Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky na karavany a obytné prívesy

Najpredávanejšie pneumatiky na karavany a obytné prívesy

Predstavujeme vám ponuku na trhu s pneumatikami na karavany a obytné prívesy. Pozrite si najpopulárnejšie modely vyberané našimi zákazníkmi. Zistite, ktoré z nich spĺňajú vaše očakávania.

Letná sezóna
od 139 Pozrieť ponuku
Letná sezóna
od 267 Pozrieť ponuku
Celoročné
od 161 Pozrieť ponuku
Letná sezóna
od 146 Pozrieť ponuku

Pneumatiky na nákladné autá vhodné aj na karavany a obytné prívesy

Pokiaľ neviete nájsť vhodné pneumatiky na váš karavan alebo obytný príves, môžete siahnuť aj po pneumatikách na menšie nákladné autá typu „C“. Tieto sú vhodné až do hmotnosti 3,5 ton, ale nemali by byť použité na úžitkových vozidlách.

Letné nákladné pneumatiky

4,2

(46 názorov)

4,1

(31 názorov)

4,2

(18 názorov)

4,0

(18 názorov)

4,0

(21 názorov)

Zimné nákladné pneumatiky

4,0

(41 názorov)

4,2

(41 názorov)

4,4

(31 názorov)

Informácie o pneumatikách na karavany a obytné prívesy

Informácie o pneumatikách na karavany a obytné prívesy

Pokiaľ sa chcete vybrať na dlhší výlet alebo na dovolenku so svojím karavanom alebo obytným prívesom, nezabúdajte na kvalitné pneumatiky, ktorými by tieto vozidlá mali byť vybavené. Na cestách môžete byť totiž aj niekoľko hodín, než sa dostanete do vášho vytúženého cieľa a nevhodné pneumatiky by vám ju mohli značne znepríjemniť.

Karavany a obytné prívesy potrebujú špeciálny druh pneumatík. Tieto pneumatiky sú vytvorené zo špeciálnej zmesi, ktorá sa vyznačuje vysokou nosnosťou a odolnosťou voči zaťaženiu na dlhých a náročných cestách. Pneumatiky na karavany a obytné prívesy majú na bočnici označenie „CP“ (v angl. „Camping“, čiže kemping). Potrebujú spĺňať špeciálne požiadavky, akými sú napríklad vysoká prevádzková životnosť, vysoká nosnosť a zaťaženie pneumatík, nízky valivý odpor a zvýšená ochrana pred mechanickým poškodením.

Na zabezpečenie bezpečnosti na cestách je potrebné obuť váš karavan alebo obytný príves podľa aktuálnej sezóny a, čo je možno dôležitejšie, parametrov vozidla. V prvom rade by pneumatiky mali mať dostatočne vysoký index nosnosti a spevnenú bočnicu, aby mohli lepšie odolávať tlakom na ne vyvíjaným. To, že existujú pneumatiky na karavany a obytné prívesy, ktoré sú vhodné do náročných terénov a nepriaznivých poveternostných podmienok, neznamená, že automaticky ide o zimnú pneumatiku. Vždy preto obujte karavanu alebo obytnému prívesu takú pneumatiku, do akých podmienok sa chystáte na výlet.

Oponeo je certifikovaným predajcom pneumatík popredných medzinárodných značiek a ponúka pneumatiky na karavany a obytné prívesy značky Michelin, Continental alebo Pirelli. Pri vyhľadávaní pneumatík najprv začnite hľadať podľa registračného čísla alebo modelu vášho vozidla a staňte sa súčasťou tisícok spokojných zákazníkov v celej Európe. V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis

Začnite nakupovať