Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Nexen

Hodnotenie výrobcu
4,0
  11110
na základe 1135 názorov
Vyberte profil
Vyberte priemer

Nexen je juhokórejská značka pneumatík s veľmi veľkým potenciálom. Z roku na rok sa teší stále väčšiemu záujmu vodičov. Sú to pneumatiky, ktoré sa vyrábajú na základe moderných technológií a zároveň sú cenovo dostupné, preto nezaťažujú peňaženku.

Dôkazom technologickej vyspelosti Nexen je skutočnosť, že v roku 2005 spoločnosť patentovala nanokompozitnú silikátovú gumu. Vďaka tomu sa pneumatiky tejto značky vyznačujú ešte lepšou priľnavosťou a sú spoľahlivé v rôznych poveternostných podmienkach.

V ponuke značky Nexen môžete nájsť letné, zimné a celoročné modely pre osobné, SUV a úžitkové vozidlá. Sú to pneumatiky, ktoré sa napriek svojej dostupnej cene osvedčia aj v ťažších podmienkach a pri vyšších rýchlostiach.

Zaujímavosti:

Názov firmy predstavuje spojenie slov next (‘budúce’) a century (‘storočie’).

Pneumatiky Nexen sú známe v 120 krajinách sveta. Ročná hodnota ich predaja predstavuje 600 miliónov dolárov a spoločnosť zamestnáva tisíce zamestnancov po celom svete.

Za posledné roky podiel pneumatík Nexen vzrástol z 8 na 20 percent. Technologický pokrok značky ide ruka v ruke s z ich popularitou medzi vodičmi. Pneumatiky Nexen majú veľmi kladné hodnotenia.

Spoločnosť je hlavným sponzorom jedného z popredných juhokórejských baseballových tímov - Nexen Heroes.

Je dôležité vedieť, že spoločnosť vznikla už v roku 1942, v roku 1956 začala vyrábať pneumatiky pre osobné vozidlá a v roku 1985 sa výroba rozšírila o radiálne pneumatiky. Do roku 1999 podnik fungoval ako Woosung Tire. Po kríze a reštrukturalizácii zmenili názov na súčasný.

Názory našich klientov:
 • Rysiek 4,2 111150

  Nexen CP661

  Vystupujú veľmi dobre v rôznych poveternostných podmienkach a podnebie. Viac >
 • Pablo 5,0 11111

  Nexen N8000

  Pneumatiky Nexen N8000 som si kúpil pred niekoľkými mesiacmi, čiže už viem ich zmysluplne zhodnotiť. Poviem úprimne, že som príjemne prekvapený týmito pneu. Myslel som si, že gumy ekonomickej triedy budú oveľa menej kvalitné ako pneu triedy premium, ale, ako som už napísal, pneu Nexen N8000 ma veľmi pozitívne prekvapili. Správajú sa super zákrutách, v daždi skvelé odvádzajú vodu, navyše garantujú výbornú trakciu, vozidlo sa správa ako prilepené k ceste. Chcel by som k tomu dodať, že gumy veľmi pekne vyzerajú. Celkovo, som naozaj spokojný s týmito pneumatikámi. Čo sa týka hluku, keď som prezul zimne pneu na letné, ihneď som si všimol zníženie hlučnosti. Zimné pneumatiky sú hlučné, a to najmä Viac > v teplých podmienkách, napríklad v jari takže rozdiel je kolosálny. Pneu sú naozaj tiché. Ešte raz odporúčam! Zdravím.
 • Matus22 4,0 11110

  Nexen WINGUARD SPORT

  Dobrý deň všetkým, kto mal podobnú dilemu pri výbere pneumatík. Cena alebo kvalita (značka)? Dlho som nerozmýšľal pretoze sezona uz bola za chrbtom a bolo potrebne konecne vybrat nejaky komplet. Vybral som si Nexen WINGUARD SPORT. Neľutujem, že som sa tak rozhodol, sú tiché, žiadne problémy s vyvažovaním úplne pohodlie, opotrebovanie porovnateľné s prémiovou pneumatikou. Vynikajúca priľnavosť na suchu pri rýchlostiach až 100 km /h nadalej ticha, potom 120-200 km /h ... prekvapivé ticho ďalej pokojné a skvela priľnavosť,skvele ostre zakruty. Snehom pokryté hory, zľadovatele miesta a pneumatiky smelo šli vpred, to isté dole z kopca. Nevšimol som si aquaplanning, takže ak ste zvedaví čo si Viac > vybrať? Chcel by som odporučiť s čistým svedomím Nexen WINGUARD SPORT.
 • rehor 4,7 111150

  Nexen WINGUARD SPORT

  Stručne povedané - nemôžem hodnotiť trvanlivosť, pretože som je príliš krátka. Hluk nesúdi, pretože auto je b. Hlasný, vzhľad alebo nie, pretože mi to jedno (sú čierne). Valivý odpor - Neviem, tlmenie nerovností - ako možno potlačiť nerovnosti pneumatiky so šírkou 215 a profilom 40 rokov? To znamená, že sudca iba jazdné vlastnosti. Ale to sú úžasné - Mal som rôzne typy pneumatík - Michelin, Toyo, Falken, Continental, Kleber a mnoho ďalších, ale títo Nexen sú skvelé, čo je porovnateľné s tými najlepšími. Pre suché, mokré je to b. No, ale sneh je jednoducho geniálny. Tak dobrá napriek tomu si nemyslím, že som mal, naozaj. Voz trochu blázon, profil pneumatiky zhnitý sneh, ale stále sa drží Viac > skvelé a predvídateľné. A cena niekoľkonásobne nižšia.
Nájdite svoje pneumatiky Nexen