Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Letné pneumatiky

Vyberte profil
Vyberte priemer

Bestsellery

Predstavujeme najlepšie predávajúce sa modely letných pneumatík. Jedná sa o produkty, ktoré sú najobľúbenejšie medzi našimi zákazníkmi. Najpredávanejšie pneumatika sú kombináciou dobrej kvality a priaznivej ceny.

Hodnotenie letných pneumatík

Rebríček letných pneumatík je tvorený na základe hodnotení pridaných užívateľmi našich webových stránok. Jedná sa o súhrn 10 najlepšie hodnotených letných modelov pneumatík.

4,2

(1031 názorov)

4,2

(659 názorov)

4,4

(556 názorov)

4,4

(541 názorov)

4,4

(508 názorov)

4,1

(484 názory)

4,4

(456 názorov)

4,1

(423 názory)

Producent

V súčasnosti vo svete existujú stovky výrobcov pneumatík. Pozrite si ponuku letných pneumatík najobľúbenejších výrobcov.

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky Letné pneumatiky sú určené pre použitie v období od jari do jesene. Zmesi letných pneumatík sú projektované s mysľou o teplotách nad 7 stupňov Celzia. Pod touto hranicou tratia svoje trakčné vlastnosti a tvrdnú. Letný typ pneumatík môže mať smerový, asymetrický alebo symetrický dezén. Letné pneumatiky majú v dezéne menšie zárezy a lamely pre zvýšenie trakcie na povrchoch, ktoré veľmi často stretávame v letných suchých podmienkach. Vzory dezénov u letných pneumatík okrem dobrej priľnavosti na suchom povrchu sú charakteristické aj dobrým odprevádzaním vody a odolnosťou voči aquaplaningu. Pneumatiky tohto typu sú odporúčané vodičom, ktorí jazdia viac ako 5-6 tisíc kilometrov ročne, veľmi často mimo mesta, alebo kombinovane (mesto - trasa). Je to tiež dobrou voľbou pre osoby, ktoré jazdia agresívne a rýchlo, pretože tieto pneumatiky poskytujú najvyššiu úroveň bezpečnosti pri jazde vysokou rýchlosťou. Letné pneumatiky sa vyznačujú svojou tým, že sú tiché v porovnaní so všetkými typmi pneumatík a to znamená, že sú najpohodlnejšie. Kontúra okolo behúňa letnej pneumatiky je okrúhla. Vďaka tomu pneumatika zaisťuje nízky valivý odpor a vysokú priľnavosť. Nízky valivý odpor zabezpečí zníženie spotreby paliva a zníženie emisií oxidu uhličitého (CO2) do atmosféry. S ohľadom na vyššie uvedené funkcie sa môžete stretnúť s množstvom letných pneumatík, ktoré sú označené ako ekologické výrobky, ktoré zaručujú nízku spotrebu a tichú prevádzku. Letné pneumatiky sa opotrebovávajú pomalšie v porovnaní s celoročnými či zimnými pneumatikami a to vďaka použitiu tvrdšej gumovej zmesi na výrobu pneumatík. Letné pneumatiky poskytujú vynikajúcu trakciu na suchej aj mokrej vozovke. Výrobcom použité technológie zaručujú zminimalizovanie spotreby paliva, akustický komfort a bezpečnosť. Na letných pneumatikách nenájdete typické označenia, ktoré predurčujú pneumatiku na daný typ sezóny.
Začnite nakupovať