Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

PREČO NAKUPOVAŤ U NÁS?
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rýchle a bezplatné
  doručenie
 3. Nové výrobky
  s nízkymi cenami
 4. Viac než milión
  spokojných zákazníkov
 5. Sieť európskeho
  predaja

Dunlop Winter Sport 5

Výrobca:
Dunlop
Sezóna:
Zimné
Štítok:
C B 69 dB
Viac informácií

Vybrať rozmer pneumatiky:

Počet:
109 / ks
Kúpiť
4,5
Hodnotenie: Hodná odporúčania

Dunlop Winter Sport 5 popis

3PMSF Pneumatika má symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake - Trojvrcholová hora so snehovou vločkou). Znamená to, že pneumatiky spĺňajú požiadavky Európskej únie tykajúce sa zimných pneumatík. Symbol je poskytnutý konkrétnemu modelu pneumatik po presných testoch kontrolujúcich priľnavosť na snehu.

Pneumatika Dunlop Winter Sport 5 sa zúčastnila prestížnych testov pneumatík: V roku 2016 získala 1. miesto v teste ADAC v rozmere 225/45 R17.

Zimné pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 sú zdokonalenou verziou populárneho a osvedčeného modelu Dunlop Winter Sport 4D. Tieto pneumatiky sú určené pre športové vozidlá. Pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 sú zimné pneumatiky najvyššej kvality. V porovnaní so starším modelom majú lepšiu ovládateľnosť a sú stabilnejšie na ľade a pritom sú charakteristické nízkym valivým odporom (o 10 až 13 percent nižším než starší model). Pneumatiky sú dostupné v rozmeroch 15 až 19 palcov.Pneumatika v roku 2015 získala 3.miesto v teste ACE s rozmerom 225/50 R17.

Výrobcovi sa podarilo znížiť valivý odpor vďaka modernému vzoru behúňa pneumatiky a jeho ľahkej konštrukcii. Efektívnosť uvedených riešení bola skontrolovaná v priebehu mnohých praktických testov. Jedným z najdôležitejších elementov pneumatiky sú široké drážky, ktoré zabezpečujú vynikajúci výkon v zimných podmienkach, zvýšený odvod snehu, vody a brečky, vynikajúcu priľnavosť a dobrý kontakt s vozovkou aj za ťažkých podmienok. Množstvo lamelov poskytuje optimálnu priľnavosť na suchej a mokrej vozovke. Vďaka nim je možné efektívne brzdenie zimných podmienkach. Štruktúra dezénu pneumatík Dunlop Winter Sport 5 zabezpečuje vynikajúce riadenie a stabilitu. V prípade pneumatík určených pre športové vozidlá veľmi dôležitou vlastnosťou je ľahká konštrukcia pneumatiky, ktorá podstatne znižuje spotrebu paliva, a zvyšuje výkon motoru. Pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 zabezpečujú spoľahlivý výkon v zimných podmienkach strednej a severnej Európy.

Značka Dunlop je známa vysokou kvalitou svojich výrobkov. Spoločnosť bola založená v Spojených štátoch amerických v roku 1888.

Dunlop Winter Sport 5 recenzia

Celkové hodnotenie: 4,5 Celkové hodnotenie: Celkové hodnotenie je priemer individuálnych výkonov, nie aritmetický priemer. Niektoré vlastnosti pneumatík majú väčšie iné menší vplyv na posúdenie z celkového počtu. 60 názorov

hodná odporúčania
 • Náklady na používanie: Vplyv pneumatiky na prevádzkové náklady auta 4,4
 • Komfort: Vplyv pneumatiky na jazdný komfort. 4,5
 • Cestné vlastnosti: Vplyv pneumatiky na jazdné vlastnosti 4,5

60 osôb ohodnotilo

 • 5 28 osôb
 • 4 29 osôb
 • 3 3 osôb
 • 2 0 osôb
 • 1 0 osôb

96% užívateľov odporúča túto pneumatiku

96%

Informácie o pneumatike sú zhromažďované od 2899 dni. V tom čase sme získali 60 názorov.
Naši klienti spolu prešli 371000 km.

Najvyššie ohodnoteným parametrom je: mokrá vozovka.

Pneumatiky boli najčastejšie hodnotené používateľmi jazdiacimi zvyčajne v meste.

Pneumatika bola posudzovaná vodičmi, ktorí označujú svoj ​​štýl jazdy ako stredný.

Posledné hodnotenia:

Počet hodnotení na stránke:

 • Rozmer: 225/50 R17

  Hodnotenie: 5,0

  Overená recenzia Táto recenzia je dôveryhodná, pretože ju pridal zákazník Oponeo. Vyplýva to priamo z prieskumu zaslaného e-mailom ľuďom, ktorí si kúpili pneumatiky v našom obchode.

  Vyberal som si dlho, než som sa rozhodol pre tieto pneumatiky. Neboli lacné, ale jednak bezpečnostné aspekty na ceste boli pre mňa dôležité, preto som kúpil celý komplet. Prešiel som na nich okolo 2500 km v rôznych podmienkach (suchá cesta, dážď, brečka a trocha ľadu). Jazdím mierne, pevne a bez bláznenia (34 rokov na ceste a ponad 1,5 milióna km). Musím povedať jedno – sú extra a neľutujem, že som sa rozhodol akurát pre Dunlop Winter Sport 5. Predtým som jazdil na Pirelli Sottozero Winter a mal som menšie problémy. Moja honda Accord nezvládala jazdu po klzkých povrchoch a taktiež bol problém výjsť zo snehu. Teraz cítim jazdný komfort za každých podmienok. Testoval som už tieto pneumatiky na brečke aj mokrej vozovke. Na tých Pirelli mi zadná náprava utekala na zákrute 90 stupňov (cca. pri 50 km/h). Teraz s Dunlop Winter Sport 5 sa nič také nedeje. Handa má perfektnú trajektóriu. Veľkou výhodou je tiež nízka hlučnosť a skvelé tlmenie nerovností na ceste. Mám tvrdé zavesenie (ako to už býva v honde), ale tie pneumatiky robia tak, že nič mi vo vnútri kolesa nebúcha. Valivý odpor rovnako na suchej ako aj na mokrej ceste nespôsobuje nepríjemný hluk. jednoducho je tichoo vo vnútri auta. Zhrnutie: oplatí sa vydať trochu voac peňazí, aby vám pneumatiky zaistili komfort a bezpečnú jazdu v zime. Odporúčam bez žiadnych pripomienok.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 9 Nie 2

 • Rozmer: 205/55 R16

  Hodnotenie: 4,3

  Neoverená recenzia Táto recenzia nebola overená, či pochádza od zákazníka Oponeo, ktorý produkt použil alebo zakúpil.

  Nie som odborníkom na pneumatiky, ale moje pocity z Dunlop Winter Sport 5 v porovnaní do Conti 850 a michelina Alpine 4 sú celkom pozitívne a môžem ich odporúčať ďalej. Štýl mojej jazdy je dost agresívny a najčastejšie v trase , zriedka kedy v meste a na diaľnici: suchá vozovka samozrejme ok, drží sa na zákrutách ale ak brzdíte prudko tak môžete začať „plávať“ našťastie rýchlo cytá priľnavosť naspäť, mokrá vozovka + listy na ceste toho typu sa mi podarilo ísť ako na rovnej tak aj v zákrutách, nie je to ideálne ale aj tak okej. Sneh bohužiaľ nebol, ale jazdil som na tenkej vrstve a som milo prekvapený drží sa pevne akoby bola prisaná. Ľad? Bohužiaľ ten nezvláda žiadna pneumatika ani Dunlop Winter Sport 5. zabrzdíte silnejšie a letíte. U mňa vystačilo jemne vojsť na ľad a bolo okej. Hlučnosť – pneumatika je skutočne tichá. Valivý odpor – nebuďme smiešni to nedokáže ohodnotiť bez špeciálneho zariadenia. Je zábavné keď niekto píše „spotrebuje oveľa menej“ a ešte keď porovnáva letné podmienky so zimnými. Treba mať na pamäti, že na novách pneumatikách treba jazdiť opatrne, lebo auto pláva ako šialené ale potom keď sa otie ta vrstva tak sa držia skvele. Dúfam, že moja recenzia na Dunlop Winter Sport 5 bude nápomocná.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 8 Nie 0

 • Rozmer: 225/55 R17

  Hodnotenie: 5,0

  Overená recenzia Táto recenzia je dôveryhodná, pretože ju pridal zákazník Oponeo. Vyplýva to priamo z prieskumu zaslaného e-mailom ľuďom, ktorí si kúpili pneumatiky v našom obchode.

  Na pneumatike Dunlop Winter Sport 5 som prešiel necelých 5000 km, teda ešte veľmi nemám čo hodnotiť. Po prvé v tejto triede sa tiež dajú nájsť horšie pneumatiky (jednu z4 som vymenil nedala sa vyvážiť), ale s výmenou nebol žiaden problém. Čo sa týka pneumatík: tiché, dobre sa držia povrchu na suchom povrchu aj asfalte, teda škoda o tom písať ale testoval som ich na ľade posypanom čerstvým snehom a sú veľmi dobre. Brzdia dobre, ale pohon 4x4 a zrýchľuje sa tak ako na mokrom asfalte, pre mňa extra. Pri vysokých rýchlostiach ich tiež nepočuť. Čo sa týka opotrebovania mali by vystačiť na 50 000 km z dôvodu čoraz teplejších zím a teplôt ponad 5 stupňov. Ideálne sa dá precítiť moment kedy prichádza šmyk, ale bezproblémovo to s nimi zvládnete. Ja osobne odporúčam Dunlop Winter Sport 5. Aby som to celé zhrnul iné pneumatiky sú tiež dobré, ale momentálne sú najtichšie aké som mal. PS: prezentujú sa tiež veľmi dobre, pre tých čo im záleží aj na vzhľade.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 1 Nie 1

 • Rozmer: 225/50 R17

  Hodnotenie: 5,0

  Neoverená recenzia Táto recenzia nebola overená, či pochádza od zákazníka Oponeo, ktorý produkt použil alebo zakúpil.

  Prečítal som veľa názorov a prezrel mnoho testov týkajúcich sa zimných pneumatík. Keď som sa rozhodol pre tieto pneumatiky nemali ešte žiadnu recenziu, predchodca 4D mal veľmi dobré, preto som sa rozhodol, že piata generácia nemôže byť horšia a preto som objednal celý komplet Dunlop Winter Sport 5. Pneumatika sa na snehu aj blate správa veľmi dobre, v daždi je proste skvelá, nevedel som, že zimná pneumatika môže tak dobre odvádzať vodu a k tomu nie je vôbec tuhá ani príliš mäkká teda jazdný komfort je pri týchto gumách na veľmi vysokej úrovni. K tomu sú to pneumatiky s nízkym valivým odporom a to má veľký vplyv na spotrebu paliva. Dnes som namontoval letné pneumatiky Bridgestone a sú omnoho hlučnejšie a na Dunlop Winter Sport 5 je tichúčko. S čistým svedomím môžem tieto pneumatiky odporučiť všetkým, ktorí chcú kúpiť zimné pneu.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 4 Nie 0

 • Rozmer: 225/40 R18

  Hodnotenie: 4,7

  Overená recenzia Táto recenzia je dôveryhodná, pretože ju pridal zákazník Oponeo. Vyplýva to priamo z prieskumu zaslaného e-mailom ľuďom, ktorí si kúpili pneumatiky v našom obchode.

  Predtým som jazdil na zimných Continentaloch ale na inom aute a musím povedať, že necítim žiaden extra rozdiel v kvalite Dunlop Winter Sport 5. Oba modely sú z prémiovej triedy čo samozrejme hovorí o ich kvalite. Výhodou týchto pneumatík je samozrejme ich priľnavosť a dokonca aj na klzkej podložke. Pri aute so silou 250 KM je to veľmi dôležité pri dynamickom jazdnom štýle jazdy. Šum pneumatík je akceptovateľný. Ale záleží od druhu asfaltu po ktorom ideme. Čím novší, tým tichší. Sneh momentálne nie je preto hodnotenie je iba tak odhadované podľa testov iných organizácii. Vzhľad pneumatík Dunlop Winter Sport 5 nie je oslňujúci ale pri zimných gumách to nie je dôležité ide o niečo iné.. Cena...nuž mohla by byť nižšia, ale za kvality sa platí.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 1 Nie 0

Počet hodnotení na stránke:

Dostupné rozměry Dunlop Winter Sport 5

Vyberte rozmer pneumatík

Počet položiek na stránku:

Zoradiť podľa:

Názov pneumatiky: Rozmer: Indexy: Cena: Počet:
Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91 H
C | B | 69 dB
205/55 R16 91 H 102 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91 T
C | B | 69 dB
205/55 R16 91 T 109 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 225/40 R18 92 V XL, MFS
D | C | B 72 dB |
225/40 R18 92 V 140 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 225/45 R17 94 V XL, MFS
C | B | 70 dB
225/45 R17 94 V 138 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 195/65 R15 91 H
C | B | B 72 dB |
195/65 R15 91 H 72 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 225/40 R18 92 V XL, MFS
D | C | B 72 dB |
225/40 R18 92 V 125 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 245/40 R18 97 V XL, MFS
C | B | B 72 dB |
245/40 R18 97 V 152 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 84 V XL, MFS
D | C | B 72 dB |
195/45 R16 84 V 102 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 195/55 R15 85 H
D | B | B 71 dB |
195/55 R15 85 H 96 Kúpiť
Dunlop Winter Sport 5 195/55 R15 85 H
C | B | 69 dB
195/55 R15 85 H 200 Kúpiť

Počet položiek na stránku:

Štítok

Valivý odpor C BRZDNÁ DRÁHA NA MOKREJ VOZOVKE B 69 dB

Dunlop Winter Sport 5 test

2023 test ADAC s rozmerom: 225/45 R17 hodnotenie: dobrá
test ADAC s rozmerom: 205/60 R16 1. miesto hodnotenie: dobrá
test ADAC s rozmerom: 215/60 R16 1. miesto hodnotenie: dobrá
test Auto Bild s rozmerom: 205/55 R16 hodnotenie: dobrá
test ADAC s rozmerom: 225/50 R17 1. miesto hodnotenie: dobrá
test ÖAMTC s rozmerom: 225/50 R17 1. miesto hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto Bild s rozmerom: 225/55 R17 hodnotenie: dobrá
test ADAC s rozmerom: 205/55 R16 3. miesto hodnotenie: dobrá
test TCS s rozmerom: 205/55 R16 3. miesto hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto Zeitung s rozmerom: 205/55 R16 hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto Bild s rozmerom: 245/45 R18 hodnotenie: dobrá
test Auto Bild Allrad s rozmerom: 225/55 R17 hodnotenie: dobrá
test Auto Zeitung s rozmerom: 225/55 R17 hodnotenie: vrelo odporúčaný
test ADAC s rozmerom: 205/55 R16 3. miesto hodnotenie: dobrá
test TCS s rozmerom: 205/55 R16 3. miesto hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Sport Auto s rozmerom: 235/40 R18 hodnotenie: dobrá
test Auto Bild s rozmerom: 195/65 R15 1. miesto hodnotenie: vzorná
test AUTO Straßenverkehr s rozmerom: 225/45 R18 2. miesto hodnotenie: odporúčaný
test Auto Zeitung s rozmerom: 215/65 R16 1. miesto hodnotenie: dobrá
test TCS s rozmerom: 215/65 R16 1. miesto hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto, Motor und Sport s rozmerom: 225/45 R18 2. miesto hodnotenie: odporúčaný
test Auto Bild s rozmerom: 225/50 R17 3. miesto hodnotenie: vzorná
test AutoExpress s rozmerom: 225/45 R17 3. miesto hodnotenie:
test ÖAMTC s rozmerom: 215/65 R16 1. miesto hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto Bild s rozmerom: 205/55 R16 hodnotenie: dobrá
test Autoklub ČR s rozmerom: 205/55 R16 3. miesto hodnotenie: veľmi dobrá
test Auto, Motor und Sport s rozmerom: 235/40 R18 3. miesto hodnotenie:
test TCS s rozmerom: 225/45 R17 1. miesto hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto Zeitung s rozmerom: 205/55 R16 hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Sport Auto s rozmerom: 235/40 R18 3. miesto hodnotenie: odporúčaný
test ADAC s rozmerom: 225/45 R17 1. miesto hodnotenie: dobrá
test Auto, Motor und Sport s rozmerom: 225/50 R17 hodnotenie: vrelo odporúčaný
test Auto Bild Allrad s rozmerom: 215/65 R16 1. miesto hodnotenie: vzorná
test ACE/GTÜ s rozmerom: 225/50 R17 3. miesto hodnotenie: odporúčaný