Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

PREČO NAKUPOVAŤ U NÁS?
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rýchle a bezplatné
  doručenie
 3. Nové výrobky
  s nízkymi cenami
 4. Viac než milión
  spokojných zákazníkov
 5. Sieť európskeho
  predaja

Dunlop Econodrive LT

Vybrať rozmer pneumatiky:

Výrobca:
Dunlop
Sezóna:
Letné
Počet:
121 / ks
Kúpiť

Dunlop Econodrive LT popis

Dunlop Econodrive LT predstavuje rozvinutie populárneho projektu Econodrive od britského výrobcu prémiovej triedy. Centrom jeho záujmu je znižovanie spotreby paliva vo vozidle. Táto pneumatika umožňuje predĺženie životnosti gumy vďaka univerzálnej konštrukcii a tak zabezpečuje vyšší kilometrický priebeh. Ako sa to podarilo dosiahnuť?

Predovšetkým vďaka redukcii valivého odporu. Konštruktéri vyvinuli pre potrebu pneumatík z radu Econodrive špeciálnu gumovú zmes, ktorá obsahuje uhlíkové častice. Vďaka takejto stavbe zabezpečuje oveľa vyššiu tuhosť a odolnosť pneumatiky ako štandardné modely. Prísada siliky umožnila významnú redukciu valivého odporu a citeľne tak ovplyvnila spotrebu paliva vozidla.

Gumová zmes však nepredstavuje jediný prvok, ktorý je zodpovedný za ekonomickú jazdu. Riešenia na zníženie valivého odporu nájdeme aj v samotnej konštrukcii pneumatiky. V modeli Dunlop Econodrive LT boli použité zosilnené bočnice, vďaka ktorým lepšie redukuje nerovný povrch vozovky a zabezpečuje optimálnu styčnú plochu pneumatiky a vozovky. Toto riešenie zvyšuje okrem ekonomickosti jazdy aj precíznosť vedenia vozidla a účinnosť brzdenia.

V konštrukcii pneumatiky sa použili prehĺbené drážky behúňa a otvorené ramená , vďaka čomu je tento model mimoriadne bezpečný v daždivom počasí. Takáto stavba si lepšie poradí s odvádzaním vody a znižuje riziko vzniku aquaplaningu.

Dunlop Econodrive LT je pneumatika, ktorá určuje nové štandardy ekonomickej jazdy. Celý projekt je optimalizovaný z hľadiska redukcie valivého odporu, čo umožňuje šetriť palivo a navyše zabezpečuje vyšší kilometrický priebeh a optimálny jazdný komfort.Dunlop


Dunlop je britská prémiová značka, ktorá sa preslávila inovatívnym prístupom k navrhovaniu pneumatík. Ako jeden z priekopníkov na trhu radiálnych pneumatík vlastní táto firma mnoho výskumných centier, ktoré zodpovedajú za nové patenty a riešenia pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu vodičov. Zakladateľom značky bol John Boyd Dunlop, vynálezca pneumatiky, ktorá znamenala revolúciu na trhu. Táto firma patrí aktuálne k americkému koncernu Goodyear a v niektorých regiónoch na svete ju distribuuje značka Sumitomo.

Dunlop Econodrive LT recenzia

Posledné hodnotenia:

Názory o pneumatike sa zbierajú.

Dostupné rozměry Dunlop Econodrive LT

Vyberte rozmer pneumatík

Počet položiek na stránku:

Zoradiť podľa:

Názov pneumatiky: Rozmer: Indexy: Cena: Počet:
205/65 R15 102/100 T 121 Kúpiť
E | B | 72 dB
215/60 R16 103/101 T 128 Kúpiť

Počet položiek na stránku: