Všetky články o pneumatikách

Príčiny ťahania auta do strany – ako ich nájsť?

Vaše auto ťahá do strany? Dozveďte sa, ako môžete v štyroch jednoduchých krokoch overiť, či príčinou tohto problému sú kolesá auta.

Ako pneumatiky ovplyvňujú spotrebu paliva

Ak vás zaujíma, aký majú pneumatiky vplyv na spotrebu paliva, tak je tento článok určený práve pre vás. Pozrite sa, čo môžete urobiť, aby bolo vaše auto ekonomickejšie a ekologickejšie.

Štítky na pneumatikách – ako ich čítať a čo obsahujú?

Téma štítkov na označovanie pneumatík vzbudzuje mnohé kontroverzie, preto sme sa rozhodli pripraviť obšírny materiál, v ktorom vysvetlíme, ako čítať uvedené údaje a čo znamenajú pre vodičov.

Aký by mal byť správny tlak v letných pneumatikách?

Ako sa postarať o správny tlak v pneumatikách počas leta? Aké sú dôsledky jazdenia s nesprávnym tlakom? Aký je správny tlak pneumatík v danom aute?

Vyvažovanie kolies – čo je to, spôsoby, ako často?

Dozveďte sa ako spoznať, že vaše kolesá sú zle vyvážené. Zistite, ako často by ste mali vyvážiť kolesá. Prečítajte si, čo spôsobuje nevyváženosť kolies.

Letné alebo celoročné pneumatiky – ako si vybrať?

Oplatí sa kupovať letné pneumatiky? Nie je lepšie kúpiť si celoročné? Prečítajte si článok a zistite, ktoré riešenie je lepšie.

Nastavenie zavesenia a priľnavosť

Zistite, ako môžete zvýšiť priľnavosť pomocou vhodnej konfigurácie zavesenia. Oboznámte sa s konštrukciou zavesenia a presvedčte sa, ako ho môžete regulovať.

Runflat - čo sú to za pneumatiky a oplatí sa do nich investovať?

Pozrite si, aké technológie Vám umožnia pokračovať v jazde po strate tlaku v pneumatikách. Spoznajte výhody a nevýhody používania pneumatík typu Runflat.

Pneumatiky s ochranným lemom. Oplatí sa ich používať?

Čo je to ochranný lem na pneumatike? Na čo slúžia tzv. ochrany ráfika? Ktoré pneumatiky majú lem, a ktoré nie?

Rozmery pneumatík

Prečítajte si článok o veľkostiach pneumatík. Zistite, ako odčitovať rozmer pneumatiky. Zistite, aké existujú systémy označovania.

Oplatí sa kupovať protektorované pneumatiky?

Spoznajte výhody a nevýhody protektorovaných pneumatík. Zistite, či sa oplatí ich používať. Zistite viac o protektorovaných pneumatikách.

Rebríček letných pneumatík 2019

Keď sa začína otepľovať, vodiči uvažujú o výbere nových letných pneumatík.  Aby sme im uľahčili túto úlohu, pripravili sme prehľad modelov, odporúčaných mienkotvornými organizáciami a magazínmi, ktoré uskutočnili dôkladné testy.

Letné pneumatiky – novinky na sezónu 2019

Pozrite si prehľad vybraných noviniek na letnú sezónu 2019. Ktoré modely stoja za povšimnutie? Medzi uvádzanými modelmi pneumatík si nájdu niečo pre seba rovnako milovníci technologických noviniek, ako aj vodiči, ktorí hľadajú ekonomickejšie (budget) riešenia.

Nízkoprofilové pneumatiky: výhody a nevýhody

Nízkoprofilová pneumatika je taký model, v ktorom je výška bočnice – vzdialenosť od ráfika k vozovke – relatívne malá vzhľadom k celkovej šírke prierezu. „Nízkoprofilovky“ sa obyčajne používajú ako originálne vybavenie vozidiel strednej a vyššej triedy, týka sa to najmä športovejších aut, ktoré sa vyznačujú vyšším výkonom.

Čínske pneumatiky – oplatí sa ich kúpiť?

Modely ázijských značiek za nižšie ceny v súčasnosti zaplavujú trh pneumatík. Ponúkajú čínske pneumatiky dobrý pomer ceny a kvality?|

Koľko váži pneumatika?

Prečítajte si článok a zistite viac o hmotnosti pneumatiky. Ktoré prvky konštrukcie pneumatík vážia najviac? Sú lepšie pneumatiky, ktoré sú ťažšie?  Ako súvisí hmotnosť pneumatík s výkonnosťou? 

Opotrebovanie pneumatík – podľa čoho ho rozoznať?

Rozmýšľate, či sú Vaše pneumatiky opotrebované? V tomto článku sa dozviete, ako rozoznať  opotrebovanie pneumatík a ako sa o ne starať.

Najlepšie letné pneumatiky 2019 v rozmere 195/65 R15 podľa vodičov

Neviete ktoré pneumatiky v rozmere 195/65 R15 budú na blížiacu sa sezónu najlepšie? Pozrite si rebríček najlepšie hodnotených modelov užívateľmi nášho portálu a rozhodnite!

Najlepšie letné pneumatiky 2019 s rozmerom 225/45 R17 podľa vodičov

Hľadáte letné pneumatiky s rozmerom 225/45 R17, ale neviete sa rozhodnúť pre konkrétny model? Máme pre Vás pohodlné riešenie. Na základe hodnotení našich zákazníkov, poskytnutých k pneumatikám, ktoré si zakúpili, sme pripravili prehľad najvyššie hodnotených modelov.

Najlepšie letné pneumatiky 2019 s rozmerom 205/55 R16 podľa vodičov

Zistite výsledky testu letných pneumatík v rozmere 205/55 R16 podľa používateľov. Pozrite sa na 5 najlepšie hodnotených pneumatík na portáli Oponeo.sk

Najlepšie letné pneumatiky 2019 s rozmerom 195/60 R15 podľa vodičov

Pozrite si výsledky testu letných pneumatík v rozmere 195/60 R15 podľa používateľov. Zistite, ktorých päť pneumatík bolo najlepšie hodnotených.

Najlepšie letné pneumatiky 2019 s veľkosťou 175/65 R14 podľa vodičov

Vyberte si letné pneumatiky vo veľkosti 175/65 R14 s naším hodnotením letných pneumatík podľa vodičov. Presvedčte sa, ktoré modely vodiči ohodnotili najlepšie.

Najlepšie letné pneumatiky 2019 s rozmerom 185/65 R15 podľa vodičov

Predstavujeme Vám zostavu letných pneumatík s rozmerom 185/65 R15, ktoré získali najlepšie hodnotenie vodičov. Pozrite sa, aké modely na nadchádzajúci sezónu odporúčajú naši používatelia a vyberte si pre seba ten najlepší.

Test letných pneumatík ADAC 2019 s rozmerom 215/65 R16

215/65 R16 je jedným z najpopulárnejších rozmerov pneumatík na úžitkových vozidlách, organizácia ADAC testovala letné pneumatiky určené na takéto vozidlá. Pozrite si najnovšie výsledky testov.

Test letných pneumatík ADAC 2019 v rozmere 185/65 R15

Pozrite si výsledky testu pneumatík ADAC 2019 v rozmere 185/65 R15. Zistite, ktoré pneumatiky dopadli v skúškach nemeckej organizácie najlepšie a vyberte si model ideálny pre vaše auto.

Test letných pneumatík ADAC 2019

Je už ten správny čas na prezutie pneumatík? Pozrite si výsledky testov letných pneumatík ADAC 2019 a vyberte si ten najlepší model pre seba.

Životnosť pneumatík, čiže ako často meniť pneumatiky?

Keď kupujete pneumatiky, chcete, aby slúžili čo najdlhšie? Vodiči sa často obracajú na predávajúceho s otázkou: koľko sezón alebo kilometrov vydržia pneumatiky? Žiaľ, na túto otázku neexistuje jednoduchá odpoveď a závisí od mnohých faktorov, ktoré stručne popíšeme nižšie.

Stabilizátor zavesenia a jeho úloha v priľnavosti vozidla

Čo je to stabilizátor? Ako ovplyvňuje priľnavosť vozidla? V článku sa zaoberáme najdôležitejšími otázkami týkajúcimi sa zavesenia vozidla.

Asymetrické pneumatiky

Ako namontovať asymetrické pneumatiky? Čo znamená, že pneumatika je asymetrická? Aký význam má dezén behúňa pre výkon pneumatiky? Zistite viac.

10 lacných zimných pneumatík, ktoré jednoznačne stoja za kúpu

Zimné pneumatiky sú pre mnohých vodičov životne dôležitými. Koniec koncov, poskytujú skvelú priľnavosť počas ťažkých zimných podmienok, spoločne so skvelými brzdnými parametrami na mokrých plochách.


Index nosnosti pneumatiky

Index nosnosti je jedna z vlastností, ktorú by sme si určite mali všimnúť počas výberu pneumatík. Zistite, čo znamená a aké sú dôsledky používania pneumatík s nevhodným indexom.

Index rýchlosti pneumatiky

Ak sa necítite byť odborníkom v automobilovej oblasti, no chystáte sa na sezónnu výmenu pneumatík, pripravili sme pre Vás balík informácií o indexe rýchlosti pneumatiky – čo je to a prečo by sme mu mali venovať zvláštnu pozornosť? Prečítajte si náš text a zistite aké riziko nesie používanie nevhodných pneumatík.

História pneumatík Pirelli

Zoznámte sa s históriou jedného z najväčších výrobcov pneumatík v histórii, ktorého produktom dôverujú vodiči po celom svete.

História pneumatík Toyo

Spoznajte históriu Toyo - japonského výrobcu pneumatík. Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva viac ako 3000 zamestnancov. Pozrite sa ako to dosiahli.

História pneumatík Michelin

Spoznajte bližšie slávnu postavičku Michelin - Bibendum. Prečítajte si históriu najznámejšej pneumatickej firmy na svete.

História pneumatík Hankook

Hankook je siedmym najväčším výrobcom pneumatík na svete a taktiež najväčšia a najstaršia továreň na pneumatiky v Južnej Kórei.

História pneumatík Goodyear

Prečítajte si históriu výrobcu pneumatík Goodyear. Pozrite sa ako sa vyvíjal jeden z najväčších výrobcov pneumatík na svete.

História pneumatík Uniroyal

Prečítajte si o histórii Uniroyal - spoločnosti, ktorá plynúcimi rokmi vyvinula svoju pozíciu na popredného výrobcu dažďových pneumatík.

História pneumatík Bridgestone

Spoznajte históriu Bridgestone - jedného z najväčších výrobcov pneumatík na svete, ktorý má továrne vo viac ako 40 krajinách po celom svete.

História pneumatík Barum

Spoznajte históriu Barum - vedúcej značky na stredoeurópskom trhu. Pozrite sa ako táto spoločnosť vyvinula svoju pozíciu na trhu.

História pneumatík Continental

Spoznajte históriu firmy Continental - štvrtého najväčšieho výrobcu pneumatík na svete. Pozrite sa ako vyzeralo 130 rokov histórie firmy.

História pneumatík Firestone

Spoznajte históriu jednej z pionierských značiek v pneumatickej branži - Firestone. Firma vznikla v roku 1900 v meste Akron v štáte Ohio.

Test zimných pneumatík 2016/2017

Skontrolujte testy zimných pneumatík ADAC 2016/2017 a zistite čo sa oplatí kúpiť! S rebríčkom bude kúpa pneumatík ľahšia, než kedykoľvek predtým.

Test zimných pneumatík 225/45 R17 H

Chcete sa dozvedieť, ktoré modely zimných pneumatík dopadli najlepšie v tohtoročnom teste ADAC? Prečítajte si článok.

Test zimných pneumatík 185/65 R15 T

Prezrite si najlepšie zimné pneumatiky 185/65 R15 podľa ADAC. Zistite, ktoré modely porazili konkurenciu a získali najvyššie ceny v teste.

Rebríček zimných pneumatík 2016/2017

V nasledujúcom článku nájdete výsledky testov vykonaných v tejto sezóne motoristickými časopismi a organizáciami. Umiestňujeme v ňom informácie o jednotlivých modeloch a tom ako obstáli v konkrétnych kategóriách.

Test letných pneumatík 2016 195/65 R15 v ekonomickej triede

Zistite výsledky neobyčajného testu letných pneumatík ekonomickej triedy. Vďaka nemu sa dozviete, ktorým lacným modelom možno dôverovať.

Test letných pneumatík 225/45 R17 2016

Spoznajte najlepšie letné pneumatiky 2016 v rozmere 225/45 R17. Pozrite sa na tie, ktoré sa oplatí všimnúť a tešiť sa z bezproblémovej jazdy.

Test letných pneumatík 2016 v rozmere 185/65 R15 H

Zistite, ktoré modely letných pneumatík v rozmere 185/65 R15 H odporúčajú odborníci z nemeckého autoklubu ADAC. Kliknite a zistite viac.

Pneumatiky originálneho vybavenia, homologizované pneumatiky

Čo znamená, že pneumatiky sú homologizované? Aké  sú výhody pneumatík vyberaných producentom?

Ako reagovať pri vystrelení pneumatiky počas jazdy?

Zistite čo robiť pri vystrelení pneumatiky. Prečítajte si aké sú príčiny náhleho prasknutia pneumatiky.

História pneumatík Imperial

Imperial je jednou z najmladších značiek na trhu s pneumatikami. Kliknite a dozveďte sa viac o firme Deldo, ktorá je jej tvorcom.

Test letných pneumatík 2016

Zapoznajte sa s najnovšími testami letných pneumatík ADAC 2016. Zistite, ktoré pneumatiky sú bezpečné a ekonomické podľa testu ADAC.

Test letných pneumatík 225/45 R17 2016 podľa používateľov

Prezrite si výsledky testu letných pneumatík v rozmere 225/45 R17 podľa používateľov. Najnovších Top 5 pneumatík podľa hodnotení používateľov.

Pneumatiky Premium - najlepšie modely

Dozveďte sa viac o pneumatikách prémiovej triedy. Zistite aké modely prémiovej triedy sú najlepšie. Kliknite a prečítajte si článok.

Test letných pneumatík 205/55 R16 (2014) podľa používateľov

Používateľské testy 2014. Pozrite si letné pneumatiky s rozmerom 205/55 R16, ktoré sú odporúčané samotnými vodičmi. Zistite, ktoré sú najlepšie.

Pneumatiky strednej triedy - najlepšie modely

Pozrite si najlepšie pneumatiky strednej triedy- Prečítajte si o zimných a letných pneumatikách zaradených do triedy médium.

Rok výroby a krajina pôvodu pneumatiky

Ako zistiť dátum a miesto produkcie pneumatiky? Kedy sú pneumatiky po záruke? Kliknite a zistite viac o tejto téme.

Nové alebo ojazdené pneumatiky?

Kúpiť nové alebo ojazdené pneumatiky? Nákup používaných pneumatík je neekonomický. Zistite prečo.

Asymetrické alebo smerové pneumatiky - aký dezén vybrať?

Zistite vady a zálety asymetrického a smerového dezénu. Kedy sa oplatí kúpiť pneumatiky so smerovým a kedy s asymetrickým dezénom?

Pneumatiky s hrotmi

Sú pneumatiky s hrotmi povolené? Kde je možné používanie hrotov? K čomu slúžia pneumatiky s hrotmi? Oplatia sa - ak je možné - ich používanie?

Hodnotenie letných pneumatík 2014

Nadišiel čas výmeny pneumatík na letné. Rebríček uvádza zhrnutie testov letných pneumatík 2014.

História pneumatík Nokian

Prečítajte si o histórii firmy Nokian - najväčšieho škandinávskeho producenta pneumatík, ktorý je známy produkciou zimných pneumatík najlepšej kvality.

Povinnosť používania zimných pneumatík v Nemecku – pravidlá

Chystáte sa na nemecké diaľnice? Skontrolujte, či vaše pneumatiky spĺňajú primerané požiadavky. Predpisy platné od roku 2010 jasne určujú, kedy a aké pneumatiky musíte pouťívať na cestách!

Hodnotenie zimných pneumatík 2014/2015

Skontrolujte zhrnutie hodnotení zimných pneumatík 2014/2015 a dozveďte sa, ktoré modely sú najlepšie pre nadchádzajúcu sezónu.

Povinné zimné pneumatiky v Európe

Plánujete zimnú dovolenku po Európe? Zistite povinnosť výmeny pneumatík v Európe: Slovensko, Rakúsko, Nemecko a ďalšie.

Pneumatiky do dažďa, teda aké pneumatiky sú najlepšie na mokrý povrch?

Prečítajte si o dažďových pneumatikách. Aké pneumatiky sú najlepšie na mokrej vozovke? Dozveďte sa o vzťahu medzi počasím a výberom pneumatík.

Širšie alebo užšie pneumatiky?

Aké sú výhody montáže užších pneumatík? Alebo je lepšie namontovať širšie pneumatiky? Zistite, ktoré riešenie je pre Vás najlepšie.

Ako jazdiť na ľade a snehu

Viete ako sa zachovať počas jazdy na ľade, alebo ako zvládnuť šmyk? Tento článok Vám pomôže zistiť odpovede na tieto otázky.

Spevnené pneumatiky - vady a zálety

Zistite vady a zálety spevnených pneumatík. Kedy sa oplatí ich používať? Aký je rozdiel medzi spevnenými a obyčajnými pneumatikami

Ako si vybrať veľkosť zimných pneumatík?

Zistite ako si vybrať najlepšie zimné pneumatiky. Čo je potrebné si všimnúť? Či je vždy najdôležitejšia cena?

Ako si vybrať najlepšie zimné pneumatiky?

Zistite ako si vybrať najlepšie zimné pneumatiky. Čo je potrebné si všimnúť? Či je vždy najdôležitejšia cena?

Celoročné pneumatiky: Test 2014/2015 v rozmere 195/65 R15 H

Nahliadnite do testu celoročných pneumatík 2014/2015. Zistite, ktoré pneumatiky s rozmerom 195/65 R15 H obstáli najlepšie. Zistite viac!

Povinná výbava auta v Európe

Pripomíname o povinnom a odporúčanom vybavení auta s rozdelením na európske štáty. Zistite či máte všetko z povinného vybavenia!

Minimálny dezén zimných pneumatík

Aká minimalna hĺbka dezénu pneumatík zaručuje bezpečie? Zistite či by ste mali vymeniť svoje pneumatiky.

Aký má byť správny tlak v zimných pneumatikách?

Rozmýšľate o tom, aký má byť správny tlak v zimných pneumatikách? Prečítajte si náš článok  a dozveďte sa všetko tlaku v zimných pneumatikách.

ADAC test zimných pneumatík 2015/2016

Otvorte a zistite výsledky testov ADAC zimných pneumatík na sezónu 2015/ 2016. Zistite, ktoré pneumatiky sú najlepšie pre zimné podmienky!

Zimné pneumatiky - novinky na sezónu 2014/2015

Vyberte si zimné pneumatiky na sezónu 2014/ 2015 spomedzi tohtoročných noviniek. Moderné technológie a dokonalé výkony sú ich najlepšími vlastnosťami.

Dátum výroby pneumatík a iné označenia

Pozrite sa na najdôležitejšie označenie pneumatík. Ako nájsť dátum výroby pneumatiky, rozmer pneumatík, rýchlostný index a iné označenia? Ako sú označené asymetrické pneumatiky? Ako zistiť či je pneumatika homologizovaná pre daný model vozidla?

Vplyv zbiehavosti predných a zadných kolies na riadenie vozidla

Druhý článok zo série "Prvky zavesenia vozidla", vysvetlíme čo je zbiehavosť kolies a ako to ovplyvní riadenie vozidla a jeho trakčné vlastnosti.

Rozmery pneumatík

Prečítajte si, kde sa nachádza veľkosť pneumatiky a ako ju prečítať. Dozveďte sa, ako vybrať veľkosť pneumatík pre Vaše vozidlo. Zistite, že existujú rôzne spôsoby označovania veľkosti pneumatík v iných krajinách a v profesionálnych športových vozidlách. Naučte sa základy a prečítajte si informácie pre pokročilých.

Ako správne vybrať letné pneumatiky? Sprievodca.

Predtým než si odpovieme na otázku, aké pneumatiky vybrať, musíte určiť, aký rozmer pneumatík je vhodný pre Vaše auto. Najjednoduchší spôsob, ako vybrať správne pneumatiky je prizrieť sa im. Hľadajte reťazec znakov typu: 185/60 R14 - to je veľkosť Vašej pneumatiky.

Lepšie pneumatiky – dopredu či dozadu

Na ktorú stranu namontovať lepšie pneumatiky? Dozadu, alebo skôr dopredu? Aké usporiadanie nám umožní vyššiu bezpečnosť? Prečítajte si článok, spoznajte výsledky testov a zistite viac.

Skladovanie pneumatík a diskov po sezóne

Po výmene pneumatík sú často kladené otázky - čo robiť s kompletom pneumatík pre budúcu sezónu? Pozrite sa na tieto tipy pre správne uskladnenie kolies a udržanie ich v dokonalom stave po mnoho rokov.

Všetko o asymetrických a smerových pneumatikách

Prinášame najdôležitejšie informácie o asymetrických a smerových pneumatikách. Čo je charakteristické a prečo sú považované za lepšie od symetrických pneumatík?

Senzory tlaku v pneumatikách - systém TPMS

TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) majú informovať vodiča o strate tlaku. Skontrolujte, či stojí za to investovať do nich.

Alternatívne pneumatiky: otázky a odpovede

Čím sú náhradné pneumatiky? Náhradné pneumatiky sú alternatívnym výrobkom ktoré  môžeme bezpečne používať vo vozidle. Náhradné pneumatiky vyberáme, kedy chceme meniť niektoré prevádzkové vlastnosti (napr. brzdnú dráhu), upraviť vzhľad vozidla (väčší priemer ráfika) alebo ušetriť peniaze - menšie pneumatiky sú lacnejšie.

Vek pneumatiky – sprievodca

Prečítajte si náš krátky návod ako sa naučiť kontrolovať vek pneumatiky. Pozrite sa, aká by mala byť maximálna životnosť pneumatiky.

Ako čítať označenia na pneumatikách?

Naučte sa čítať označenie na pneumatikách. Zistite ako čítať veľkosť a dátum výroby. Zistite  čo je index zaťaženia a rýchlosti. Čo označuje skratka M + S? Kde môžete nájsť informácie o ochrannom rante pneumatiky?

Ako sa skúma hladina hluku a komfort pneumatík?

V tejto časti rebríčka budeme písať o tom, ako sa v automobilových testoch skúma hladina hluku a komfort pneumatík. Slovné spojenie komfort pneumatík je oveľa obšírnejšie než hladina hluku. V podstate sa skladá z akustického komfortu (čiže zvuk) a mechanického komfortu, (čiže vibrácie akéhokoľvek druhu spojené s pneumatikami, ako tlmenie, drganie, atď.)

Letné pneumatiky – novinky na sezónu 2014

Pred každou ďalšou sezónu výrobcovia pneumatík ponúkajú vodičom svoje najnovšie produkty. Každý z nich je výsledkom dlhoročných skúseností, dlhých rokov výskumov a často lepšou verziou predchádzajúceho modelu z rovnakej série.

Alternatívny rozmer kolies: pozitíva a negatíva zmeny rozmeru kolies

Naučte sa, ako si správne zvoliť alternatívne pneumatiky. Pozrite sa na výhody a nevýhody použitia pneumatík s iným rozmerom. Prečítajte si tento návod na zmenu veľkosti diskov a pneumatík.

Zimné pneumatiky – označenie M+S môže mýliť!

Vedeli ste, že M+S označenie vôbec neoznačuje zimné vlastnosti pneumatiky? Zistite prečo.


 1. Platba SSL-Secure
 2. Rýchle a bezplatné
  doručenie
 3. Nové výrobky
  s nízkymi cenami
 4. Viac než milión
  spokojných zákazníkov
 5. Sieť európskeho
  predaja