Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Zimné pneumatiky

Postarajte sa o svoju bezpečnosť. Vymeňte letné pneumatiky za zimné.
Vyberte šírku
Vyberte profil
Vyberte priemer

Bestsellery

Rebríček ukazuje najpredávanejšej zimnej pneumatiky. Ide o výrobky, ktoré sú najviac oceňované našimi zákazníkmi. Tieto pneumatiky sú väčšinou spojením kvality a atraktívnej ceny.

Hodnotenie zimných pneumatík

Rebríček zimných pneumatík je generovaný na základe spätnej väzby od našich užívateľov. Na popredných priečkach sú modely, ktoré sú hodnotené najvyššie. Tabuľka uvádza praktické vedomosti z najlepších názorov užívateľov zimných pneumatík.

4,4

111150

(621 názorov)

4,3

111150

(604 názory)

4,2

111150

(478 názorov)

4,2

111150

(420 názorov)

4,2

111150

(349 názorov)

4,5

111150

(308 názorov)

4,5

111150

(279 názorov)

4,4

111150

(273 názory)

4,0

11110

(190 názorov)

Producent

Na trhu pôsobia stovky výrobcov pneumatík. Pozrite sa na najobľúbenejšie zimné pneumatiky s ponukami od rôznych výrobcov.

Zimné pneumatiky

Zimné pneumatiky
Zimné pneumatiky sú navrhnuté s cieľom udržať čo najlepší výkon pri teplotách pod 7 stupňov Celzia. Požitá zmes v zimných pneumatikách zaručuje pružnosť pri nízkych teplotách. Mäkká pneumatika zaisťuje vysokú priľnavosť, pričom stuhnutá pneumatika môže zapríčiniť nekontrolovaný šmyk. To môže byť obzvlášť nebezpečné na klzkých zimných cestách. Moderné zimné pneumatiky majú štruktúru a dezén navrhnutý na základe počítačovej simulácie. Majú husté nárezy a lamely. Bloky behúňa majú rôzne rozmery a pri niektorých modeloch aj odreté hrany. To zjednodušuje samočistiace schopnosti behúňa, čo má za následok hladké "zahryzávanie sa" do snehu. Pri každom pohybe sneh prilieha k drážke, potom sa od nej oddelí a to nazývame čistenie behúňa. Zimné pneumatiky sú tiež vybavené obvodovými drážkami, ktoré sú zodpovedné za odvádzanie vody a roztopeného snehu od pneumatiky, čím zlepšujú ich stabilitu. V zimných pneumatikách sú najčastejšie používané smerové a asymetrické vzory dezénu. Smerový vzor dezénu má tvar ihlice čo spôsobuje efektívne vypichnutie snehu za pneumatiku. To zaisťuje stály kontakt pneumatiky s vozovkou a dobré trakčné vlastnosti. Asymetrický behúň je charakteristický rozdielmi na vnútornej a vonkajšej strane behúňa. Vnútorná časť je zodpovedná za účinné odprevádzanie vody a vonkajšia za dobrú trakciu a priľnavosť v zákrutách. Pneumatika s asymetrickým dezénom sa vyznačuje nerovnomerným rozdelením drážok. Časť zimných pneumatík je vybavená ostňami, ktoré zlepšujú trakčné vlastnosti na snehu a ľade. Toto riešenie sa používa napríklad v Rusku a Škandinávii, kde sneh leží po väčšinu roka. Na Slovensku podľa zákona by toto riešenie nemohlo byť použité, vzhľadom k tomu aká zima u nás vládne (časté roztápanie snehu, atď). Zimné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby poskytovali čo najlepší výkon na snehu a ľade. Ich dezény sú navrhnuté s myšlienkou o zimných podmienkach.
Začnite nakupovať