Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Cooper

Pneumatiky Cooper

Hodnotenie výrobcu
4,2
na základe 139 názorov

Najlepší pomer medzi kvalitou a cenou, optimálne výkony a bezpečnosť na každej vozovke – toto všetko Vám zaistia pneumatiky Cooper. Je to americká značka strednej triedy druhého najväčšieho nezávislého výrobcu pneumatík v USA. Vďaka vyše storočným skúsenostiam s výrobou pneumatík, sa pneumatiky tejto spoločnosti vyznačujú dokonalými parametrami a spĺňajú očakávania širokej skupiny odberateľov.


Ruka v ruke s dobrými výkonmi ide atraktívna cena, vďaka ktorej sú pneumatiky Cooper šetrné k vrecku priemerného vodiča. Ak si chcete užiť potešenie z bezpečnej a komfortnej jazdy a zároveň nepreplácať za známe značky, potom tieto pneumatiky predstavujú pre Vás ideálne riešenie.


„Vysokokvalitný tovar, poctivý zisk a dobrý obchod” – je krédo Coopera zo začiatkov existencie spoločnosti. Riadenie sa ním zaistilo spoločnosti úspech už v prvých rokoch pôsobnosti a intenzívny rozvoj v jednotlivých štátoch USA. V súčasnosti má Cooper vyše 60 pobočiek na celom svete, v ktorých zamestnáva približne 20 000 zamestnancov.


Zaujímavosti:


Po vstupe USA do 2. svetovej vojny sa spoločnosť zapojila do činnosti pre armádu a začala vyrábať o. i. pneumatiky pre vojenské vozidlá, záchranné vesty a pontóny.


História značky Cooper siaha do roku 1914. V tomto roku dvaja podnikatelia - John F. Schaefer a Claude E. Hart kúpili spoločnosť M&M Manufacturing Company, ktorá sa zaoberala výrobou materiálov na opravu pneumatík.


Intenzívny rozvoj zaistilo Cooperovi v 80. rokoch zapojenie sa do trhu s náhradnými pneumatikami (ktorý v tom čase už bol približne trikrát ziskovejší ako trh s originálnou výbavou).


Cooper je spoločnosť založená v Akron v Ohio – americkej oblasti, pre ktorú bola typická výroba pneumatík. V prvých dekádach 20. storočia v tomto meste pôsobilo až 140 spoločností vyrábajúcich pneumatiky.


Cooper dlho nebol silne zastúpený za hranicami USA. To sa zmenilo až v roku 1997 s prevzatím britskou spoločnosťou Avon Rubber.

Nájdite svoje pneumatiky Cooper