Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Semperit

Pneumatiky Semperit

Hodnotenie výrobcu
3,7
na základe 40 názorov
Semperit - Krajina: Rakúsko - Segment: ekonomický – Rok vzniku: 1850 – Majiteľ: Continental.

Rakúska značka pneumatík z ekonomického segmentu, ktorá zahŕňa pneumatiky pre osobné, ľahké úžitkové vozidlá a nákladné vozidlá a autobusy. Za prvý dátum v histórii spoločnosti sa považuje rok 1850, pretože vtedy bola uvedená do prevádzky prvá továreň na výrobu sortimentu gumových výrobkov v Európe, z ktorej neskôr vznikla spoločnosť Semperit vyrábajúca pneumatiky od roku 1900. V súčasnosti je Semperit súčasťou nemeckého koncernu Continental, štvrtého najväčšieho výrobcu pneumatík na svete.

Kľúčové dátumy:

1850 – založenie prvej továrne na výrobu gumového príslušenstva v Európe, v rakúskom Wimpassing, 1890 – spoločnosť vstupuje na viedenskú burzu cenných papierov, 1900 – výroba prvých automobilových pneumatík, 1906 – spoločnosť prijíma názov Semperit, 1936 – debut modelu Goliath, prvej zimnej pneumatiky Semperit, 1956 – výroba prvých bezdušových pneumatík a pneumatík typu „white wall”, 1967 – debut premiérových radiálnych pneumatík značky Semperit, 1985 – nemecký koncern Continental kúpil spoločnosť Semperit, 2001 – prvá pneumatika Semperit typu high performance, model Direction-Sport.

Zaujímavosti:

Predchodcom spoločnosti bol malý podnik absolventa Sorbonny Johanna Nepomuka Reithoffera, ktorý v roku 1824 založil malú manufaktúru na výrobu nepremokavého oblečenia.

Názov Semperit pochádza z latinčiny. Latinský výrok „semper it” by sa mohol preložiť ako: „vždy bežiac”, „stále na cestách”. V Poľsku pred vojnou prosperovala pobočka a továreň rakúskej značky - v Krakove vtedy existovali Poľské gumárenské závody (Polskie Zakłady Gumowe) „Semperit”.

Hodnotenia pneumatík Semperit od našich zákazníkov:

Pri výbere vhodného modelu Vám môžu pomôcť hodnotenia pneumatík Semperit. Zistite, čo si o nich myslia naši zákazníci, ktorí mali možnosť otestovať ich správanie sa na ceste, ekonomickosť aj jazdný komfort.

 • gutek 4,2

  Semperit VAN-LIFE 2 225/75 R16

  Dobré pneumatiky, môžete dosiahnuť až 150 000 kilometrov. V poslednej dobe však došlo k novému výstrelu novej pneumatiky, ktorá spôsobila poškodenie pneumatiky vedľa dvojča. Bohužiaľ, novorodenci umierajú a myslím si, že to bola chyba v továrni. Dúfam tiež, že spoločnosť Oponeo prijme záruky a pneumatiky nahradí. Viac >
 • Adam 4,5

  Semperit COMFORT - LIFE 2 155/70 R13

  Najlepšou voľbou, ak chcete lacnejšie pneumatiky a dobrú kvalitu. Super zhromažďuje zákruty, a to aj na mokrej vozovke. Tiež to je v poriadku pneumatiky, takže relatívne ľahký, ľahko sa dostať ísť, nízky odpor. Pre menšie autá a na tie, ktoré nesmie prekročiť 140 km / h, je pravdepodobne lepšia voľba. To je naozaj dobrá pneumatika, odporučil by som 100%! Viac >
 • swenski 4,2

  Semperit VAN - LIFE 205/65 R15

  Hľadal som pre tieto pneumatiky dvoch mesiacov a keď som konečne kúpil s označením RF, pretože som sa bála, že C by bolo príliš ťažké. Bol to výstrel do 10-tica. Nikdy som jazdil na také tiché pneumatiky, a použil som high-end (Michelin, Goodyear, Uniroyal). Kúpil som si dva vyskúšať, ale kúpiť 2 dokončiť. Kým vyvažovanie jeden dostal 10 a ďalších 15 gramov (pre tieto veľké pneumatiky, je veľmi nízka). V priebehu jazdy, a to aj pri 150 km / h a vyššia przktycznie pneumatík nepočuli. No, na túto cenu: 297zł / Sztuka Viac >
Nájdite svoje pneumatiky Semperit