Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

PREČO NAKUPOVAŤ U NÁS?
 1. Platba SSL-Secure
 2. Rýchle a bezplatné
  doručenie
 3. Nové výrobky
  s nízkymi cenami
 4. Viac než milión
  spokojných zákazníkov
 5. Sieť európskeho
  predaja

Dunlop SP SportMaxx RT

Vybrať rozmer pneumatiky:

Výrobca:
Dunlop
Sezóna:
Letné
Štítok:
E B 67 dB
Viac informácií
Počet:
93 / ks
Kúpiť
4,5
Hodnotenie: Hodná odporúčania 391 názorov

Dunlop SP SportMaxx RT popis

Dunlop SP SportMaxx RT je pneumatika pre náročných vodičov, ktorí ocenia najvyššiu kvalitu a výkony bez kompromisu v každej situácii. Model je určený pre rýchlejšie, športové vozidlá a limuzíny s väčšou mocou motora. Asymetrický dezén dovolil pneumatike dosiahnuť dokonalé parametre na suchej aj mokrej vozovke. Centrálne rebro upravuje precíznosť riadenia a asymetrické rozmiestnenie kanálikov zachováva priľnavosť dokonca na veľmi mokrom povrchu. To všetko je zásluhou, že auto na pneumatikách Dunlop SP SportMaxx RT sa riadi dokonale a dynamicky nielen na rovnej ceste, ale tiež na zákrutách a počas rýchlych manévrov. Plochý profil dezénu zaručuje väčšiu kontaktnú plochu pneumatiky s vozovkou, čoho výsledkom je dokonalá priľnavosť a väčšia precíznosť volantu.


Pneumatika bola vybavená ochranou ráfika – gumová ochrana chráni disk pred poškodením. Vďaka tomu sa nemusím e obávať jej poškodenia. Obohatenie gumovej zmesi o oxid kremičitý dovolilo ohraničiť valivý odpor, čo znížilo spotrebu paliva. Pneumatika bola navrhnutá pri myšlienke o dynamickej športovej jazde, preto vypracovanie dobre vyváženej zmesi bolo pri tvorení kľúčovým. Lepšia kontrola riadenia v zákrutách, rýchla reakcia na pohyb volantu, dokonalé riadenie na mokrom povrchu - to je všetkou je zárukou, že pneumatika Dunlop SP SportMaxx RT splní očakávania vodičov, ktorí majú radi rýchlosť a športový jazdný štýl.


Logo Dunlop

História firmy siaha až do roku 1888. V tom roku John Boyd Dunlop vynašiel a patentoval prvú pneumatiku plnenú vzduchom. Momentálne britská značka patrí koncernu Goodyear, ktorý vlastní značky Fulda, Sava a Arrowspeed. Teraz sa firma okrem pneumatík pre osobné vozidlá venuje aj produkcii špeciálnych pretekárskych pneumatík, ktorých ročnej je približne 300 000.

Dunlop SP SportMaxx RT recenzia

Celkové hodnotenie: 4,5 Celkové hodnotenie: Celkové hodnotenie je priemer individuálnych výkonov, nie aritmetický priemer. Niektoré vlastnosti pneumatík majú väčšie iné menší vplyv na posúdenie z celkového počtu. 391 názorov

hodná odporúčania
 • Náklady na používanie: Vplyv pneumatiky na prevádzkové náklady auta 4,1
 • Komfort: Vplyv pneumatiky na jazdný komfort. 4,5
 • Cestné vlastnosti: Vplyv pneumatiky na jazdné vlastnosti 4,6

391 osôb ohodnotilo

 • 5 237 osôb
 • 4 142 osôb
 • 3 9 osôb
 • 2 2 osôb
 • 1 1 osôb

96% užívateľov odporúča túto pneumatiku

96%

Informácie o pneumatike sú zhromažďované od 3515 dni. V tom čase sme získali 391 názorov.
Naši klienti spolu prešli 3847000 km.

Najvyššie ohodnoteným parametrom je: suchá vozovka.

Pneumatiky boli najčastejšie hodnotené používateľmi jazdiacimi zvyčajne mimo mesta.

Pneumatika bola posudzovaná vodičmi, ktorí označujú svoj ​​štýl jazdy ako stredný.

Posledné hodnotenia:

Počet hodnotení na stránke:

 • Recenzia mimo SK Používateľ: Kubo

  Rozmer: 205/55 R16

  Hodnotenie: 4,4
  Som veľmi pozitívne prekvapený týmito pneumatikami. Priznám sa, že predtým som jazdil na Dunlop SP Sport 01, takže som mal dosť vysoké požiadavky. Dunlop SP SportMaxx RT je relatívne tichá pneumatika, hoci SP Sport 01 sa mi zdala tichšia. Vyzerá veľmi dobre – dobre sa osvedčila aj ochrana ráfiku, ktorá chráni disk pred poškodením. Po prejdení asi 150 km v rôznych podmienkach môžem s plnou zodpovednosťou povedať, že správanie na mokrom je skvelé - bezproblémová kontrola nad vozidlom aj pri dynamickej jazde (rýchlosti ako na diaľnici) v lejaku. Tak sebaisto a bezpečne som sa necítil ani s SP Sport 01 ani na Bridgestone Turanza. Priľnavosť na suchu je bezpochyby výborná – išiel som diaľnicou D1 počas víchrice asi pri 130-140 km/h a auto bolo stabilné. Ani pri takom silnom vetre som nemal pocit, že volant nemám pod kontrolou. Aby nebolo len pozitívne mám zopár pripomienok – dobrá priľnavosť zapríčinila, že autu rástla chuť na viac paliva - v mojom prípade nejakých 0,2-0,3l / 100 km (závisí to od rýchlosti) ale nie je to nejaké dramatické v porovnaní s Bridgestone Turanza. Vo všeobecnosti pneumatiky Dunlop SP SportMaxx RT s čistým svedomím odporúčam.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 6 Nie 4

 • Recenzia mimo SK Používateľ: dj Audi

  Rozmer: 225/45 R17

  Hodnotenie: 4,3
  Na týchto pneu (Dunlop SP SportMaxx RT) som prešiel doteraz nejakých 1300 km. Môj štýl jazdy je rôzny, od spokojného po veľmi dynamický (ale nemýľme si to s agresívnym). Do teraz som si nevšimol žiadne vady tejto pneumatiky. Ak ide o hluk nie je nejaký veľký a v podstate pri dieselovom motore ledva počuť. Správanie na suchu: dobré správanie, nezažil som žiaden šmyk v zákrutách pri normálnych rýchlostiach, je auto celkovo veľmi stabilné. Ale na mokrom je to o trošičku horšie. pri dynamickej jazde s nemennou rýchlosťou sa mi darí trošku stratiť priľnavosť, ale voda je veľmi dobre odvádzaná spod kolies. Pri náhlom brzdeni na suchu auto nestráca priľnavosť, jedine, že sa objaví piesok a na mokrom je to už ľahšie, ako to už býva. Tlmenie vibrácii s Dunlop SP SportMaxx RT nie je najlepšie, ale na to, že má dosť nízky profil je dobre. Ak ide o životnosť ťažko sa vyjadriť, prešiel som na nich iba 1300 km, ak ak sa niečo stalo tak iba minimálne. Nevšimol som si žiadne neprirodzené správanie. Zhrnutie: Dunlop SP SportMaxx RT vrelo odporúčam.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 2 Nie 3

 • Recenzia mimo SK Používateľ: RT

  Rozmer: 225/45 R17

  Hodnotenie: 2,7
  Všeobecne môžem tieto pneumatiky odporučiť, vedel som, čo beriem, ale mám niekoľko poznámok. Za prvé, čo boli najviac - dostal som pneu s tromi dátumami výroby (2x1114; 1x0814; 1x2014). Výsledok? Nad 120 km/h, sťahovanie na jednu stranu (bez vibrácií; po presnom vyvážení). Po výmene kolies L<>P sťahovanie na druhú stranu. Jedno z kolieso ma evidentne větší valivý odpor. Po namontovaní na prednú časť 2x1114 problém zmizol. Záver? Pneumatiky objednávajte iba s rovnakým dátumom výroby. Druhou vecou je hlučnosť. Vedel som, že bude hlasitej, ale nie tak ;) Ale... Všeobecne pneumatika stojí za odporúčanie. Vynikajúca priľnavosť. Pri dynamickom otáčaní volantu trochu pláva (tlak 2, 6), Povedzme však, čerstvá guma z vysokým behunem a mäkkou zmesou. Hodnotenia, ktoré som zverejnil, sa týkajú sadu pneumatík, ktorý som dostal v jednej dodávke. Nízke hodnotenie v „Cestné vlastnosti" diktovane sťahovaniem. Mám podozrenie, že, keby som dostal pneumatiky od toho istého dátumu, hodnotenie by bolo maximálne.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 1 Nie 0

 • Recenzia mimo SK Používateľ: Zdeno

  Rozmer: 225/45 R17

  Hodnotenie: 5,0
  Jazdím uz niekoľko rokov a ročný kilometrový výkon asi 60 000 km ročne, bez ohľadu na počasie, preto vyberám lepšie pneumatiky. Do tohto času som používal hlavne značky vyššej kvality Michelin, som mal tiež 2x Pirelli a raz Goodyear. Vzhľadom na moc auta a agresívny štýl jazdy mi pneumatiky nevystačili na dlhšiu dobu. V prípade Dunlop SP SportMaxx RT som sa rozhodol urobiť menší experiment, pretože pneumatiky mali veľmi dobré hodnotenia a cena v porovnaní s kvalitou bola viac než zaujímavá (rozdiel okolo 35€). Nesklamali ma, ba dokonca som veľmi spokojný a v zime tiež kúpim z tejto značky. Gumy sú fakt tiché, dobre sa držia na zákrutách ako aj na mokrom povrchu dobre odvádzajú vodu. Pre mna bol veľmi vážny element životnosť , zatiaľ nič nevidno myslím si že vydržia dlho. Vizuálne sa Dunlop SP SportMaxx RT prezentuje skvelo a vzor dezénu sa hodí do športových áut aj do limuzín. SP SportMaxx RT odporúčam dobrá cena v porovnaní s kvalitou.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 2 Nie 3

 • Recenzia mimo SK Používateľ: Skoda Superb driver

  Rozmer: 225/45 R17

  Hodnotenie: 4,8
  Tieto pneumatiky sú vynikajúce a predo všetkým veľmi tiché. Skôr mal som Kumho, ktoré v moim prípade rýchlo podľahli zúbkovaniu - veľký hluk a jazdný komfort katastrofálne, takže ja to rozdiel ako noc a deň. Priľnavosť na suchom povrchu je rovnako dobrá alebo aj lepšia v porovnaní s najlepsimy pneumatiky, aké som kedykoľvek používal. Priľnavosť na mokrom povrchu je výnimočná - určite bude to vlastnosť pre pneumatíky, ktoré stoja omnoho viac. Často jazdím nad 100 km/h a musím povedať, že tie pneu majú dobrou manévrovateľnosť a prejazd v zákrutách aj pri vysokých rýchlostiach. Urobil som už na nich viac ako 15 tys. km a stále držia svoje pôvodné vlastnosti. Majú aj gumový profil, ktorý pokrýva obvod pneumatiky, čím vytvára ochranné pásmo a chráni disky pred odretím napr. o obrubník. Index nosnosti 91 pro Škodu Superb je príliš nízky. Lepší by bol 92 alebo 94.

  Je toto hodnotenie užitočné? Áno 0 Nie 0

Počet hodnotení na stránke:

Dostupné rozměry Dunlop SP SportMaxx RT

Vyberte rozmer pneumatík

Počet položiek na stránku:

Zoradiť podľa:

Názov pneumatiky: Rozmer: Indexy: Cena: Počet:
E | B | 67 dB
205/55 R16 91 Y 93 Kúpiť
C | B | B 69 dB
205/55 R16 91 W 78 Kúpiť
C | A | B 71 dB
225/40 R18 92 Y 91 Kúpiť
B | A | B 71 dB
225/45 R17 91 W 91 Kúpiť
D | B | B 72 dB
245/40 R18 97 Y 117 Kúpiť
C | B | A 68 dB
205/40 R18 86 W 202 Kúpiť
D | A | B 70 dB
205/45 R16 83 W 126 Kúpiť
D | A | B 70 dB
205/45 R16 83 W 108 Kúpiť
C | B | A 68 dB
205/45 R17 88 W 156 Kúpiť
C | B | B 70 dB
205/55 R16 91 Y 72 Kúpiť

Počet položiek na stránku:

Štítok

Klasa oporu E Klasa hamowania B 67 dB

Dunlop SP SportMaxx RT test

2015 test Sport Auto s rozmerom: 235/35 R19 hodnotenie: odporúčaný
test Auto Zeitung s rozmerom: 255/40 R18 hodnotenie: vrelo odporúčaný