Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Kormoran

Hodnotenie výrobcu
3,0
  11100
na základe 1834 názorov
Vyberte šírku
Vyberte profil
Vyberte priemer
Poľskí vodiči už mnoho rokov poznajú značku Kormoran. Spájajú ju najmä so spoľahlivosťou a dostupnými cenami (je zaradená do ekonomickej triedy). História pneumatík Kormoran sa spája so závodmi „Stomil” Olsztyn a ich prevzatím francúzskym koncernom Michelin. Značka prirodzene pokračuje v tradícii spoločnosti Zakłady Opon Samochodowych (Závody na výrobu automobilových pneumatík), ktoré vznikli v roku 1961 a v ktorých sa výroba začala o šesť rokov neskôr.

Poľská továreň sa preslávila tým, že v roku 1973 vyrobila prvé radiálne pneumatiky pre úžitkové a nákladné vozidlá v Poľsku. Vo svojej činnosti v prvotnej podobe pokračovala do rokov 1992-1995, kedy ju prevzala spoločnosť Michelin.

Značka Kormoran vznikla na podnet nového majiteľa a veľmi rýchlo sa ujala medzi zákazníkmi z dôvodu modernej konštrukcie a dobrej ceny. V ponuke pneumatík Kormoran nájdete modely pre osobné (vrátane SUV), ľahké úžitkové a nákladné vozidlá.

Zaujímavosti:

Kormoran mohol mať názov Cavalier, Medalist, Amplor alebo Warrior – také názvy brali do úvahy šéfovia spoločnosti Michelin, keď uvádzali svoju značku v Poľsku. Nakoniec sa rozhodli pre variant, ktorý je bližší Poľsku.

Názov i logo značky (vták kormorán) nadväzujú na tradíciu spoločnosti Stomil a prírodnej krajiny Warmie a Mazur.

Továreň v Olszytne opustilo už vyše 100 miliónov pneumatík. Továreň v Olszytne, v ktorej vzníkajú pneumatiky Kormoran je jedným z najväčších závodov koncernu Michelin a najväčšou továrňou na výrobu pneumatík v Poľsku.

Od roku 2005 sa predalo už vyše 5 mil. pneumatík Kormoran. Značka má v Európe vyše 2400 predajní. V krajinách, ako sú: Poľsko, Rusko, Chorvátsko, Bosna, Macedónia, Maďarsko, Rumunsko patrí k známym a renomovaným európskym značkám.

V roku 2000 roku bol predstavený prvý model pneumatík Kormoran so smerovým behúňom.

Hodnotenia pneumatík Kormoran od našich zákazníkov:

Pri výbere vhodného modelu Vám môžu pomôcť hodnotenia pneumatík Kormoran. Zistite, čo si o nich myslia naši zákazníci, ktorí mali možnosť otestovať ich správanie sa na ceste, ekonomickosť aj jazdný komfort.

 • Obiżyświat 4,3 111150

  Kormoran GAMMA B2 225/45 R18

  Dobrý pneumatík - mäkký behúň v tzv. Vianočný strom - ideálny pre tých, ktorí inhibujú motor! Keď som čítal recenzie niektorých vodičov, ktorí sa povedať, že po 15-20 tisíc. km zużyli 3-4mm behúň, potom navrhujem, aby ste sa mení techniku ​​jazdy (ak Takéto posudky sa súťaž). Osobne som išiel na týchto pneumatikách pre 2 ročné obdobia 186.000 km a bol som sooooo spokojní s nimi, čo je dôvod, prečo som si kúpil tieto pneumatiky OPÄŤ napriek tomu, že riadim dynamicky a rýchlo - v niektorých nemeckých Autostardach až 230km / h. Pre tých, ktorí príliš rýchlo škrípanie pneumatík naznačujú výcvik na trenažéri napríklad. GT6 s opotrebením :-) voľba pneumatík Viac >
 • Sławek 4,2 111150

  Kormoran IMPULSER 175/70 R13

  Pneumatiky vybraný z dôvodu jeho nízkej cene (je to lacnejšie). Veľmi milé prekvapenie ma hluk je normálny, silne behať, mokrý nawierznia robí problém (a to napriek skutočnosti, že sú určené skôr pre malé vozidlá). Myslím, že keď sa rozhodnem zase ďalší nákup kormorána, mnoho teoreticky lepšie a drahšie značky cvičenia horšie. Vrelo odporúčam Viac >
 • Jasiu M 4,7 111150

  Kormoran IMPULSER B2 175/65 R15

  Pneumatiky kvalitné, ľahko vyvážiť, pokojné, dobre "hold" na suchej i mokrej vozovke. počas mojej jazdy nikdy zlomil trakciu, dobrú potláčajú nerovnosť. Nie je nutné, aby preplácať a kúpiť pneumatiky západnej spoločnosti. Keď si kúpite výrobcu navrhol. Raz som mal kormoránov zimu, a to bolo najlepšie zimné pneumatiky, na ktoré som išiel. Kúpte si v lete Kormorány bol tiež zasiahnutý. Viac >
 • Jarek 4,3 111150

  Kormoran RUNPRO B 195/60 R15

  Pre kormorány prešiel na pneumatiky Michelin Energy a som veľmi príjemne prekvapený. Čakal som, že oveľa horšie parametre, ako je hluk, valivý odpor a trakciu, viac než popísať svoje jazdný štýl ako pomerne agresívne. Musím však povedať, že tieto pneumatiky sú prakticky nelíši od oveľa drahších predchodcovia. Viac >
Nájdite svoje pneumatiky Kormoran