Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Firestone

Hodnotenie výrobcu
3,6
  111500
na základe 6894 názorov
Vyberte profil
Vyberte priemer

Spoločnosť Firestone Tire a Rubber Company vznikla v roku 1905 a založil ju Harvey S. Firestone. Prvá továreň bola založená v Akrone (Ohio, USA). Od roku 1988 značka patrí do koncernu Bridgestone Group.

Spoločnosť bola priekopníkom v sériovej výrobe pneumatík. Spoločnosť bola prvým sériovým dodávateľom pneumatík pre Ford Motor Company.

Firestone má veľmi širokú škálu výrobkov - od pneumatík pre osobné, nákladné automobily, dodávkové vozidlá, až po špeciálne poľnohospodárske pneumatiky. Produkty ponúkané spoločnosťou môžu byť klasifikované do strednej triedy.

V rokoch 1950-1975 firma Firestone bola hlavným sponzorom a dodávateľom pneumatík pre preteky Indy Racing League.

História značky Firestone

Akron v štáte Ohio. To práve tu v meste, ktoré bolo nazvané hlavným mestom gumárenského priemyslu sa v roku 1900 narodila jedna z prvých značiek v odvetví výroby pneumatík. Firestone? Áno, názov znie hrozivo a dôstojne. Firma za to vďačí svojmu zakladateľovi Harvey S. Firestone'ovi. Detroit je srdcom amerického automobilového priemyslu. Svoje sídla tu majú giganti: Ford, General Motors a Chrysler. Každý tiež vie, že mekkou pre milovníkov rýchlych áut je talianska Modena, miesto v ktorom pôsobí Ferrari, Maserati, De Tomaso a hneď vedľa nich Lamborghini. „Najväčším mestom pneumatík na svete" je Akron. V blízkosti krajiny jazier vznikali spoločnosti ako sú BF Goodrich a Goodyear. Krátko potom sa začala história značky Firestone. Logo Firestone   Stretnutie s Fordom Jeho tvorca sa narodil 20. decembra 1868 v oblasti Columbiana v Ohio. Firestonove rodinné sídlo bolo založené koncom osemnásteho storočia pradedom Harvey Nicholas, ktorému časť pôdy dal prezident Thomas Jefferson. V roku 1895 Harvey pracoval pre Columbus Buggy Works, kde stretol Henryho Forda, s ktorým krátko nato začal dlhodobú spoluprácu. Pri tvorbe svojich prvých automobilov Ford používal bicyklové pneumatiky. Firestone mu poradil, aby sa pokúsili vyrábať s pneumatikami aké sú vyrábané do vozidiel Ford v jeho firme. Vyhlásili taktiež, že ich budú poskytovať pre vozidlá Ford. ... čítať viac >

Názory našich klientov:
 • d2 4,2 111150

  Firestone Winterhawk 2 EVO

  Naozaj veľké šišky (my vyrobené v Taliansku). Dokonca aj počas hrozné stavu vozovky, môžete riadiť bezpečne a bez strachu. Ba! V období najväčšieho zrážok, priemerná rýchlosť dopravy na cestách mimo mesto nebolo viac než 30km / h som sa pohodlne pred bez obáv zo straty trakcie a šmyk. Vrelo odporúčam! Viac >
 • John 3,8 111500

  Firestone TZ300

  Pneumatiky Firestone TZ300 sú pohodlné a predvídateľné. Absolútna trakčné parametre nemôžu byť hodnotený ani pre 6 osôb, ani za 5, pretože tam sú oveľa Bette pneumatiky, a na suchý 6 by pre úhľadný a 5 pre športové pneumatiky. Pre civilné pneumatiky, parametre sú veľmi dobré. Slušná manipulácia, pričom niektoré naozaj agresívne jazdy do úvahy, a tak, pneumatiky dávajú veľa dôvery. Oni sú tiež dobré na mokré, aj keď nie toľko ako pneumatiky Uniroyal. Brzdenie možno takisto tiež hodnotený na 4-5. Pneumatika je veľmi dôveryhodný - to zvláda agresívne liečbu v aute 200 BHP veľmi dobre a robí dobrú prácu pri manipulácii s napájania. Môžu "ukazovať", keď sa chystáte stratiť priľnavosť Viac > pekne, ale tiež nemusí nakláňať ako vyššie uvedených Uniroyals .. Za túto cenu, Firestone TZ300 je pneumatika stojí za odporúčajúce. Tam sú určite lepšie pneumatiky pre vyššie ceny, ale v tomto rozsahu Firestone TZ300 je jedným z najlepších. Je to veľmi pohodlné, tiché a absorbuje nárazy pekne. Tiež ich valivý hluk je sotva počuteľný.
 • Andrzej B 4,0 11110

  Firestone TZ300

  Normálne dobré pneumatiky za dobrú cenu. Len obvyklé dobré pneumatiky pre každodenné použitie a príležitostné (2-3krát ročne), miniete na trati pre zábavu. Nemám nič, aby im vyčítajú. Well-stick povrch, dobré disperzné voda. Keby som bol častejšie (napr každé 3-4 týždne), jazda pre zábavu na závodnej dráhe je schopný mať trochu lepší palicu - ale potom kúpiť druhú sadu na trati, ktorej poškodenie utrieť jazdiť nakupovať alebo do práce. Trvanlivosť nesmie súdiť, pretože príliš málo sád pneumatík wyjeździłem povedať, ako rýchlo budete konzumovať. Potlačenie tiež nesúdi - sú určite oveľa lepšie, než moje predchádzajúce pneumatiky, ale nejdú do továrne a ja som zmenil nastavenie odpruženia, Viac > ktoré je ťažké posúdiť rovnaké pneumatiky.
 • Dragon 4,2 111150

  Firestone WINTERHAWK

  Po ceste 4000km na tieto pneumatiky v posledných dvoch mesiacoch som sa napísať o nich pár slov. Po prvé, držať na ceste dokonale suché, mokré, sneh a celkom dobre (u pneumatík), na ľade. Na mokrej pneumatiky môžu byť počuť pískanie (pískanie), ale to tiež záleží na type povrchu (hladký asfalt, mletého, atď.) Aj namietal len valivého odporu, čo jasne cítiť pri zmene z letných pneumatík. V lete som sa spálil svoje auto o 4,3 l / 100 km, a na zimu spaľuje asi 5 l / 100 km (aj keď musíte mať ťažšie náplasť na jazdných podmienkach). Predpokladajme, že motory, ktoré majú viac energie rozdiel v spaľovaní nebude tak vysoká. Okrem pneumatiky sú tiché (tichšie ako môj lete, nehovoriac pískanie na Viac > mokre;)) a veľmi mäkké (nerovnosť o veľa menej Pester). Ja neviem, či sa mi to znova kúpiť, pretože za pár rokov nemusí byť model, alebo bude lepšie. Ale keď som si musel kúpiť v okamihu, pravdepodobne by to kúpiť tieto pneumatiky.
Nájdite svoje pneumatiky Firestone