Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Kormoran

Pneumatiky Kormoran

Hodnotenie výrobcu
3,0
na základe 1946 názorov
Poľskí vodiči už mnoho rokov poznajú značku Kormoran. Spájajú ju najmä so spoľahlivosťou a dostupnými cenami (je zaradená do ekonomickej triedy). História pneumatík Kormoran sa spája so závodmi „Stomil” Olsztyn a ich prevzatím francúzskym koncernom Michelin. Značka prirodzene pokračuje v tradícii spoločnosti Zakłady Opon Samochodowych (Závody na výrobu automobilových pneumatík), ktoré vznikli v roku 1961 a v ktorých sa výroba začala o šesť rokov neskôr.

Poľská továreň sa preslávila tým, že v roku 1973 vyrobila prvé radiálne pneumatiky pre úžitkové a nákladné vozidlá v Poľsku. Vo svojej činnosti v prvotnej podobe pokračovala do rokov 1992-1995, kedy ju prevzala spoločnosť Michelin.

Značka Kormoran vznikla na podnet nového majiteľa a veľmi rýchlo sa ujala medzi zákazníkmi z dôvodu modernej konštrukcie a dobrej ceny. V ponuke pneumatík Kormoran nájdete modely pre osobné (vrátane SUV), ľahké úžitkové a nákladné vozidlá.

Zaujímavosti:

Kormoran mohol mať názov Cavalier, Medalist, Amplor alebo Warrior – také názvy brali do úvahy šéfovia spoločnosti Michelin, keď uvádzali svoju značku v Poľsku. Nakoniec sa rozhodli pre variant, ktorý je bližší Poľsku.

Názov i logo značky (vták kormorán) nadväzujú na tradíciu spoločnosti Stomil a prírodnej krajiny Warmie a Mazur.

Továreň v Olszytne opustilo už vyše 100 miliónov pneumatík. Továreň v Olszytne, v ktorej vzníkajú pneumatiky Kormoran je jedným z najväčších závodov koncernu Michelin a najväčšou továrňou na výrobu pneumatík v Poľsku.

Od roku 2005 sa predalo už vyše 5 mil. pneumatík Kormoran. Značka má v Európe vyše 2400 predajní. V krajinách, ako sú: Poľsko, Rusko, Chorvátsko, Bosna, Macedónia, Maďarsko, Rumunsko patrí k známym a renomovaným európskym značkám.

V roku 2000 roku bol predstavený prvý model pneumatík Kormoran so smerovým behúňom.

Hodnotenia pneumatík Kormoran od našich zákazníkov:

Pri výbere vhodného modelu Vám môžu pomôcť hodnotenia pneumatík Kormoran. Zistite, čo si o nich myslia naši zákazníci, ktorí mali možnosť otestovať ich správanie sa na ceste, ekonomickosť aj jazdný komfort.

  • Łukasz 4,2

    Kormoran SUV Summer 235/55 R18

    Vynikajúci šišky pre rozumné peniaze. Zaoberajú sa bez problémov na suché a mokré. V malej močiare tiež sa im darilo sám. Na mesto snehu podozrivého tiež dávajú rady (sú označené M + S). Super tichý na asfalte a nerovnomerné. Chcel by som odporučiť, nebojte sa kúpiť. Rovnaké pneumatiky sú vyrábané inými značkami skupiny Michelin ako: Tigar SUV leto, Riken 701 a niektoré ďalšie. Viac >
  • Ashraf 4,2

    Kormoran VANPRO B2 225/65 R16

    Kúpil som si sadu 4 pneumatík. Premýšľala som o Číňanoch drahšie, ale cena ma zrazil mojej nohy. Pre neznáme kvality bude platiť rovnako ako pre Cormorant. Dlho som si nemyslel. Nevyzerá to, že Michelin sú výrobky a zaväzuje. Doživotná záruka preto, že takmer 10 rokov (ktoré mnohí cestujú na 1 pneumatikách?). Runner spoľahlivé. Presný test bol prijatý po zime, pretože som ich kúpil v 10/2015 pojeżdziły nie toľko túto sezónu. Viac >
Nájdite svoje pneumatiky Kormoran