Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Vyberte profil
Vyberte priemer

Nie ste si istý?: Vyberte svoje auto

Všetci

Vybrať

zatvoriť všetko

otvor všetky Vybrať

Všetci

Vybrať

Zimné

Vybrať

Všetci

Vybrať

Všetci

Vybrať

Cenové rozpätie

0 0
   

x Spevnené pneumatiky

Každá pneumatika má svoj index nosnosti. Tento index je určený Európskou technickou organizáciou RPO výrobcu pneumatík a diskov. Spevnené pneumatiky majú tento index vyšší ako štandardné produkty, vďaka tomu ľahšie plnia požiadavky jazdy vozidiel s väčšou záťažou.

x Pneumatiky Run on flat

Pneumatiky Run Flat dovoľujú jazdu po stratení tlaku. Jazda na prerezanej pneumatike Run Flat je možná priemerne cez 80 km s rýchlosťou nie väčšou ako 80km/h.

x

Urobte si chvíľku na prehliadnutie všetkých pneumatík, ktoré môžu byť doručené do 48 hodín. Bežnou dodacou lehotou sú 3-4 pracovné dni.

Zimné pneumatiky

Brzdenie letných a zimných pneumatík zimou

Grafika obrazne poukazuje brzdnú dráhu zimných pneumatík. Zimné pneumatiky majú konštrukciu, ktorá výrazne skracuje brzdnú dráhu na snehu v porovnaní s letnými pneumatikami. Vyznačujú sa množstvom drážok a lamiel, ktoré sa zahryzávajú do snehu a poskytujú lepšiu priľnavosť. Okrem toho sa vykonávajú zo zmesi, ktorá sa najlepšie osvedčí pri teplotách nižších ako -7 ° C tam kde letné pneumatiky strácajú svoje vlastnosti.

Hodnotenie zimných pneumatík

Rebríček zimných pneumatík je generovaný na základe spätnej väzby od našich užívateľov. Na popredných priečkach sú modely, ktoré sú hodnotené najvyššie. Tabuľka uvádza praktické vedomosti z najlepších názorov užívateľov zimných pneumatík.

zimná pneumatika Hodnotenie 4,6 111160 (156 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (146 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (70 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (45 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (329 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (60 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (279 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (34 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (308 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,5 111150 (109 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,4 111140 (273 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,4 111140 (25 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,4 111140 (27 názorov)
zimná pneumatika Hodnotenie 4,4 111140 (155 názorov)

Bestsellery

Rebríček ukazuje najpredávanejšej zimnej pneumatiky. Ide o výrobky, ktoré sú najviac oceňované našimi zákazníkmi. Tieto pneumatiky sú väčšinou spojením kvality a atraktívnej ceny.

 • Imperial Snowdragon HP
  Imperial Snowdragon HP

  Žiaden opis

 • Goodride SW608
  Goodride SW608

  Goodride SW608 je inovatívny výrobok určený pre použitie v zimnom období. Táto pneumatika poskytuje ...

 • Imperial Snowdragon 3
  Imperial Snowdragon 3

  Imperial Snowdragon 3 je zimná pneumatika ekonomickej triedy s dobrými výkonmi za atraktívnu cenu. ...

 • Nokian WR D4
  Nokian WR D4

  Pneumatika Michelin Alpin A4 sa zúčastnila prestížnych testov pneumatík: V roku 2016 získala 3. ...

Priemerné hodnotenie pneumatík: 3,88 na základe 44409 hodnotení

Zimné pneumatiky

Zimné pneumatiky

Zimné pneumatiky sú navrhnuté s cieľom udržať čo najlepší výkon pri teplotách pod 7 stupňov Celzia. Požitá zmes v zimných pneumatikách zaručuje pružnosť pri nízkych teplotách. Mäkká pneumatika zaisťuje vysokú priľnavosť, pričom stuhnutá pneumatika môže zapríčiniť nekontrolovaný šmyk. To môže byť obzvlášť nebezpečné na klzkých zimných cestách. Moderné zimné pneumatiky majú štruktúru a dezén navrhnutý na základe počítačovej simulácie. Majú husté nárezy a lamely. Bloky behúňa majú rôzne rozmery a pri niektorých modeloch aj odreté hrany. To zjednodušuje samočistiace schopnosti behúňa, čo má za následok hladké "zahryzávanie sa" do snehu. Pri každom pohybe sneh prilieha k drážke, potom sa od nej oddelí a to nazývame čistenie behúňa. Zimné pneumatiky sú tiež vybavené obvodovými drážkami, ktoré sú zodpovedné za odvádzanie vody a roztopeného snehu od pneumatiky, čím zlepšujú ich stabilitu. V zimných pneumatikách sú najčastejšie používané smerové a asymetrické vzory dezénu. Smerový vzor dezénu má tvar ihlice čo spôsobuje efektívne vypichnutie snehu za pneumatiku. To zaisťuje stály kontakt pneumatiky s vozovkou a dobré trakčné vlastnosti. Asymetrický behúň je charakteristický rozdielmi na vnútornej a vonkajšej strane behúňa. Vnútorná časť je zodpovedná za účinné odprevádzanie vody a vonkajšia za dobrú trakciu a priľnavosť v zákrutách. Pneumatika s asymetrickým dezénom sa vyznačuje nerovnomerným rozdelením drážok. Časť zimných pneumatík je vybavená ostňami, ktoré zlepšujú trakčné vlastnosti na snehu a ľade. Toto riešenie sa používa napríklad v Rusku a Škandinávii, kde sneh leží po väčšinu roka. Na Slovensku podľa zákona by toto riešenie nemohlo byť použité, vzhľadom k tomu aká zima u nás vládne (časté roztápanie snehu, atď). Zimné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby poskytovali čo najlepší výkon na snehu a ľade. Ich dezény sú navrhnuté s myšlienkou o zimných podmienkach.

Testy zimných pneumatík

Predstavujeme testy pneumatík organizované rôznymi organizáciami a redakciami automobilových magazínov. Testy pneumatík sú obyčajne považované za najlepší, najspoľahlivejší a dôveryhodnejší zdroj informácií o výkonoch konkrétnych modelov pneumatík. Medzi mnohými parametrami, ktoré majú vplyv na výsledky testov, z ktorých najdôležitejšie je bezpečie, teda brzdenie pneumatiky, vplyv na spotrebu pohonných hmôt, odolnosť proti oderu a ďalšie. Na výsledky testov pneumatík sa spoliehajú výrobcovia aj vodiči pneumatík na celom svete.

Sprievodca zimných pneumatík

Články o zimných pneumatikách

Sezóna

Pneumatiky sú rozdelené do 3 typov pokiaľ ide o obdobie, na ktoré môžu byť použité: letné pneumatiky, zimné a celoročné. Zimné pneumatiky majú dobrý výkon na všetkých druhoch povrchu a v nízkych zimných teplotách. Letné pneumatiky zaisťujú bezpečnosť na suchých a mokrých vozovkách, a celoročné pneumatiky sú kompromisom výkonov v letných aj zimných. Pozrite sa na našu ponuku zimných pneumatík.

Producent

Na trhu pôsobia stovky výrobcov pneumatík. Pozrite sa na najobľúbenejšie zimné pneumatiky s ponukami od rôznych výrobcov.

Rozmer

Na trhu existuje veľa rôznych veľkostí pneumatík. Prezrite si našu ponuku zimných pneumatík vo veľkosti, ktorá Vás zaujíma.

13,0"