90 ks
Kúpiť
90 ks

Bezplatné doručenie

Doručenie 2 pracovné dni

14 dnípravidlá vrátenia tovaru

Zbierame názory.

Parametre pneumatiky
Typ vozidla:
Sezóna:
Rozmer:
Index rýchlosti:
R = max 170 km/h
Index nosnosti:
102/100 = max 850 kg
Iné:
Spevené
Rok výroby:
2024
Záruka:
5 rokov od dátumu výroby Podrobnosti
Značka EÚ:
C B B 71 dB
Podrobnosti
 • Popis výrobku
 • Značka EÚ
 • Montáž pneumatík
 • Záruka
Názory
Názory

Názory o pneumatike sa zbierajú.

Popis výrobku
Popis výrobku

Dunlop Econodrive LT

Dunlop Econodrive LT je pneumatika, ktorá je v plnom rozsahu navrhnutá s myšlienkou na ekonomickú jazdu. Každý prvok konštrukcie zodpovedá za redukciu valivého odporu tak, aby vozidlo spotrebovalo menej paliva a aby vodič šetril pri tankovaní. Britskí návrhári prémiovej značky ukázali, ako to dosiahnuť už pri základnom modeli Econodrive, verzia LT predstavuje rozvinutie tohto nápadu.

Aké riešenia sa použili v prípade pneumatiky EconoDrive LT?

 • Zosilnené bočnice pneumatiky umožňujú absorbovať viac nerovností povrchu vozovky, znižujú riziko náhodného poškodenia a navyše vďaka svojej konštrukcii pomáhajú znižovať valivý odpor. To zabezpečuje, že je pneumatika mimoriadne trvanlivá a komfortná a ponúka príjemný zážitok z jazdy.

 • Prehĺbené stredové drážky v pneumatike a otvorené ramená chránia proti vzniku aquaplaningu. Takáto konštrukcia sa rýchlejšie osuší a zabraňuje zhromažďovaniu vody či blata pod povrchom pneumatiky.

 • V gumovej zmesi sa použili uhlíkové väzby, vďaka čomu je pneumatika tuhšia. V letnej sezóne, keď teploty zvyknú byť dosť vysoké, je to mimoriadne dôležité kvôli priľnavosti, ale aj kvôli zníženiu valivého odporu. Jazda je oveľa ekonomickejšia a je zachovaná vysoká úroveň precíznosti nezávisle na počasí.Dunlop


Dunlop je britská značka prémiovej triedy, ktorá v súčasností patrí ku koncernu Goodyear. Založil ju John Boyd Dunlop, vynálezca prvej pneumatiky na svete. To však nie je jediný úspech tejto britskej firmy. Počas rokov svojej existencie patentovala mnoho riešení, ktoré sa stali štandardom vo svete pneumatík, ako napr. 3S technológia či pneumatiky Run-flat. Špecialisti Dunlop ako prví objavili aj jav aquaplaningu, čo významne ovplyvnilo bezpečnosť vodičov v daždivom počasí.

Technické údaje:

Dunlop Econodrive LT letná pneumatiku je považovaná za Trieda prémium trieda, sa vyznačuje tým, že moderná technológia a maximálne výkony.

Práve prezeráte pneumatiku v rozmere 185/75 R14. Pneumatika je aktuálne dostupná v rozmeroch od 14 do 17 palcov.Pneumatika dodatočne:

 • je určená pre nákladné autá (je označená ako "C")


Pneumatika má na štítku nasledujúce triedy

C

trieda C - palivová účinnosť

B

trieda B - brzdná draha na mokrej vozovke

B

trieda B - vonkajší hluk

Je to pneumatika s indexmi:

Index rýchlosti R - maximálna rýchlosť akou môžete jazdiť na tejto pneumatike je 170 km/h.

Index nosnosti 102/100 - Maximálne povolené zaťaženie na jednu pneumatiku 850 kg.

Kopírovanie obsahu je zakázané

Značka EÚ
Značka EÚ
Pneumatík montáž
Pneumatík montáž

Kúpite pneumatiky alebo disky s výmenou v servise

Pneumatiky a disky dodávame na montážne stanice. Na výber máte 37 montážnych staníc v celej krajine. Jednoducho si kúpte pneumatiky alebo disky, vyberte si montážnu stanicu, rezervujte si termín montáže a zvyšok nechajte na nás. Doručenie na montážnu stanicu je bezplatné! Cena samotnej montáže sa odvíja od cenníka montážnej stanice.

Dodanie do montážnej stanice krok za krokom. Pri zadávaní objednávky si môžete vybrať jednu z mnohých garáží, ktoré sú k dispozícii na webovej stránke a do ktorých vám môžeme tovar doručiť. Tovar bude doručený na miesto a tamojší odborníci pneumatiky/disky namontujú. Pozrite si cenník a kontaktujte servis, keď dostanete e-mail s potvrdením o doručení tovaru.

Máte nejaké otázky? Zavolajte nam!

Naši odborníci, ktorí realizujú objednávky s montážou, sú tu pre vás.
233 325 567

Cena hovoru zodpovedá Vašej tarife pri volaní na pevnú linku.

Záruka
Záruka

Dunlop Econodrive LT Záruka na pneumatiky

 • Záručná doba na osobné, dodávkové, 4x4 a motocyklové pneumatiky je 5 rokov od dátumu nákupu alebo od dátumu výroby,
 • záručná doba na nákladné pneumatiky značiek Goodyear a Dunlop - 4 roky od dátumu nákupu (ak máte doklad o zakúpení) alebo 5 rokov od dátumu výroby - záruka sa nevzťahuje na pneumatiky staršie ako 8 rokov),
 • záručná doba na nákladné pneumatiky Sava a Fulda je 3 roky od dátumu nákupu (ak máte doklad o zakúpení) alebo 4 roky od dátumu výroby - záruka sa nevzťahuje na pneumatiky staršie ako 8 rokov,
 • Záruka sa vzťahuje na vady súvisiace s kvalitou spracovania, materiálov alebo prevedení,
 • V prípade uznania reklamácie pneumatika prejde do vlastníctva výrobcu a Vy obdržíte kompenzáciu vo výške závislej na miere opotrebovania reklamovanej pneumatiky.
 • Zadarmo doručenie

 • Dodanie s montážou

 • Vyše 7 miliónov zákazníkov