Tlak vzduchu v pneumatikách: Daewoo

Zmeňte značku

Vyhľadajte model vozidla

Tlak v pneumatikách pre Daewoo

Správny tlak v pneumatikách má vplyv na isté prvky pri používaní akéhokoľvek vozidla Daewoo. Patrí medzi nich okrem iného: dlhšia životnosť pneumatík, spotreba paliva, bezpečnosť jazdy. Negatívny vplyv má aj príliš nízky tlak v pneumatikách, ako aj jazda s príliš vysokým tlakom.

Vždy udržujte tlak pneumatík podľa odporúčania výrobcu vozidla. Úroveň tlaku v pneumatikách je potrebné kontrolovať každé dva týždne a pred každou dlhšou cestou. Vhodné zariadenia na meranie a čerpanie sú na čerpacích staniciach. Oplatí sa tiež mať vlastný tlakomer. Relevantné informácie o odporúčaných úrovniach tlaku v pneumatikách je možné nájsť na dvierkach hrdla palivovej nádrže, na vnútornej strane dverí, príručke vozidla alebo v našich tabuľkách tlakov.

Nasledujúca tabuľka udáva odporúčaný tlak v pneumatikách pre osobné automobily Daewoo. Berie do úvahy prednú a zadnú os vozidla a jeho maximálne zaťaženie. Aby bolo možné určiť vyhľadávaný tlak do pre konkrétne vozidlo, v tabuľke tlaku je potrebné vybrať: model vozidla s objemom a mocou motora.