Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Letné pneumatiky

Kúpte si novú sadu letných pneumatík. Postarajte sa o bezpečnú, úspornú a pohodlnú jazdu.
Vyberte šírku
Vyberte profil
Vyberte priemer

Bestsellery

Predstavujeme najpredávanejšie modely letných pneumatík. Jedná sa o produkty, ktoré sú medzi našimi zákazníkmi najobľúbenejšie. Pneumatiky, ktoré sa predávajú najlepšie, sú kombináciou dobrej kvality a priaznivej ceny.

Hodnotenie letných pneumatík

Rebríček letných pneumatík je vytvorený na základe hodnotení, ktoré pridali užívatelia našich webových stránok. Ide o súhrn 10 najlepšie hodnotených letných modelov pneumatík.

4,2

111150

(659 názorov)

4,4

111150

(556 názorov)

4,4

111150

(541 názorov)

4,4

111150

(508 názorov)

4,1

111150

(484 názory)

4,4

111150

(456 názorov)

4,1

111150

(423 názory)

4,4

111150

(420 názorov)

Producent

V súčasnosti existujú vo svete až stovky výrobcov pneumatík. Pozrite si ponuku letných pneumatík od tých najobľúbenejších výrobcov.

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky sú určené pre použitie v období od jari do jesene. Zmes letných pneumatík je projektovaná pre teploty nad 7 stupňov Celzia. Pod touto hranicou strácajú svoje trakčné vlastnosti a tvrdnú.

Letný typ pneumatík môže mať smerový, asymetrický alebo symetrický dezén. Letné pneumatiky majú v dezéne menšie zárezy a lamely pre zvýšenie trakcie na povrchoch, čo sa využíva najmä v letných suchých podmienkach.

Vzory dezénov u letných pneumatík sú okrem dobrej priľnavosti na suchom povrchu charakteristické aj dobrým odvádzaním vody a odolnosťou voči aquaplaningu. Pneumatiky tohto typu sú odporúčané najmä vodičom, ktorí jazdia viac ako 5-6 tisíc kilometrov ročne, veľmi často mimo mesta alebo kombinovane.

Letné pneumatiky sú tiež dobrou voľbou pre vodičov, ktorí jazdia agresívne a rýchlo. Je to kvôli tomu, že tieto pneumatiky poskytujú najvyššiu úroveň bezpečnosti pri jazde vysokou rýchlosťou. Vyznačujú sa aj tým, že v porovnaní so všetkými typmi pneumatík sú tiché a zároveň najpohodlnejšie.

Kontúra okolo behúňa letnej pneumatiky je okrúhla. Vďaka tomu pneumatika zaisťuje nízky valivý odpor a vysokú priľnavosť. Nízky valivý odpor zabezpečuje zníženie spotreby paliva a zníženie emisií oxidu uhličitého (CO2) do atmosféry.

S ohľadom na vyššie uvedené funkcie sa môžete stretnúť s množstvom letných pneumatík, ktoré sú označené ako ekologick, a teda zaručujú nízku spotrebu a tichú prevádzku. Letné pneumatiky sa v porovnaní s celoročnými či zimnými pneumatikami opotrebovávajú pomalšie. Je to vďaka použitiu tvrdšej gumovej zmesi pri ich výrobe.

Takisto poskytujú vynikajúcu trakciu na suchej aj mokrej vozovke. Výrobcom použité technológie ručia za minimalizáciu spotreby paliva, akustický komfort a bezpečnosť. Na letných pneumatikách zároveň nenájdete žiadne typické označenia, ktoré ich predurčujú na daný typ sezóny.

Začnite nakupovať