Najlepšie letné pneumatiky 2014 podľa ADAC

 • Autor: OPONEO.SK

Pozrite si, ktoré modely pneumatík získali najväčší úspech v testoch ADAC pre letnú sezónu 2014. Presvedčte sa, akými všestrannými výkonmi sa charakterizujú a či sú zárukou oveľa úspornejšej jazdy.

V tejto sezóne sa ADAC rozhodol otestovať letné pneumatiky v dvoch rozmeroch: 195/65 R15 V a 175/65 R14 T. Na testoch sa celkovo zúčastnilo 29 rôznych modelov letných pneumatík. 10 z nich získalo v záverečnej klasifikácii dobré hodnotenie (odporúčané pneumatiky). Názvy týchto najlepších modelov a ich charakteristiku nájdete nižšie.

 

Goodyear EfficientGrip Performance                                                               oponeo odporúča

Goodyer EfficientGrip Performance

Goodyer EfficientGrip Performance

Goodyer EfficientGrip Performance to je pneumatika triedy premium amerického celosvetovo oceňovaného koncernu Goodyera. V roku 2014 sa umiestnila na najvyššom mieste v teste ADAC v rozmere 195/65 R15 V. Model bol dobre hodnotený aj v testoch ADAC v predchádzajúcej sezóne.

Pneumatika je prispôsobená k rôznorodým podmienkam, ktoré sa vyskytujú v lete. Inovačná asymetrická rezba behúňa sa na jednej strane stará o dobrú priľnavosť a na strane druhej je zárukou nízkeho valivého odporu (menšia spotreba paliva). Na etikete pneumatiky si je možné všimnúť, že vo väčšine rozmerov sa charakterizuje najvyššou triedou A v kategórii priľnavosti na mokrom povrchu. Pneumatika bola vyrobená špeciálne pre osobné vozidlá strednej a luxusnej triedy.

Kúpiť pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance

Návrat hore

 

 Continental ContiEcoContact 5 

Continental ContiEcoContact 5

Continental ContiEcoContact 5

Continental ContiEcoContact 5 to je pneumatika najvyššej triedy. V teste pneumatík ADAC 2014 v rozmere 175/65 R14 T sa umiestnila na 1. miestev. Pneumatika sa preukázala všestrannými výkonmi a v porovnaní s inými modelmi vynikla veľmi pomalým opotrebením behúňa. Pneumatika získala najvyššiu pozíciu aj v teste ADAC v roku 2012.

Tento model pneumatiky bol vytvorený pre kompaktné vozidlá a autá strednej a vyššej triedy. Bezpečná a životnému prostrediu priaznivá – takto je možné pneumatiku charakterizovať niekoľkými slovami. Jej špeciálna konštrukcia skracuje brzdnú dráhu na suchej a mokrej ceste a gumová zmes, z ktorej je vyrobená, sa stará predovšetkým o vysoké pohodlie počas jazdy a predlžuje životnosť pneumatiky.

Kúpiť pneumatiky Continental ContiEcoContact 5

Návrat hore

 

Dunlop Sport BluResponse 

Dunlop Sport BluResponse

Dunlop Sport BluResponse

Dunlop Sport BluResponse to je výrobok patriaci do triedy premium značky Dunlop. Patrí do amerického koncernu Goodyear. Pneumatika zaujala 2. miesto v teste pneumatík ADAC v rozmere 195/65 R15 V. Zaujímavé je to, že v predchádzajúcej sezóne získala pneumatika 3. miesto v testoch toho istého organizátora.

Tento výrobok je zameraný na majiteľov vozidiel strednej a vyššej triedy. Najcharakteristickejšími vlastnosťami tohto výrobku sú úžasná priľnavosť na mokrom povrchu, vysoké pohodlie počas jazdy a veľmi ekologický charakter. Vďaka zavedeniu viac uhlového behúňa zabezpečuje pneumatika väčšiu pevnosť a precíznosť počas ovládania. Už samotný názov poukazuje na to, že tento model pneumatiky je zameraný aj na vozidlá so športovým charakterom.

Kúpiť pneumatiky Dunlop Sport BluResponse

Návrat hore

 

Hankook Kinergy Eco K425 

Hankook Kinergy Eco K425

Hankook Kinergy Eco K425

Hankook Kinergy Eco K425 to je pneumatika strednej triedy. Pneumatika sa zúčastnila na dvoch testoch letných pneumatík adac 2014. V teste v rozmere 175/65 R14 T získala pneumatika 2. miesto a v skúške v rozmere 195/65 R15 V 3. miesto. V tej poslednej boli spozorované výnimočné výkony na mokrom povrchu.

Tento model osobnej pneumatiky sa vyníma nielen veľmi dobrými výkonmi na každom type povrchu, ale jeho charakteristickou vlastnosťou je aj ekologický charakter (o ktorom informuje už aj názov pneumatiky). Za úžasné výkony tohto produktu je zodpovedná predovšetkým asymetrická rezba behúňa pneumatiky a gumová zmes, z ktorej je vyrobená, zabezpečuje predovšetkým nízke valivé odpory pneumatiky (väčšia životnosť a menšia spotreba paliva). Pneumatika je úžasným riešením pre každodenné cestovanie, zaručuje vysoké pohodlie počas jazdy.

Kúpiť pneumatiky Hankook Kinergy Eco K425

Návrat hore

 

Pirelli Cinturato P1 Verde 

Pirelli Cinturato P1 Verde

Pirelli Cinturato P1 Verde

Pirelli Cinturato P1 Verde to je pneumatika talianskej značky patriacej do triedy premium. Model sa v obidvoch testoch ADAC objavil v tomto roku. V skúške pneumatík v rozmere 175/65 R14 T získal 3. miesto a v teste v rozmere 195/65 R15 V jej bolo pridelené dobré hodnotenie. V druhom teste boli spozorované výnimočné výkony pneumatiky na mokrej ceste.

Pirelli Cinturato P1 Verde vznikla špeciálne pre mestské a kompaktné vozidlá. Prioritou talianskeho koncernu v prípade tohto modelu bolo vytvorenie pneumatiky, ktorá by v sebe spájala veľmi dobré výkony, vysokú kvalitu a ekologickejší charakter. Práve tieto všetky prvky sa im podarilo spojiť. Vďaka tomu sa pneumatika vyznačuje všestrannými výkonmi na každom type cesty, má vysoké kilometrové priebehy (stačí na dlhšie) a má vplyv na menšiu spotrebu paliva. Pneumatika je veľmi vhodná pre vodičov, ktorí čerpajú potešenie z dynamického štýlu jazdy.

Kúpiť pneumatiky Pierelli Cinturato P1 Verde

Návrat hore

 

Fulda EcoControl HP 

Fulda EcoControl HP

Fulda EcoControl HP

Fulda EcoControl HP to je pneumatika strednej triedy pre osobné vozidlá. Značka Fulda patrí k americkému koncernu Goodyear. V roku 2014 sa umiestnila na 4. mieste (hodnotenie dobré) v teste ADAC v rozmere 195/65 R15 V. To isté hodnotenie získala aj v skúške tej istej organizácie v minulej sezóne.

Tento model pneumatiky zabezpečuje bezpečnú a ekonomickú (oveľa ekologickejšiu) jazdu. Pneumatika sa vyznačuje veľkým kontaktnou plochou s cestou, vďaka čomu dosahuje v lete krátku brzdnú cestu na každom type povrchu. Okrem veľmi dobrých výkonov sa vyznačuje aj väčšou životnosťou a menej škodlivým vplyvom na životné prostredie, umožňuje usporiť väčšie množstvo paliva. Je to veľmi dobré vybavenie pre každodenné cestovanie.

Kúpiť pneumatiky Fulda EcoControl HP

Návrat hore

 

Nokian Line 

Nokian Line

Nokian Line

Nokian Line to je pneumatika patriaca do najvyššej triedy výrobkov. Pneumatika sa zúčastnila na oboch tohtoročných testoch uskutočnených organizáciou ADAC. V teste v rozmere 195/65 R15 V sa umiestnila na 5. mieste (hodnotenie dobré), tú istú známku získala aj v teste v rozmere 175/65 R14 T. S dobrým hodnotením ukončila aj test ADAC v roku 2013. 

Tento model pneumatiky je určený pre kompaktné vozidlá, autá strednej a vyššej triedy, a taktiež s veľkým výkonom motora. Konštrukcia pneumatiky je veľmi dobre pripravená na meniace sa podmienky na poľských cestách. Veľmi dobrá priľnavosť, stabilita a precíznosť sú veľmi citeľné aj pri dynamickom štýle jazdy. Pneumatika je vybavená ukazovateľom opotrebenia behúňa.

Kúpiť pneumatiky Nokian Line

Návrat hore

 

Vredestein Sportrac 5 

Vredestein Sportrac 5

Vredestein Sportrac 5

Vredestein Sportrac 5 to je pneumatika triedy premium. V roku 2014 získala dobré hodnotenie v teste ADAC v rozmere 195/65 R15 V. V porovnaní s inými modelmi sa vyznačuje veľmi dobrým výkonom na mokrom povrchu.

Pneumatika vznikla špeciálne pre osobné vozidlá so športovým charakterom. Model sa charakterizuje veľmi dobrou priľnavosťou na každom type povrchu, solídnym vykonaním, atraktívnym vzhľadom. Úžasná priľnavosť je jej ďalšou výhodou. Bude dokonalým vybavením v aute, ktorého užívateľom je vodič milujúci dynamický štýl jazdy.

Tento model je vybavený ukazovateľom opotrebenia behúňa, vďaka ktorému budete môcť rýchlo a jednoducho kontrolovať stav pneumatiky.

Kúpiť pneumatiky Vredestein Sportrac 5

Návrat hore

 

Bridgestone Ecopia EP 150 

Bridgestone Ecopia EP 150

Bridgestone Ecopia EP 150

Bridgestone Ecopia EP 150 to je výrobok japonskej značky Bridgestone, ktorá sa nachádza v triede premium. Pneumatika získala 4. miesto (hodnotenie dobré) v teste ADAC v rozmere 175/65 R14 T. 

Pneumatika je určená na používanie v kompaktných vozidlách osobnej a strednej triedy. Je to úžasné riešenie pre vodičov, ktorí očakávajú bezpečnú a ekonomickú jazdu. Klasický behúň si vie poradiť na každom type povrchu. Je vykonaný zo špeciálnej gumovej zmesi, ktorá ju chráni pred príliš rýchlym opotrebením, takže má vplyv na to, že vodič môže naplno využívať výkon pneumatiky počas celého obdobia životnosti. 

Pneumatika je veľmi vhodná na každodenné cestovanie. 

Kúpiť pneumatiky Bridgestone Ecopia EP 150

Návrat hore

 

Falken Sincera SN832 Ecorun 

 

Falken Sincera SN832

Falken Sincera SN832

Falken Sincera SN832 Ecorun to je pneumatika strednej triedy. Model získal dobré hodnotenie v teste ADAC v rozmere 175/65 R14 T. 

Pneumatika je spojením všestranných výkonov a ekologických parametrov. Pri tvorbe tohto modelu sa Falken sústredil na vytvorenie produktu, ktorý sa bude charakterizovať krátkou brzdnou dráhou na každom povrchu, a taktiež nízkymi valivými odpormi, čo bude mať vplyv na menšiu spotrebu paliva. Pneumatika sa charakterizuje 4 % nižšou spotrebou paliva v porovnaní s predchodcom. 

Tento model pneumatiky je veľmi vhodný na každodenné cestovanie. 

Návrat hore

 

Komentár oponeo

ADAC zverejnil dva testy pneumatík pre letnú sezónu 2014. Spomedzi všetkých modelov, ktoré sa na nich zúčastnili, bolo až 10 pneumatikám pridelené dobré hodnotenie (odporúčané pneumatiky). My sme sa rozhodli odporučiť pneumatiku Goodyear EfficientGrip Performance, pretože je to model, ktorý sa vyznačuje všestrannými výkonmi. Ba čo viac, pneumatika má na svojom účte nielen výhru v tohtoročnom teste ADAC, ale aj veľmi vysoké miesta a úžasné hodnotenia v 6 iných testoch od roku 2013. Všetky z predstavených pneumatík si samozrejme zasluhujú pozornosť vodičov, pretože sa charakterizujú úžasnými výkonmi a väčšina z nich má pritom aj oveľa ekologickejší charakter. Pred finálnym výberom pneumatiky majte na zreteli predovšetkým to, aby boli prispôsobené k typu auta, ktoré vlastníte, k Vášmu štýlu a k Vašim očakávaniam. Pri výbere letných pneumatík Vám môže pomôcť článok Aké pneumatiky? Sprievodca výberom letných pneumatík, ktorý rozptýli Vaše pochybnosti.

Návrat hore

Páči sa Vám článok?
Dajte nám plus

Ďakujeme
Pridať komentár
(Upozornenie: Komentáre na fóre sú moderované)

 1. Platba SSL-Secure
 2. Rýchle a bezplatné
  doručenie
 3. Nové výrobky
  s nízkymi cenami
 4. Viac než milión
  spokojných zákazníkov
 5. Sieť európskeho
  predaja