Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Kormoran

Hodnotenie výrobcu
3,0
na základe 1834 názorov
Vyberte šírku
Vyberte profil
Vyberte priemer

Pomoc

Zobraziť vysvetlivky pre parametre vyhľadávania

Poľskí vodiči už mnoho rokov poznajú značku Kormoran. Spájajú ju najmä so spoľahlivosťou a dostupnými cenami (je zaradená do ekonomickej triedy). História pneumatík Kormoran sa spája so závodmi „Stomil” Olsztyn a ich prevzatím francúzskym koncernom Michelin. Značka prirodzene pokračuje v tradícii spoločnosti Zakłady Opon Samochodowych (Závody na výrobu automobilových pneumatík), ktoré vznikli v roku 1961 a v ktorých sa výroba začala o šesť rokov neskôr.

Poľská továreň sa preslávila tým, že v roku 1973 vyrobila prvé radiálne pneumatiky pre úžitkové a nákladné vozidlá v Poľsku. Vo svojej činnosti v prvotnej podobe pokračovala do rokov 1992-1995, kedy ju prevzala spoločnosť Michelin.

Značka Kormoran vznikla na podnet nového majiteľa a veľmi rýchlo sa ujala medzi zákazníkmi z dôvodu modernej konštrukcie a dobrej ceny. V ponuke pneumatík Kormoran nájdete modely pre osobné (vrátane SUV), ľahké úžitkové a nákladné vozidlá.

Zaujímavosti:

Kormoran mohol mať názov Cavalier, Medalist, Amplor alebo Warrior – také názvy brali do úvahy šéfovia spoločnosti Michelin, keď uvádzali svoju značku v Poľsku. Nakoniec sa rozhodli pre variant, ktorý je bližší Poľsku.

Názov i logo značky (vták kormorán) nadväzujú na tradíciu spoločnosti Stomil a prírodnej krajiny Warmie a Mazur.

Továreň v Olszytne opustilo už vyše 100 miliónov pneumatík. Továreň v Olszytne, v ktorej vzníkajú pneumatiky Kormoran je jedným z najväčších závodov koncernu Michelin a najväčšou továrňou na výrobu pneumatík v Poľsku.

Od roku 2005 sa predalo už vyše 5 mil. pneumatík Kormoran. Značka má v Európe vyše 2400 predajní. V krajinách, ako sú: Poľsko, Rusko, Chorvátsko, Bosna, Macedónia, Maďarsko, Rumunsko patrí k známym a renomovaným európskym značkám.

V roku 2000 roku bol predstavený prvý model pneumatík Kormoran so smerovým behúňom.

Hodnotenia pneumatík Kormoran od našich zákazníkov:

Pri výbere vhodného modelu Vám môžu pomôcť hodnotenia pneumatík Kormoran. Zistite, čo si o nich myslia naši zákazníci, ktorí mali možnosť otestovať ich správanie sa na ceste, ekonomickosť aj jazdný komfort.

  • Michał 4,2

    Kormoran SNOWPRO 155/80 R13

    Pneumatiky kúpil okolo septembra za veľmi dobrú cenu. Rozhodol som sa kúpiť rozpočet pneumatiky triedy, pretože som chcel vidieť, ako oni padajú proti značkových viac inovatívne riešenie, a to, čo môžem povedať drahšie riešenie. Využil som teda dostupných riešení pre každé vrecko. Moja voľba padla na Kormoran Snowpro aby zistil, či niečo zostalo zo slávnych rokov "kormoránov" v dňoch Stomil. Až do teraz som išiel Michelinach alpských a Pirelli Snowcontrol. Stojí za zmienku, že pneumatiky boli vyriešené u malých osobných automobilov bude s pokojným štýlom jazdy v mestskej prevádzke. No pneumatiky ma prekvapilo veľmi pozitívne, sú nejako strašne hlasnejší v porovnaní s vyššie Viac > uvedeným. Autíčko bolo zadané a ticho prichádzali a odchádzali snehom na parkovisku, bez pochovajú vás v kríze, po prudkom brzdení na klzkom povrchu sa podarilo vyhnúť kolízii. A čo je najdôležitejšie, som si nevšimol nárast spaľovanie po založení "zimné pneumatiky" a nadmerné opotrebenie behúňa. Po prejdení takmer 15.000 km stále majú srsť na bokoch pneumatík. Pneumatiky možno odporučiť, aby niekto preferującemu tichú jazdu, neoplatí kupovať použité pneumatiky prémiu, je lepšie kúpiť nový, pretože aj keď sú vyrábané staršie technológiu, ale stále vyniknúť na ceste.
  • oponfan 4,5

    Kormoran SNOWPRO B2 205/60 R16

    Rewelka za peniaze - kúpil som ich po pôrode PLN 218. V prvom roku sa sneh na východe a na horách oveľa lepšiu kontrolu nad Fulda Kristal Kleber HP2 Hp alebo že som na ostatné vozidlá. Vrelo odporúčam, pokoja ovládače. Za pravdu nestojí za to, aby preplatit. Odporúčam sa pozrieť na čistú skúške tieto pneumatiky vyrobené Česi a porovnanie s ostatnými výrobcami. Niečo na zamyslenie. Viac >
Nájdite svoje pneumatiky Kormoran