Test zimných pneumatík 2015/2016 s rozmerom 225/50 R17

 • Autor: OPONEO.SK

Zimná sezóna je pred nami – popredné organizácie a motoristické časopisy tradične pripravujú rebríčky najlepších pneumatík. Ako prvý svoj rebríček publikoval Automobilklub ACE (Auto Club Europa) spolu s nemeckou spoločnosťou technického dozoru (GTÜ).

Skúškam v zimných podmienkach bolo poddaných 8 modelov v rozmere 225/50 R17. Ktorý bol najlepší? Odpoveď nájdete nižšie.

BMW 320i

Všetky pneumatiky boli testované na BMW 320i (fot. bmw.com)

 Odborníci z ACE/GTÜ otestovali pneumatiky v typicky zimných podmienkach – na mokrých, zasnežených a suchých cestách. Každý model bol tiež otestovaný  v kategórii palivová efektívnosť a vplyv na prostredie. Spomedzi testovaných modelov boli dva modely uznané ako „odporúčania hodné“ a jedna ako „obzvlášť odporúčaná“.

Pneumatiky v rozmere 225/50 R17 sú montované v takých modeloch ako: BMW Serii 5, Audi A4, A5, Citroen DS5, Honda Accord, Škoda Octavia, Mitsubishi Eclipse, Opel Zafira, Lexus GS, Peugeot 607, Renault Scenic, Volvo S80.

Kúpiť víťaza testu Continntal ContiWinterContact TS850

 

Prvé miesto na pódiu

Najlepšie hodnotenia dostala pneumatika Continental ContiWinterContact TS850. Testujúci ju ocenili za dokonalé správanie na rôznych povrchoch a veľmi dobrú priľnavosť. Model presvedčil profesionálov z ACE/GTÜ precíznosťou riadenia a výnimočne krátkou brzdnou dráhou. Spomedzi všetkých zúčastnených modelov pneumatika Continental ContiWinterContact TS850 zvládla najlepšie test na suchom povrchu.

Víťazstvo v teste ACE/GTÜ pre pneumatiku Continental ContiWinterContact TS850 nebolo prvým. V predchádzajúcej sezóne  bol model otestovaný v 4 testoch a v 3  z nich obsadil najlepšie miesto (test „Auto, Motor und Sport“ v rozmere 205/55 R16, test ADAC v rozmere 195/65 R15 a test ADAC v rozmere 175/65 R14 T).

V roku 2013 sa Continental ContiWinterContact TS850 tiež preukázala ako bezkonkurenčná vo všetkých testoch (test ADAC v rozmere 185/60 R15 T, test ADAC v rozmere 225/45 R17 H, test ACE/GTU v rozmere 185/60 R15).

Odborníci sa zhodli - Continental ContiWinterContact TS850 je najlepším výberom na zimu. Čo si o nej myslia používatelia? Vodiči hodnotiaci túto pneumatiku na našom portáli majú podobné názory – odporúča ju až 97% osôb! Výnimočne dobre zhodnotili jej jazdné vlastnosti, komfort používania a správanie na suchej vozovke.

Porovnávajúc hodnotenia používateľov s informáciami od producenta umiestnenými na etikete vidíme rozdiely. Mimo dokonalých výsledkov v testoch a vysokých hodnotení vodičov, štítok opisuje jazdné parametre ako priemerné (valivý odpor – E, brzdenie na mokrej vozovke – C, vonkajší hluk 72dB).

Tieto protikladné informácie vynikajú z faktu, že štítky neobsahujú údaje týkajúce sa zimných výkonov. Preto tiež ak ide o riadenie sa podľa štítku pri letných pneumatikách môže byť pomocný, tak pri zimných pneumatikách už môže mýliť.

Continental ContiWinterContact TS850

Continental ContiWinterContact TS850

 

Ostatné modely v rebríčku

Druhé miesto v teste získala pneumatika Goodyear UG Performance G1, ktorá len mierne zaostávala za Continental ContiWinterContact TS850 (podobne ako ona získala cenu „odporúčania hodná“). Model obstál na všetkých typoch zimného povrchu, no veľmi dobre obstál aj v kategórii spotreba paliva.

Tretie miesto v teste a hodnotenie „odporúčaná“ získala pneumatika Dunlop Winter Sport 5 stvorená pre športové vozidlá. Vďaka svojmu modernému vzoru dezénu prispôsobenému do extrémnych podmienok počasia model získal vysoké hodnotenia na mokrej aj zasneženej ploche.

Ďalšie pneumatiky v rebríčku sú Nokian WR D4 a Michelin Alpin 5 – obe získali podobné výsledky v kategórii na snehu a suchej vozovke. Podobne ako modely z ďalšej časti tabuľky ( Pirelli SottoZero Serie 3 a Semperit SPEED – Grip 2) získali hodnotenie „odporúčaná“.

Posledný model v klasifikácii a jediná získala hodnotenie „podmienečne odporúčaná“ je Vredestein Wintrac Xtreme S. Model zvládal horšie jazdu na mokrej vozovke a o jeho nízkom umiestnení rozhodla dlhá brzdná dráha na typicky zimných povrchoch.

Model pneumatiky    Hodnotenie Ponuka
1. Continental ContiWinterContact TS850 Výnimočne odporúčaná Pozrieť ponuku
2. Goodyear UG Performance G1 Výnimočne odporúčaná Pozrieť ponuku
3. Dunlop Winter Sport 5 Odporúčaná Pozrieť ponuku
4. Nokian WR D4 Odporúčaná Pozrieť ponuku
5. Michelin Alpin 5 Odporúčaná Pozrieť ponuku
6. Pirelli SottoZero Serie 3 Odporúčaná Pozrieť ponuku
7. Semperit SPEED - GRIP 2 Odporúčaná Pozrieť ponuku
8. Vredestein Wintrac Xtreme S Podmienečne odporúčaná Pozrieť ponuku

 

Najlepšie pneumatiky v konkrétnych kategóriach

Správanie na snehu Goodyear UG Performance G1 
Správanie na mokrom povrchu Continental ContiWinterContact TS850 
Správanie na suchom povrchu Continental ContiWinterContact TS850 
Spotreba paliva                 Goodyear UG Performance G1 

 

Ako vybrať spoľahlivé pneumatiky?

Sezónne testy sú iba jedným zdrojom informácii o výkonoch pneumatík. Ak chcete vybrať model, ktorý bude vhodný do svojich potrieb a štýlu jazdy  je dobré prečítať si hodnotenia vodičov a všimnúť si označenia nachádzajúce sa na štítku pneumatiky.

Pre oboznámenie sa s hodnoteniami používateľov stačí nazrieť na našu stránku. Nazbierali sme už viac než 90 000 hodnotení o pneumatikách, vďaka ktorým môžete spoznať vady a zálety jednotlivých modelov. Všetky hodnotenia nájdete tu. Pri čítaní sa dozviete ako sa správa vybraná pneumatika v každodennej prevádzke.

Ak si nie ste istý svojím výberom alebo potrebujete dodatočné rady využite pomoc našich odborníkov. Zavolajte na číslo 233 006 906 a pomôžeme Vám vybrať pneumatiky do Vášho automobilu.

Páči sa Vám článok?
Dajte nám plus

Ďakujeme
Pridať komentár
(Upozornenie: Komentáre na fóre sú moderované)

 1. Platba SSL-Secure
 2. Rýchle a bezplatné
  doručenie
 3. Nové výrobky
  s nízkymi cenami
 4. Viac než milión
  spokojných zákazníkov
 5. Sieť európskeho
  predaja