Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Nokian

Hodnotenie výrobcu
4,0
  11110
na základe 5656 názorov
Vyberte profil
Vyberte priemer

Nokian Tyres PLC je lídrom na škandinávskom trhu vo výrobe pneumatík. Spoločnosť bola založená v roku 1988. Avšak, jeho história siaha až do roku 1898, kedy gumárenská továreň sídlila v Oy Suomen Gummitehdas. Firma začala vyrábať pneumatiky v roku 1932. Najslávnejší model Nokian: Hakkapelitta sa na trhu objavili v roku 1936.

Nokian sa špecializuje na výrobu zimných pneumatík, ktoré pracujú vo veľmi ťažkých škandinávskych podmienkach. Nokian tvorí pneumatiky odolné voči ťažkým podmienkam ako sú studené zimy.

Firma ponúka osobné, dodávkové, 4x4, nákladné, bicyklové, roľnícke, poľnohospodárske a lesnícke. Pneumatiky fínskej spoločnosti sú umiestnené v strednej triede a HP.

Firma je známa pre realizáciu inovatívnych a ekologicky šetrných technológií. Nokian sa ako prvý producent preslávil svojimi zimnými pneumatikami, ako aj prvých ekologických pneumatík s použitím nízko aromatických olejov.

Firma má továrne vo Fínsku a Rusku.

História značky Nokian

Mobilné telefóny – to je prvé, čo sa v mysli väčšiny ľudí vynára pri hesle "Nokia". Nokia je však aj mesto vo Fínsku, v ktorom v roku 1898 vznikla firma Finnish Rubber Works, predok firmy Nokian, najväčšieho výrobcu automobilových pneumatík v Škandinávii od mnohých rokov. Logo značky Nokian. Nad riekou Nokianvirta  Jej začiatky je možné hľadať v druhej polovici devätnásteho storočia, kde v roku 1865 v juhozápadnom Fínskom mestečku Tampere založil inžinier baníctva Knut Fredrik malý podnik pôsobiaci v lesnom priemysle. Postupne ho preniesol do mestečka Nokia pri rieke Nokianvirta. Bola to prvá a jedna z troch firiem, ktoré boli neskôr zahrnuté do koncernu Nokia Corporation. Od názvu mesta pochádza aj názov firmy – Nokia Wood Mills, avšak treba mať na zreteli, že slovo "nokia" znamená vo fínskom jazyku lasica lesná.  Tridsať tri rokov neskôr, teda v roku 1898, bola založená firma Finnish Rubber Works (Fínske gumové podniky, v materskom jazyku to je Suomen Gummitehdas Oy). V roku 1904 začína pracovať fabrika FRW postavená v meste Nokia. Na začiatku dvadsiateho storočia firma preberá Nokia Wood Mills a v roku 1967 dochádza k spojeniu obidvoch podnikov so spoločnosťou Finnish Cable Works založenou v roku 1912 a tým sa začala éra Nokia Corporation. Produkcia pneumatík Nokian Najprv bicykle, potom autá  Vráťme sa k ... čítať viac >

Názory našich klientov:
 • Vojta 5,0 11111

  Nokian WR D4

  Pneumatiky sú veľmi tiché, a navyše ich "mäkkosť" absorbuje nárazy na ceste. Keď napadol prvý sneh trochu potestowałem nich vzdialenú inštanciu. Získaval som veľkej rýchlosti 50 km / h a brzdenie, ako keby som mala prekážku v pred vami. Bol som prekvapený tým, efektívnosti týchto pneumatík, takže som normálne inhibuje na suchom asfalte. Inokedy, keď sa ráno bolo ľad na sídlisku ceste poraziť kopca (kde autá vždy šmykľavka) bez námahy. Odporučil by som každému, kto tieto pneumatiky. Viac >
 • Prezes 4,7 111150

  Nokian Line

  Po asi 3 tisíc. Pneumatiky km fungovať bez poplatkov. Predtým jazdil na Michelin, a ja si myslím, že súťaží s dôstojnosťou značky Nokian. Overil som si možnosti pneumatík v rôznych podmienkach, mohol by som dodať, že riadim auto tylnonapędowym pomerne dynamicky. Sklamal som za rozumnú rýchlosťou spadať do nekontrolovateľného šmyku, mokré i suché podmienky. Pokiaľ ide o hluk, pre mňa bez poplatku. Jedinou nevýhodou, mal som problémy s vyváženie týchto pneumatík. Založená bola v pôvodných kolies z ľahkých zliatin (po úplnej rekonštrukcii, maľovanie alebo rovnanie), a vy nemusíte schovávať v vulkanizácie malý pracoval veľmi tvrdo, aby dať 80 g váhy. Rotujúce pneumatík vzhľadom na ráfiku trochu Viac > pomôcť, ale ako som povedal, bol problém v vyvažovanie. Celkové hodnotenie 5 +. Ja by som odporučiť.
 • viggen 4,5 111150

  Nokian WR A3

  Moje auto má 260HP a veľký okamih. Potreboval som pneumatiku, ktorá mi dá dobrý výkon aj v zime. Nehovorím o pretekanie, ale v núdzových situáciách, takže môžem sa na ne spoľahnúť. Našiel som to. Pri spustení a brzdení robí prácu, a to aj na zľadovatených cestách. Bohužiaľ, po prejdení 7tys míľ som strávil 1,5mm dezén - ale niečo za niečo. Niektorí ľudia píšu o hluk pneumatiky. Je to hlasný, ale vozidlo segmentu DI nič nepočul. To môže dobre zvukotesné kabína? Potlačenie nerovnosti tiež nemôžu hodnotiť dobre, pretože automobil má kalené pozastavenie a hodnotenia bude nespoľahlivé. Kúpil som túto pneumatiku kvôli dobrú hodnotu za peniaze. Pneumatiky Dunlop / Pirelli / Goodyear sú preceňuje. Viac > Platobné pozornosť tomu, či pneumatika sa vyrába v Rusku alebo vo Fínsku, na mnei na tom záležalo.
 • WaspEater 4,7 111150

  Nokian WR A3

  Som veľmi ohromený, ako dobre môj nový Nokian WR A3 v skutočnosti sú. To, čo na mňa dojem najviac hladina hluku, to je tak nízka, ako s letnými pneumatikami. Môžem barerly počuť hluk generovaný valivý odpor. Myslím si, že valcovacie resitance musia byť relatívne málo tých, Nokian WR A3, ako som nemohla uveriť, že sa plnenie, ktoré dobre a vytvára malé množstvo šumu. Už skôr som používal veľa pneumatík: Pirelli, Goodyear, Frigo2, Michelin, ale môj Nokian WR A3 sa zdá, že porazí tie pneumatiky docela ťažko. Môžem tiež povedať, že sneh rukoväť je veľmi dobrá. Moje posledné pneumatiky Michelin Alpin boli a neboli ani schopní rozbehnúť bez šmyku. Musím sa vrátiť do tej nízkej hladiny hluku, Viac > ktoré si myslím, že v mojom Nokian WR A3 sa zdá byť oveľa mlčať ako v mnohých letných pneumatikách.
Nájdite svoje pneumatiky Nokian