písané (s výnimkou jedného ADAC). Neviem prečo sa stále zobrazuje alpin4. Ale čo už! Dnes som urobil niekoľko prvých kilometrov a sú celkom stabilné ..... a do toho celkom tiché (zrýchlil som až na 150 a hluk skutočne bol minimálny, ale to čo je najdôležitejšie: spaľovanie 400 km a priemer bol 4.9 /100, kde pri letných pneumatikách mám 5,2-5,4 pri rovnakej jazde !!!! PERFEKTNÉ ZASKOČENIE. Ak to niekomu pomôže, pretože názorov je tu trochu málo ja osobne odporúčam Michelin ALPIN 5 :) samozrejme na snehu Viac > a mokrej vozovke som len tak vpísal, lebo som musel ale jazdil som iba po suchom.
 • Paolo Malaguti 4,6 111150

  Michelin ENERGY SAVER

  Na horských cestách dôrazne odporúčame, aby tlak v pneumatikách 3/4 desatinné bodov vyšší. Takže budete ten najlepší pravidelnú spotrebu a dlhšiu trvanlivosť rovnaké, pokiaľ ide Kilometrici, bez toho aby zodpovedajúcim spôsobom ovplyvňuje komfort. S týmto usporiadaním zaplatiť o niečo viac opatrní pri zatáčaní na mokrej vozovke. To bude udržiavať v každom prípade dobrého utesnenia v prudkom brzdení a hobľovanie na vode. Tiež som našiel pokles spotreby paliva o 2%. Km. 25000 V súčasnosti cesty na horských cestách o 70%, bežného opotrebovania rovnajúcej sa 75% pred "marker" opotrebenie. Dúfam, že Essevi bolo užitočné. Mojej odbornej činnosti: verejné služby taxi. Môj zážitok z Viac > jazdy: od roku 1979. My km Celková ciest k dnešnému dňu: 2,575,000.
 • Jurek 4,6 111150

  Michelin CrossClimate

  Dobrý deň, aké pneumatiky celoročné bolo zistené, že takýto nákup, som čítal veľa recenzií a väčšina neboli príliš zaujímavé pre tento typ pneumatiky, ale musím povedať svoj názor a hodnotenie. Pneumatiky riadil 3000 km slnečných dní a daždivé zimy napriek tomu som zlyhal, takže sa nemusíte súdiť. Vysoké teploty a slnečné dni pri vysokých rýchlostiach pneumatiky fungujú dobre, sa neodchyľujú od letných rôznych spoločností, ktoré až doteraz mali. Dážď a dážď, a tu príjemné prekvapenie pozitívne, pneumatiky sa veľmi dobre, narážala až po veľké bazény vozidla utiekol a stratil smer, a pri nákupe strach. Zhrnieme Odporúčame tieto pneumatiky, a myslím, že každý bude spokojný, za cenu, ktorú Viac > nemôžete sťažovať, ale niečo za niečo a bezpečnosť tiež počíta.
Nájdite svoje pneumatiky Michelin