Test letných pneumatík 205/55 R16 (2014) podľa používateľov

 • Autor: OPONEO.SK

Prezrite si letné pneumatiky v rozmere 205/55 R16, ktoré sú považované za najlepšie na základe hodnotenia vodičov - užívateľov Oponeo. Dozveďte sa, ktoré pneumatiky odporúčajú vodiči a vyberte si ideálny model pre svoje vozidlo.

V článku nájdete zostavenie najlepších modelov letných pneumatík 205/55 R16 podľa názorov používateľov. Databáza názorov na pneumatiky Oponeo je jednou z najväčších na svete (s obsahom viac ako 70-tisíc hodnotení). Spoznajte názory na pneumatiky, ktoré píšu vodiči ako vy. V prehľade pridávame naviac informáciu, aký model pneumatík je najviac odporúčaný odborníkmi.

Pneumatiky s rozmerom 205/55 R16 sa montujú na automobily: Audi A3, A4, A6, BMW Seria 3, Ford Focus, Mondeo, Mercedes Klasy C, Renault Laguna, Megane, Seat Leon, Skoda Octavia, Superb, Toyota Avensis, VW Golf, Passat.

 

Najlepšie letné pneumatiky v rozmere 205/55 R16 podľa užívateľov OPONEO.

Model pneumatiky Hodnotenie Ponuka
1. Dunlop SP Sport Bluresponse  4,5 Pozrieť ponuku
2. Goodyear Efficientgrip Performance  4,5 Pozrieť ponuku
3. Uniroyal RainExpert 4,4 Pozrieť ponuku
4. Nokian Line 4,4 Pozrieť ponuku
5. Bridgestone Turanza T001 4,4 Pozrieť ponuku

12.3.2014
Hodnotiaca škála 1-5, pričom 5 je najvyššie hodnotenie.

 

Oponeo odporúča

Dunlop SP Sport Bluresponse 

Dunlop SP Sport Bluresponse

Dunlop SP Sport Bluresponse 

Dunlop SP Sport Bluresponse je jednou z najmodernejších letných pneumatík pre osobné vozidlá strednej a vyššej triedy. Tento model sa na trhu objavili v roku 2012 a rýchlo získal uznanie a profesionálov vykonávajúcich sezónne testy (bola uznaná aj spoločnosťou  ADAC, "Auto Motor und Sport" alebo "Auto Zeitung" pravidelne obsadzovala stupne víťazov). Pneumatika tiež získala tretie miesto v teste ADAC organizovanom v roku 2013. O rok neskôr ju otestovala znova tá istá spoločnosť (veľkosť 195/65 R15 V), model získal vysoké druhé miesto.

 

Kúpiť pneumatiky Dunlop SP Sport Bluresponse

 

Používatelia pozorujú u pneumatiky Dunlop Sport Bluresponse na nízky valivý odpor, ktorý sa odráža na zníženej spotrebe paliva. Vysokej úrovni zodpovedá aj priľnavosť na suchej i mokrej vozovke. Počas jazdy vodič cíti stabilitu pneumatík a rýchlu reakciu na najrôznejšie manévre. 

Asymetrický dezén pneumatiky Dunlop SP Sport Bluresponse umožňuje presné a efektívne manévrovanie a poskytuje dobré a bezpečné prevádzkové vlastnosti za každého počasia. Je veľmi používaný pri pneumatikách prémiovej triedy. Takýto dezén znamená bezpečie, pohodlie a šetrenie paliva.

Mali by ste vedieť, že Dunlop je jedným z lídrov v sektore výroby pneumatík - americká spoločnosť Goodyear. Značka je veľmi aktívna v motoristickom športe a výroba pneumatík tiež čerpá skúsenosti v tejto oblasti. 

Veľmi vysoké vlastnosti tohto modelu  a veľmi dobré miesta v odborných testoch pneumatík rozhodli, že pneumatika je označená symbolom "Oponeo odporúča".

 

Goodyear Efficientgrip Performance 

Goodyear EfficientGrip Performance

Goodyear EfficientGrip Performance

Goodyear EfficientGrip Performance je jednou z najlepších a najpopulárnejších pneumatík v sérii amerického koncernu Goodyear. Pneumatika mala debut v roku 2013 a behom okamihu si získala uznanie špecialistov na celom svete (oceňovaná v testoch ADAC, ACE / GTU, "Auto Bild", "Auto Motor und Sport" aj "Auto Zeitung").

Používatelia vo svojich názoroch písali predovšetkým o dobrých prevádzkových vlastnostiach na suchej i mokrej vozovke. Vozidlo sa na týchto pneumatikách dobre chová v zákrutách. Dokonca aj počas jazdy v hlbokej vode pneumatika nestráca svoju priľnavosť, dokonale sa drží povrchu a sú odolné voči aquaplanningu.

 

Kúpiť pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance

 

Ďalšou výhodou pneumatiky je adaptabilita na nerovnostiach, čo je samozrejmé v komforte cestovania. Niektorí vodiči si všimli aj zníženie spotreby paliva. Pneumatika je vybavená moderným asymetrickým dezénom, ktorý poskytuje dobré jazdné vlastnosti, bezpečnosť a pohodlnosť jazdy.

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance sú montované ako originálne vybavenie v MG3.

 

Uniroyal RainExpert

Uniroyal RainExpert

Uniroyal RainExpert je jednou z najčastejšie vyberaných letných pneumatík, ktoré sa hodia do celej rady rôznych vozidiel. Model je pre svoje atribúty doporučovaný v časopise "Auto Motor und Sport".

Podľa názorov používateľov poskytuje tento model dokonalý výkon na suchej i mokrej vozovke. Jazda na pneumatikách Uniroyal RainExpert poskytuje maximálny jazdný komfort - potláča nerovnosti a nevytvára nadbytočný hluk. Veľmi cenený je dobrý pomer kvality a ceny pneumatiky.

Kúpiť pneumatiku Uniroyal RainExpert

Pneumatika má smerový vzor dezénu, a na jej bočnici nájdeme symbolov dáždnika. Jedná sa o označenie Uniroyala, čo znamená, že pneumatika má vynikajúci výkon na mokrom povrchu. Kombinácia moderného smerového dezénu a gumovej zmesi činí, že model sa vyznačuje vynikajúcou priľnavosťou na vode a rýchlo ju odvádza za pneumatiku. Výsledkom je najvyššia úroveň bezpečnosti v náročných podmienkach na ceste. Potvrdenie týchto hodnotení nájdené tiež v hodnoteniach vodičov. Uniroyal je značka pneumatík, ktorá patrí nemeckej firme Continental - jeden z najväčších a najznámejších výrobcov pneumatík na svete.

 

Nokian Line

Nokian Line

Pneumatika Nokian Line spadá do vyššej triedy, ktorá poskytuje nadštandardné úroveň bezpečnosti, komfort a zníženie spotreby paliva. V roku 2013 pneumatika získala vysoké ocenenie v testoch ADAC, ACE / GTU, "Auto Bild" a "Auto Zeitung". Na druhú stranu, v roku 2014, bolo odporučené organizácií ADAC a švédskeho spotrebiteľského časopisu "Råd & Rön" (oba testy vo veľkosti 195/65 R 15 V).

Kúpiť pneumatiky Nokian Line

Podľa používateľov pneumatika Nokian Line dokonale potláča nerovnosti povrchu a garantuje krátku brzdnú dráhu na suchej vozovke. Model umožňuje správne zatáčanie na suchej i na mokrej vozovke. Vysoká výkonnostná úroveň poskytuje dobrú priľnavosť a stabilitu počas dynamickej jazdy. Nízky valivý odpor pneumatiky znižuje spotrebu paliva. Model Nokian Line je vybavený asymetrickým dezénom, ktorý garantuje dobré jazdné parametre v rôznych podmienkach.

Fínska značka Nokian sa špecializuje na výrobu pneumatík určených pre dokonalé výkony v náročných škandinávskych podmienkach.

 

Bridgestone Turanza T001

Bridgestone Turanza T001

Bridgestone Turanza T001 pneumatika je prvotriednej japonskej značky, ktorá bola vyrobená na základe najmodernejších technológií a je určená pre luxusné automobily. Vďaka tomu je model jedným z najlepších produktov v tomto segmente. V roku 2012 a 2013 rokov bol odporučený v teste pneumatík ADAC (hodnotenie dobré), ACE/GTU, "Auto Motor und Sport" a "Auto Zeitung". "Auto Bild" odporúča túto pneumatiku v testoch z rokov 2012 2013 a 2014. 

Kúpiť pneumatiky Bridgestone Turanza T001

V hodnoteniach používateľov si môžete prečítať, že po výmene pneumatík na tieto sa jazda stáva pokojná a pohodlná. Bridgestone Turanza T001 dokonale absorbuje nerovnosti a moderný behúň negeneruje veľký hluk. Vodiči tiež zdôrazňujú vysokú úroveň bezpečnosti. Asymetrický dezén Bridgestone Turanza umožňuje bezproblémový prejazd zákrutami aj pri vyšších rýchlostiach a zabraňuje nebezpečnému javu aquaplaningu. 

Bridgestone Turanza T001 bol montovaný ako originálne vybavenie vozidla Volvo V40.

 

Ako najlepšie vybrať pneumatiky?

Pre správny výber modelu pneumatiky, najlepšie z niekoľkých zdrojov. Jedným z najdôležitejších zdrojov sú vyššie uvedené názory vodičov. Veľa sa môžete dozvedieť aj z testov pneumatík vykonávaných významnými časopismi a najlepšími motoristickými organizáciami na svete. Ich priebeh kontrolujú špičkoví odborníci, ktorí sú zárukou spravodlivého priebehu testu. 

Ďalším zdrojom informácií o pneumatikách sú tiež štítky. Pri zimných pneumatikách by ste mali mať však na pamäti, že na nich nie sú k dispozícii informácie o ich výkone za podmienok typických pre toto ročné obdobie (na snehu, nízke teploty, atď). Nájdete na nich možno len údaje o priľnavosti na mokrej vozovke, valivý odpor (spotreba paliva) a úroveň vydaného hluku. V prípade zimných pneumatík, by etiketa mala byť braná s rezervou - dobré výkony v zimných podmienkach môže spôsobiť obníženie údajov na etikete. 

V prípade pochybností sa obráťte na našich odborníkov.

 

Páči sa Vám článok?
Dajte nám plus

Ďakujeme
Pridať komentár
(Upozornenie: Komentáre na fóre sú moderované)

 1. Platba SSL-Secure
 2. Rýchle a bezplatné
  doručenie
 3. Nové výrobky
  s nízkymi cenami
 4. Viac než milión
  spokojných zákazníkov
 5. Sieť európskeho
  predaja