Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Cooper

Hodnotenie výrobcu
4,2
    111150
na základe 139 názorov
Vyberte šírku
Vyberte profil
Vyberte priemer

Pomoc

Zobraziť vysvetlivky pre parametre vyhľadávania

Najlepší pomer medzi kvalitou a cenou, optimálne výkony a bezpečnosť na každej vozovke – toto všetko Vám zaistia pneumatiky Cooper. Je to americká značka strednej triedy druhého najväčšieho nezávislého výrobcu pneumatík v USA. Vďaka vyše storočným skúsenostiam s výrobou pneumatík, sa pneumatiky tejto spoločnosti vyznačujú dokonalými parametrami a spĺňajú očakávania širokej skupiny odberateľov.


Ruka v ruke s dobrými výkonmi ide atraktívna cena, vďaka ktorej sú pneumatiky Cooper šetrné k vrecku priemerného vodiča. Ak si chcete užiť potešenie z bezpečnej a komfortnej jazdy a zároveň nepreplácať za známe značky, potom tieto pneumatiky predstavujú pre Vás ideálne riešenie.


„Vysokokvalitný tovar, poctivý zisk a dobrý obchod” – je krédo Coopera zo začiatkov existencie spoločnosti. Riadenie sa ním zaistilo spoločnosti úspech už v prvých rokoch pôsobnosti a intenzívny rozvoj v jednotlivých štátoch USA. V súčasnosti má Cooper vyše 60 pobočiek na celom svete, v ktorých zamestnáva približne 20 000 zamestnancov.


Zaujímavosti:


Po vstupe USA do 2. svetovej vojny sa spoločnosť zapojila do činnosti pre armádu a začala vyrábať o. i. pneumatiky pre vojenské vozidlá, záchranné vesty a pontóny.


História značky Cooper siaha do roku 1914. V tomto roku dvaja podnikatelia - John F. Schaefer a Claude E. Hart kúpili spoločnosť M&M Manufacturing Company, ktorá sa zaoberala výrobou materiálov na opravu pneumatík.


Intenzívny rozvoj zaistilo Cooperovi v 80. rokoch zapojenie sa do trhu s náhradnými pneumatikami (ktorý v tom čase už bol približne trikrát ziskovejší ako trh s originálnou výbavou).


Cooper je spoločnosť založená v Akron v Ohio – americkej oblasti, pre ktorú bola typická výroba pneumatík. V prvých dekádach 20. storočia v tomto meste pôsobilo až 140 spoločností vyrábajúcich pneumatiky.


Cooper dlho nebol silne zastúpený za hranicami USA. To sa zmenilo až v roku 1997 s prevzatím britskou spoločnosťou Avon Rubber.

Nájdite svoje pneumatiky Cooper