Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Kenda

Hodnotenie výrobcu
3,3
    111500
na základe 29 názorov
Vyberte šírku
Vyberte profil
Vyberte priemer

Kenda - Krajina: Taiwan - Segment: budget – Rok vzniku: 1962 – Majiteľ: Kenda Rubber Company.

Taiwanská značka ekonomickej triedy (budget) ponúkajúca pneumatiky pre osobné a ľahké úžitkové vozidlá, nákladné vozidlá a autobusy, priemyselné, poľnohospodárske a špeciálne vozidlá ako aj motocykle a bicykle. Kenda vznikla v roku 1962, založil ju podnikateľ Yang Jinbao. V súčasnosti sa spoločnosť nachádza na 28. mieste v globálnom rebríčku najväčších výrobcov pneumatík.

Kľúčové dátumy:

1962 – vznik spoločnosti Kenda Rubber Company, 1965 – prvé pneumatiky pre motocykle značky Kenda, 1969 – debut pneumatík značky Kenda v Spojených štátoch, 1974 – Kenda ako prvá taiwanská značka ponúka pneumatiky pre bicykle z reflexným pásikom, ktorý zlepšuje viditeľnosť cyklistu na ceste, 1990 – debut Kenda Rubber na taiwanskej burze, 1994 – prvá továreň na výrobu pneumatík Kenda mimo Taiwan bola otvorená v Číne, 2001 – prvé radiálne pneumatiky značky Kenda pre osobné a ľahké úžitkové vozidlá, 2014 – debut značky Kenda na trhu s pneumatikami pre nákladné vozidlá.

Zaujímavosti:

Yang Jinbao, zakladateľ značky Kenda, narodený v roku 1909 viedol svoju spoločnosť ešte po 80. narodeninách (zomrel v roku 1996).

Predtým, ako Yang Jinbao založil značku Kenda, bol jedným z tvorcov spoločnosti Hwa Fong Rubber, iného známeho výrobcu pneumatík z Taiwanu, majiteľa, o. i. značky Duro.

V súčasnosti pneumatiky Kenda vznikajú v továrňach v troch krajinách: v Číne, Vietname a na Taiwane.

Nájdite svoje pneumatiky Kenda