Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Kormoran

Hodnotenie výrobcu
3,0
  11100
na základe 1833 názorov
Vyberte profil
Vyberte priemer

Poľskí vodiči už mnoho rokov poznajú značku Kormoran. Spájajú ju najmä so spoľahlivosťou a dostupnými cenami (je zaradená do ekonomickej triedy). História pneumatík Kormoran sa spája so závodmi „Stomil” Olsztyn a ich prevzatím francúzskym koncernom Michelin. Značka prirodzene pokračuje v tradícii spoločnosti Zakłady Opon Samochodowych (Závody na výrobu automobilových pneumatík), ktoré vznikli v roku 1961 a v ktorých sa výroba začala o šesť rokov neskôr.

Poľská továreň sa preslávila tým, že v roku 1973 vyrobila prvé radiálne pneumatiky pre úžitkové a nákladné vozidlá v Poľsku. Vo svojej činnosti v prvotnej podobe pokračovala do rokov 1992-1995, kedy ju prevzala spoločnosť Michelin.

Značka Kormoran vznikla na podnet nového majiteľa a veľmi rýchlo sa ujala medzi zákazníkmi z dôvodu modernej konštrukcie a dobrej ceny. V ponuke pneumatík Kormoran nájdete modely pre osobné (vrátane SUV), ľahké úžitkové a nákladné vozidlá.

Zaujímavosti:

Kormoran mohol mať názov Cavalier, Medalist, Amplor alebo Warrior – také názvy brali do úvahy šéfovia spoločnosti Michelin, keď uvádzali svoju značku v Poľsku. Nakoniec sa rozhodli pre variant, ktorý je bližší Poľsku.

Názov i logo značky (vták kormorán) nadväzujú na tradíciu spoločnosti Stomil a prírodnej krajiny Warmie a Mazur.

Továreň v Olszytne opustilo už vyše 100 miliónov pneumatík. Továreň v Olszytne, v ktorej vzníkajú pneumatiky Kormoran je jedným z najväčších závodov koncernu Michelin a najväčšou továrňou na výrobu pneumatík v Poľsku.

Od roku 2005 sa predalo už vyše 5 mil. pneumatík Kormoran. Značka má v Európe vyše 2400 predajní. V krajinách, ako sú: Poľsko, Rusko, Chorvátsko, Bosna, Macedónia, Maďarsko, Rumunsko patrí k známym a renomovaným európskym značkám.

V roku 2000 roku bol predstavený prvý model pneumatík Kormoran so smerovým behúňom.

Názory našich klientov:
 • antifan 4,1 111150

  Kormoran SNOWPRO B2

  Čítal som iný názor na tieto pneumatiky - vrátane tých nepriaznivé. Presvedčil ma kúpiť za rozumnú cenu, bol som pripravený na hluk a problém na mokrej vozovke. A tu príjemné prekvapenie - cestné pneumatiky holding, žiadny problém na mokrej a snehu, podľa môjho názoru, nie je hluk. Veľmi odporúčam - podľa môjho pneumatiky splní. Viac >
 • realista 4,2 111150

  Kormoran SNOWPRO

  veľmi dobrá pneumatika pre malé vozidlá - mám fiesta 1,3, nevidím žiadny zmysel v míňať viac, než 100 zł za pneumatiky, ako ich máte rovnaký za málo peňazí, pneumatiky na snehu-zjavenie ako lokomotíva ťahá, samozrejme, môžete kúpiť najnovšie technológie pre 300 zł - ale pri bežnom používaní, môžete vidieť rozdiely? Nemyslím si, že, ak niekto na trati, aby ju prenasledovať a potom druhý počítať, ale ako niekto ide a nevznikne riziko riadne odporúčame, aby pneumatiky -, ale z toho, čo viem, že ľudí zabil v novom BMW s pohonom všetkých 4 kolies a pneumatík na 500 zł za kus .... Takže pri skúmaní pneumatiku to si myslím, že je to len marketing a hovoriť ľuďom, že jedna pneumatika je, a druhý to Viac > - rovnako ako s prášky - alebo prášku pred každý deň iné, než bielizne 10 rok kúpiť? Premýšľajte o tom, ... peniaze lepšie využité na svoju manželku: D, ak nemáte príliš veľa
 • WoWo1 3,4 111500

  Kormoran IMPULSER B2

  Pneumatiky po 7-mesačnom koncový používateľ "prijal" s autom a kúpa bola potvrdená účet. Prešiel som na ne takmer 15 000 km (mesto, menšia 100 až 250 km trasu, trasa 2x800km) a zatiaľ ma nijako neprekvapilo žiadnu neočakávané správanie. ABS na mokrej nezasahuje príliš skoro, v i suché podmienky uchovanie v poriadku, žiadny pískanie v intenzívnom zatáčania. Necítim, že pneumatika bola príliš mäkká, ale teraz, po 1,5 rok sú viditeľné známky opotrebenia. Bohužiaľ, 1 ks má problémy vyvažovanie (skontrolovať na okraj "Alu" a ocele) na 5 gramov. Bitie chybného pneumatiky, ale je zrejmé iba na 140-150km / h. Všeobecne platí, že by ste odporučiť ako dobrý, lacnejších typov Viac > pneumatík pre každodenné použitie v kompaktnom vozidle.
 • janobo 4,2 111150

  Kormoran SNOWPRO

  odporúčate pneumatiky - "Chvála iných ľudí z jeho neviem" na pneumatikách a môžete voľne jazdiť na voľné snehu, rovnako ako roztopenom snehu, môžete ľahko pohybovať na ujazdený sneh a ľad, trochu horšie a bočné inhibíciu udržať hokej, pretože štyri, ale ak niekto chce zblázniť na ľad, aby pneumatiky budú môcť dodávky s hrotmi!, zimných podmienkach neodpustíte nedbalosť a nedostatok predstavivosti, ešte raz: odporúča pneumatiky Nikdy som zlyhal. Viac >
Nájdite svoje pneumatiky Kormoran