Neviete aké pneumatiky zvoliť pre nadchádzajúce leto? Prečítajte si, ktoré modely v rozmere 225/45 R17 najčastejšie odporúčajú používatelia nášho portálu. Na základe ich recenzií si vyberiete pneumatiky, ktoré sa najlepšie hodia pre vaše auto a k vášmu jazdnému štýlu.

V našej databáze sa nachádza už viac ako 100 tisíc recenzií, vďaka ktorým si môžete porovnať jednotlivé modely a zistiť, ako ich hodnotia ostatní vodiči. Komentáre používateľov vám pomôžu uľahčiť výber pneumatík na mieru svojich potrieb.

Pneumatiky v rozmere 225/45 R17 sa používajú napríklad u týchto modelov áut: Renault Megane, Mercedes CLK, triedy A a C, Alfa Romeo Giulietta, GT, Spider, Seat Leon, BMW M3, séria 3, Z4, Audi A3, RS4, TT, VW Golf, Jetta, Passat, Scirocco, Opel Zafira, Volvo C70.

Opel Zafira

Opel Zafira je jedný z modelov, ktorý jazdí na pneumatikách
s rozmerom 225/45 R17 (fot. opel.com)

 

Najlepšie letné pneumatiky 225/45 R17 podľa používateľov portálu OPONEO

Model pneumatiky Hodnotenie Ponuka
1. Dunlop SP SportMaxx RT 4,5 Pozrieť ponuku
2. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 4,5 Pozrieť ponuku
3. Uniroyal Rainsport 3 4,4 Pozrieť ponuku
4. Nokian zLine 4,2 Pozrieť ponuku
5. Fulda SportControl 4,2 Pozrieť ponuku

*stav z 12. januára 2016
Platí hodnotiaca škála 1-5, pričom 5 je najvyššie možné hodnotenie.

 

Dunlop SP SportMaxx RT (hodnotenie 4,5)

Dunlop SP SportMaxx RT

Dunlop SP SportMaxx RT

Dunlop SP SportMaxx RT je určený vodičom, ktorí vyznávajú športový štýl jazdy a chcú si užívať skvelé jazdné vlastnosti bez ohľadu na počasie. Inovatívna zmes použitá na výrobu pneumatiky zaisťuje, že model garantuje lepšie parametre z hľadiska brzdenia a priľnavosti na rôznych typoch povrchu. Systém optimalizovaných drážok behúňa efektívne odvádza vodu spod pneumatiky, a tým zabraňuje vzniku aquaplaningu.

Túto pneumatiku odporúča 95% vodičov, ktorí k nej na našom portáli napísali svoju recenziu. Vo svojich komentároch si všímajú vynikajúce vlastnosti na mokrej vozovke. "Počas dažďa skvelo odvádzajú vodu. Prejazd väčšími kalužami nie je pre tieto pneumatiky problém, "píše používateľ Adam. Vodiči zdôrazňujú tiež jazdný komfort a pevnosť riadenia:" pneumatika je skvelá z niekoľkých dôvodov - vzhľad, hlučnosť, správanie sa na ceste za každých podmienok, v každej rýchlosti. Som týmto výberom spokojný, "zdôrazňuje Pavol.

Kúpiť pneumatiky Dunlop SP SportMaxx RT 

Pneumatika Dunlop SP SportMaxx RT bola mnohokrát ocenená v sezónnych testoch pneumatík renomovaných motoristických organizácií a časopisoch (napr. 2. miesto v teste "Auto Zeitung" v roku 2014 a hodnotenie "odporúčame" v teste "Sport Auto" v roku 2015). Dunlop je jedna z najobľúbenejších značiek, ktorá na trh dodáva pneumatiky prémiovej triedy. Okrem výrobkov pre bežných motoristov,  výrobné linky ročne opúšťa 300 000 špecializovaných pretekárskych pneumatík.

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (hodnotenie 4,5)

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 je model, ktorý garantuje nízku spotrebu paliva a krátku brzdnú dráhu. Skvelé riadenie je dosiahnuté vďaka použitiu gumovej zmesi s obsahom oxidu kremičitého, ktorý zlepšuje správanie na suchej a mokrej vozovke. Nižšia spotreba paliva je efektom použitia technológie FuelSaving a zníženie hmotnosti pneumatiky.

Vodiči, ktorí napísali svoju recenziu k týmto pneumatikám, najlepšie hodnotili ich správanie na suchom povrchu. Až 94% z nich odporúča Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 svojim známym. "Veľmi solídna pneumatika. Po výmene pneumatík na jar som bol trochu prekvapený ich tvrdosťou a hlukom (predtým som jazdil na 205/55 / ​​R16), ale odvďačil sa mi v niekoľkých nebezpečných situáciách. Významne sa zlepšili jazdné vlastnosti môjho auta: znížili sa náklony v zákrutách, skrátila sa brzdná dráha, "píše používateľ Napster. "Pri rýchlej jazde takmer nie je cítiť, že sa ide na pneumatikách. Skvele cítim riadenie, trakcia je kontrolovaná prakticky non-stop ", tvrdí naopak používateľ Rony.

Kúpiť pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

Pneumatika bola ocenená v prestížnych testoch, obsadila napr. 1. miesto v teste časopisu "Auto Zeitung" v roku 2015 a získala čelné priečku v teste časopisu "Auto Bild" v roku 2012.

Goodyear je jedným z najväčších výrobcov pneumatík na svete. V jeho závodoch vznikajú vedľa pneumatík vlastnej značky tiež pneumatiky s logami: Sava, Dębica, Dunlop a Fulda.

 

Uniroyal Rainsport 3 (hodnotenie 4,4)

Uniroyal Rainsport 3

Uniroyal Rainsport 3

Uniroyal Rainsport 3 je inovatívna pneumatika opatrená technológiou "žraločej kože". Umožňuje oveľa rýchlejšie a efektívnejšie odvádzanie vody na bok pneumatiky, čím model garantuje vynikajúcu kvalitu riadenia a bezpečné brzdenie. V pneumatike bol použitý asymetrický dezén behúňa, ktorý má navyše časť s typicky smerovým charakterom. Uniroyal Rainsport 3 v dôsledku garantuje nielen optimálne vlastnosti smerovej pneumatiky na mokrom povrchu, ale aj športové vlastnosti typické pre asymetrické modely.

Rainsport 3 odporúča 93% vodičov. Používatelia oceňujú najmä správanie pneumatiky na mokrej vozovke. "Ako napovedá ich názov, skvele sa osvedčili aj počas dlhých dažďov. Po vjazde do kaluže nie je cítiť ani trhnutie volantom, "zdôrazňuje používateľ Mario. "Keď prší, nie je vôbec potrebné spomaľovať. Skvele držia na mokrej vozovke, "píše Tomáš.

Kúpiť pneumatiky Uniroyal Rainsport  3

Uniroyal je výrobca, ktorý dodáva na trh pneumatiky strednej triedy určené do osobných, dodávkových a nákladných vozidiel a áut s pohonom 4 kolies. Uniroyal patrí nemeckému koncernu Continental. Spoločnosť je preslávená výrobou bezkonkurenčných pneumatík do dažďa, ktoré sú označené symbolom dáždnika.

 

Nokian zLine (hodnotenie 4,2)

Nokian Zline

Nokian zLine

Nokian zLine je model určený pre autá so športovým charakterom. Ochranu proti strate priľnavosti na mokrej vozovke zaisťujú špeciálne skosené drážky minimalizujúce riziko akvaplaningu. Odvádzanie vody spod plochy pneumatiky podporujú tiež široké obvodové drážky umiestnené pri pozdĺžnych rebrách.

Vodiči, ktorí pridali svoje referencie k tejto pneumatike, zdôrazňujú jej skvelé vlastnosti na suchej vozovke a odporúčajú ju ostatným (model odporúča 92% používateľov). "Je to veľmi predvídateľná pneumatika. V rýchlych zákrutách drží ako prilepená, a to bez ohľadu na stav vozovky. Pri brzdení vo vyššej rýchlosti sú skutočne stabilné. Pneumatika zvláda aquaplaning, "píše WEST. Vodiči venujú pozornosť aj jazdnému komfortu. "Dobré na ceste vo všetkých možných podmienkach. Dodávajú pocit komfortu a bezpečia, a to je predsa pre nás, každodenných používateľov, najdôležitejšie, "uvádza Rado

Kúpiť pneumatiky Nokian zLine

Model posudzovali tiež odborníci. V teste časopisu "Sport Auto" z roku 2015 získal hodnotenie "odporúčame" - to je len jedno z niekoľkých jeho hodnotení.

Nokian je nezávislý fínsky výrobca, ktorý je preslávený najmä výrobou zimných pneumatík, ktoré dosahujú výborné vlastnosti v náročných poveternostných podmienkach.

 

Fulda SportControl (hodnotenie 4,2)

Fulda SportControl

Fulda SportControl 

Fulda SportControl je model určený do áut s vysokým výkonom. Konštrukcia behúňa je založená na vyvýšených miestach, ktoré rovnomerne roznášajú tlak. Vďaka tomu sa zvyšuje presnosť riadenia, a to aj pri jazde vo vysokej rýchlosti. K výrobe pneumatík Fulda SportControl bola použitá zmes Full Silica s prídavkom oxidu kremičitého, ktorý umožňuje skrátenie brzdnej dráhy na mokrej vozovke.

Model odporúča 93% vodičov, ktorí recenzovali jeho vlastnosti. "Som veľmi spokojný so správaním pneumatík počas dažďa. Riadi sa s nimi bezpečne, auto sa celý čas nachádza v jazdnej dráhe, necuká sebou, brzdná dráha je veľmi uspokojivá. Pneumatiky majú masívny ochranný lem ráfika, čo pri nižších profiloch nie je bez významu. Moje zhrnutie je, že osobne odporúčam tieto pneumatiky ostatným a určite ich kúpim ešte raz, pretože doteraz ma nesklamali, "opisuje pneumatiky Fulda SportControl používateľ Matúš. Medzi prednosťami modelu používatelia sa zmieňujú tiež o dobrom pomere kvality a ceny a vzhľade pneumatiky.

Kúpiť pneumatiky Fulda SportControl

Fulda SportControl získala známku "odporúčame" v testoch časopisov "Auto Bild" (v roku 2012) a "Auto Motor und Sport" (v roku 2015).

Fulda je nemecká firma, ktoré dodáva na trh pneumatiky pre osobné, nákladné a ľahké dodávkové automobily. Značka Fulda patrí jednému z najväčších výrobcov pneumatík na svete, firme Goodyear.

správny výber pneumatík

Správne vybrané pneumatiky zaistia plný výkon a bezpečnú prevádzku.

 

Ako najlepšie vybrať pneumatiky?

Oplatí sa preštudovať si informácie z rôznych zdrojov o danom modeli. Veľmi dôležité sú recenzie ostatných vodičov, ktorí daný model používajú a poznajú jeho nedostatky a prednosti.

Ďalším zdrojom informácií sú motoristické časopisy a organizácie organizujúce sezónne testy pneumatík. Vďaka nim môžete porovnať výsledky testov s recenziami vodičov.

Oplatí sa tiež zoznámiť sa s informačným štítkom k pneumatike. Z neho sa dozviete viac o spotrebe paliva, priľnavosti na mokrom povrchu a hlučnosti.

V prípade pochybností odporúčame kontaktovať niektorého z našich odborných technikov, ktorý vám pomôže s výberom najlepších pneumatík.