Pneumatiky Run Flat

Run Flat pneumatiky

Osobné pneumatiky

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Vybrať

Cenové rozpätie

-

Najpopulárnejšie modely pneumatík Run Flat

Pirelli SottoZero Serie 3
4,3

73 názory

Od 111 ks
Bridgestone Blizzak LM005 DriveGuard
5,0

1 názor

Od 130 ks
Continental WinterContact TS 860 S
4,7

2 názory

Od 106 ks

Čo sú pneumatiky Run Flat?

Pneumatika Run Flat umožňuje jazdu po defekte a umožňuje bezpečne prejsť priemerne 80 km rýchlosťou do 80 km/h.

Pneumatiky Run Flat poskytujú najvyššiu úroveň bezpečnosti. Po ich prepichnutí nehrozí strata kontroly nad autom pri jazde vysokou rýchlosťou. Pneumatiky tohto typu sa najčastejšie montujú na autá vyššej triedy, s vysokým výkonom motora.

Pneumatiky Run Flat

Vďaka svojmu jedinečnému dizajnu sú pneumatiky Run on Flat o niečo drahšie ako štandardné modely a poskytujú menší komfort jazdy - sú tuhšie, čo znamená, že menej absorbujú nerovnosti. Vyššia hmotnosť pneumatík tiež zvyšuje valivý odpor a spotrebu paliva. Napriek nevýhodám sú pneumatiky Run Flat považované za vynikajúce riešenie, ktoré zlepšuje bezpečnosť a zvyšuje komfort vodiča (netreba okamžite meniť koleso).

System Run Flat

Ich použitie si vyžaduje účinné snímače tlaku v pneumatikách.

Vozidlo im musí byť vhodne prispôsobené: musí mať špeciálne odpruženie a správne vyladené elektronické systémy (napr. ABS, ESP).

Fitting Run Flat pneumatiky je možné vykonávať len v profesionálnych vulkanizačných závodoch s príslušným vybavením.

Systém Run Flat

Výrobcovia majú svoje vlastné systémy riešení, ktoré ich kvalifikujú pre technológiu Run Flat. Možno ich rozdeliť do troch základných skupín: zosilnená konštrukcia, samotesniaci a nosný krúžok. Napriek rozdielom je myšlienka jazdy na prázdnych pneumatikách rovnaká - umožňujú vám bezpečne jazdiť na dlhú vzdialenosť po prepichnutí pneumatiky.

So zosilnenou konštrukciou
Goodyear
ROF (RunOnFlat)
Continental
SSR (Self Supporting Runflat)
Bridgestone
RFT (Run Flat Tire)
Dunlop
ROF (RunOnFlat)
Firestone
SSR (Self Supporting Runflat)
Dunlop
RFT (Run Flat Tire)
Continental
XRP (eXtended Run-Flat Performance)
Goodyear
RFT (Run Flat Tire)
Pirelli
SSR (Self Supporting Runflat)
Bridgestone
Driveguard
Firestone
XRP (eXtended Run-Flat Performance)
Samotesniace
Goodyear
ContiSeal
Continental
Protectis
Bridgestone
SWS (Safety Wheel System)
Nosný krúžok
Dunlop
PAX
Continental
Support Ring (BSR)
Goodyear
ContiSupportRing

Názory našich zákazníkov na pneumatiky Run flat:

 • bingo 4,1

  Dunlop SP WINTER SPORT 3D

  Tieto pneumatiky zaručujú veľmi dobrú priľnavosť v zimných aj letných podmienkach. Prekvapilo ma, že za sucha držia lepšie ako moje letné pneumatiky (Bridgestone Potenza RUN FLAT). Odporúčam tieto pneumatiky, je známe, že na snehu / ľade si musíte dávať pozor na zadný pohon, nič vám nezaručí jazdu ako na koľajniciach, ale tieto pneumatiky si v ťažkých podmienkach poradia veľmi dobre. Možno by mohla byť cena nižšia, ale oplatí sa investovať do bezpečných pneumatík. Predtým som jazdil na 16 palcových kolesách s pneumatikami Dunlop Winter Sport M3 a podľa mňa boli horšie. Teraz mám 17 palcové zimné kolesá a pokles komfortu som nezaznamenal. Rozdiel v spotrebe paliva v porovnaní s letnými Zobraziť viac > pneumatikami je nepostrehnuteľný (max. O 10% viac). S čistým svedomím odporúčam.
 • Tomasz 4,4

  Hankook i*cept evo W310

  Pneumatiky veľmi dobrá, veľmi silné autá, 3-litrový diesel s pohonom zadných kolies a pneumatík vykonávala perfektné Minulú zimu, sneh, ľad, za mokra zjavenie. má suché podmienky sú veľmi tiché. zriedka prepínanie ESP a tiež bol nútený situácie. Pneumatiky odporúčaniami si jeden z tých lepších, ktoré používajú. Moja verzia Run Flat, ale v porovnaní s letnom období Dunlop Vybavenie XL pomerne "tvrdý". Zobraziť viac >
 • Sbx 5,0

  Bridgestone Blizzak LM005

  Z môjho pohľadu sú vynikajúce. Som obchodným zástupcom a preto najazdím veľa kilometrov. Pneumatiky som na nové auto kúpil v decembri 2020. Doteraz som na nich najazdil 12 tisíc km. Pneumatiky veľmi dobre priliehajú k vozovke za sucha a za mokra. Počas dosť drsnej zimy 2020/2021 som mal tiež možnosť presvedčiť sa o ich kvalite. Pneumatiky prešli každým možným testom s prekvapivo pozitívnym výsledkom, ponúkli mi viac, ako som v skutočných zimných podmienkach očakával. Sú tiché a v mondeu ich vôbec nepočujem, ani počas jazdy na diaľnici. Pri vysokých rýchlostiach 200+ poskytujú adekvátnu stabilitu a istotu riadenia. Keby som si mal znova objednať pneumatiky, rozhodne by som si vzal tieto. Zobraziť viac > Odporúčam.
 • Tomek 5,0

  Michelin Alpin 6

  Odporúčam tieto pneumatiky každému, za takú cenu som nikdy nemal tak tiché pneumatiky, ktoré by tak dobre odvádzali vodu. Žijem v horách, kde je veľmi užitočný pohon, ale nielen to, v zime si dobre radia na snehu pri rozbehu na plný plyn, idú dopredu a prakticky sa nešmýkajú na zľadovatených a snehobielych cestách. Brzdenie prakticky ako v lete, bez šmyku, rýchlo a spoľahlivo sa zastavia. Po viac ako 5 000 km vyzerajú ako nové, bez známok opotrebovania behúňa, odporúčam a na leto si tiež kúpim Michelin :) Zobraziť viac >

Zachovájte si čisté ruky
a montáž nechajte na montážnikov

Zistite viac