Skontrolujte Vašu objednávku
Napíšte číslo objednávky, meno a priezvisko v prípade individuálneho klienta, alebo DIČ v prípade firmy.

Zistiť stav

Zistite stav objednávky

Pneumatiky Kenda

Hodnotenie výrobcu
3,3
    111500
na základe 29 názorov
Vyberte šírku
Vyberte profil
Vyberte priemer

Kenda - Krajina: Taiwan - Segment: budget – Rok vzniku: 1962 – Majiteľ: Kenda Rubber Company.

Taiwanská značka ekonomickej triedy (budget) ponúkajúca pneumatiky pre osobné a ľahké úžitkové vozidlá, nákladné vozidlá a autobusy, priemyselné, poľnohospodárske a špeciálne vozidlá ako aj motocykle a bicykle. Kenda vznikla v roku 1962, založil ju podnikateľ Yang Jinbao. V súčasnosti sa spoločnosť nachádza na 28. mieste v globálnom rebríčku najväčších výrobcov pneumatík.

Kľúčové dátumy:

1962 – vznik spoločnosti Kenda Rubber Company, 1965 – prvé pneumatiky pre motocykle značky Kenda, 1969 – debut pneumatík značky Kenda v Spojených štátoch, 1974 – Kenda ako prvá taiwanská značka ponúka pneumatiky pre bicykle z reflexným pásikom, ktorý zlepšuje viditeľnosť cyklistu na ceste, 1990 – debut Kenda Rubber na taiwanskej burze, 1994 – prvá továreň na výrobu pneumatík Kenda mimo Taiwan bola otvorená v Číne, 2001 – prvé radiálne pneumatiky značky Kenda pre osobné a ľahké úžitkové vozidlá, 2014 – debut značky Kenda na trhu s pneumatikami pre nákladné vozidlá.

Zaujímavosti:

Yang Jinbao, zakladateľ značky Kenda, narodený v roku 1909 viedol svoju spoločnosť ešte po 80. narodeninách (zomrel v roku 1996).

Predtým, ako Yang Jinbao založil značku Kenda, bol jedným z tvorcov spoločnosti Hwa Fong Rubber, iného známeho výrobcu pneumatík z Taiwanu, majiteľa, o. i. značky Duro.

V súčasnosti pneumatiky Kenda vznikajú v továrňach v troch krajinách: v Číne, Vietname a na Taiwane.

Hodnotenia pneumatík od našich zákazníkov Kenda:

Pri výbere vhodného modelu Vám môžu pomôcť hodnotenia pneumatíkKenda. Zistite, čo si o nich myslia naši zákazníci, ktorí mali možnosť otestovať ich správanie sa na ceste, ekonomickosť aj jazdný komfort.

  • Borie Jean Pierre 4,3 111150

    Kenda IceTec KR27

    táto pneumatika je zimná pneumatika, ktorá nebola vlastnosti letné pneumatiky. Brzdenie je trochu nad limit na dážď, to robí trochu hluk, ako lamely pneumatiky. V časovom zimná pneumatika je to prvotriedny, aj keď lepšie ako niektoré veľké značky aj na Tiguan je nebezpečné, keď rýchlej jazde na snehu a mokré. Odporúčané oči zatvorené, aby tým, ktorí žijú v horách. Viac >
Nájdite svoje pneumatiky Kenda